میرنیوز

«سیطره» روایتی نفس‌گیر و جذاب از نفوذ به قلب کومله‌ها / نگاه واقعی گروهک‌های تروریستی به زن،‌ زندگی و آزادی

 «سیطره» روایتی نفس‌گیر و جذاب از نفوذ به قلب کومله‌ها / نگاه واقعی گروهک‌های تروریستی به زن،‌ زندگی و آزادی 2023-09-20T04:57:15+03:30

به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، کتاب «سیطره» نوشته کیانوش گلزار راغب خاطرات هفت سال نفوذ «نادر کیانی» از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است، کتابی که انتشارات سوره مهر آن را وارد بازار نشر کرده و قرار است مراسم رونمایی آن امروز برگزار شود.

کیانی که تا سطوح عالی سازمانی و مسئول کل پذیرش این سازمان رشد کرده و با دسترسی به اطلاعات ارزشمند درون گروهی، گرفتار زندان اقلیم کردستان می‌شود و با تحمل رنج و مرارت زیاد، عاقبت به کشور باز می‌گردد و ثمره سال‌ها تلاش و مجاهدت خود را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های ضد انقلاب فرصت پیدا کردند تا اسلحه و مهمات پادگان‌های نظامی را غارت و علیه انقلاب اسلامی به جنگ مسلحانه بپردازند. آنها هزاران نفر از رزمندگان اسلام و مردم کردستان را قتل عام کردند. در سال‌های اولیه دفاع مقدس این گروهک‌ها از ایران رانده شده و به دامن دشمن پناه بردند و دست به ترورهای کور مردم ایران زدند.

کتاب «سیطره» اطلاعات خوبی از مناسبات داخلی ضد انقلاب، هویت سران احزاب، فساد و فحشاء و روابط داخلی و خارجی آنها برملا می‌سازد.

کیانوش گلزار راغب نویسنده این‌کتاب متولد سال 1344 هجری شمسی است. او یکی از رزمندگانی است که چهارده ماه در زندان کومله به سر برد. پس از آزادی و در سال‌های بعد توانست خاطرات خود را در کتاب «شنام» بنویسد.راغب حالا در «سیطره» به روایت نادر کیانی نشسته است‌، خبرگزاری تسنیم‌، همزمان با برگزاری مراسم رونمایی از این کتاب گفت‌وگویی با وی داشته است‌، این گفت‌وگو به شرح ذیل است:‌

* تسنیم:‌ «سیطره» چهارمین کتابی است که شما در موضوع سازمان کومله منتشر کرده‌اید،‌ خاطرات یک نفوذی به سازمان کومله،‌ با آقای نادر کیانی راوی کتاب چگونه آشنا شدید؟

 

من چند سالی است که در بخش خاطرات فعالیت می‌کنم،‌ طبیعتاً  هر کتابی که منتشر می‌شود،‌ در دل همان کتاب و روایت‌ها افراد جدیدتری هم معرفی می‌شوند و ذهن نویسنده به سمت سوژه‌های ناب‌تری هدایت می‌شود، وقتی کتاب «شنام» که شامل خاطرات من بود و نخستین کتابم به شمار می‌رفت‌، نوشته شد،‌ شاهد حضور پررنگ امیر سعید‌زاده بودم که جای کار بسیار داشت و دیدم که خاطرات وی هم از نظر محتوایی و هم از نظر سبک  جای کار بسیار دارد و می‌تواند تحولی را ایجاد کند و نتیجه آن شد کتاب «عصرهای کریسکان».

 از دل کتاب «عصرهای کریسکان» نیز کتاب «برد سور» بیرون آمد که روایت فرار 8 نفر از عزیزانمان از زندان مرکزی کومله بود که فقط یک بازمانده بنام یدالله خداد مطلق داشت. من تلاش کردم تا مطالب را موجزتر بنویسم تا دچار تکرار نشوم،‌  همه این کتاب‌ها شامل بخشی از خاطرات ما اسرا بود‌، اما همیشه این علاقه در ذهنم بود که ای کاش ما می‌توانستیم آن سوی  سنگر را هم روایت کنیم،‌ از نگاه یکی از افراد کومله به ماجرا نگاه کنیم،‌ ببینیم مواضعشان نسبت به ما چیست؟ عملکردشان چیست؟ اهدافشان چیست؟ نفوذ به درون یک سازمان نظامی و امنیتی بسیار دشوار است،‌ اینکه به درونشان پی بریم و ارتباطاشان را کشف کنیم و حتی هویت آن‌ها را بشناسیم.

