میرنیوز

نیلوفر بختیاری و هاله زارع نی‌ریزی برگزیدگان جایزه کتاب سال الوند شدند

 نیلوفر بختیاری و هاله زارع نی‌ریزی برگزیدگان جایزه کتاب سال الوند شدند 2023-09-02T09:57:10+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم؛ در این مراسم که در مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی وابسته به دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری انجمن علمی نقد ادبی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر از کتاب «دریا، غروب، نم نم باران» سروده فردوسی اعظم، کتاب «به رنگ صدا» سروده نیلوفر بختیاری به عنوان کتاب سال به انتخاب «انجمن علمی نقد ادبی ایران» و کتاب «دست چپم از من جوان‌تر است» از هاله زارع نی‌ریزی به عنوان برگزیده کتاب سال به انتخاب »هیئت داوران« پنجمین دوره انتخاب شد.

در این مراسم که با اجرای علیرضا بهرامی  - شاعر، روزنامه‌نگار و مستندساز - همراه بود ابراهیم خدایار، رییس انجمن نقد ادبی ایران به عنوان نخستین سخنران جلسه گفت: پیشینه داوری درباره ارزش شعر به افلاطون برمی‌گردد.این حکیم بزرگ یونان در دو رساله‌ خود فایدروس و ایون یک نگاه خاصی به شعر دارد و در رساله دیگرش به نام جمهور یک نگاه دیگر، افلاطون در رساله ایون و فایدروس یک نگاه جانب دارانه‌ای به شعر دارد و شعر را واسطه الهام خدایان می‌داند و شاعران را به نوعی راوی خدایان می‌داند اما در رساله جمهور آنها را دروغ‌زنی می‌داند که نباید به مدینه فاضله آن وارد شد.

وی با بیان اینکه ازهمان دوره تا به امروز با عطف توجه به کارکرد شعر و هنر و ارزش‌های آموزشی و اخلاقی و زیبایی‌شناختی شعر می‌بینیم چند مسیر متفاوت را طی کرده‌ است، افزود: یک عده از منتقدان هواخواهان لفظ بودند، یک عده طرفداران معنا بودند و یک عده نیز طرفداران هر دوی آنها بودند. از جمله معروف‌ترین آنها در دنیای اسلام جرجانی بود که می‌گفت نه لفظ و نه معنا هیچکدام به تنهایی نمی‌‌تواند زیبایی و فصاحت را بیافریند و یک شکل سومی را به آن اضافه می‌کرد و می‌گفت یک فرآیند به هم پیوند دهنده و بافنده‌ای باید در کنار این دو باید بنشیند و اینها را به هم پیوند بزند.

رایزن فرهنگی اسبق ایران در تاجیکستان و ازبکستان تاکید کرد: یادم هست در یکی از آثاری که از فروغ فرخ‌زاد می‌خواندم او نقل قولی کرده بود و گفته بود در سنت ادبی ما انفجار به کار نرفته است این من هستم که می‌توانم در پیوند با واژه‌های قبل و بعد را به شکل هنرمندانه به مخاطب منتقل کنم. در هرصورت اگر نمی‌شود از ارزش زیبایی‌شناختی شعر چشم پوشید، از این طرف نیز ما نمی‌توانیم به‌آسانی از ارزش‌های اخلاقی و آموزشی شعر صرف نظر کنیم.

جشنواره های ادبی , کتاب ,

خدایار با بیان اینکه در این سال‌ها برای شعر یک رقیب قلدر و به قول معروف قلچماق و قدری به نام سینما پیدا شده است که شعر و ارزش‌های آن را به چالش کشیده است، افزود : در این سال‌ها برای شعر یک رقیب قلدر و به قول معروف قلچماق و قدری به نام سینما پیدا شده است که شعر و ارزش‌های آن را به چالش کشیده است و خودش را در کنار کهن رسانه یعنی شعر، به مخاطبان تحمیل می‌کند‌. با تمام این حرف‌ها می‌بینیم که نهاد شعر‌ با پشت سرگذاشتن این فرازو نشیب‌های مختلف که هر تهاجم آن یک سینه ستبر و پشتوانه قوی را می‌خواهد که این بار مضاعف را تحمل کند تا به امروز این قضیه را تحمل کرده است‌ و گویی قصد دارد بماند و میدان را برای رقبای خود خالی نکند.

