میرنیوز

سینما باید به گسترش صلح کمک کند

 سینما باید به گسترش صلح کمک کند 2023-09-15T19:43:41+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مجید اسماعیلی مدیرعامل موزه سینما گفت: امروز ما در جهانی زندگی می‌کنیم که پر از جنگ است و سوال این است که چرا سینما تا به امروز نتوانسته صلح بوجود بیاورد. ذات سینما یک فضای سخت افزاری صلح است و همه با هم یک چیز واحد می‌بینند که این خود نمادی از صلح است. بنابراین به نظر می‌رسد ذات سینما این امکان را دارد تا صلح ایجاد و به گسترش صلح کمک کند.

وی با اشاره به نقش سینما به عنوان ابزار برقرارکننده صلح میان جوامع، افزود: وقتی در جامعه‌ای افراد بتوانند از طریق سینما با هم حرف بزنند دیگر لازم نیست حرف‌های خود را جای دیگری بزنند زیرا از طریق سینما می‌توانیم صحبت‌هایمان را به تصویر ترجمه کنیم، تصویر را به مواجهه بگذاریم و اگر این توازن در تصویر اتفاق بیفتد و نه در جای دیگر این اتفاق عاقلانه‌تر است. هر چقدر بتوانیم مواجه‌های سخت را به مواجه نرم تبدیل کنیم بهتر است و این امر از کارکردهای سینما است.

سینما باید درجه نفرت را در جامعه کاهش دهد

مدیرعامل موزه سینما ادامه داد: دنیای امروز به خاطر بحران‌های مختلف اعم از بحران هویت، ناکارآمدی، تبعیض، مشروعیت، نفوذ و... دنیای ملتهبی شده است و این بحران‌ها هدف مشترکی دارند که آن تولید نفرت است. اگر در جامعه‌ای این بحران‌ها به اوج خود برسد نفرت میان افراد آن جامعه نیز بیشتر می‌شود و با بالا رفتن درجه نفرت در جامع قطعا جنگ خواهد شد. سینما می‌تواند به هر کدام از این بحران‌ها با یک مبنای منطقی بپردازد تا به صلح پایدار برسد درغیر این صورت صلح ناپایدار خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در سینما باید حرفی درست و مشترک تولید و منتشر کرد، گفت: یکی از کارهای بزرگی که سینما می‌تواند انجام دهد این است که عاقلانه و مبتنی بر واقعیت‌ها به بحران‌ها بپردازد و درجه نفرت را در جامعه کاهش دهد. متاسفانه سینما این نقش و کارکرد خود را به خوبی ایفا نمی‌کند. گاهی سینما به جای کاهش میزان نفرت میان افزاد جامعه، نفرت‌افزایی می‌کند و باعث خشم بیشتر میان مردم  می‌شود درحالیکه می‌شود درباره هر چیزی حرف زد و به صورت منطقی به آن پرداخت.

اسماعیلی افزود: زمان آن نیست که شرایطی مانند آلمان قدیم که در طول 100 سال 15 انقلاب را تجربه کرد و هزاران نفر کشته شدند را تجربه کنیم. در سینما می‌توانیم بجای جنگیدن و بعد به صلح رسیدن با گفتگو به صلح برسیم.

تاکید سینمای دانش بنیان بر «اصلاح پذیری» در جامعه

مدیر عامل موزه سینما با بیان اینکه سینمای ایران فراز و نشیب زیادی دارد، گفت: به عنوان مثال، فیلم‌های مجید مجیدی در مورد سینمای فطرت است که ریشه در خوبی‌های بیرونی انسان‌ها دارد. پیش از این درباره سینمای دانش‌بنیان صحبت کرده‌ایم؛ سینمایی که می‌داند چه می‌خواهد بگوید و چیزی که می‌خواهد بگوید را به صورت علمی می‌داند و از آن پشتیبانی می‌کند تا محقق شود. گاهی می‌خواهیم به صلح اشاره کنیم ولی جنگ را بارزتر نشان می‌دهیم. احساس می‌کنم برخی از سینماگران ما از مفهوم صلح دور شده‌اند.

