میرنیوز

حمایت صد درصدی شواری عالی انقلاب فرهنگی از صنعت نوشت‌افزار

 حمایت صد درصدی شواری عالی انقلاب فرهنگی از صنعت نوشت‌افزار 2023-09-12T16:30:18+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ نهمین نمایشگاه «ایران نوشت» پیش از ظهر امروز با حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعی ازمدیران خلاق حوزه نوشت‌افزار به همراه خانواده شهید مصطفی صدرزاده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شد.

محمد یقینی دبیر نهمین نمایشگاه ایران نوشت در این مراسم با اشاره به حضور 200 مجموعه در این دوره نمایشگاه گفت:‌  ما امسال با بیش از 200 مجموعه خلاق همکاری می‌کنیم و تلاشمان این است که جریان نوشت افزار، تبدیل به یک جریان قدرتمندی شود.

محمدرضا کریمی صارمی معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان دیگر سخنران این نشست بود که در سخنانی گفت: تلاش داریم برای سال‌های بعد پیوست درست و قوی داشته باشیم و از قصه‌ها در گرافیکمان استفاده کنیم.نمایشگاه ایران نوشت یک جشنواره صنعت و هنر است؛ چراکه اتفاق بزرگی در آن رخ داده است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نزیک به 25 اثر را تولید کرده است که یکی از آن‌ها انیمیشن «بچه زرنگ» است.

وی با بیان این مطلب که بیش از 20 هزار کاراکتر در این حوزه خلق شده که تنها 2 هزار کاراکتر در کانون پرورش فکری خلق شده است،‌ گفت: ما این آمادگی را داریم تا با افتخار و به صورت رایگان  و حق مؤلف  این کاراکترها در اختیارتان قرار بگیرد و این پیوست ادامه داشته باشد تا بتوانید در تولیدات از آن استفاده کنید.

در ادامه موسی فرزان‌نیا رئیس اتحادیه لوازم التحریر و نوشت افزار نیز گفت: در همه این سال‌ها تلاش مان را کردیم تا صنعت نوشت افزار به رشد و شکوفایی دست یابد. معتقدیم علاوه بر وزارتخانه‌ها و اتحادیه‌ها باید همه دستگاه‌ها کنار هم قرار بگیرند تا در صنعت نوشت افزار تحول آفرینی کنند. صنعت نوشت افزار بیشتر نیازمند حمایت‌های دولتی است. از صداوسیما هم انتظار می‌رود تا در این عرصه کمک‌های لازم را داشته باشدچرا که  در برابر تهاجمات فرهنگی باید هزینه کنیم. در این عرصه باید کار و تلاش شود تا بتوانیم محصولی برای ارائه داشته باشیم و از ورود کاراکترهای غربی که در راستای تهاجمات فرهنگی است‌، جلوگیری کنیم.

فرزان‌نیا با اشاره به تولید انیمیشن دارا و سارا 10 سال پیش گفت: برخلاف سال نخست که شرایط مهیا بود،‌ در سال‌های بعد شاهد افت بازار دارا و سارا شدیم چرا که نتوانستیم تبلیغات خوبی برای این کار داشته باشیم و بازار را از دست دادیم. حتی نتوانستیم جایگزین خوبی برای این کاراکتر پیدا کنیم. اجرای ضعیف ضربه‌ای زد که هنوز نتوانسته‌ایم به جبران ضرر بپردازیم.کارهای فرهنگی باید پیوسته باشند؛ چراکه در کوتاه مدت این شیوه جواب نمی‌دهد. ما در این سال‌های اخیر بسیار عقب مانده‌ایم و برای رفع آن باید تلاش مضاعف داشته باشیم.

