میرنیوز

آخر هفته تلویزیون با ابراهیم خلیل‌الله / کنداکتور ویژه برای عید قربان

 آخر هفته تلویزیون با ابراهیم خلیل‌الله / کنداکتور ویژه برای عید قربان 2023-06-29T05:07:51+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «خانواده بی‌نظیر»، «حج پاکان»، «آقای امیدوار»، «سیزده زندگی»، «بازیگوش‌ها»، «مرد آشی»، «دنیا کوچک است»، «مشکلات یک مرد محترم»، «گلوله گمشده 2»، «چیچو و فرانکو علیه آل کاپون»، «آمبولانس»، «سفر بزرگ»، «غریبه»، «نورم خرس شمالی؛ تعطیلات خانوادگی»، «صاحب مقام»، «آشیانه‌ای برای زندگی»، «زنبوری به نام مایا ـ ماجرای گوی طلایی»، «ضربه برگشت»، «عشق پر دردسر»، «بهترین دوست من»، «دیدی مشابه آقای رئیس»، «سفر به اعماق جنگل»، «دو نفر و نصفی»، «شبح مسابقات گلف»، «معبد اولونگ»، «سپید دندان»، «دو برادر»، «نوش دارو»، «روزی روزگاری در غرب»، «راهزن»، «ابراهیم خلیل‌الله»، «خانم دات فایر»، «من پدر خوبی هستم»، «اولتیماتوم بورن» و «2001: ادیسه فضایی» پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 تیر ماه مصادف با عید سعید قربان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

«مرد آشی»، «گلوله گمشده 2»، «آمبولانس»، «غریبه» و «ضربه برگشت» 5 فیلم جدیدی‌اند که این هفته از قاب شبکه‌های سیما تماشایی می‌شوند.

جزئیات فیلم‌ها را در ادامه بخوانید:

شبکه یک سیما

- فیلم سینمایی «خانواده بی‌نظیر» به کارگردانی «یوجی یامادا»، پنج‌شنبه 8 تیر ماه ساعت 23:30 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی نی یان، دا یینگ و لورِن رِن در مورد زنی است که پس از 50 سال زندگی مشترک در 50 امین سالگرد ازدواجشان درخواست طلاق می دهد و همین موضوع تمام خانواده پر سر و صدایشان به تکاپو می اندازد. پس از مشکلات و دعواهای بسیار بین بچه ها، پدر راهی بیمارستان می شود اما پس از مرخصی از همسرش عذر خواهی کرده و دل او را به دست می‌آورد.

- فیلم سینمایی «حج پاکان» به کارگردانی «هادی رحیمی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: پاکان نوجوانی است که آرزو دارد مادر بزرگش را به زیارت امام رضا بفرستد. او به همراه پدرش و مادر بزرگش در روستایی فقیرانه زندگی می‌کنند. پدر پاکان اعتیاد دارد و برای حشمت خان که گاوداری دارد رانندگی می‌کند. پاکان برای فرستادن مادر بزرگش به زیارت نیاز به پول دارد. او به سراغ حشمت خان رفته تا در گاوداریش کار کند. پس از سه ماه کار او پول مورد نیاز را درمی‌آورد اما بر اثر حادثه‌ای که پاکان نقش ندارد گلدان گرانقیمتی در خانه حشمت خان شکسته که پولش را از کارمزد پاکان که برابر کل در آمد سه ماه او بوده کم می‌کند. دختر حشمت که متوجه اوضاع پاکان است 100 هزار تومان به او قرض می‌دهد اما پدر پاکان پول را بر می دارد. پاکان به فکر انجام خلاف می‌افتد تا پول را جور کند اما منصرف شده به زورخانه می‌رود.

رامین راستاد، مریم خدارحمی، کاظم افرندنیا، نرگس صفدریان، محمد قورچی و شکرالله حسنی در این فیلم به هنرمندی پرداخته‌اند.

شبکه دو سیما

- فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» به کارگردانی «مجید پایدار»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 8:20 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم درباره آقای امیدوار معلمی بی انگیزه و سر به هوا است که در مشکلات مالی غرق شده است و به علت رفتارهای غیر متعهدانه اش در معرض خطر اخراج قرار گرفته است. شخصی به نام آقای شیرازی، اشتباهاً با آقای امیدوار تماس می‌گیرد و او را با هزینه تدریس قابل توجهی برای تدریس خصوصی به پسرش، پوریا، استخدام می‌کند. خانواده شیرازی، خانواده ای ثروتمند اند و خانه ای بزرگ دارند. آقای امیدوار که از دست شرخرها فراری است، ادعا می‌کند که به علت شیوه تدریسش باید در خانه شیرازی ها بماند. آقای امیدوار شروع به آموزش به روش‌های تکراری و سنتی می‌کند اما بعد از مدتی، مجبور می‌شود برای دریافت پولی که به آن نیاز دارد، روش‌های مختلف را امتحان کرده.