اسماعیلی افزود: ما می‌توانیم در فیلم‌ها بحران‌های اجتماعی نظیر بحران توزیع ناعادلانه مشاغل و ثروت و... را نشان دهیم.باید توجه داشته باشیم که اگر ما این بحران را به سینما تبدیل کردیم و خروجی این تصویر تبدیل به خشم متراکم شود کار خود را انجام نداده‌ایم. درست است سینماگر باید وضعیت را آینه‌وار نشان دهد ولی سینمای دانش‌بنیان و هوشمند متوجه این موضوع است که همه ما داخل یک کشتی هستیم و اگر بخواهیم این کشتی را به سلامت به مقصد برسانیم باید مراقب باشیم که هر چیزی که مطرح می‌کنیم ناظر بر «اصلاح‌ پذیری» باشد.

وی ادامه داد: توجه به اصلاح پذیری تفاوت میان سینمای فطرت با سایر سینماهاست که در آثار مجید مجیدی می‌بینید. علاقه داریم سینمایی داشته باشیم که وضع موجود را نشان دهیم و برای اصلاح و بهتر شدن جامعه و پایدار شدن وضعیت، حرف خود را هم بزنیم. سینمای هوشمند سینمایی است که اگر دردی را دوا نمی‌کند و راهکار ارائه نمی‌دهد، حداقل آن نقطه‌هایی که می‌تواند به اصلاح بینجامد را از بین نبرد.

با گذشت صلح محقق می‌شود

در بخش دیگری از این نشست حبیب احمدزاده درباره سینما و صلح گفت: موضوع سینما و صلح مانند چاقوی دو لبه است. یکی از توانایی‌های سینما، قدرت اشاعه است که در کنار آن جنایتی هم خلق شده و آن این است که ما آن چه در فیلم نشان می‌دهیم نیستیم و این بسیار خطرناک است.

وی افزود: یادم می‌آید در زمانی که کتاب می‌خواندیم دوست داشتیم با ذهن خود قطعاتی بسازیم و همذات‌پنداری کنیم ولی امروز در سینما یک ماجرای خلق شده را به همراه یک بسته پاپ‌کورن می‌بینیم و بیرون می‌آییم. به عنوان مثال، به عنوان کارگردان می‌توانیم فیلمی درباره اعتیاد بسازیم در حالی که خودمان هم معتاد باشم؛ زیرا برایمان مهم این است که در آن یک ساعت و نیم در قاب سینما آدم خوبی به نظر بیاییم و این خطری است که همه ما را تهدید می‌کند.  قبلا اگر نویسنده سعی می‌کرد به ایده آل‌هایش برسد و هدف باشد امروز به راحتی می‌توانیم فردی جنگ‌طلب باشیم اما فیلمنامه‌ای درباره صلح بنویسیم زیرا بستگی به این دارد که چقدر به من پول می‌دهند و این خطری است که امروز همه ما را تهدید می‌کند.

احمدزاده همچنین گفت: جهان مجازی که بخشی از آن سینما است به راحتی به ما اجازه می‌دهد پشت لایه‌های مختلف مخفی شویم و این موضوع در محدوده جهانی نیز اتفاق می‌افتد. در دنیا به اسم آزادی ، صلح و حتی دین، جنایت‌های زیادی شده است و این کلمات حربه خوبی برای سوء‌استفاده بوده است و کاری که جهان امروز از طریق رسانه با ما انجام می‌دهد همین است.

وی ادامه داد: مهم نیست که در چه موقعیتی از صلح یا جنگ باشید مهم این است که انسانی رفتار کنید. اگر در دوره صلح به سر می‌برید و به دیگران احترام نمی‌گذارید، شما صلح‌طلب نیستید. اگر در دوران جنگ توانستید انسان خوبی باشید و حتی با دشمنانتان انسانی رفتار کردید می‌توانید ادعای صلح داشته باشید.

احمدزاده در ادامه بیان داشت: به نظرم می‌توان فیلمی ساخت که وقتی تمام می‌شود مخاطب با خود بگوید چرا من نباید مانند قهرمان واقعی فیلم باشم. مهم نیست چه موقعیتی دارید مهم این است که بتوانید آن موقعیت را در واقعیت به یک معجزه برای خود و دیگران تبدیل کنید که اگر یاد بگیریم می‌فهمیم که انسانیت چه لذت بزرگی دارد.