چنین آرزویی در ذهنم بود و حتی چند باری هم تلاش کردم اما روای به دلیل مسائل امنیتی پشیمان می‌شد و شرایط هم اجازه نمی‌داد که موضوع را پیگیری کنم، بعد از مدتی حدود دو سال پیش،‌ یک رابطی در فضای مجازی پیدا کردم و به یک سوژه بسیار ناب رسیدم،‌ دیدم آقای کیانی داوطلبانه به درون گروهک‌ها رفته و 7 سال بین آن‌ها نفوذ کرده و به سلامت بازگشته و اکنون نیز در خدمت اهداف نظام است،‌ با وی بیشتر آشنا شدم و این آشنایی منجر به روایت خاطراتش شد.

*تسنیم:‌ پس وجه تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های نوشته شده درباره سازمان کومله را در روایت از آن سوی پرده می‌دانید؟

بله،‌ طبیعتا کتاب‌هایی که می‌نویسیم از ناحیه رزمندگان و اسرا هستند، ما با لایه بیرونی این سازمان‌ها و گروهک‌ها مواجه هستیم،‌ اما اگر یک نفر از دورن این سازمان‌ها و گروهک‌ها خاطرات‌، عملکرد،‌ اهداف و انحرافات آن‌ها را بیان کند،‌ اثر اثری متفاوت خواهد شد. تا جایی که می‌دانم  در بحث نفوذ و جاسوسی به کومله کتاب بسیار کمی داریم یا اصلا نداریم،‌ با «سیطره» ما تلاش کردیم وارد مبحث امنیتی ـ سیاسی و نفوذ و جاسوسی شویم و سیطره از این جهت می‌تواند سرآغازی باشد.

* تسنیم: روایت از آن سوی پرده سازمان و گروهک تروریستی کومله چه وقایعی را پیش روی مخاطب می‌گستراند؟

سال‌هاست که سازمان کومله  شعارهای جذاب و فریبنده‌ای را وارد اذهان جوانان این سرزمین می‌کند،‌ شعارهایی که با عملکردشان کاملاً متفاوت است، ظاهر ماجرا جذاب و فریینده است، وقتی درون این گروه‌ها و سازمان‌ها می‌رویم،‌ کاملا با یک سازمان امنیتی مخوف مواجه می‌شویم که حتی اصول اولیه خود را نیز رعایت نمی‌کنند، بسیاری از نیروهایشان بعد از مدتی سرخورده و پشیمان فرار می‌کنند یا خودکشی می‌کنند، این بخش‌ها باید برای مخاطب برای نوجوان و جوان ایرانی شفاف‌تر شود،‌ ما در «سیطره» تا جایی که توانستیم،‌ تلاش کردیم ولی چون کتاب اولی بود که به این موضوع می‌پرداخت،‌ تلاش کردیم متعادل‌تر پیش رویم.

* تسنیم: یکی از موضوعات شعاری کومله در سال‌های اخیر داعیه‌داری از حقوق زنان است،‌ موضوعی که با عملکرد آن در تروروهای مختلف زنان در منطقه کردستان متفاوت است،‌ نگاه کومله به موضوع زن و آزادی چیست؟

 

این ظاهر گروهک‌هاست که با چهره‌ای جذاب و به نام حقوق شهروندی و آزادی وارد میدان می‌شوند. شعاری با عنوان «عشق آزاد» دارند که هیچ حریمی را برای انسان قائل نیستند. اما وقتی رویه آنها را مرور می‌کنیم، با تناقض مواجه می‌شویم.