مجید پایدار، محمد حسین نعمتی و عرشیا گرامی در فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» بازی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «سیزده زندگی» به کارگردانی «ران هاوارد»، جمعه 9 تیرماه ساعت 00:20 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی ویگو مورتنسن، کالین فارل و جوئل ادگرتون؛ درباره یک تیم فوتبال نوجوانان است که به همراه مربی خود به غاری می روند و در آنجا بر اثر سیل گیر می‌افتند. همه نگران حال آنها هستند و دسترسی به آنها کار راحتی نیست و بجز غواصی راهی برای رسیدن به آنها نیست. سرانجام تعدادی غواص برای نجات آنها دست به کار می‌شوند.

- فیلم تلویزیونی «بازیگوش‌ها» به کارگردانی «نادره ترکمانی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 8:20 صبح از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم درباره چند پسربچه است که در یک روستا که در مناطق شمالی ایران واقع شده، تعطیلات تابستانی شان را صرف سر و سامان دادن به تیم فوتبال‌شان می‌کنند. آن‌ها در این مسیر با موانعی مختلفی روبرو می‌شوند.

نعیمه نظام دوست، مهیار مجیب، ساناز سماواتی، پارسیا شکوری، امیررضا فرامرزی و مهران رجبی در این فیلم بازی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی جدید «مرد آشی» به کارگردانی «عباس الیوسفی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی بشار الجزاف، الهام علی، لولوا الملا و حسن ابراهیم سلطان؛ داستان یک مرد چاق و دست و پا چلفتی به نام بشار را روایت می‌کند که عاشق آش است. او کارمند اداره برق است و هر روز صبح قبل رفتن به سرکار یک کاسه آش می‌خورد. روزی بشار در مسیر رفتن به سرکارش از یک مغازه ناآشنا یک کاسه آش می خرد و موقع رسیدن به سرکارش و پای مخازن برق آن را می خورد. اما اتفاق عجیبی برایش می‌افتد و بدنش به آن واکنش نشان می دهد و الکتریسیته مخازن را به خود جذب می کند. او به یک ابرقهرمان به نام مرد آشی تبدیل می شود.

- فیلم سینمایی «دنیا کوچک است» به کارگردانی «رژیس موسه»، شنبه 10 تیر ماه ساعت 00:20 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جین لاک ریچ من، جولی دبازاک و لیان گریماد خواهیم دید: اودری زنی است که مدیریت یک مهدکودک را به عهده دارد. قانون این مهدکودک این است که هر روز در هفته یکی از والدین به صورت رایگان در آنجا کار کنند. مردی به نام ریچارد که مدیر یک شرکت ساختمانی است، به دلیل اینکه همسرش برای مدتی او را ترک کرده به دنبال مهدکودکی می گردد که فرزندش را به آنجا بسپارد. وی با مهدکودکی که اودری مدیر آن است آشنا می شود و از آنها می خواهد فرزندش را نگهداری کنند. این در حالی است که اودری در شرکتی که ریچارد مدیر آن بوده کار می کرده و توسط خود ریچارد اخراج شده است. مواجهه این دو نفر با یکدیگر در مهدکودک، حوادث و اتفاقات طنزآمیزی را رقم می‌زند.

شبکه سه سیما

- فیلم تلویزیونی «مشکلات یک مرد محترم» به کارگردانی «شهاب عباسی»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 10 صبح از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: سیروس که تنها راننده مینی‌بوس روستا است، کاندیدای شورای روستا می‌شود هم‌زمان فیش سفر حج به او داده می‌شود. سیروس بین رفتن به حج و عضویت در شورای روستا باید یکی را  انتخاب کند. او حج را در اولویت قرار می‌دهد و مردم ده وقتی می‌بینند وی سفر به خانه خدا را بر موقعیت دنیوی ترجیح داده به او رای داده و عضو شورای روستا نیز می‌گردد.

