میرنیوز

«سیطره» روایتی نفس‌گیر و جذاب از نفوذ به قلب کومله / نگاه واقعی گروهک‌های تروریستی به زن،‌ زندگی و آزادی

 «سیطره» روایتی نفس‌گیر و جذاب از نفوذ به قلب کومله / نگاه واقعی گروهک‌های تروریستی به زن،‌ زندگی و آزادی 2023-09-20T04:43:55+03:30

به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، کتاب «سیطره» نوشته کیانوش گلزار راغب خاطرات هفت سال نفوذ «نادر کیانی» از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است، کتابی که انتشارات سوره مهر آن را وارد بازار نشر کرده و قرار است مراسم رونمایی آن امروز برگزار شود.

کیانی که تا سطوح عالی سازمانی و مسئول کل پذیرش این سازمان رشد کرده و با دسترسی به اطلاعات ارزشمند درون گروهی، گرفتار زندان اقلیم کردستان می‌شود و با تحمل رنج و مرارت زیاد، عاقبت به کشور باز می‌گردد و ثمره سال‌ها تلاش و مجاهدت خود را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های ضد انقلاب فرصت پیدا کردند تا اسلحه و مهمات پادگان‌های نظامی را غارت و علیه انقلاب اسلامی به جنگ مسلحانه بپردازند. آنها هزاران نفر از رزمندگان اسلام و مردم کردستان را قتل عام کردند. در سال‌های اولیه دفاع مقدس این گروهک‌ها از ایران رانده شده و به دامن دشمن پناه بردند و دست به ترورهای کور مردم ایران زدند.

کتاب «سیطره» اطلاعات خوبی از مناسبات داخلی ضد انقلاب، هویت سران احزاب، فساد و فحشاء و روابط داخلی و خارجی آنها برملا می‌سازد.

کیانوش گلزار راغب نویسنده این‌کتاب متولد سال 1344 هجری شمسی است. او یکی از رزمندگانی است که چهارده ماه در زندان کومله به سر برد. پس از آزادی و در سال‌های بعد توانست خاطرات خود را در کتاب «شنام» بنویسد.راغب حالا در «سیطره» به روایت نادر کیانی نشسته است‌، خبرگزاری تسنیم‌، همزمان با برگزاری مراسم رونمایی از این کتاب گفت‌وگویی با وی داشته است‌، این گفت‌وگو به شرح ذیل است:‌

* تسنیم:‌ «سیطره» چهارمین کتابی است که شما در موضوع سازمان کومله منتشر کرده‌اید،‌ خاطرات یک نفوذی به سازمان کومله،‌ با آقای نادر کیانی راوی کتاب چگونه آشنا شدید؟

 

من چند سالی است که در بخش خاطرات فعالیت می‌کنم،‌ طبیعتاً  هر کتابی که منتشر می‌شود،‌ در دل همان کتاب و روایت‌ها افراد جدیدتری هم معرفی می‌شوند و ذهن نویسنده به سمت سوژه‌های ناب‌تری هدایت می‌شود، وقتی کتاب «شنام» که شامل خاطرات من بود و نخستین کتابم به شمار می‌رفت‌، نوشته شد،‌ شاهد حضور پررنگ امیر سعید‌زاده بودم که جای کار بسیار داشت و دیدم که خاطرات وی هم از نظر محتوایی و هم از نظر سبک  جای کار بسیار دارد و می‌تواند تحولی را ایجاد کند و نتیجه آن شد کتاب «عصرهای کریسکان».

 از دل کتاب «عصرهای کریسکان» نیز کتاب «برد سور» بیرون آمد که روایت فرار 8 نفر از عزیزانمان از زندان مرکزی کومله بود که فقط یک بازمانده بنام یدالله خداد مطلق داشت. من تلاش کردم تا مطالب را موجزتر بنویسم تا دچار تکرار نشوم،‌  همه این کتاب‌ها شامل بخشی از خاطرات ما اسرا بود‌، اما همیشه این علاقه در ذهنم بود که ای کاش ما می‌توانستیم آن سوی  سنگر را هم روایت کنیم،‌ از نگاه یکی از افراد کومله به ماجرا نگاه کنیم،‌ ببینیم مواضعشان نسبت به ما چیست؟ عملکردشان چیست؟ اهدافشان چیست؟ نفوذ به درون یک سازمان نظامی و امنیتی بسیار دشوار است،‌ اینکه به درونشان پی بریم و ارتباطاشان را کشف کنیم و حتی هویت آن‌ها را بشناسیم.