نگاه واقعی کومله به زن،‌ زندگی و آزادی

آن چیزی که ما در کتاب سیطره می‌بینیم و آقای کیانی نیز آن را مطرح کرده است،‌ این است که زنان در این سازمان جایگاه و سطح بسیار پایین و نازلی دارند، بسیار کم پیش می‌آید که در سطح کمیته مرکزی مطرح باشند یا کاندیدای رهبری شده باشند، اگر هم بودند از خانواده‌های خود سران این احزاب بوده است. در کتاب نیز مطرح شده است که زنان معمولاً در بخش‌های خدماتی به کار گرفته شده‌اند و  در واقع خدمات‌دهنده در بخش‌های متعدد به آقایان هستند، بنابراین شعار برابری که حزب کومله مطرح می‌کند،‌ در حد یک شعار است و در عمل چیز دیگری مشاهده می‌شود‌، اغلب زنان در همین مشاغل خدماتی تحت فشار حزب هستند و اگر با عقاید و ایدئولوژی آن‌ها هماهنگ نباشند،‌ به شیوه ترور حذدف می‌شوند. در عین حال تخریب شخصیتی‌، برچسب‌زنی و ... نیز از دیگر روش‌های برخوردی کومله با زنان است.

سازمان کومله عجیب‌ترین سازمانی است که بیشترین انشعاب را داشته است، از سال 57 تاکنون بیش از 5 یا 6 انشعاب درون گروهی را تجربه کرده و این انشعاب‌ها هم به خاطر این است که به شعارهای دموکراتیکی که می‌دهند، پایبند نیستند و هرکس هم بر علیه این‌ها می‌شود،‌ یا سرکوبش می‌کنند و یا خود فرد دست به انشعاب می‌زند.

اما همه این انشعاب‌ها نمی‌تواند ذره‌ای از بار جنایات و اعدام‌ها و ترورهایی که این سازمان انجام داده است،‌ بکاهد،‌ خصوصاً جنایاتی که در حق اسرایی که حتی نظامی نبوده معلم بوده‌اند،‌ جهادی بوده،‌ مردم عادی بودند و... انجام دادند. این پیشینه و عملکردی است که هر چقدر هم سازمان کومله رنگ عوض کند‌، نمی‌تواند از گذشته سیاهش بیرون بیاید.

تنها قطره کوچکی از فداکاری مردم کردستان را نشان داده‌ایم

*تسنیم: موضوع پرده‌برداری از جنایات منافقین و حزب کومله از موضوعات جالب توجه برای مخاطب ایرانی است،‌ استقبال از کتاب‌های منتشر شده دراین زمینه خود گواه این موضوع است،‌ پیش از این از استقبال مردم کردستان از این کتاب‌ها پس از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» خبر داده بودید‌،  پس از انتشار «سیطره» نیز بارخوردی از مردم داشتید؟

ببینید‌، امروز دوره و زمانه روشنگری است، همین قدر که کتاب‌های ما مورد هجمه ضد انقلاب و عوامل این گروهک‌ها قرار می‌گیرد و می‌گویند‌، این‌ها توهم و خیال است،‌ برعلیه ما دروغ‌پردزای می‌کنند،‌ خودش نشان می‌دهد که ما در پیمودن مسیر موفق بوده‌ایم. هرچقدر که تاکنون نوشته‌ایم،‌ قطره کوچکی از فداکاری مردم کردستان است. بسیاری از مردم کردستان پس از مطالعه کتاب‌ها پیام‌های دلگرم کننده‌ای برایم می‌فرستند‌،  از سوی دیگر این کتاب‌ها نگاه مردم سایر نقاط کشور را نیز به مردم کردستان عوض کرده است.

در سال‌های دور این تصور وجود داشت که کردستان امن نیست و نباید به آنجا سفر کرد،‌ در حالی که حالا بسیاری از مردم ایران به من پیام داده‌اند که نوعی حس تکریم و تقدیر از مردم کردستان پیدا کرده‌اند‌، مردمی که در دفاع از انقلاب‌، با جان و مال و فرزند در مقابل این گروهک‌‌ها و جنایاتشان ایستادند.

مردم کردستان معتقدند که کهن‌ترین قوم ایرانی هستند و به ایران یکپارچه معتقد هستند،‌ ادعای تجزیه‌طلبی ندارند،‌ اما  این گروهک‌های تروریستی و کومله است که بر طبل تجزیه‌طلبی می‌کوبد و هر جا که با ضعف خود روبرو می‌شود‌، از خودمختاری‌، فئودالی و خودگردانی سخن می‌گوید،‌ خواسته سازمان کومله تجزیه‌طلبی است و با توجه به جنایات پیشین این گروهک‌ها باید هوشیارانه با آن‌ها و شعارهایشان برخورد داشت.