سیداحمد عبودتیان دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت نیز دیگر سخنران این نشست بود که در سخنانی گفت: شاید این پرسش پیش بیاید که چرا در حوزه نوشت‌افزار این چنین ذوق داریم و جریان سازی می‌کنیم. در پاسخ باید گفت که امروز در کشاکش زورآزمایی سیاستمداران دنیا تحت تأثیر رسانه‌‌ها و سرمایه داری، جوانان و نوجوانان مان زیر دست و پا له می‌شوند و خانواده‌ها نگران آموزه‌های رسمی و غیررسمی فرزندان‌شان از طریق این صنایع هستند؛ شخصیت‌هایی که بدون اجازه روی شخصی‌ترین وسایل فرزندان قرار می‌گیرند و آنها را تا مسیری می‌برند که خواسته خانواده نیست. این نگرانی در میان همه والدین با هر سلیقه و طیف و نگاهی وجود دارد.

وی ادامه داد:‌ هر خانواده‌ای خط قرمزی دارد و دارای محدوده‌ای مشخص است و دوست ندارد تا فرزندش به سبکی که رسانه‌های غرب می‌خواهند، تربیت شوند. در همین راستا عده‌ای جوانان قریب به یک دهه می‌شود که روی این نگرانی اهتمام و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به طراحی و تولید پرداخته‌اند. امروز شاهد حضور به موقع صاحبان تجربه در حوزه نوشت افزار هستیم؛ آنهایی که کنار جوانان ایستادند تا این صنعت به تحول برسد.

عبودتیان تصریح کرد:‌  هنوز به صورت تمام قد بخش‌های دولتی پای کار نیامدند و این نگرانی و دغدغه را داریم. البته وجود شخصیت‌هایی چون حجت الاسلام خسروپناه در شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند قوت کار باشد. اخیراً در عراق منزل یک دوست عراقی بودم. او در خصوص سریال‌های تاریخی که ایران می‌سازد گفت پس از پخش سریال مختار در عراق با وجود آنکه مختار اسم عربی است اما اسم کیان یکی از پرتکرارترین اسامی شد، البته سریال‌های ترکی نیز نفوذ زیادی کرده‌اند و  اسامی ترکی نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت  افزود: فعالیت در حوزه نوشت افزار یک قدم کوچک است که از تولید محصول تا خلق شخصیت را شامل می‌شود. امیدواریم این حرکت مستمر باشد و تا سال آینده این صنعت وسعت بیشتری یابد و شاهد رشد و پیشرفت‌های بسیاری باشیم. همچنین همزمان با این نمایشگاه در استان‌ها نمایشگاه نوشت افزار برگزار می‌شود.

در ادامه مراسم پیام رهبر معظم انقلاب در سال 1400 به نمایشگاه نوشت افزار پخش شد.

تسهیل‌گری وزرات صمت از صنعت نوشت‌افزار تبدیل به قانون شود

حجت الاسلام خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در سخنانی گفت: در صنعت نوشت‌افزار در گذشته دانش لازم وجود نداشت‌، عقبه‌ این صنعت دانش، معرفت، حکمت و فلسفه است، امروز این دغدغه تبدیل به یک ثمره عظیم شده که بیش از 5 هزار مدل محصول، 610 میلیون محصول تولیدی و 100 نشان تولیدکننده و 80 درصد رضایتمندی مصرف کننده و مخاطب را توانسته به دست بیاورد.این حرکت مردمی با این جهش از زیر صفر شروع شد و به این ظرفیت گسترده رسید.

وی ادامه داد: این یکی از دستاوردهای کار جهادی مردمی است. معمولاً دولتمردان چندان مردم را باور ندارند درحالی که مردم همیشه مسئولیت اجرایی به دست می‌گیرند. معمولاً دولتمردان با رأی مردم مسئولیت می‌گیرند و در قوای مختلف و مجلس مشغول می‌شوند این اراده مردم است اما همین قوای حاکمیتی کشور وقتی بر سر کار می‌آیند، می‌بینیم حمایت از بخش‌های مردمی ندارند و بیشتر دوست دارند کارها را وزارتخانه‌ها انجام دهند باید قدری همچون مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) اعتماد به مردم داشته باشیم تا مشکلات تهاجم فرهنگی را رفع شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: 3 صنعت مهم مورد اعتنا داریم که یکی صنعت نوشت افزار و صنایع فرهنگی و دیگری صنعت پویانمایی است که خیلی ساده‌انگارانه به آن نگاه شده است. خیلی از نمادها و نشانه‌هایی که در نوشت‌افزار می‌بیینم، حامل فرهنگ است. اگر جریان‌های مردمی ارزشی اخلاق مدار این امور را به دست بگیرند، فرهنگ ارزشی و اخلاقی و انسانی منتشر می‌شود.