چنین آرزویی در ذهنم بود و حتی چند باری هم تلاش کردم اما روای به دلیل مسائل امنیتی پشیمان می‌شد و شرایط هم اجازه نمی‌داد که موضوع را پیگیری کنم، بعد از مدتی حدود دو سال پیش،‌ یک رابطی در فضای مجازی پیدا کردم و به یک سوژه بسیار ناب رسیدم،‌ دیدم آقای کیانی داوطلبانه به درون گروهک‌ها رفته و 7 سال بین آن‌ها نفوذ کرده و به سلامت بازگشته و اکنون نیز در خدمت اهداف نظام است،‌ با وی بیشتر آشنا شدم و این آشنایی منجر به روایت خاطراتش شد.

*تسنیم:‌ پس وجه تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های نوشته شده درباره سازمان کومله را در روایت از آن سوی پرده می‌دانید؟

بله،‌ طبیعتا کتاب‌هایی که می‌نویسیم از ناحیه رزمندگان و اسرا هستند، ما با لایه بیرونی این سازمان‌ها و گروهک‌ها مواجه هستیم،‌ اما اگر یک نفر از دورن این سازمان‌ها و گروهک‌ها خاطرات‌، عملکرد،‌ اهداف و انحرافات آن‌ها را بیان کند،‌ اثر اثری متفاوت خواهد شد. تا جایی که می‌دانم  در بحث نفوذ و جاسوسی به کومله کتاب بسیار کمی داریم یا اصلا نداریم،‌ با «سیطره» ما تلاش کردیم وارد مبحث امنیتی ـ سیاسی و نفوذ و جاسوسی شویم و سیطره از این جهت می‌تواند سرآغازی باشد.

* تسنیم: روایت از آن سوی پرده سازمان و گروهک تروریستی کومله چه وقایعی را پیش روی مخاطب می‌گستراند؟

سال‌هاست که سازمان کومله  شعارهای جذاب و فریبنده‌ای را وارد اذهان جوانان این سرزمین می‌کند،‌ شعارهایی که با عملکردشان کاملاً متفاوت است، ظاهر ماجرا جذاب و فریینده است، وقتی درون این گروه‌ها و سازمان‌ها می‌رویم،‌ کاملا با یک سازمان امنیتی مخوف مواجه می‌شویم که حتی اصول اولیه خود را نیز رعایت نمی‌کنند، بسیاری از نیروهایشان بعد از مدتی سرخورده و پشیمان فرار می‌کنند یا خودکشی می‌کنند، این بخش‌ها باید برای مخاطب برای نوجوان و جوان ایرانی شفاف‌تر شود،‌ ما در «سیطره» تا جایی که توانستیم،‌ تلاش کردیم ولی چون کتاب اولی بود که به این موضوع می‌پرداخت،‌ تلاش کردیم متعادل‌تر پیش رویم.

* تسنیم: یکی از موضوعات شعاری کومله در سال‌های اخیر داعیه‌داری از حقوق زنان است،‌ موضوعی که با عملکرد آن در تروروهای مختلف زنان در منطقه کردستان متفاوت است،‌ نگاه کومله به موضوع زن و آزادی چیست؟

 

این ظاهر گروهک‌هاست که با چهره‌ای جذاب و به نام حقوق شهروندی و آزادی وارد میدان می‌شوند. شعاری با عنوان «عشق آزاد» دارند که هیچ حریمی را برای انسان قائل نیستند. اما وقتی رویه آنها را مرور می‌کنیم، با تناقض مواجه می‌شویم.

