میرنیوز

موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد

 موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد 2023-06-04T11:07:39+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بسیاری از سینماگران و اهالی فکر و اندیشه معتقدند که حیات سینمای پس از انقلاب، مرهون و مدیون موضع‌گیری شفاف و هوشمندانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)‌ است. سخن مشهور امام خمینی (ره) که در بدو ورودشان به ایران در بهشت زهرا ایراد شد، مبنی بر اینکه «ما با سینما مخالف نیستیم، ‌با فحشا مخالفیم»، فصل‌الخطاب روشن و دقیقی بود که حجت را بر همگان تمام کرد و نشان داد که بن‌مایه‌های اندیشه و نگرش حضرت امام خمینی(ره) به فرهنگ، هنر و به‌ویژه سینما به مثابه یک رسانه تمدن‌ساز، تا چه اندازه عمیق، پیشرو و مترقی است.

اینک در آستانه سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) به سراغ حمید بهمنی فیلمساز و سینماگر برجسته کشورمان رفتیم و با او درباره نقش اساسی و تاریخ‌ساز امام خمینی(ره) در احیای سینمای پس از انقلاب اسلامی به گفت‌وگو نشستیم.

سینمای پس از انقلاب هنوز انتظارات را برآورده نکرده است

حمید بهمنی با اشاره به جمله تاریخی امام خمینی(ره) درباره سینما که در در تولد انقلاب اسلامی ایراد شد، به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: فرمایش حضرت امام (ره) در تاریخ 12 بهمن 1357 که فرمودند ما با سینما مخالف نیستیم، با فحشا مخالفیم، بسیار عمیق، دقیق و تاثیرگذار بود. ایشان مانیفستی را در راستای پایه‌ریزی و طراحی  سینمای جدید مبتنی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی ارائه کردند که باعث شد ما براساس این مانیفست به سینما روی بیاوریم و کار کنیم. در طول 45 سال اخیر، اتفاقات بسیار خوبی در سینما رخ داده اما مقیاس آن هنوز نسبت به کلام و انتظار امام خمینی (ره) از سینما، بسیار پایین است.

جشنواره فیلم فجر و فاصله‌ای که همچنان باقی است

او افزود: به نظرم در طول سال‌های پس از انقلاب تاکنون، می‌توانستیم خیلی بهتر از این‌ها عمل کنیم. برای نمونه، اگر جشنواره فیلم فجر را درنظر بگیریم، می‌بینیم که این جشنواره هنوز به عنوان الگوی انقلاب اسلامی مطرح نیست، چراکه گاهی فیلم‌هایی در آن پخش می‌شود که نسبتی با تفکر حضرت امام(ره) و مفاهیم ناب انقلاب اسلامی ندارد و این وضعیت در شأن انقلاب نیست.

به دنیا ثابت‌ کرده‌ایم که می‌توانیم سینمای پاکی داشته باشیم

این فیلمساز تصریح کرد: ما می‌توانیم سینمای بسیار عالی و پاکی را داشته باشیم و این توانایی را به دنیا هم ثابت کرده‌ایم اما در این مسیر، آنچنان که باید کوشا، استوار و ثابت‌قدم نبوده‌ایم. مثلا سینمایی که با آثار مجید مجیدی تعریف می‌شد یا فیلم‌هایی که در حوزه دفاع مقدس ساخته شد و از مقطعی به بعد، کمتر شاهد ساخت آنها بودیم، جملگی به نوعی نمایانگر سینمای پاک و متعهد انقلاب اسلامی بودند.

اگر پا به پای انبوه فیلم‌های اجتماعی آثاری همسو با گفتمان امام(ره) تولید می‌کردیم...

بهمنی در بخش دیگری از اظهارات خود به کمیت بالا و روبه‌رشد آثار اجتماعی ساخته‌شده در سینمای ایران اشاره و در این‌‌باره بیان کرد: طی سال‌های پس از انقلاب، در حوزه سینمای اجتماعی فیلم‌های بسیار زیادی ساخته شده است و اگر پا به پای ساخت چنین حجم انبوهی از فیلم‌های اجتماعی، آثاری متناسب و همسو با گفتمان انقلاب اسلامی هم ساخته می‌شد، اکنون می‌توانستیم با افتخار اعلام کنیم که سینمایمان همان سینمایی است که در بیان حضرت امام(ره) متبلور شد. اکنون باید به صراحت بگویم که ما تا رسیدن به چنین سینمایی فاصله بسیار زیادی داریم، البته منکر زحماتی که تاکنون کشیده شده و آثار خوبی که تولید شده است هم نیستیم. با وجود این، همانگونه که پیش‌تر اشاره کردم، تولیداتمان هنوز نسبت به فرمایش و انتظاری که امام خمینی(ره) از سینما داشتند، بسیار اندک است و باید تلاش و همت مضاعفی به خرج دهیم تا بتوانیم پاسخگوی انتظارات حضرت امام(ره) در این زمینه باشیم.

کارگردان فیلم «گام‌های شیدایی» ادامه داد: مطابق با آن کلام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «ما با سینما مخالف نیستیم، با فحشا مخالفیم»، اکنون می‌توان به وارسی و ارزیابی وضعیت سینمای ایران پرداخت. متاسفانه باید گفت که در بدنه سینما اگر نگوییم فحشا، اما مشکلات بسیار جدی و اساسی وجود دارد که باید حل شود.