وی افزود: نمادها و نشانه‌هایی که از کشورهای مختلف وارد می‌شود، منفی و غیراخلاقی و حتی حامل فرهنگ ضد خانواده و ضد والدین و ضد ارزش‌ها و اخلاقیات است. این درحالی است که اگر صنعت پویانمایی را به همین جوانان مردمی بدهیم و از آنها حمایت کنیم، یعنی در مسیرشان تسهیل‌گری کرده‌ایم. حمایت همان تسهیل‌گری است.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی با ابراز وعده حمایت از صنایع خودجوش مردمی گفت:  اگر حکمرانی صنعت نوشت افزاری از سیاستگذاری تا تنظیم‌گری و تصدی‌گری مدون شود و در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسد تا تکلیف دستگاه‌ها مشخص شود، بسیاری از انتقادات و نق‌زدن‌ها رفع می‌شود و در فرآیندی مناسب قرار می‌گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تسهیل‌گری وزارت صمت و حمایت وزارت آموزش و پرورش از این صنعت باید تبدیل به قانون شود‌، سندی اجرایی که عملیاتی، قابل نظارت، پیگیری و اجرا باشد. ما هنوز در صنعت نوشت افزار چنین قانونی نداریم و نگاه حکمرانی در آن وجود ندارد. همه چیز یک حرکت خودجوش مردمی دلسوز است. اگر قرار است دور هم فقط انتقاد کنیم یا منبر برویم و تشکر کنیم شاید خوب باشد، اما جواب نمی‌دهد. ما باید بر صنعت نوشت افزار نگاه حکمرانی داشته باشیم و هنوز این نگاه فراگیر نیست.

وی گفت: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی این آمادگی را داریم تا از این صنعت نوشت افزار پشتیبانی کنیم و امیدوارم سال بعد سند سیاست‌گذاری، تنظیم‌گری، تسهیل‌گری و تصدی‌گری صنعت نوشت افزار را به تصویب و اجرا برسانیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

"پرداخت نفقه " نمونه‌ای از رعایت حقوق زن در اسلام است

 "پرداخت نفقه " نمونه‌ای از رعایت حقوق زن در اسلام است
2023-09-29T10:35:35+03:30
کارشناس مسائل دینی معتقد است: اسلام در موارد متعددی حقوق زنان را در نظر گرفته و بر آن تأکید کرده است که یک نمونه از آن، در پرداخت نفقه از طرف شوهر تعریف شده...

سخت ترین خاطره اسیر جنگ تحمیلی از اسارت چه بود؟

 سخت ترین خاطره اسیر جنگ تحمیلی از اسارت چه بود؟
2023-09-29T10:08:57+03:30
با آن همه فشاری که در قضیه قطعنامه و عزل منتظری بر قلب امام وارد شده بود، بیماری شان بعید نبود.

ماجرای یک عکس/نگاهی از شهید چمران که در تاریخ ثبت شد

 ماجرای یک عکس/نگاهی از شهید چمران که در تاریخ ثبت شد
2023-09-29T09:55:33+03:30
بهرام محمدی فر می گوید: شهید چمران به کار خبرنگاری خیلی اهمیت می‌داد و عکاسی و خبرنگاری برایش خیلی با اهمیت بود.