نگاه واقعی کومله به زن،‌ زندگی و آزادی

آن چیزی که ما در کتاب سیطره می‌بینیم و آقای کیانی نیز آن را مطرح کرده است،‌ این است که زنان در این سازمان جایگاه و سطح بسیار پایین و نازلی دارند، بسیار کم پیش می‌آید که در سطح کمیته مرکزی مطرح باشند یا کاندیدای رهبری شده باشند، اگر هم بودند از خانواده‌های خود سران این احزاب بوده است. در کتاب نیز مطرح شده است که زنان معمولاً در بخش‌های خدماتی به کار گرفته شده‌اند و  در واقع خدمات‌دهنده در بخش‌های متعدد به آقایان هستند، بنابراین شعار برابری که حزب کومله مطرح می‌کند،‌ در حد یک شعار است و در عمل چیز دیگری مشاهده می‌شود‌، اغلب زنان در همین مشاغل خدماتی تحت فشار حزب هستند و اگر با عقاید و ایدئولوژی آن‌ها هماهنگ نباشند،‌ به شیوه ترور حذدف می‌شوند. در عین حال تخریب شخصیتی‌، برچسب‌زنی و ... نیز از دیگر روش‌های برخوردی کومله با زنان است.

سازمان کومله عجیب‌ترین سازمانی است که بیشترین انشعاب را داشته است، از سال 57 تاکنون بیش از 5 یا 6 انشعاب درون گروهی را تجربه کرده و این انشعاب‌ها هم به خاطر این است که به شعارهای دموکراتیکی که می‌دهند، پایبند نیستند و هرکس هم بر علیه این‌ها می‌شود،‌ یا سرکوبش می‌کنند و یا خود فرد دست به انشعاب می‌زند.

اما همه این انشعاب‌ها نمی‌تواند ذره‌ای از بار جنایات و اعدام‌ها و ترورهایی که این سازمان انجام داده است،‌ بکاهد،‌ خصوصاً جنایاتی که در حق اسرایی که حتی نظامی نبوده معلم بوده‌اند،‌ جهادی بوده،‌ مردم عادی بودند و... انجام دادند. این پیشینه و عملکردی است که هر چقدر هم سازمان کومله رنگ عوض کند‌، نمی‌تواند از گذشته سیاهش بیرون بیاید.

تنها قطره کوچکی از فداکاری مردم کردستان را نشان داده‌ایم

*تسنیم: موضوع پرده‌برداری از جنایات منافقین و حزب کومله از موضوعات جالب توجه برای مخاطب ایرانی است،‌ استقبال از کتاب‌های منتشر شده دراین زمینه خود گواه این موضوع است،‌ پیش از این از استقبال مردم کردستان از این کتاب‌ها پس از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» خبر داده بودید‌،  پس از انتشار «سیطره» نیز بارخوردی از مردم داشتید؟

ببینید‌، امروز دوره و زمانه روشنگری است، همین قدر که کتاب‌های ما مورد هجمه ضد انقلاب و عوامل این گروهک‌ها قرار می‌گیرد و می‌گویند‌، این‌ها توهم و خیال است،‌ برعلیه ما دروغ‌پردزای می‌کنند،‌ خودش نشان می‌دهد که ما در پیمودن مسیر موفق بوده‌ایم. هرچقدر که تاکنون نوشته‌ایم،‌ قطره کوچکی از فداکاری مردم کردستان است. بسیاری از مردم کردستان پس از مطالعه کتاب‌ها پیام‌های دلگرم کننده‌ای برایم می‌فرستند‌،  از سوی دیگر این کتاب‌ها نگاه مردم سایر نقاط کشور را نیز به مردم کردستان عوض کرده است.

در سال‌های دور این تصور وجود داشت که کردستان امن نیست و نباید به آنجا سفر کرد،‌ در حالی که حالا بسیاری از مردم ایران به من پیام داده‌اند که نوعی حس تکریم و تقدیر از مردم کردستان پیدا کرده‌اند‌، مردمی که در دفاع از انقلاب‌، با جان و مال و فرزند در مقابل این گروهک‌‌ها و جنایاتشان ایستادند.