بهزاد فراهانی، شهربانو موسوی و باقر صحرارودی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

- فیلم سینمایی جدید «گلوله گمشده 2» به کارگردانی «گیوم پیرت»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی استفی سلما، آلبان لنوار، ویویا ای. آرمسترانگ خواهید دید: لینو پلیس جوانی که در درگیری با باندهای مواد مخدر برادرش و فرمانده اش را از دست داده است. او هر طور شده قصد دارد از قاتل و  آرسکی که رییس باند است، انتقام بگیرد. او متوجه شده چند پلیس فاسد دستشان در این ماجرا آلوده است، همکارانش به او گفته اند قاتل برادرش به نام مارکو نیز در درگیری ها کشته شده، اما  لینو بعد از مدتی متوجه می‌شود مارکو در یکی از بخش های پلیس بازداشت است تا بتوانند از او به عنوان شاهد استفاده کنند. لینو به سراغ مارکو می رود اما همکارش به او توضیح می‌دهد که این پرونده بزرگ تر از چند فروشنده مواد و دو پلیس فاسد است در اصل رییس بخش مبارزه با مواد خودش نیز فاسد بوده و تمام مواد فرانسه و اسپانیا با اجازه او و گروهش جابجا می شده. آنها می‌خواهند مارکو زنده بماند چون تنها شاهد پرونده است.

- فیلم سینمایی «چیچو و فرانکو علیه آل کاپون» به کارگردانی «جورجیو سیمونلی»، جمعه 9 تیرماه ساعت 10 صبح به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی چیچو اینگراسیا، فرانکو فرانکی، مویرا اورفی و خوزه کالوو آمده است: چیچو و فرانکو دو افسر پلیس دست و پا چلفتی و نادان هستند. و این مسئله باعث می‌شود که رئیس آنها برای خلاص شدن از شر آنها، آن دو را به عنوان پلیس مخفی به داخل دارودسته ال کاپون بفرستد.

- فیلم سینمایی جدید «آمبولانس» به کارگردانی «مایکل بای»، جمعه 9 تیرماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ایزا گونزالس، جیک جیلنهال و دیون چندلر لانگ خواهید دید: ویل شارپ مرد سیاه پوستی که در ارتش کار می‌کرده، حالا همسرش بیمار است و بیمه عمل جراحی او را پوشش نمی‌دهد. ویل برای جراحی همسرش به پول زیادی نیاز دارد و او که فعلاً بیکار است توان پرداخت این هزینه را ندارد. او به سراغ برادر خوانده اش دنی می رود. ویل به عنوان فرزند خوانده در یک خانواده سفید پوست و خلافکار بزرگ شده و برادر خوانده اش دنی نیز در کارهای خلاف است. دنی به ویل پیشنهاد می دهد در یک کاری به عنوان راننده برای او کار کند. ویل متوجه می شود دنی و دوستانش قرار است چند میلیون دلار از یک بانک سرقت کنند و او باید به آنها کمک کند. نقشه آن طور که دنی پیش‌بینی کرده پیش نمی‌رود و همه اعضای باند کشته شده یا دستگیر می‌شوند غیر از دنی و ویل. دنی و ویل سوار یک آمبولانس می‌شوند که در آن یک پلیس زخمی و یک امدادگر زن حضور دارند. آنها با پوشش آمبولانس از منطقه خطر فرار می‌کنند.

شبکه چهار سیما

- فیلم سینمایی «سفر بزرگ» به کارگردانی «اسماعیل فروخی»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی نیکلاس کازاله، محمد مجد و جکی نرسیسیان آمده است: ردا یک جوان فرانسوی مراکشی است که به همراه پدر سالخورده خود از جنوب فرانسه به سمت مکه حرکت می‌کنند تا پدرش زیارت خود را به جای بیاورد. پسر که به اجبار پدر به این سفر آمده فلسفه کار پدر را درک نمی‌کند و  مدام بی‌قراری می‌کند. اما این سفر و اتفاقاتی که در طول آن برای آنان می‌افتد باعث رشد ذهنی پسر و شناخت او از پدرش می‌شود.

- فیلم سینمایی جدید «غریبه» به کارگردانی «توماس ام رایت»، جمعه 9 تیرماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جادا آلبرتز، شان هریس و جوئل ادگرتون آمده است: هنری تیگ جنایتکاری است که سال ها پیش نوجوانی را به قتل رسانده اما به دلیل این که هیچ‌گونه سند و مدرکی از خود باقی نگذاشته در دادگاه تبرئه می‌شود. مارک، پلیس کارکشته‌ای است که با طراحی نقشه‌ای خود را جزیی از باند تبهکاری معرفی و هنری را دعوت به کار می‌کند.