گفت‌وگو با مریم قربان‌زاده درباره «حوض شربت»/ روایت درست از زن ایرانی گمشده تاریخ معاصر است

 گفت‌وگو با مریم قربان‌زاده درباره «حوض شربت»/ روایت درست از زن ایرانی گمشده تاریخ معاصر است
2023-09-29T07:15:35+03:30
روایت زندگی زنان بخش گمشده‌ای از تاریخ معاصر ماست. یکی از مظلومیت‌های زن ایرانی این است که درست و کامل روایت نشده است. ربطی به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و م...

تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت‌بخش نوشت‌افزارهای وطنی

 تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت‌بخش نوشت‌افزارهای وطنی
2023-09-29T07:02:19+03:30
استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم با...

نوجوان و بحران هویت - ۷| توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی

 نوجوان و بحران هویت - ۷| توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی
2023-09-29T06:48:54+03:30
درعصر دیجیتالی امروز بدون تردید کانون خانواده بخصوص فرزندان همواره در خطر هجوم داده‌های مختلف قرار دارند که لازم است والدین چگونه زیستن در این شرایط را به ف...

تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت بخش نوشت‌افزارهای وطنی

 تصویر انیمیشن‌های ایرانی زینت بخش نوشت‌افزارهای وطنی
2023-09-29T06:35:32+03:30
استفاده از کاراکتر‌های انیمیشن‌های ایرانی برای تولید نوشت ‌افزار فرصتی است برای فرهنگسازی در ذهن کودکان و نوجوانانی که قرار است آینده‌سازان این مرز و بوم با...

«قصۀ سنگو و شوبانه» رمانی براساس افسانه‌‎های ایرانی

 «قصۀ سنگو و شوبانه» رمانی براساس افسانه‌‎های ایرانی
2023-09-29T05:55:35+03:30
«ماجرای سنگو و شوبانه» که نویسندۀ نام آشنای کودکان، «سرور کُتُبی» آن را نوشته است؛ از افسانه‌های شیرین و قصه‌های ماندگار گذشته، الهام گر...

انتشار نخستین کتاب داستانی از عملیات کربلای ۴ و شهدای غواص برای نوجوانان

 انتشار نخستین کتاب داستانی از عملیات کربلای ۴ و شهدای غواص برای نوجوانان
2023-09-29T05:55:34+03:30
«بچه سرگذر»؛ اولین اثر متقن و داستانی از عملیات کربلای۴ و شهدای غواص با محوریت شهید علی چیت سازیان است که در قالب کتاب نوجوان توسط انتشارات شهیدکا...

رهبر انقلاب اسلامی: شهیدان، الگوهای بی‌زوال برای همه نسل‌ها هستند

 رهبر انقلاب اسلامی: شهیدان، الگوهای بی‌زوال برای همه نسل‌ها هستند
2023-09-28T19:51:25+03:30
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهدا و ایثارگران تاکید کردند: باید پیام شهیدان را بدرستی بشنویم و از آن برای آب...

اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است / جهاد باید در برابر دشمن باشد نه برادر مسلمان

 اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است / جهاد باید در برابر دشمن باشد نه برادر مسلمان
2023-09-28T15:37:01+03:30
معاون وزیر اوقاف کشور سوریه می‌گوید برادری و اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است. اگر روزی آن را کنار بگذارند، هیبت و شکوه و عزت خود را از دست می‌دهند.

پژوهشگر کویتی: امت اسلام باید دربارۀ آزادسازی قدس تلاش کند / دشمن دنبال آزادی بدون چارچوب است

 پژوهشگر کویتی: امت اسلام باید دربارۀ آزادسازی قدس تلاش کند / دشمن دنبال آزادی بدون چارچوب است
2023-09-28T13:22:10+03:30
نایب رئیس انجمن دوستی ایران و کویت  ضمن اشاره به اینکه دشمن در راستای آزادی بدون چارچوب گام بر می‌دارد، گفت: همه ما باید دربارۀ مسئله آزادسازی قدس و فل...

انتشار پوستری جدید با محور پرتاب «ماهواره نور ۳» به فضا+عکس

 انتشار پوستری جدید با محور پرتاب «ماهواره نور ۳» به فضا+عکس
2023-09-28T12:55:33+03:30
پوستر «نور امید» با محور استقرار موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری «نور۳»  در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین، طراحی و منتشر شد.