مردم کردستان معتقدند که کهن‌ترین قوم ایرانی هستند و به ایران یکپارچه معتقد هستند،‌ ادعای تجزیه‌طلبی ندارند،‌ اما  این گروهک‌های تروریستی و کومله است که بر طبل تجزیه‌طلبی می‌کوبد و هر جا که با ضعف خود روبرو می‌شود‌، از خودمختاری‌، فئودالی و خودگردانی سخن می‌گوید،‌ خواسته سازمان کومله تجزیه‌طلبی است و با توجه به جنایات پیشین این گروهک‌ها باید هوشیارانه با آن‌ها و شعارهایشان برخورد داشت.

انتهای پیام/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

دفاع مقدس منشأ هدایت و راهنمایی ملت است

دفاع مقدس منشأ هدایت و راهنمایی ملت است
2023-09-25T21:28:49+03:30
ساوه-امام جمعه ساوه گفت: دفاع مقدس منشأ هدایت و راهنمایی انقلابیون و توده‌های ملت خواهد بود.

نیروهای مسلح جزو نوامیس حتمی هر جامعه‌ای است

نیروهای مسلح جزو نوامیس حتمی هر جامعه‌ای است
2023-09-25T21:28:48+03:30
کرمانشاه- امام جمعه سرپل‌ذهاب با اشاره به اینکه دشمن به دنبال وارد کردن خدشه در کرامت نیروهای مسلح است، گفت: نیروهای مسلح جزو نوامیس حتمی هر جامعه‌ای است.

دستاوردها و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل‌های آینده تبیین شود

دستاوردها و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل‌های آینده تبیین شود
2023-09-25T21:28:48+03:30
یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به رشادتهای رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: حماسه و رشادتهای دفاع مقدس برای نسلهای آینده به بهترین شکل تبیین شود.

دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان تبیین شود

دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان تبیین شود
2023-09-25T21:28:47+03:30
قزوین- امام جمعه اسفرورین با بیان اینکه دستاوردهای دفاع مقدس برای جوانان تبیین شود، گفت: صدام فقط نمادی از نظام سلطه بود و پشت سر او تمام نظام سلطه ایستاده ب...

رئیسی سیاست های آمریکا را به چالش کشید

رئیسی سیاست های آمریکا را به چالش کشید
2023-09-25T21:28:47+03:30
شاهرود- امام جمعه بسطام گفت: سخنرانی رئیسی در سازمان ملل صریح، قاطع و شجاعانه بود و با صراحت و شجاعت سیاست‌های غرب و آمریکا را به چالش کشید.

باید نگاه معرفتی نسبت به امام زمان (عج) را پررنگ کنیم/ویژه برنامه‌های نهم ربیع الاول اعلام شد

باید نگاه معرفتی نسبت به امام زمان (عج) را پررنگ کنیم/ویژه برنامه‌های نهم ربیع الاول اعلام شد
2023-09-25T21:28:47+03:30
حجت الاسلام نصوری گفت:باید بتوانیم نگاه معرفتی نسبت به امام زمان (عج) را پررنگ کنیم و تلاش‌های امام حسن عسکری (ع) برای ورود شیعه به دوران غیبت را تبیین کنیم.

«سلامت پناه» سرپرست دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شد

«سلامت پناه» سرپرست دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شد
2023-09-25T21:28:46+03:30
طی حکمی از سوی حجت الاسلام قمی رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی «رضا سلامت‌پناه» به عنوان سرپرست دبیری شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی منصوب شد.

کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله شاه آبادی» منتشر شد/تأثیر اندیشه شاه آبادی بر اندیشه و عمل امام خمینی

کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله شاه آبادی» منتشر شد/تأثیر اندیشه شاه آبادی بر اندیشه و عمل امام خمینی
2023-09-25T21:28:46+03:30
کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله محمدعلی شاه آبادی» اثر سیدجواد میرخلیلی در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۲۲۲ صفحه تهیه و به همت مؤ...

واکنش رئیس سازمان تبلیغات به تحریم جانشین وزیر ارشاد توسط آمریکا

واکنش رئیس سازمان تبلیغات به تحریم جانشین وزیر ارشاد توسط آمریکا
2023-09-25T21:28:45+03:30
حجت‌الاسلام قمی به تحریم جدید ایالات متحده علیه سید محمد هاشمی جانشین فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش نشان داد.