وی همچنین گفت: سینمای ایران سینمای نجیبی است به همین دلیل می‌توان از طریق سینما با دنیا صحبت کرد؛ می‌توان بدون اینکه از ارزش‌ها عدول کرد توسط ارزش‌های انسانی با دنیا ارتباط برقرار کرد. باید سعی کنیم در زندگی‌مان همانند آنچه روی پرده سینما نمایش می‌دهیم باشیم. ما به این دنیا آمده‌ایم که دنیا را جای بهتری کنیم و بهتر از قبل به نسل بعدی برسانیم و از یاد نبریم که صلح با گذشت می‌تواند محقق شود.

سینما گذشته، حال و آینده را به‌هم وصل می‌کند

در ادامه محیط طباطبایی رئیس شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) با اشاره به مفهوم موزه، گفت: موزه یک نهاد فرهنگی است که حتما باید نتیجه آن صلح باشد، موزه‌ای که کینه و نفرت دامن می‌زند را نمی‌توان موزه نامید. امروز را برنامه مشترک میان صلح و سینما قرار دادند تا از زاویه موزه سینما و موزه صلح به آن پرداخته شود. وظیفه موزه این است که مانند مادر رفتار کنند و فرهنگ و باور و شناخت و دین مادری خود را به نسل‌های بعد منتقل کنند. به همین دلیل است که مخاطبان اصلی این موزه‌ها بیشتر کودک و نوجوان است.

وی با بیان اینکه موزه‌های جنگ موزه‌های مهمی هستند اما امروز این موزه‌ها را با عنوان موزه‌های صلح می‌شناسیم، بیان داشت: سینما در قالب هر فیلم می‌تواند رفتار موزه‌ای داشته باشند. فیلم‌هایی موزه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توانند فرهنگ و زندگی را در تمام مقاطع ضبط کرده و انتقال دهند و از قصه ، فرهنگ و داستان برای انتقال یک مفهومی استفاده کنند.

محیط‌طباطبایی با اشاره به اهمیت امید در آثار سینمایی، گفت: یکی از کلید واژه‌های اصلی زندگی انسان، امید است. هر فیلمی که امید را از شما بگیرد به وظیفه انسانی خود عمل نکرده است. باید امید را در ذهن مخاطب و نسل بعد زنده نگه داریم. به همین دلیل سینما یک پل ارتباطی است؛ این پل وقتی می‌تواند مفهوم اصلی خود را در مفاهیم صلح و انسانی درک ‌کند که بتواند امید و هم‌زیستی را منتقل کند. سینما در شکل موزه‌ای خود، گذشته حال و آینده را به هم وصل می‌کند.

سینما باید پیام آور صلح باشد

وحید آگاه دبیر این نشست و استاد دانشگاه نیز گفت: سینما باید امیدبخش و پیام‌آور صلح باشد. رابطه سینما و صلح در چند دسته‌بندی جای می‌گیرد؛ ابتدا اینکه صلح در ذات سینما و هنر است. کلمه موزه به تنهایی روح شما را لطیف می‌کند و تصویری از نفی خشونت و تشویق به زندگی مسالمت‌آمیز است و سینمای صلح دسته‌بندی دوم است. دسته سوم مربوط به سینمای اجتماعی است که حتی اگر راهکار هم نداشته باشد در دلش یک زنهار دارد و در راستای سینمای صلح است.

وی ادامه داد: هرچقدر هنر در کشوری قوی‌تر و فزاینده‌تر باشد، ناآرامی‌ها و ناراحتی‌ها کمتر خواهد بود. افراد با دیدن و شنیدن هنر حالشان بهتر می‌شود پس هنر نقش مهمی دارد. اگر هنرمندان با آثار هنری خود این حرف را بیان کنند از بخشی از خشونت‌ها در جامعه جلوگیری می‌کنند.

در این نشست که به همت موزه سینما، موزه صلح تهران، ایکوم ایران و موسسه حقوق و هنر برگزارشد، کلیپی از صحبت‌های حجت‌الله ایوبی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران درباره سینما و صلح و بخشی از فیلم‌های «دو راه حل برای یک مسئله» ساخته زنده یاد عباس کیارستمی و «باشو غریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی نیز نمایش داده شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

کتاب «حقوق و منزلت سالمندان در متون و فرهنگ اسلامی» منتشر شد

 کتاب «حقوق و منزلت سالمندان در متون و فرهنگ اسلامی» منتشر شد
2023-10-03T13:22:13+03:30
کتاب «حقوق و منزلت سالمندان در متون فرهنگ اسلامی» اثر علی رضایی بیرجندی به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