رئیس انجمن علمی نقد ادبی ایران تاکید کرد: در واقع شعر نمی‌خواهد به حاشیه برود و می‌خواهد در مرکز بماند، هرچند شاید در مرکز نباشد چراکه فکر می‌کند هنوز هم می‌تواند بخشی از نیازهای معنوی مخاطبان خود را پاسخ بدهد.

وی افزود: شعر در ایران یک کارکرد خاصی دارد اما وقتی قدم به دنیای فارسی‌زبانان جهان می‌گذاریم کارکردش فرق می‌کند. در کشورهایی که روزگاری ما ایرانیان با آنها همدل و هم‌صدا بودیم و در یک فضای مشترک نفس می‌کشیدیم از سمرقند و بخارا گرفته تا دوشنبه، دهلی، قونیه، شرق چین، وقتی امروز به این شهرها قدم می‌گذاریم زبانی که امروز سخن می‌گویند دیگر آن زبان گذشته نیست، یعنی وقتی در عصر حاضر قدم به این سرزمین‌ها و کشورها می‌گذاریم، کسانی را می‌‌بینیم که مثل ما فکر و صحبت می‌کنند دلمان باز می‌شود و احساسمان شکفته‌تر می‌شود. به این معنی همان شعری که در دیار ما به حاشیه فرو می‌رود و به آن تهمتی می‌زنند اما در آن سرزمین‌ها ما را به گذشته پیوند می‌زند و به نظر من این کارکرد کمی نیست که شعر دارد.

جلیل اکبری صحت کارگردان سینما، تهیه‌کننده و روزنامه‌نگار دیگر سخنران جلسه بود. وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌ها استعدادهایی وجود دارد که باید دیده شوند گفت: استان همدان دارای تنوع فرهنگی و زبانی است. ترک‌ها، کردها، لرها و فارس‌ها در این استان به تفکیک شهرستان‌ زندگی می‌کنند و این باعث شده هم استعدادهای زیادی در استان باشد و هم تنوع فرهنگی در این استعدادها وجود داشته باشد.

این سینماگر ادامه داد: استان همدان شاید زیر بار معنوی باباطاهر و ابن‌سینا قرار گرفته و این در حالی‌ست که چهره‌های شاخص ادبی دیگر هم در این استان زیست فرهنگی داشته‌‌اند.

این روزنامه‌نگار پیشکسوت تاکید کرد: کلیم همدانی و عبید زاکانی از جمله این بزرگان هستند که باید پژوهش‌هایی درباره آن‌ها انجام و هویت آن‌ها بیش از پیش برای اهل فرهنگ نمایان شود. ند

جشنواره های ادبی , کتاب ,

کمال شفیعی، شاعر و پژوهشگر نیز دیگر سخنران این جلسه بود که بیان کرد: پنجمین دوره جایزه کتاب سال شعر الوند، امسال به یک بلوغی رسیده است و این امر نشان می‌دهد که این جشنواره، گام‌های بلندی را برمی‌دارد و به‌نوعی راه خودش را برای طی‌کردن قله‌های پیشرفت، پیدا کرده است.  اهمیت این رویداد نسبت به رویدادهای دیگر و تفاوتش در نگاه شرکت‌کنندگان آن است.

وی تاکید کرد: مخاطبان این دوره با یک علاقه‌مندی خاصی در این دوره شرکت کردند، این دوره صرفا به شعر محض و خود جریان سازی شعر می‌پردازد و این موضوعی است که باید مسیر آن، برای ادبیات کشورمان باز شود. ما شعر را به عنوان میراث ملی می‌دانیم از این منظر که شعر میراث ملی ماست، نیازمندیم که گاهی شعر به دور از عینک های خاصی دیده شود و این اتفاق بسیار مبارکی است. خوشبختانه جایزه ملی کتاب شعر سال الوند امسال پربارتر از سال گذشته برگزار شد. من از گذشته‌های دور می‌دیدم و در آینده خواهیم دید همین موفقیت‌ها، اصالت این رویداد را بیشتر  و بیشتر خواهد کرد. نیاز است این جشنواره در برگزاری دوره‌های آینده، با تمهیدات و دقت بیشتری برگزار شود.