انتهای پیام/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

"پرداخت نفقه " نمونه‌ای از رعایت حقوق زن در اسلام است

 "پرداخت نفقه " نمونه‌ای از رعایت حقوق زن در اسلام است
2023-09-29T10:35:35+03:30
کارشناس مسائل دینی معتقد است: اسلام در موارد متعددی حقوق زنان را در نظر گرفته و بر آن تأکید کرده است که یک نمونه از آن، در پرداخت نفقه از طرف شوهر تعریف شده...

سخت ترین خاطره اسیر جنگ تحمیلی از اسارت چه بود؟

 سخت ترین خاطره اسیر جنگ تحمیلی از اسارت چه بود؟
2023-09-29T10:08:57+03:30
با آن همه فشاری که در قضیه قطعنامه و عزل منتظری بر قلب امام وارد شده بود، بیماری شان بعید نبود.

ماجرای یک عکس/نگاهی از شهید چمران که در تاریخ ثبت شد

 ماجرای یک عکس/نگاهی از شهید چمران که در تاریخ ثبت شد
2023-09-29T09:55:33+03:30
بهرام محمدی فر می گوید: شهید چمران به کار خبرنگاری خیلی اهمیت می‌داد و عکاسی و خبرنگاری برایش خیلی با اهمیت بود.

گفت‌وگو با مریم قربان‌زاده درباره «حوض شربت»/ روایت درست از زن ایرانی گمشده تاریخ معاصر است

 گفت‌وگو با مریم قربان‌زاده درباره «حوض شربت»/ روایت درست از زن ایرانی گمشده تاریخ معاصر است
2023-09-29T07:15:35+03:30
روایت زندگی زنان بخش گمشده‌ای از تاریخ معاصر ماست. یکی از مظلومیت‌های زن ایرانی این است که درست و کامل روایت نشده است. ربطی به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و م...

تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت‌بخش نوشت‌افزارهای وطنی

 تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت‌بخش نوشت‌افزارهای وطنی
2023-09-29T07:02:19+03:30
استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم با...

نوجوان و بحران هویت - ۷| توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی

 نوجوان و بحران هویت - ۷| توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی
2023-09-29T06:48:54+03:30
درعصر دیجیتالی امروز بدون تردید کانون خانواده بخصوص فرزندان همواره در خطر هجوم داده‌های مختلف قرار دارند که لازم است والدین چگونه زیستن در این شرایط را به ف...

تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت بخش نوشت‌افزارهای وطنی

 تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت بخش نوشت‌افزارهای وطنی
2023-09-29T06:35:32+03:30
استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم با...

«قصۀ سنگو و شوبانه» رمانی براساس افسانه‌‎های ایرانی

 «قصۀ سنگو و شوبانه» رمانی براساس افسانه‌‎های ایرانی
2023-09-29T05:55:35+03:30
«ماجرای سنگو و شوبانه» که نویسندۀ نام آشنای کودکان، «سرور کُتُبی» آن را نوشته است؛ از افسانه‌های شیرین و قصه‌های ماندگار گذشته، الهام گر...

انتشار نخستین کتاب داستانی از عملیات کربلای ۴ و شهدای غواص برای نوجوانان

 انتشار نخستین کتاب داستانی از عملیات کربلای ۴ و شهدای غواص برای نوجوانان
2023-09-29T05:55:34+03:30
«بچه سرگذر»؛ اولین اثر متقن و داستانی از عملیات کربلای۴ و شهدای غواص با محوریت شهید علی چیت سازیان است که در قالب کتاب نوجوان توسط انتشارات شهیدکا...

رهبر انقلاب اسلامی: شهیدان، الگوهای بی‌زوال برای همه نسل‌ها هستند

 رهبر انقلاب اسلامی: شهیدان، الگوهای بی‌زوال برای همه نسل‌ها هستند
2023-09-28T19:51:25+03:30
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهدا و ایثارگران تاکید کردند: باید پیام شهیدان را بدرستی بشنویم و از آن برای آب...

اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است / جهاد باید در برابر دشمن باشد نه برادر مسلمان

 اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است / جهاد باید در برابر دشمن باشد نه برادر مسلمان
2023-09-28T15:37:01+03:30
معاون وزیر اوقاف کشور سوریه می‌گوید برادری و اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است. اگر روزی آن را کنار بگذارند، هیبت و شکوه و عزت خود را از دست می‌دهند.