شبکه پنج سیما

- فیلم سینمایی «نورم خرس شمالی؛ تعطیلات خانوادگی» به کارگردانی «آنتونی بل»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 9 صبح از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی جنیفر کامرون، پل دابسون و برایان دراموند آمده است: نورم باید بتواند برای جشن سال نو به قله برج یخی صعود کند و گرنه طوفان یخی بر پا می شود و سرزمین شمالی در یخ و سرما می‌ماند ولی او تاجش را گم کرده و بدون تاجش هم نمی‌تواند این کار را انجام دهد. وی می‌خواهد این قضیه را همسر و فرزندانش که مدام از وی به خاطر کار زیاد و وقت کافی برای خانواده نگذاشتن شکایت می‌کند پنهان کند و وانمود می‌کند که می‌خواهد به یک سفر بروند. در آنجا نورم بالاخره رد بچه‌هایی که تاجش را برای این که پدرشان را خوشحال نمایند می‌گیرد.

- فیلم سینمایی «صاحب مقام» به کارگردانی «محمد جمال العدل»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی آسر یاسین، یوسرا و امینا خلیل؛ درباره مهندس یحیی جوان ثروتمندی است که یک شرکت ساخت و ساز دارد او با مشاورینش حیکم و حلیم در خصوص ساخت یک مجتمع تفریحی صحبت می‌کند و برای اینکه مجتمع ساخته شود مرقد شیخ سیدی هلال را باید خراب کنند. حلیم با این کار موافق است ولی حکیم به او هشدار می‌دهد که این کار را نکند. ولی یحیی این کار را به خاطر سوددهی‌اش انجام می‌دهد. رائده همسر یحیی چند روز بعد در خانه بیهوش شده و به کما می‌رود و یحیی به توصیه زن مرموزی که در بیمارستان او را می‌بیند تصمیم می‌گیرد که کسانی را که از او رنجیده‌اند را خشنود کند.

- فیلم سینمایی «آشیانه ای برای زندگی» به کارگردانی «حمید طالقانی»، پنج‌شنبه 8 تیرماه ساعت 24 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این فیلم درباره قربانعلی پیرمردی روستایی ظاهر می شود . قربانعلی در پی از دست دادن همسری که  بسیار به وی علاقه داشته است ، دچار افسردگی و نوعی توهم می‌شود. او گمان می کند فرزندانش او را دوست ندارند.

زنده یاد خسرو شکیبایی، فریبا متخصص و افشین سنگ چاپ در فیلم سینمایی «آشیانه‌ای برای زندگی» هنرنمایی کرده‌اند.

- انیمیشن سینمایی «زنبوری به نام مایا ـ ماجرای گوی طلایی» به کارگردانی «نوئل کلیری»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 9 صبح از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم با بازی بنسون جک، آنتونی کوکو، جک گیلیز، جیمی جیمز و ایتون تس مایر؛ درباره مایا و دوستش ویلی است که در کندوی عسل خرابکاری جدیدی به بار آورده اند. آنها از کندو بیرون می آیند و در سختی‌های بسیار زیادی جان یک ملکه مورچه جوان را نجات می‌دهند که بعد از این که از پس همه سختی‌ها برمی‌آیند و با دشمنان زیادی از جمله سوسک‌ها می‌جنگند موفق می‌شوند که سوسک‌ها و مورچه‌ها را هم به صلح برسانند.

- فیلم سینمایی جدید «ضربه برگشت» به کارگردانی «تیبور تاکاچ»، جمعه 9 تیرماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم با بازی رندی کوتور، کم گیگاند و لوئیس ماندیلور؛ درباره فردی به نام نیک گیبسون است که قبلا خلافکار بوده و سال ها است که دیگر دست به خلاف نزده است. او برای هزینه‌های درمان دخترش مجبور می‌شود که دوباره با دوستان سابقش دست به سرقت از بانک بزند. او با جک همکاری کرده و یک تیم جمع می‌کنند ولی جک و دوستانش به او خیانت کرده و بعد از سرقت او را با تیر می‌زنند و به خیال این که مرده او را  رها می‌کنند. نیک در بیمارستان چشم باز می‌کند و بعد از مدتی از آنجا فرار می‌کند و به سراغ کسانی می‌رود تا اطلاعاتی از جک و دوستانش به دست آورد.

شبکه نمایش

- فیلم سینمایی «عشق پر دردسر» به کارگردانی «رابرت استیونسون»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی دین جونز، میشل لی و بادی هکت؛ داستان ماشین فولکس واگن با احساس و هوشمندی است که در راه قهرمانی در مسابقات رانندگی به راننده خود کمک می‌کند.

- فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی 2» به کارگردانی «سام ریمی»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 11 صبح از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی توبی مگوایر، کیرستن دانست، جیمز فرانکو، آلفرد مولینا، رزماری هریس، دونا مورفی، کلیف رابرتسون و جی کی سیمونز خواهید دید: پیتر پارکر هم‌اکنون در یک کالج مشغول تحصیل است. او شغل خود را از دست داده، نمراتش در کالج پایین است و از سوی دیگر درگیر مسئله عشقی‌اش با مری جین است. پیتر از طرفی عاشق مری است و از سوی دیگر نمی‌تواند هویت مرد عنکبوتی بودن خود را برای او فاش کند زیرا در این صورت جان او به خطر می‌افتد. بدین ترتیب پیتر مری را از دست می‌دهد و مری تصمیم به ازدواج با یک فضانورد می‌گیرد. پیتر سرانجام تصمیم می‌گیرد دست از مبارزه با تبهکاران برداشته و شخصیت مرد عنکبوتی را رها کرده.

- فیلم سینمایی «بهترین دوست من» به کارگردانی «پاتریک لوکنت»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی دانیل اوتوی، دانی بون، ژولی گایه، ژولی دوران و هانری گارسن؛ داستان دو شریک تجاری با نام های کاترین و فرانسوا است که پس از مدتی کاترین متوجه می شود که شریکش چیزی را از او مخفی می‌کند و اصرار دارد تا این قضیه را متوجه شود. فرانسوا هم برای گذر از این قضیه از یک راننده تاکسی کمک می‌گیرد.

- فیلم سینمایی «دیدی مشابه آقای رئیس» به کارگردانی «راینهارد شوابنیتسکی»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دیتر هالروردن، تیلو پروکنر، الفی اشکه و گوتز کافمن خواهیم دید: یک تاجر ثروتمند و صاحب یک کتابفروشی معمولی در پایین شهر، از شباهت بسیاری با یکدیگر برخوردارند. به صورتی که بعضاً آنها را به عنوان دوقلو فرض می‌کنند. بعد از اینکه تاجر ثروتمند مورد تهدید قرار می‌گیرد، او تصمیم می‌گیرد که از صاحب کتابفروشی به عنوان بدل خود استفاده کرده و او را استخدام کند. اما این فرد برای او دردسرهای بیشتری ایجاد می‌کند.

- فیلم سینمایی «سفر به اعماق جنگل» به کارگردانی «ژاومه کویت سرا»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دواین جانسون، امیلی بلانت، جک وایتهال، ادگار رامیرز و جسی پلمونس خواهیم دید: لیلی دختری ماجراجو به همراه برادرش تصمیم دارد به اعماق جنگل‌های آمازون به دنبال یک گل شفا بخش یک درخت افسانه ای برود تا بتواند به بیماران تمام دنیا کمک کند. آنها برای رسیدن به این گیاه از موزه تاریخ طبیعی یک سر نیزه را به سرقت برده و رهسپار می‌شوند. در جنگل های آمازون اما کسی حاضر نیست آنها را به محل این درخت ببرد.

- فیلم سینمایی «دو نفر و نصفی» به کارگردانی «یدالله صمدی»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: زن جوانی که در مهدکودک کار می‌کند، دختر یک ساله‌اش را با بچه‌های مهدکودک به پارک می‌برد. بر اثر غفلت او، کالسکه بچه‌اش پریسا در سراشیبی پارک و خیابان و کوچه‌ها به راه می‌افتد و مادر که به دنبال کالسکه است پس از طی کردن مسیری طولانی کالسکه را گم می‌کند. کالسکه رو به روی خانه دو مرد مجرد، که پسر عمو هستند، توقف می‌کند. پسر عموها ابتدا سعی می‌کنند کالسکه را مقابل خانه یکی از همسایه‌ها رها و خود را خلاص کنند، اما موفق نمی‌شوند. کوشش آن دو برای سپردن بچه به دیگران به نتیجه نمی‌رسد و به ناچار او را به خانه خود می‌برند.

فرامرز قریبیان، علیرضا خمسه و آتنه فقیه‌نصیری در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «شبح مسابقات گلف» به کارگردانی «کریگ رابرتز»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی مارک رایلنس، ایان پورتر و تامی فالون؛ بر اساس داستانی واقعی روایت شده و در مورد موریس فلیتکرافت است که در سال 1976 میلادی با وجود این که هرگز به صورت حرفه‌ای گلف بازی نکرده بود، وارد مسابقات آزاد انگلیس می‌شود.