شفیعی در پایان به مسئولان برگزاری جایزه کتاب سال شعر الوند پیشنهاد کرد که بخش پژوهش را در کنار شعر ببینند و گفت: وقتی یک هیئت علمی دانشگاهی پشت برگزاری این رویداد قرار دارد به طور قطع کار پژوهشی در حوزه ادبیات هم باید دیده شود که این موضوع می‌تواند باعث غنای جایزه کتاب سال شعر الوند در سال‌های آینده شود.

جشنواره های ادبی , کتاب ,

اسدالله شعبانی شاعر کودک و نوجوان هم در این جلسه گفت: من کودکی بسیار زیبا و جذابی در همدان داشتم، اگرچه بسیار سخت و طاقت‌فرسا بود، حتی گاهی حوادثی وجود داشت که باعث جان بچه‌های هم سن و سال ما می‌شد اما با تمام این مشقات اما همدان برایم خاطرات خوبی را رقم زده است.

 

این شاعر ادامه داد: همدان همیشه شهر تنوع فرهنگی بوده است، ادیان و مذاهب، زبان‌ها و فرهنگ‌های متعددی در آن زندگی می‌کردند که نشان از میزان مدارای مردم در استان همدان بود.

این شاعر همچنین به انتخاب‌های جایزه کتاب سال شعر الوند اشاره کرد و گفت: فارغ از این دوره و با نگاهی به تمام دوره‌ها باید این را عرض کنم که داوران باید در انتخاب‌ها خیلی دقت داشته باشند. شعری که در کنار مردم نباشد و روایتگر مردم نباشد و اجتماعی نباشد به نظر من شعر مطلوبی نیست؛ من به یکی از شاعران نامدار گفتم که اگر شعر و کتاب شما را من به عنوان یک شاعر حرفه‌ای متوجه نشوم، مردم چگونه متوجه خواهند شد؟

وی ادامه داد: بر همین اساس شعر باید مردم را تکان دهد و موج ایجاد کند. از همین منظر شعر باید در کنار مردم باشد.

حسن گوهرپور دبیر جایزه کتاب سال الوند هم در این جلسه با اشاره به تاریخچه برگزاری جایزه و اینکه برگزار کنندگان علاقمند به برگزاری در استان همدان هستند گفت: اگرچه این جایزه امسال در تهران برگزار شد اما تمایل برگزار کنندگان این است که آیین پایانی دوره‌ها در همدان برگزار شود.

این شاعر ادامه داد: برگزاری در همدان می‌تواند یک تعامل فرهنگی بین شاعران استان همدان و شاعران دیگر استان‌ها ایجاد کند و همین باعث تغییرات در سطح فرهنگی استان بیش از پیش خواهد بود. 

گوهرپور در ادامه تاکید کرد: دو دوره از جایزه به صورت غیر حضوری برگزار و نتایج از طریق رسانه‌ها اعلام شد. در این دوره سعی کردیم برگزیدگان هر سه دوره را دعوت و از آنها در یک جلسه حضور تقدیر کنیم. بنابراین در این نشست برگزیدگان سه دوره جایزه حضور دارند. 

رضا گودرزی دبیر اجرایی جایزه هم در حاشیه جلسه به خبرنگار تسنیم اعلام کرد که در این جلسه برخی از چهره‌های شاخص همدانی هم حضور داشتند که از جمله می‌توان به امیرحسین مکاریانی، احمدرضا معراجی، محمود اکبری‌نیا، علیرضا بهرامی و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

ماجرای عجیب فرزند شهیدی که ۱۸ روز میهمان بهشت پدرش بود

 ماجرای عجیب فرزند شهیدی که ۱۸ روز میهمان بهشت پدرش بود
2023-09-25T16:55:38+03:30
کتاب «با بابا » شرحی بر زندگی شهید حاج محمد طاهری و خاطرات فرزند این شهید، توسط نشر شهید هادی منتشر شده است.

پیشنهاد وزیرارشاد برای تشکیل دبیرخانه گفت‌وگوهای فرهنگی ذیل دبیرخانه آیسسکو

 پیشنهاد وزیرارشاد برای تشکیل دبیرخانه گفت‌وگوهای فرهنگی ذیل دبیرخانه آیسسکو
2023-09-25T16:55:37+03:30
وزیر ارشاد در اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی گفت:‌ پیشنهاد می‌کنم دبیرخانۀ گفت‌وگوهای فرهنگی ذیل دبیرخانۀ اصلی آیسسکو تشکیل شود و گفت وگوهای نخبگان فرهنگی...