پژوهشگر کویتی: امت اسلام باید دربارۀ آزادسازی قدس تلاش کند / دشمن دنبال آزادی بدون چارچوب است

 پژوهشگر کویتی: امت اسلام باید دربارۀ آزادسازی قدس تلاش کند / دشمن دنبال آزادی بدون چارچوب است
2023-09-28T13:22:10+03:30
نایب رئیس انجمن دوستی ایران و کویت  ضمن اشاره به اینکه دشمن در راستای آزادی بدون چارچوب گام بر می‌دارد، گفت: همه ما باید دربارۀ مسئله آزادسازی قدس و فل...

انتشار پوستری جدید با محور پرتاب «ماهواره نور ۳» به فضا+عکس

 انتشار پوستری جدید با محور پرتاب «ماهواره نور ۳» به فضا+عکس
2023-09-28T12:55:33+03:30
پوستر «نور امید» با محور استقرار موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری «نور۳»  در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین، طراحی و منتشر شد.

"عکاس چریک" به حوزه هنری آمد

 "عکاس چریک" به حوزه هنری آمد
2023-09-28T12:55:32+03:30
نمایشگاه «عکاسِ چریک» دربرگیرنده گزیده عکس‌های جنگ تحمیلی جاویدالاثر کاظم اخوان، در حوزه هنری افتتاح شد.

توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی

 توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی
2023-09-28T12:55:30+03:30
درعصر دیجیتالی امروز بدون تردید کانون خانواده بخصوص فرزندان همواره در خطر هجوم داده‌های مختلف قرار دارند که لازم است والدین چگونه زیستن در این شرایط را به ف...

سردار ایزدی: دفاع مقدس از جلوه‌های انقلاب اسلامی است

 سردار ایزدی: دفاع مقدس از جلوه‌های انقلاب اسلامی است
2023-09-28T12:02:13+03:30
معاون امور راهبردی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که انقلاب اسلامی بسیار با عظمت است که یکی از جلوه های آن، دفاع مقدس بود، گفت: بعثت درونی در جبهه ها به ز...

مروری بر شعر دفاع مقدس و دوره‌های مختلف / شعر، زبان مردم و رزمندگان شد

 مروری بر شعر دفاع مقدس و دوره‌های مختلف / شعر، زبان مردم و رزمندگان شد
2023-09-28T12:02:13+03:30
شعر در دوران دفاع مقدس، نقش مهمی در تشویق رزمندگان به حضور در جبهه‌ها داشت و شاعران در این دوران به زبان گویای مردم زمانۀ خود تبدیل شدند.

انتشار کتابی تحقیقی درباره مادر مومنان حضرت خدیجه کبری

 انتشار کتابی تحقیقی درباره مادر مومنان حضرت خدیجه کبری
2023-09-28T12:02:12+03:30
کتاب «ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (س)» اثر آیت الله احمد عابدی در ۴۰۰ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

جامع‌ترین عملیات دفاع مقدس به روایت حاج قاسم

 جامع‌ترین عملیات دفاع مقدس به روایت حاج قاسم
2023-09-28T11:22:11+03:30
الان بیش از ۳۰ سال از جنگ گذشته است، ۲۰۰ سال دیگر هم اگر بگذرد و همه طراحان دنیا جمع بشوند، نمی‌توانند طرحی جامع‌تر از این عملیات طراحی کنند.

چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی آغاز به کار کرد/ ۳۵۰ عنوان کتاب از ایران

 چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی آغاز به کار کرد/ ۳۵۰ عنوان کتاب از ایران
2023-09-28T09:22:15+03:30
چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی چهارشنبه (پنجم مهر ماه ۱۴۰۲) افتتاح شد و جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب در این دوره از نمایشگاه حض...

کلاته: جامعه نخبگانی ما اغلب مقلد و دنباله‌رو است / نگرانی سردار قاآنی از پرداختن غلو آمیز و ناقص پیرامون شخصیت حاج قاسم سلیمانی

 کلاته: جامعه نخبگانی ما اغلب مقلد و دنباله‌رو است / نگرانی سردار قاآنی از پرداختن غلو آمیز و ناقص پیرامون شخصیت حاج قاسم سلیمانی
2023-09-28T09:22:13+03:30
نویسنده ادبیات مقاومت: سردار قاآنی گفت: در مورد پرداختن به شخصیت سردار قاسم سلیمانی از دو چیز نگرانیم یکی غلو، یکی تعریف ناقص! که با اعمال محدودیت...