- فیلم سینمایی «معبد اولونگ» به کارگردانی «ین پینگ چو»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی چائو لیانگ، چوان چن یه و اریک تسانگ؛ درباره کارآموزان کونگ فو مدرسه اولونگ است که به دو خارجی با رفتار عجیب و غریب که سعی دارند به آکادمی معتبرشان بپیوندند، مشکوک می‌شوند.

- فیلم سینمایی «سپید دندان» به کارگردانی «لوچو فولچی»، جمعه 9 تیرماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی ریک باتالیا، ویرنا لیزی، فرانکو نرو و فرناندو ری؛ در جریان هجوم جویندگان طلا در کلوند ایک رخ می‌دهد. جک لندن زندگی سگی را که خون گرگی دارد دنبال می‌کند.

- فیلم سینمایی «دو برادر» به کارگردانی «ژان ژاک آنو»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی گای پیرس، فردی هایمور، ژان کلود دریفوس، و فیلیپان لروآ بولیو؛ درباره دو ببر است که در دوران کودکی از هم جدا می‌شوند. اما سال ها بعد توسط یک کاوشگر به عنوان دشمن به هم رسیده و مجبور به مبارزه با یکدیگر می‌شوند.

- فیلم سینمایی «نوش دارو» به کارگردانی «نوانیات سینگ»، جمعه 9 تیرماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دارمندرا، سانی دیول و بابی دیول خواهیم دید: پوران یک طبیب سنتی است و فرمول ساخت نوشدارویی را از اجدادش به ارث برده و برای کمک به مردم فقیر آن را بدون گرفتن پول به آن‌ها می‌دهد. یک کمپانی متقلب دارو سازی می‌خواهد فرمول این دارو گیاهی را از او بخرد.

- فیلم سینمایی «روزی روزگاری در غرب» به کارگردانی «سرجو لئونه»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی چارلز برونسون، کلودیا کاردیناله، هنری فوندا و جیسون روباردز خواهیم دید: جیل مک بین که گذشته مشکوکی در نیواورلیانز داشته، وقتی نزد خانواده اش باز می‌گردد، متوجه می‌شود همه کشته شده‌اند. او به تنهایی در مزرعه خانوادگی می‌ماند.

شبکه افق

- فیلم سینمایی «راهزن» به کارگردانی «آلن آنگر»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 10 صبح از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جاش دوهامل، مل گیبسون، الیشا کاتبرت و نستر کاربونل خواهید دید: تبهکاری به نام گیلبرت گالوان جونیور در سال 1985 از زندانی آمریکایی در ایالت میشیگان فرار می‌کند و با هویت مرد دیگری به نام رابرت وایتمن از مرز کانادا عبور می‌کند. او از دست آمریکایی‌ها می‌گریزد ولی امید و چشم‌اندازی برای کار قانونی ندارد، به‌خصوص که روزگار بحران اقتصادی دهه 1980 به اوج خود رسیده است. او همه جا را به دنبال کار می‌گردد اما فایده‌ای دارد.

- فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، جمعه 9 تیر ماه ساعت 17 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم دوران به نبوت رسیدن ابراهیم را به نمایش می‌گذارد. او در میان کافران بزرگ شده، و آنها را به پرستش خالق خود فرا می‌خواند. ابراهیم به دلیل شکستن بتها به آتش انداخته شد، اما خدا آتش را بر ابراهیم تبدیل به گلستان نمود.

محمد صادقی، بهزاد فراهانی، چنگیز وثوقی، فخرالدین صدیق‌شریف و حسام نواب صفوی در فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» ایفای نقش کرده اند.

شبکه سلامت (زیرنویس ویژه ناشنوایان)

- فیلم سینمایی «خانم دات فایر» به کارگردانی «کریس کلمبوس»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 11 صبح با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی رابین ویلیامز، سالی فیلد، پیرس برازنان و متیو لارنس؛ درباره بازیگری به نام دنیل هیلارد است که بعد از یک جدایی تلخ، خود را به شکل یک خانم مسن مستخدم به اسم دات فایر در می‌‌آورد تا بتواند به صورت پنهانی زمان بیشتری را با فرزندانش بگذراند.

- فیلم سینمایی «من پدر خوبی هستم» به کارگردانی «سانتیاگو سِگورا»، جمعه 9 تیرماه ساعت 11 صبح با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی سانتیاگو سِگورا، تونی آکوستا و سیلویا آبریل؛ در مادرید پایتخت اسپانیا و حول یک خانواده اتفاق می افتد که دارای پنج فرزندند. خاویر پدر خانواده فکر می کند که بهترین پدر قرن بیست و یکم است. او برای یک شرکت تلفن همراه کار می‌کند و مدیر عامل و تکنسین رایانه است. او آن قدر غرق کار است که همسرش ماریسا و فرزندانش سارا ، کارلوتا، روچو دانی و پائولا را نمی بیند. او فکر همیشه فکر می‌کند همه چیز مرتب است و ماریسا در مورد همه چیز بدون این که نیازی باشد اغراق می‌کند.