"عکاس چریک" به حوزه هنری آمد

 "عکاس چریک" به حوزه هنری آمد
2023-09-28T12:55:32+03:30
نمایشگاه «عکاسِ چریک» دربرگیرنده گزیده عکس‌های جنگ تحمیلی جاویدالاثر کاظم اخوان، در حوزه هنری افتتاح شد.

توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی

 توانمندسازی فرزندان و حمایت از آنان در مقابل هجمه­ فرهنگی
2023-09-28T12:55:30+03:30
درعصر دیجیتالی امروز بدون تردید کانون خانواده بخصوص فرزندان همواره در خطر هجوم داده‌های مختلف قرار دارند که لازم است والدین چگونه زیستن در این شرایط را به ف...

سردار ایزدی: دفاع مقدس از جلوه‌های انقلاب اسلامی است

 سردار ایزدی: دفاع مقدس از جلوه‌های انقلاب اسلامی است
2023-09-28T12:02:13+03:30
معاون امور راهبردی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که انقلاب اسلامی بسیار با عظمت است که یکی از جلوه های آن، دفاع مقدس بود، گفت: بعثت درونی در جبهه ها به ز...

مروری بر شعر دفاع مقدس و دوره‌های مختلف / شعر، زبان مردم و رزمندگان شد

 مروری بر شعر دفاع مقدس و دوره‌های مختلف / شعر، زبان مردم و رزمندگان شد
2023-09-28T12:02:13+03:30
شعر در دوران دفاع مقدس، نقش مهمی در تشویق رزمندگان به حضور در جبهه‌ها داشت و شاعران در این دوران به زبان گویای مردم زمانۀ خود تبدیل شدند.

انتشار کتابی تحقیقی درباره مادر مومنان حضرت خدیجه کبری

 انتشار کتابی تحقیقی درباره مادر مومنان حضرت خدیجه کبری
2023-09-28T12:02:12+03:30
کتاب «ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (س)» اثر آیت الله احمد عابدی در ۴۰۰ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

جامع‌ترین عملیات دفاع مقدس به روایت حاج قاسم

 جامع‌ترین عملیات دفاع مقدس به روایت حاج قاسم
2023-09-28T11:22:11+03:30
الان بیش از ۳۰ سال از جنگ گذشته است، ۲۰۰ سال دیگر هم اگر بگذرد و همه طراحان دنیا جمع بشوند، نمی‌توانند طرحی جامع‌تر از این عملیات طراحی کنند.

چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی آغاز به کار کرد/ ۳۵۰ عنوان کتاب از ایران

 چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی آغاز به کار کرد/ ۳۵۰ عنوان کتاب از ایران
2023-09-28T09:22:15+03:30
چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی چهارشنبه (پنجم مهر ماه ۱۴۰۲) افتتاح شد و جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب در این دوره از نمایشگاه حض...

کلاته: جامعه نخبگانی ما اغلب مقلد و دنباله‌رو است / نگرانی سردار قاآنی از پرداختن غلو آمیز و ناقص پیرامون شخصیت حاج قاسم سلیمانی

 کلاته: جامعه نخبگانی ما اغلب مقلد و دنباله‌رو است / نگرانی سردار قاآنی از پرداختن غلو آمیز و ناقص پیرامون شخصیت حاج قاسم سلیمانی
2023-09-28T09:22:13+03:30
نویسنده ادبیات مقاومت: سردار قاآنی گفت: در مورد پرداختن به شخصیت سردار قاسم سلیمانی از دو چیز نگرانیم یکی غلو، یکی تعریف ناقص! که با اعمال محدودیت...