آغاز تحویل کاغذ ایرانی دیبای شوشتر به ناشران

 آغاز تحویل کاغذ ایرانی دیبای شوشتر به ناشران
2023-09-28T08:42:13+03:30
باتوجه به پیش ثبت‌نام ناشران برای دریافت کاغذ دیبای شوشتر، فرآیند تحویل این کاغذ به ناشران از ششم مهرماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

تاریخ انقضای کاراکترهای ایرانی بلای جان صنعت نوشت‌افزار / مصرف‌کننده پای حمایت از تولید داخلی ایستاد؛ فروشنده نه

 تاریخ انقضای کاراکترهای ایرانی بلای جان صنعت نوشت‌افزار / مصرف‌کننده پای حمایت از تولید داخلی ایستاد؛ فروشنده نه
2023-09-28T08:28:50+03:30
نهمین نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی با استقبال قابل توجه مصرف‌کنندگان همراه بوده است،‌ مصرف‌کنندگانی که به باور کارشناسان بازار پای حمایت از تولید ایستاده‌اند،...

نگاهی به رمان نوجوان «کتانی‌های کوکام»/قدم‌هایی استوار با کتانی‌های ایثار

 نگاهی به رمان نوجوان «کتانی‌های کوکام»/قدم‌هایی استوار با کتانی‌های ایثار
2023-09-28T05:08:50+03:30
وجدان و اخلاق سکه‌های قیمتی این داستان هستند. همراه شدن قهرمانان «کتانی‌های کوکام» با آن دو نفر در دل جنگ، ایثار و همبستگی از جنس اخلاق را می‌آفری...

اجتماع سفیران فرهنگی در نیمه مهر ماه

 اجتماع سفیران فرهنگی در نیمه مهر ماه
2023-09-28T04:28:50+03:30
نخستین اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه با حضور ۲۰ تن از رایزنان و کارداران فرهنگی به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات ا...

بازیگر قدیمی سینما درگذشت

 بازیگر قدیمی سینما درگذشت
2023-09-28T04:28:49+03:30
امرالله صابری بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون از دنیا رفت.

استفتاء از امام خامنه‌ای؛ چه کسی باید "هزینه نماز و روزه قضای میت" را بپردازد؟

 استفتاء از امام خامنه‌ای؛ چه کسی باید "هزینه نماز و روزه قضای میت" را بپردازد؟
2023-09-28T04:15:27+03:30
آیت‌الله خامنه‌ای به استفتاء درباره «هزینه نماز و روزه قضای میت» پاسخ گفتند.

جلسه‌ نقد کتاب سرداران ایرانی از کوروش تا سلیمانی برگزار شد/ فقر منابع دانشگاهی در تاریخ دفاع مقدس

 جلسه‌ نقد کتاب سرداران ایرانی از کوروش تا سلیمانی برگزار شد/ فقر منابع دانشگاهی در تاریخ دفاع مقدس
2023-09-27T19:22:16+03:30
این نوع کتاب‌ها حاصل دغدغه‌ها و احساس مسئولیت افراد هستند و باید به آن ارج نهاد. ما در حوزه نگارش تاریخ نزدیک خودمان دچار فقر دانشگاهی هستیم. جامعه دانشگاهی...

تلاش در همگرایی جهانی از زمان پیامبر(ص) تا دوران پس از ظهور امام زمان (عج)

 تلاش در همگرایی جهانی از زمان پیامبر(ص) تا دوران پس از ظهور امام زمان (عج)
2023-09-27T19:22:16+03:30
مدیر دانشنامه زن مسلمان فرضیه «تناکح بین الملل ائمه(ع) و همگرایی جهانی در عصر ظهور» مبتنی بر بازخوانی ملیت مادران امامان(ع) را تبیین کرد.

«مشت در نمای درشت» آماده نمایش شد/ تقاضای حضور در «سینماحقیقت»

 «مشت در نمای درشت» آماده نمایش شد/ تقاضای حضور در «سینماحقیقت»
2023-09-27T19:08:51+03:30
فیلم مستند «مشت در نمای درشت» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و محصول مرکز هنری رسانه‌ای سلوک، متقاضی حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت&...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)