ماریسا در بیشتر موارد از روزارا خانمی که خدمتکار خانه است برای نگهداری از بچه ها کمک می گیرد. اوضاع زمانی بدتر می‌شود که خاویر به همسرش می‌گوید نمی‌تواند به سفر برود. آنها قرار بود به مناسبت پانزدهمین سالگرد زندگی مشترکشان به سواحل کارائیب بروند. ماریسا همراه همسر برادر شوهرش به سفر می‌رود و در این یک هفته خاویر متوجه مشکلات زندگی و بزرگ کردن 5 فرزند می‌شود. او که مردی پرمشغله است بعد از چالش‌های فراوان از محل کارش اخراج می‌شود.

شبکه فراتر (4K)

- فیلم سینمایی «اولتیماتوم بورن» به کارگردانی «پل گرینگرس»، پنج شنبه 8 تیرماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی مت دیمون، ادگار رامیرز و جوآن آلن خواهید دید: جیسون بورن مبتلا به فراموشی شده است و همچنان به دنبال نشانه هایی از گذشته و احتمالاً آینده‌اش است و به همین دلیل به مسکو، لندن، پاریس و مادرید می‌رود تا آنچه را که می‌خواهد، بیابد و این در حالی است که وی تحت تعقیب یک تروریست نیز هست.

- فیلم سینمایی «2001: ادیسه فضایی» به کارگردانی «استنلی کوبریک»، جمعه 9 تیرماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کر دولی، گری لاکوود، ویلیام سیلوستر و دانیل ریکتر خواهید دید: پس از کشف دستگاه های فرازمینی اسرارآمیز به نام مونولیت، نژاد بشر با کمک پیشرفته ترین ابرکامپیوتر جهان، عازم سیاره مشتری می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

سردار محمد کسائیان دار فانی را وداع گفت

 سردار محمد کسائیان دار فانی را وداع گفت
2024-02-22T17:14:26+03:30
سردار سید محمد کسائیان، فرمانده تیپ لشکر ۲۵ کربلا و فرمانده تیپ ۷۵ ظفر در دوران دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»

 قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»
2024-02-22T13:41:17+03:30
همزمان با میلادحضرت علی‌اکبر(ع) یادواره شهدای منطقه چهار تهران با عنوان «لاله‌های روشن» به همت دبیرستان‌های دوره دوم فرهنگ آل یاسین، شاهد مطهری، س...

ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک

 ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک
2024-02-22T13:41:16+03:30
برنامه‌ تبینی «نوجهان» با موضوع معرفی موقعیت‌های پیشرفت، چالش‌ها و ظرفیت‌های کشور از دید یک نوجوان، از امروز در قاب شبکه یک سیما به نمایش در می آید.

خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»

 خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»
2024-02-22T13:41:15+03:30
رئیس صدا و سیما در پشت صحنه برنامه «محفل» از ۱۴۰۰ مناظره انتخاباتی گفت که یک هفته پخش می‌شود.

دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟

 دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟
2024-02-22T11:01:17+03:30
این روزها همه درباره نظرسنجی‌ صحبت می‌کنند که به انحاء مختلف از بینندگان تلویزیون حکایت دارد. عدد و ارقامی که ناامیدکننده‌اند و به نظر می‌رسد مدیران صد...

«اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب

 «اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب
2024-02-22T10:01:15+03:30
مجموعه شعر «اعجاز غزل» سروده محمد فردوسی‌مهر از سوی انتشارات بین ‌المللی حوزه مشق منتشر شد.

جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است

 جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است
2024-02-22T10:01:14+03:30
وزیر دادگستری در اختتامیۀ جشنواره معروف گفت: اگر تحت عنوان امر به معروف طوری عمل کنیم که مردم جذب شوند، به وظیفه مان عمل کردیم. اگر طوری عمل کنیم که دفع کنی...

انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی

 انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی
2024-02-22T05:34:29+03:30
مهاجرنیا گفت: امام علی(ع) می‌فرماید «والاجابة حین ادعوکم و الطاعه حین آمرکم» امروز مقام معظم رهبری می‌گویند مشارکت حد‌اکثری باعث تقویت نظام می‌شود...

حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی

 حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی
2024-02-22T04:28:01+03:30
دانش‌آموزان در اجتماع دختران رای اولی، با در دست داشتن تصاویر شهدا بر حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش های آن تاکید کردند.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان
2024-02-21T18:01:19+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم

 وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم
2024-02-21T17:07:58+03:30
وزیر ارشاد در آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم از ایجاد قرارگاه حفظ قرآن خبر داد.

صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است

 صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است
2024-02-21T16:54:30+03:30
وزیر اموزش و پرورش می گوید مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنهاست.

«پایتخت» به نوروز می‌رسد؟

 «پایتخت» به نوروز می‌رسد؟
2024-02-21T16:27:43+03:30
حرف و حدیث درباره رسیدن یا نرسیدنِ «پایتخت» به عید نوروز وجود دارد، رئیس صداوسیما در این خصوص توضیح داد.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد
2024-02-21T16:27:43+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی

 چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی
2024-02-21T15:07:50+03:30
زکی جوان مسلمان هندی درباره گذشته زبان فارسی در این کشور و علاقه مردم هند به آموختن فارسی می‌گوید: ما هندی‌ها و به خصوص هندی‌های مسلمان به شدت به زبان فارسی...

سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد

 سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد
2024-02-21T11:34:28+03:30
آیین رونمایی از سایت انگلیسی با عنوان The Promised Mahdi برگزار شد.

درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه

 درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه
2024-02-21T10:54:30+03:30
اگرچه اطلاعیه‌ای از طرفِ برنامه «بگو بخند» منتشر شده اما ضرورت دارد دست‌اندرکاران ساخت هر برنامه و سریالی حتماً به جزئیاتی توجه کنند باعث زیر سؤال...

«قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)

 «قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)
2024-02-21T10:41:12+03:30
«قلم‌های بی‌غلاف» نوشته مرمی ولی از سوی انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز

 شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز
2024-02-21T10:41:11+03:30
شاید بتوان گفت حضرت علی اکبر علیه السلام چهره‌ای ماندگار برای جوانی است که به دنبال الگوهای دینی می‌گردد.

«همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب

 «همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب
2024-02-21T09:21:23+03:30
کتاب «همیشه پشتیبان»؛ خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان؛ از مبارزان مردمی انقلاب اسلامی در خوزستان به نویسندگی علی هاجری و توسط انتشارات «راه یار&...

برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند

 برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند
2024-02-21T09:21:23+03:30
آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جشنواره «زیر چتر لبخند» با حضور معاون صدا و جمعی از مدیران رادیو و مدیر شبکه رادیویی صبا در استودیوی شماره ی...

حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند

 حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند
2024-02-21T09:21:22+03:30
حسین علیزاده معتقد است که فرهنگ شریف در نوازندگی شیوه‌ای خاص خود را داشت که با آن موسیقی را برای مخاطب نقاشی می‌کرد.

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم
2024-02-21T09:21:21+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم
2024-02-21T09:07:36+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید

 نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید
2024-02-21T04:48:00+03:30
آمنه پازکی از بستر داستان ادموند به خوبی استفاده کرده و عقاید یک شیعه را خیلی آرام و کم کم در جاهای مختلف داستان مطرح کرده است تا مخاطب دچار دلزدگی نشود و د...

تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی

 تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی
2024-02-21T04:34:39+03:30
آیت‌الله حجتی از اساتید بسیار ارزشمند و از نخبگان و پیشکسوتان در کشور ما هستند. ایشان در حقیقت پدر رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه تهران به حساب می‌آیند که...

فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور

 فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور
2024-02-20T20:21:04+03:30
تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در دورترین و محروم‌ترین نقاط کشور به واسطه راوی فیلم مهیا می‌‌شود.

آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد

 آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد
2024-02-20T20:07:44+03:30
موضوع منجی در همه ادیان و برای همه انسان‌ها یک امر مهم و قطعی بوده که دستخوش تحریف و انحراف شده است و اگر درست تبیین شود موجب امید و حرکت خواهد شد. آثاری که...

قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد

 قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد
2024-02-20T20:07:42+03:30
حمیدرضا مقدم‌فر در آیین رونمایی از مجموعه مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خام...

پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد

 پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد
2024-02-20T16:21:19+03:30
مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد از پیگیری و راه‌اندازی سامانه‌ای برای تبلیغات چهره‌ها و فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی خبر داد و همچنین ...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)