ایجاد آموزش‌های قرآنی به صورت رایگان در دارالقرآن خانه کارگر

ایجاد آموزش‌های قرآنی به صورت رایگان در دارالقرآن خانه کارگر
2023-09-25T21:28:45+03:30
معاون اجرایی دارالقرآن خانه کارگر گفت: آموزش های قرآنی متنوعی در دارالقرآن خانه کارگر به شکل رایگان در دسترس کارگران و بازنشستگان قرار گرفته است.

آیت الله مرتضوی لنگرودی مایه‌ اعتبار حوزه پایتخت بود

آیت الله مرتضوی لنگرودی مایه‌ اعتبار حوزه پایتخت بود
2023-09-25T21:28:44+03:30
وجود ذی‌جود آیت الله مرتضوی لنگرودی، مایه‌ی اعتبار حوزه پایتخت بود و شاگردان تربیت یافته در محضر معرفتی او، ذخیره ماندگار آن راحل رستگار است.

شماره یازدهم مجله رصد منتشر شد

شماره یازدهم مجله رصد منتشر شد
2023-09-25T21:28:44+03:30
در آستانه فرارسیدن نهم ربیع الاول، آغاز امامت حضرت امام عصر علیه آلاف التحیة و الثناء، شماره یازدهم مجله رصد (بررسی تحرکات غرب در حوزه مهدویت و آخرالزمان گرا...

نخستین جایزه کتاب «مداحان مؤلف» برگزار می‌شود

نخستین جایزه کتاب «مداحان مؤلف» برگزار می‌شود
2023-09-25T21:28:43+03:30
باغ کتاب تهران با همکاری خانه مداحان اهل بیت (ع) نخستین جایزه کتاب «مداحان مؤلف» را برگزار می‌کند.

کتاب «چیستی رویکرد تمدنی؛ از عرصه نظر تا صحنه عمل» منتشر شد

کتاب «چیستی رویکرد تمدنی؛ از عرصه نظر تا صحنه عمل» منتشر شد
2023-09-25T21:28:43+03:30
کتاب «چیستی رویکرد تمدنی (از عرصه نظر تا صحنه عمل)» به کوشش محمدرضا بهمنی خدنگ و مهدی مولایی آرانی روانه بازار نشر شد.

روضه هفتگی زائران ایرانی، امشب در کربلا برگزار می شود

روضه هفتگی زائران ایرانی، امشب در کربلا برگزار می شود
2023-09-25T21:28:43+03:30
مراسم روضه هفتگی موکب محبان علی بن ابیطالب(ع) در بین‌الحرمین کربلای معلی امشب ۳۰ شهریورماه به مناسبت سالروز وفات حضرت سکینه(س) برگزار می‌شود.

نخستین مسجد زیر آب جهان ساخته می‌شود

نخستین مسجد زیر آب جهان ساخته می‌شود
2023-09-25T21:28:42+03:30
اداره امور اسلامی و فعالیت‌های خیریه دبی اعلام کرد قصد دارد مسجدی را در زیر آب بسازد که تا ۷۵ نمازگزار ظرفیت خواهد داشت.

گام بلند دو سازمان جهت رفع موانع تاسیس و ثبت تشکل‌های قرآنی کشور

گام بلند دو سازمان جهت رفع موانع تاسیس و ثبت تشکل‌های قرآنی کشور
2023-09-25T21:28:42+03:30
آیین امضای تفاهم نامه همکاری سازمان دارالقرآن الکریم و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با هدف تسهیل و تسریع در فرایند تاسیس و ثبت تشکل‌های قرآنی برگزار شد.

بزرگداشت دو پیشکسوت قرآن در پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن

بزرگداشت دو پیشکسوت قرآن در پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن
2023-09-25T21:28:42+03:30
پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع، در طلیعه ماه ربیع الاول، باحضور جمع کثیری از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی در مجتمع امام خمینی (ره)، حسینیه الزهراء...

اعلام برنامه هیئات مذهبی همزمان با روز شهادت امام حسن عسکری(ع)

اعلام برنامه هیئات مذهبی همزمان با روز شهادت امام حسن عسکری(ع)
2023-09-25T21:28:42+03:30
همزمان با فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری (ع) هیأت‌های مذهبی، مساجد و بقاع متبرک سراسر کشور برنامه عزاداری خود را اعلام کردند.