سریال‌هایی که «وحدت» می‌آورند/ ضرورت ساخت آثاری درباره پیامبر اسلام

 سریال‌هایی که «وحدت» می‌آورند/ ضرورت ساخت آثاری درباره پیامبر اسلام
2023-10-03T13:22:12+03:30
برخی از آثار تلویزیونی هستند که وحدت را با خودشان به تلویزیون آورده‌اند؛ اما در کنار توجه به ساخت آثاری درباره قومیت‌ها، سریال‌ها و فیلم‌هایی درباره پیامبر ...

روزی که تلویزیون به ایران آمد!/ چند نکته از رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما

 روزی که تلویزیون به ایران آمد!/ چند نکته از رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما
2023-10-03T13:22:12+03:30
محسن شاکری‌نژاد اعتقاد دارد اگر زمانی تلویزیون در بدو ورودش در اختیار طبقه خاصی بود، امروز تا دورافتاده‌ترین روستاهای این کشور مبتنی بر نیازهایشان، سیگنال‌ر...

پخش پشت صحنه سریال «عاشورا»

 پخش پشت صحنه سریال «عاشورا»
2023-10-03T11:48:54+03:30
پیگیری‌ها نشان می‌دهد که قرار است پشت صحنه‌ای از مراحل سخت فیلمبرداری سریال «عاشورا» در معرض نگاه مخاطبان قرار بگیرد.

خداحافظی بازیگران با یکی از آخرین بازماندگان طنز فاخر ایران/ فردوس کاویانی بدرقه شد+عکس

 خداحافظی بازیگران با یکی از آخرین بازماندگان طنز فاخر ایران/ فردوس کاویانی بدرقه شد+عکس
2023-10-03T11:48:53+03:30
اصغر همت و پژمان بازغی از بازماندگان «آژانس دوستی» در محوطه خانه هنرمندان نقش اصلی این سریال ماندگار و «همسران» و خیلی از سریال‌های خاطر...

۶ نکته کاربردی برای جلب محبت همسر در بیان امام صادق (ع)

 ۶ نکته کاربردی برای جلب محبت همسر در بیان امام صادق (ع)
2023-10-03T10:28:58+03:30
اهل بیت وحی علیهم‌السلام به عنوان معلمان الهی به برخی قلق‌های رفتاری و به ویژه در برخورد با همسر اشاره کرده‌اند.

بی‌اثر کردن سانسور رسانه‌ای فعالیت اجتماعی زنان ایرانی در غرب

 بی‌اثر کردن سانسور رسانه‌ای فعالیت اجتماعی زنان ایرانی در غرب
2023-10-03T10:28:58+03:30
فعال رسانه‌ای از آمریکای جنوبی گفت: پیش از سفر به ایران اطلاع داشتم که هجمه‌های فرهنگی علیه این کشور حقیقت ندارد، اما دیدن همین حقایق از نزدیک به ما کمک کرد...

«روان‌شناسی موسیقی» در بازار نشر

 «روان‌شناسی موسیقی» در بازار نشر
2023-10-03T09:35:31+03:30
«روان‌شناسی موسیقی» نوشته سوزان هلم با ترجمه سهند سلطاندوست از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.

راهکار پیامبر (ص) برای دور شدن شیطان از صفوف مسلمانان

 راهکار پیامبر (ص) برای دور شدن شیطان از صفوف مسلمانان
2023-10-03T09:35:30+03:30
پیامبر اکرم(ص) تمام متعلقات خود اعم از لباس مرکب و شمشیر را نام گذاری کرده بود این مسئله نیز از نظم ایشان حکایت می‌کند. هرگاه زمان برپایی نماز و تشکیل صف‌ها...

عرض ارادت شاعران به ساحت پیامبر اکرم(ص)؛خوشا دلی که بنوشد می از سبوی محمّد

 عرض ارادت شاعران به ساحت پیامبر اکرم(ص)؛خوشا دلی که بنوشد می از سبوی محمّد
2023-10-03T09:35:29+03:30
نعت رسول‌الله(ص) سنتی قدیمی در ادب فارسی بود که بعد از ثنای پروردگار در دواوین شاعران جای داشت. این سنت همچنان در میان شاعران ادامه دارد.