غلامعلی حداد عادل سرگذشت و زندگی برادر شهیدش را نوشت

 غلامعلی حداد عادل سرگذشت و زندگی برادر شهیدش را نوشت
2023-09-25T15:22:19+03:30
کتاب «شرح زندگی و شهادت؛ شهید مجید حدادعادل» نوشته غلامعلی حداد عادل توسط نشر شهید کاظمی به زودی منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

پاسخ رهبران ادیان به نامه رئیس شورای سیاستگذاری ادیان ایران در پی اهانت به قرآن

 پاسخ رهبران ادیان به نامه رئیس شورای سیاستگذاری ادیان ایران در پی اهانت به قرآن
2023-09-25T15:22:18+03:30
دبیر کل شورای جهانی کلیساها، اسقف واشنگتن دی سی و مشاور ارشد گفت‌وگوی بین ادیان کلیسای جامع ملی واشنگتن آمریکا، رهبر دینی ارامنه حوزه اچمیادزین و رهبر اعظم ...

رسانه‌های معاند با خشونت و تجاوز علیه همکاران خود داعیه‌دار حقوق زنان هستند!

 رسانه‌های معاند با خشونت و تجاوز علیه همکاران خود داعیه‌دار حقوق زنان هستند!
2023-09-25T15:22:17+03:30
مدیر عامل بنیاد عفاف و حجاب می‌گوید اگر کرامت و جایگاه زن برای این رسانه‌های معاند مهم بود، برای زنانی که در این عرصه فعالیت دارند، جایگاه و ارزش قائل بودند.

اعلام مصوبات جدید شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی

 اعلام مصوبات جدید شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی
2023-09-25T14:15:38+03:30
شورای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی با ساخت ۶ عنوان فیلم کوتاه داستانی و ۱ عنوان فیلم مستند غیرسینمایی موافقت کرد.

دف نوازی که از امریکا به هشمیز آمد

 دف نوازی که از امریکا به هشمیز آمد
2023-09-25T14:02:22+03:30
آیین دف‌نوازی در کردستان، هنرمندان بسیاری را از نقاط مختلف ایران و جهان به روستای هشمیز کشاند.

چالش‌های معرفتی و کارآفرینی در رشته‌های الهیات

 چالش‌های معرفتی و کارآفرینی در رشته‌های الهیات
2023-09-25T14:02:21+03:30
دانشجویانی که با نیاز فطری خود و عمدتاً در سن کم وارد رشته‌های دینی می‌شوند، امانت‌های گرانقیمتی هستند که باید با تدابیر لازم به فکر آینده شغلی‌های آنها نیز...

پای حق پخش مسابقات به مناظره تلویزیونی باز شد

 پای حق پخش مسابقات به مناظره تلویزیونی باز شد
2023-09-25T12:55:37+03:30
برنامه «جام‌جم» به شکل مناظره و با موضوع حق پخش مسابقات تلویزیونی امشب ـ سوم مهرماه ـ روی آنتن شبکه یک می‌رود.

ویژگی‌های منحصر به فرد «امام» در نگاه قرآن و روایات

 ویژگی‌های منحصر به فرد «امام» در نگاه قرآن و روایات
2023-09-25T12:55:36+03:30
طبق آموزه‌های ناب اسلام،‌ هیچ کجا خالی از امام نیست؛ چه در عوالم و چه در نشئات آینده امام حضور دارد و بلکه از جانب خداوند حاکم بر آنهاست.

آشنایی با نامداران ایران زمین در پویش کتابخوانی پویا

 آشنایی با نامداران ایران زمین در پویش کتابخوانی پویا
2023-09-25T12:28:53+03:30
مرکز رسانه‌ای شیرازه با همکاری انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیست و یکمین دوره از پویش کتابخوانی پویا را آغاز کرد.

انتصاب‌های جدید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

 انتصاب‌های جدید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
2023-09-25T12:28:53+03:30
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در احکامی جدید سرپرست معاونت اسناد ملّی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، سرپرست اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی...

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرکل آیسسکو دیدار کرد

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرکل آیسسکو دیدار کرد
2023-09-25T12:28:52+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی به دوحه پایتخت قطر سفر کرده، با سالم بن محمد المالک دبیرکل سازمان جهانی اسلام...