آغاز تحویل کاغذ ایرانی دیبای شوشتر به ناشران

 آغاز تحویل کاغذ ایرانی دیبای شوشتر به ناشران
2023-09-28T08:42:13+03:30
باتوجه به پیش ثبت‌نام ناشران برای دریافت کاغذ دیبای شوشتر، فرآیند تحویل این کاغذ به ناشران از ششم مهرماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

تاریخ انقضای کاراکترهای ایرانی بلای جان صنعت نوشت‌افزار / مصرف‌کننده پای حمایت از تولید داخلی ایستاد؛ فروشنده نه

 تاریخ انقضای کاراکترهای ایرانی بلای جان صنعت نوشت‌افزار / مصرف‌کننده پای حمایت از تولید داخلی ایستاد؛ فروشنده نه
2023-09-28T08:28:50+03:30
نهمین نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی با استقبال قابل توجه مصرف‌کنندگان همراه بوده است،‌ مصرف‌کنندگانی که به باور کارشناسان بازار پای حمایت از تولید ایستاده‌اند،...

نگاهی به رمان نوجوان «کتانی‌های کوکام»/قدم‌هایی استوار با کتانی‌های ایثار

 نگاهی به رمان نوجوان «کتانی‌های کوکام»/قدم‌هایی استوار با کتانی‌های ایثار
2023-09-28T05:08:50+03:30
وجدان و اخلاق سکه‌های قیمتی این داستان هستند. همراه شدن قهرمانان «کتانی‌های کوکام» با آن دو نفر در دل جنگ، ایثار و همبستگی از جنس اخلاق را می‌آفری...

اجتماع سفیران فرهنگی در نیمه مهر ماه

 اجتماع سفیران فرهنگی در نیمه مهر ماه
2023-09-28T04:28:50+03:30
نخستین اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه با حضور ۲۰ تن از رایزنان و کارداران فرهنگی به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات ا...

بازیگر قدیمی سینما درگذشت

 بازیگر قدیمی سینما درگذشت
2023-09-28T04:28:49+03:30
امرالله صابری بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون از دنیا رفت.

استفتاء از امام خامنه‌ای؛ چه کسی باید "هزینه نماز و روزه قضای میت" را بپردازد؟

 استفتاء از امام خامنه‌ای؛ چه کسی باید "هزینه نماز و روزه قضای میت" را بپردازد؟
2023-09-28T04:15:27+03:30
آیت‌الله خامنه‌ای به استفتاء درباره «هزینه نماز و روزه قضای میت» پاسخ گفتند.

جلسه‌ نقد کتاب سرداران ایرانی از کوروش تا سلیمانی برگزار شد/ فقر منابع دانشگاهی در تاریخ دفاع مقدس

 جلسه‌ نقد کتاب سرداران ایرانی از کوروش تا سلیمانی برگزار شد/ فقر منابع دانشگاهی در تاریخ دفاع مقدس
2023-09-27T19:22:16+03:30
این نوع کتاب‌ها حاصل دغدغه‌ها و احساس مسئولیت افراد هستند و باید به آن ارج نهاد. ما در حوزه نگارش تاریخ نزدیک خودمان دچار فقر دانشگاهی هستیم. جامعه دانشگاهی...

تلاش در همگرایی جهانی از زمان پیامبر(ص) تا دوران پس از ظهور امام زمان (عج)

 تلاش در همگرایی جهانی از زمان پیامبر(ص) تا دوران پس از ظهور امام زمان (عج)
2023-09-27T19:22:16+03:30
مدیر دانشنامه زن مسلمان فرضیه «تناکح بین الملل ائمه(ع) و همگرایی جهانی در عصر ظهور» مبتنی بر بازخوانی ملیت مادران امامان(ع) را تبیین کرد.

«مشت در نمای درشت» آماده نمایش شد/ تقاضای حضور در «سینماحقیقت»

 «مشت در نمای درشت» آماده نمایش شد/ تقاضای حضور در «سینماحقیقت»
2023-09-27T19:08:51+03:30
فیلم مستند «مشت در نمای درشت» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و محصول مرکز هنری رسانه‌ای سلوک، متقاضی حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت&...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)