محمود اکرامی‌فر: محتاج به نیاز سنجی، نظرسنجی و اثرسنجی در حوزه هنر و ادبیات دفاع مقدس هستیم

 محمود اکرامی‌فر: محتاج به نیاز سنجی، نظرسنجی و اثرسنجی در حوزه هنر و ادبیات دفاع مقدس هستیم
2023-10-03T09:35:29+03:30
ما نمی‌دانیم عموم مردم چه نوع سینما، تئاتر و رمان و شعری را دوست دارند؟  چقدر مردم شعر دفاع مقدس دوست دارند؟ چقدر شعر عاشقانه دوست دارند؟ هیچ کاری در ح...

رویدادهای عجیب ولادت پبامبر (ص) در بیان امام ششم

 رویدادهای عجیب ولادت پبامبر (ص) در بیان امام ششم
2023-10-03T08:42:16+03:30
روایات گویای آن است که ولادت رسول خدا صلی الله علیه و آله با اتفاقات جالب توجهی همراه بود.

عیدانه تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع)

 عیدانه تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع)
2023-10-03T06:02:13+03:30
تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) فیلم‌هایی را تدارک دیده که مخاطبان علاقه‌مند می‌توانند از شبکه‌های مختلف این آثار نمایشی ایرانی و خار...

روایت سردار سلیمانی از شهدای اهل‌سنت و شهید وحدت

 روایت سردار سلیمانی از شهدای اهل‌سنت و شهید وحدت
2023-10-03T05:35:34+03:30
رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: اهل سنت هم شهدای زیادی برای وحدت جهان اسلام تقدیم کردند، شهید هاشمی نمونه مجسم و عینی وحدت و همدلی بین ملت بزرگ ایران و وحدت...

عیدانه تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام و امام صادق(ع)

 عیدانه تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام و امام صادق(ع)
2023-10-03T05:35:34+03:30
تلویزیون در روز ولادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) فیلم‌هایی را تدارک دیده که مخاطبان علاقه‌مند می‌توانند از شبکه‌های مختلف این آثار نمایشی ایرانی و خار...

جشن بزرگ میلاد پیامبر اسلام فردا در تهران برگزار می‌شود

 جشن بزرگ میلاد پیامبر اسلام فردا در تهران برگزار می‌شود
2023-10-02T20:02:18+03:30
مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن میلاد پیامبر اسلام و امام صادق در میدان ولیعصر تهران خبر داد.

جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) هیئت کجا برویم؟

 جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) هیئت کجا برویم؟
2023-10-02T16:01:51+03:30
همزمان با سالگرد ولادت پیامبر(ص) و امام صادق (ع) بسیاری از هیئت‌ها و حسینیه‌ها آذین بسته شده و جشن میلاد را برگزار می‌کنند.

بازنشر| اعمال شب و روز هفدهم ربیع‌الاول

 بازنشر| اعمال شب و روز هفدهم ربیع‌الاول
2023-10-02T15:35:12+03:30
در آستانۀ فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت پیامبر(ص)، آداب و اعمال مربوط به شب و روز هفدهم ربیع‌الاول را بر اساس کتاب مفاتیح الجنان بخوانید.

تحولات پدیده همجنسگرایی در جهان

 تحولات پدیده همجنسگرایی در جهان
2023-10-02T15:08:35+03:30
در سال‌های اخیر و هم‌زمان با موج جهانی حمایت از «منحرفین جنسی» با عنوان دروغین «اقلیت‌های جنسی»، شاهد حرکت‌هایی در راستای ترویج و عادی‌س...

ماجرای چالش مجریان عرب «ساعت به‌وقت قدس» با «کسره» در زبان فارسی!

 ماجرای چالش مجریان عرب «ساعت به‌وقت قدس» با «کسره» در زبان فارسی!
2023-10-02T14:28:34+03:30
کارگردان و مجریان «ساعت به‌وقت قدس» از ویژگی‌های برنامه مختص فلسطین صداوسیما سخن گفتند و در بخش‌هایی که با شوخی و خنده همراه بود، حرف از سختی‌های ...