تهیه فوری ۶۲ قلم داروی جانبازان اعصاب و روان به دستور مخبر

 تهیه فوری ۶۲ قلم داروی جانبازان اعصاب و روان به دستور مخبر
2023-09-25T11:08:54+03:30
معاون اول رییس جمهور ضمن بازدید از آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان نیایش دستور داد فوری به مشکلات این عزیزان اعم از تهیه داروهایشان رسیدگی شود.

صوت منتشر نشده شهید محمد ابراهیم همت: صحبت از صلح آمریکایی خیانت به اسلام است

 صوت منتشر نشده شهید محمد ابراهیم همت: صحبت از صلح آمریکایی خیانت به اسلام است
2023-09-25T11:08:54+03:30
شهید محمد ابراهیم همت خطاب به آنان که در اوج دفاع مقدس ازصلح آمریکایی حرف می زنند، می گوید: امروز شَرف، حیثیت و آبروی ما،بسته به جنگ و تداوم جنگ است.

۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

 ۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت»
2023-09-25T10:42:15+03:30
با پایان مهلت ارسال اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، ۶۱۵ مستند ایرانی خواستار حضور در این دوره شدند.

سازندگان اسباب بازی کشور توانمند در تولید، فاقد سواد تجارت

 سازندگان اسباب بازی کشور توانمند در تولید، فاقد سواد تجارت
2023-09-25T10:28:50+03:30
کارشناسان معتقدند یکی از ثمرات تولید با نگاه صادرات تولید محصول با سطح کیفیت بازارهای جهانی است؛ اکثر واحدهای تولید اسباب بازی در کشور واجد توانمندی در تولی...

نگاهی به سریال «رحیل» از زاویه بازیگری/ از ورود متفاوت اندیشه فولادوند تا تیپ‌سازی هومن برق‌نورد!

 نگاهی به سریال «رحیل» از زاویه بازیگری/ از ورود متفاوت اندیشه فولادوند تا تیپ‌سازی هومن برق‌نورد!
2023-09-25T09:08:50+03:30
در سال‌های اخیر کم آثار تاریخی متأثر از سریال‌های ترک ندیدیم که همه‌چیز را به گریم‌های پراغراق و طراح لباس و صحنه شلوغ متکی کردند؛ رحیل با به خدمت‌گیری گروه...

نگاهی به کتاب رومی روم/ داستانی خواندنی از اربعین و دوستی دو ملت بعد از جنگی که صدام تحمیل کرد

 نگاهی به کتاب رومی روم/ داستانی خواندنی از اربعین و دوستی دو ملت بعد از جنگی که صدام تحمیل کرد
2023-09-25T06:42:14+03:30
خواندن رومی روم نگاه ما را به عراق در کنار تمامی اتفاقات شومی که در جنگ هشت ساله به کشور ما وارد شد به سمت و سویی مثبت سوق می‌دهد. آن هم در کنار تمامی اختلا...

اتابک نادری: نقش شهید ستاری را با قلبم بازی کردم/ سینما باید بیش از این به معرفی پدافند هوایی ایران بپردازد

 اتابک نادری: نقش شهید ستاری را با قلبم بازی کردم/ سینما باید بیش از این به معرفی پدافند هوایی ایران بپردازد
2023-09-25T06:42:14+03:30
بازیگر نقش شهید ستاری در فیلم «هایپاور» معتقد است که آثار سینمایی باید بیش از این به معرفی پدافند هوایی ایران و اهمیت استراتژیک آن بپردازند.

نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد؛ ماندنی نمی‌شود + فیلم

 نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد؛ ماندنی نمی‌شود + فیلم
2023-09-24T20:48:53+03:30
رییس سازمان هیات و تشکل‌های دینی گفت: نوحه معنوی‌ترین و فراگیرترین بخش هیأت است؛ نوحه ماناترین بخش هیأت شده است زیرا رنگ بقا یافته است؛ نوحه اگر وجه آسمانی ...

نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد؛ ماندنی نمی‌شود

 نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد؛ ماندنی نمی‌شود
2023-09-24T20:35:36+03:30
رییس سازمان هیات و تشکل‌های دینی گفت: نوحه معنوی‌ترین و فراگیرترین بخش هیأت است؛ نوحه ماناترین بخش هیأت شده است زیرا رنگ بقا یافته است؛ نوحه اگر وجه آسمانی ...

نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد، ماندنی نمی‌شود

 نوحه اگر وجه آسمانی نداشته باشد، ماندنی نمی‌شود
2023-09-24T20:08:52+03:30
رییس سازمان هیات و تشکل‌های دینی گفت: نوحه معنوی‌ترین و فراگیرترین بخش هیأت است؛ نوحه ماناترین بخش هیأت شده است زیرا رنگ بقا یافته است؛ نوحه اگر وجه آسمانی ...

روی‌خوش مخاطبان به کمدی‌ها / رشد ۲۵ درصدی مخاطبان سینما نسبت به نیمه نخست سال قبل + نمودار

 روی‌خوش مخاطبان به کمدی‌ها / رشد ۲۵ درصدی مخاطبان سینما نسبت به نیمه نخست سال قبل + نمودار
2023-09-24T19:42:13+03:30
بررسی تعداد مخاطبان سینما در نیمه نخست سال جاری با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد، امسال مخاطبان سینماهای کشور شاهد رشد ۲۴.۵۷ درصدی نسبت به سال گذشته است و ...

اعتماد آیت الله خامنه‌ ای به جوانان چگونه باعث تحول در نیروی هوایی ارتش شد؟/ از تعویض‌کاری تا ساخت موشک با یک فرمان مهم

 اعتماد آیت الله خامنه‌ ای به جوانان چگونه باعث تحول در نیروی هوایی ارتش شد؟/ از تعویض‌کاری تا ساخت موشک با یک فرمان مهم
2023-09-24T13:55:28+03:30
کارگردان مستند "تغییر مأموریت" می‌گوید: در نخستین ماه‌های پس از پیروزی انقلاب اتفاقی مهم رخ می‌دهد؛ اعتماد امام خمینی و آیت الله خامنه‌ای سرنوشت ن...

روی‌خوش مخاطبان به کمدی‌ها / رشد ۲۵ درصدی مخاطبان سینما نسبت به نیمه نخست سال قبل

 روی‌خوش مخاطبان به کمدی‌ها / رشد ۲۵ درصدی مخاطبان سینما نسبت به نیمه نخست سال قبل
2023-09-24T13:55:28+03:30
بررسی تعداد مخاطبان سینما در نیمه نخست سال جاری با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد، امسال مخاطبان سینماهای کشور شاهد رشد ۲۴.۵۷ درصدی نسبت به سال گذشته است و ...

فرهنگ، هنر، زبان و گردشگری

 فرهنگ، هنر، زبان و گردشگری
2023-09-24T13:02:08+03:30
«زبان» پُل ارتباطی میان فرهنگ‌هاست و زبان فارسی معرف فرهنگ و هویت ملی ایرانیان خواهد بود که گزاف نیست اگر گفته شود در دنیای کنونی، زبان فارسی چون ...

اسکندر‌نامه را با صدای ساعد باقری بشنوید

 اسکندر‌نامه را با صدای ساعد باقری بشنوید
2023-09-24T11:02:12+03:30
نسخه صوتی کتاب «خمسه نظامی؛ گنج پنجم، اسکندرنامه» با صدای ساعد باقری از سوی انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

روش مواجهۀ امام حسن عسکری (ع) با مدعیان دروغین مهدویت

 روش مواجهۀ امام حسن عسکری (ع) با مدعیان دروغین مهدویت
2023-09-24T10:48:46+03:30
اگر بخواهیم از سیرۀ امام حسن عسکری علیه‌السلام درس بگیریم، باید همواره نسبت به معرفت امام معصوم اهتمام داشته باشیم و از باطل و مصادیق آن به صورت قلبی و عملی...

کلاته عربی: در حوزه ادبیات مقاومت نوجوانان را رها کردیم/ نادیده‌گرفتن تجربیات دفاع مقدس در موضوع مدافعان حرم

 کلاته عربی: در حوزه ادبیات مقاومت نوجوانان را رها کردیم/ نادیده‌گرفتن تجربیات دفاع مقدس در موضوع مدافعان حرم
2023-09-24T05:42:11+03:30
نویسنده حوزه ادبیات مقاومت: در حوزه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس برای نوجوان کم کار کردیم و در واقع این نسل‌ را رها کردیم و هیچ حرف و تولید محتوایی ب...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)