خواستار تعطیلی سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) هستیم/باید بتوانیم فضای شادی را در جامعه ایجاد کنیم

خواستار تعطیلی سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) هستیم/باید بتوانیم فضای شادی را در جامعه ایجاد کنیم
2023-09-25T21:28:41+03:30
حجت الاسلام نصوری گفت: لازم است روز نهم ربیع الاول به عنوان روز بیعت با امام زمان و جشن بیعت با حضرت را پررنگ‌تر در جامعه بگیریم و این روز تعطیل شود.

مراسم عزاداری شهادت امام عسکری(ع) در حسینیه آیت الله حق شناس برگزار می شود

مراسم عزاداری شهادت امام عسکری(ع) در حسینیه آیت الله حق شناس برگزار می شود
2023-09-25T21:28:41+03:30
همزمان با فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری (ع) مراسم عزاداری این امام همام در حسینیه آیت‌الله حق‌شناس برگزار می‌شود.

تصور جامعه بدون تضارب آرا و اندیشه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود

تصور جامعه بدون تضارب آرا و اندیشه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود
2023-09-25T21:28:41+03:30
نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری گفت: وحدت اسلامی در گرو وحدت ملی و امنیت ملی است.

کتاب «فلسفه هنر ابن سینا» به چاپ دوم رسید

کتاب «فلسفه هنر ابن سینا» به چاپ دوم رسید
2023-09-25T21:28:41+03:30
کتاب «فلسفه هنر ابن سینا» اثر هادی ربیعی است که در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۲۴۷ صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چا...

جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) برگزار می‌شود

جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) برگزار می‌شود
2023-09-25T21:28:40+03:30
جشن بیعت در سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در میدان آئینی امام حسین(ع) همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

زمانبندی چهارمین فراخوان جذب مدرس درس انس با قرآن کریم اعلام شد

زمانبندی چهارمین فراخوان جذب مدرس درس انس با قرآن کریم اعلام شد
2023-09-25T21:28:40+03:30
زمانبندی چهارمین فراخوان جذب مدرس درس انس با قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه اعلام شد.

نخستین کنگره ملی نوحه‌های عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت

نخستین کنگره ملی نوحه‌های عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت
2023-09-25T21:28:40+03:30
آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی با حضور حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سالن همایش‌های برج میلاد با معرفی برگزی...

طرح آموزش صحیح‌خوانی قرآن در سامرا اجرا شد

طرح آموزش صحیح‌خوانی قرآن در سامرا اجرا شد
2023-09-25T21:28:40+03:30
عتبه مقدس عسکری و عتبه عباسی طرح آموزش صحیح خوانی قرآن کریم را برای زائران مراسم بزرگداشت شهادت امام حسن عسکری (ع) اجرا کرد.

کتاب «منتخب الرسائل» روانه بازار نشر شد

کتاب «منتخب الرسائل» روانه بازار نشر شد
2023-09-25T21:28:39+03:30
کتاب منتخب الرسائل حاوی نظرات فقهی مرحوم آیت الله کلباسی برای همایش بزرگداشت این فقیه اصولی با ویرایش جدید منتشر شد.

دومین کتاب صوتی طلایه داران عشق درخمینی شهر رونمایی شد

دومین کتاب صوتی طلایه داران عشق درخمینی شهر رونمایی شد
2023-09-25T21:28:39+03:30
دومین کتاب صوتی شهدا با عنوان شامل خاطرات ۲۰ شهید محله اسفریز شهرستان خمینی شهر، همزمان با هفته دفاع مقدس رونمایی شد.

پاسخ رهبران ادیان به نامه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

پاسخ رهبران ادیان به نامه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
2023-09-25T21:28:39+03:30
مقامات روحانی و رهبران ادیان در پاسخ به نامه حجت‌الاسلام ایمانی‌پور در پی اهانت‌های مکرر به ساحت مقدس قرآن کریم، سوزاندن قرآن کریم و اهانت به مقدسات دینی را...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)