«در خلوت عشق علیه‌السلام» مجموعه داستان‌های کوتاه منتشر شد

 «در خلوت عشق علیه‌السلام» مجموعه داستان‌های کوتاه منتشر شد
2023-10-02T14:01:51+03:30
«در خلوت عشق علیه‌السلام» به قلم بابک اسماعیلی یکی از عناوین تازه چاپ شده در انتشارات سوره‌مهر است.

برخی روش‌های تربیتی پیامبر (ص) و امام صادق (ع) در خانواده

 برخی روش‌های تربیتی پیامبر (ص) و امام صادق (ع) در خانواده
2023-10-02T14:01:51+03:30
هیچ خیری بالاتر از ولایت اهل بیت وحی علیهم‌السلام و دعوت به ولایت ایشان نیست. منزلی که بابی از ابواب عترت باشد، شرارت در آن راهی ندارد و اهل آن به سرعت رشد ...

در نشست نویسندگان ادبیات پایداری مطرح شد؛ دفاع مقدس موضوع ملی است

 در نشست نویسندگان ادبیات پایداری مطرح شد؛ دفاع مقدس موضوع ملی است
2023-10-02T13:08:50+03:30
در ایام جنگ، برخی رزمندگان کتاب‌هایی می‌نوشتند اما چون نسبت‌شان با ادبیات کامل نبود، در حد خاطره‌نگاری باقی می‌ماند اما کم‌کم، ادبیات در این حوزه،‌ شتاب خوب...

ماجرای چالش مجریان عرب «ساعت به وقت قدس» با «کسره» در زبان فارسی!

 ماجرای چالش مجریان عرب «ساعت به وقت قدس» با «کسره» در زبان فارسی!
2023-10-02T13:08:49+03:30
کارگردان و مجریان «ساعت به وقت قدس» از ویژگی‌های برنامه مختص فلسطین صدا و سیما سخن گفتند و در بخش‌هایی که با شوخی و خنده همراه بود، حرف از سختی‌ها...

انتشار سه آهنگ جدید از همایون شجریان در یک شب

 انتشار سه آهنگ جدید از همایون شجریان در یک شب
2023-10-02T12:42:14+03:30
همایون شجریان در اقدامی غیرمرسوم، سه قطعه جدید را در یک شب منتشر کرد.

"کلنل" به تالار وحدت می‌آید

 "کلنل" به تالار وحدت می‌آید
2023-10-02T12:28:54+03:30
کنسرت نمایش «کلنل» به کارگردانی امیر بشیری پاییز سال جاری در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

«نوجوانان رستایی» ۲ همرزم دفاع مقدس را بهم رساندند/ تجلیل از مادر شهید نوایی لواسانی با اجرای نوجوانان

 «نوجوانان رستایی» ۲ همرزم دفاع مقدس را بهم رساندند/ تجلیل از مادر شهید نوایی لواسانی با اجرای نوجوانان
2023-10-02T12:28:54+03:30
جدیدترین جلسه از ویژه برنامه «بچه‌های رستا» با موضوع دفاع مقدس و با حضور یکی از یادگاران جنگ تحمیلی در فرهنگسرای اخلاق برگزار شد.

کاهش قیمت جهانی کاغذ‌ تحریر؛ بازار داخلی را تعدیل کرد

 کاهش قیمت جهانی کاغذ‌ تحریر؛ بازار داخلی را تعدیل کرد
2023-10-02T11:48:49+03:30
رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا می‌گوید:‌ در هفته‌های گذشته کاهش قیمت جهانی کاغذ تحریر موجب تعدیل قیمت‌ها در بازار ظهیرالاسلام شده است.

کاهش قیمت جهانی کاغذ‌ تحریر، بازار داخلی را تعدیل کرد

 کاهش قیمت جهانی کاغذ‌ تحریر، بازار داخلی را تعدیل کرد
2023-10-02T11:35:34+03:30
رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا می‌گوید:‌ در هفته‌های گذشته کاهش قیمت جهانی کاغذ تحریر موجب تعدیل قیمت‌ها در بازار ظهیرالاسلام شده است.

رسالت مهم رسانه در روشنگری و ترویج عدالت اجتماعی

 رسالت مهم رسانه در روشنگری و ترویج عدالت اجتماعی
2023-10-02T11:22:05+03:30
دبیر کمیته علمی جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید، ترویج عدالت اجتماعی و روشنگری را رسالت مهم رسانه‌ها دانست و گفت: در این دوره از جشنواره سعی کردیم مسئولی...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)