«شکارچی شنبه» طراز سینمای جمهوری اسلامی بود

بهمنی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن تصریح این نکته که هنوز سینمای آرمانی و مدنظر حضرت امام خمینی(ره) محقق نشده است، گفت: اگرچه آن سینمای طراز انقلاب اسلامی که مدنظر امام (ره) بود، هنوز قوام نیافته است اما در این سال‌ها تولیدات خوبی هم داشته‌ایم. برای مثال، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» طراز سینمای جمهوری اسلامی است اما بعد از ساخت «شکارچی شنبه»، دیگر فیلمی مشابه آن ساخته نشد یا اگر هم ساخته شد، در مقایسه با آن بسیار ضعیف بود. این امر ناشی از آن بود که مدیریت کلان و مدیران فرهنگی ما چنین موضوعی را پیگیری نکردند و اراده چندانی برای پیشبرد آن نداشتند. لذا به طور کلی می‌توان گفت که متولیان این حوزه عملکرد مناسبی را از خود بر جای نگذاشتند. این وضعیت نشان می‌دهد که همچنان فاصله و شکاف بسیار زیادی تا رسیدن به مقصد داریم و این شکاف باید از طریق تولیدات فاخر و اثرگذار پر شود.

وقتی نوبت به ساخت فیلم‌های ارزشی می‌رسد، سختگیری‌ها صد برابر می‌شود!

این سینماگر اضافه کرد: به نظر من بخش نظارت و ارزشیابی در حوزه سینما آنچنان که باید وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد. در این سال‌ها به کرات شاهد آن بوده‌ایم که فیلم‌های سطحی و میانمایه به راحتی تولید و اکران شده‌اند و پروانه‌های ساخت و نمایششان به آسانی صادر شده اما وقتی نوبت به ساخت فیلم‌های ارزشی  و انقلابی رسیده، سخت‌گیری‌ها صدبرابر شده است.

کسی حامی‌مان نیست!

بهمنی در پاسخ به این پرسش که دلیل کم‌کاری‌اش در سینما طی سال‌های اخیر چه بوده است، گفت: ما در سینمای پس از انقلاب، کوشیدیم پرچم حضرت امام (ره) را برافراشته و به همگان اعلام کنیم که طرفدار سینمای ارزشمند و متعهد انقلاب اسلامی هستیم؛ باوجود این، کسی حامی‌مان نیست. متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که اگر فیلمسازی بخواهد ذیل گفتمان انقلاب اسلامی، منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری فیلم بسازد، با بیشترین اصطکاک، فشار و سختگیری روبه‌رو می‌شود. اما اگر منِ نوعی بخواهم فیلم نازل و دم‌دستی بسازم، همه امکانات به راحت‌ترین شکل ممکن برایم فراهم می‌شود.

سینمای پیرو تفکر حضرت امام خمینی(ره) غریب و مهجور است

او ادامه داد: اکنون شاهد آن هستیم که کسر قابل توجهی از سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس بیکارند. تنها شمار معدودی از فیلمسازان می‌توانند کار کنند و مابقی چنین امکانی را ندارند. بچه‌های انقلاب و آنهایی که پای نظام ایستادند و همچنان هم خواهند ایستاد، چرا باید در چنین وضعیتی باشند؟ چرا نباید مورد حمایت‌های لازم قرار گیرند؟‌ در سینمای ما پول‌های هنگفتی هزینه می‌شود اما بچه‌های انقلاب و دفاع مقدس که انتظارات منطقی و معقولی هم دارند، مورد حمایت قرار نمی‌گیرند. این‌ها پرسش‌های مهم و بی‌پاسخی است که باعث می‌شود ما به این نتیجه برسیم که سینمای پیرو تفکر حضرت امام خمینی(ره) بسیار غریب و مهجور است و پس از انقلاب اسلامی تاکنون آنچنان که باید به آن پرداخته نشده است.

کارگردان فیلم «گلوگاه شیطان» ضمن تأکید بر کاستی‌های موجود در بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سینما یادآور شد: در بخش سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مربوط به سینما هم کمکاری داشته‌ایم و در طول این چهل و اندی سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، نتوانستیم اندیشه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را به معنای واقعی کلمه در سینما نهادینه کنیم. یا در ارتباط با شهید بزرگوار، حاج قاسم سلیمانی عزیز، اکنون نزدیک به 4 سال از شهادت ایشان می‌گذرد اما هنوز هیچ فیلم سینمایی درباره این شهید والامقام جبهه مقاومت ساخته نشده است.

همه‌چیز برای رونق «سینمای فست‌فودی» فراهم است اما...

بهمنی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: شرایط به گونه‌ای است که اگر بخواهیم یک فیلم طنز گیشه‌پسند بسازیم، در کسری از ثانیه همه امکانات و لوازم آن فراهم می‌شود اما چنین اتفاقی برای تولیدات ارزشی نمی‌افتد؛ چرا باید چنین باشد؟ چرا باید همه چیز برای رونق سینمای فست‌فودی آماده باشد اما سینمای متعهد و ارزشمند ما که می‌خواهد طلایه‌دار گفتمان حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری باشد، باید اینچنین در مهجوری و مشقت باشد و در این زمینه با فقر تولیدات فاخر و اثرگذار مواجه باشیم؟ در سینمایی که بقای آن مدیون امام خمینی(ره) است، نباید شاهد باشیم که گفتمان و مطالبات ایشان روی زمین بماند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

پیوند موسیقی و شعر برای دفاع از وطن

 پیوند موسیقی و شعر برای دفاع از وطن
2023-09-22T13:28:52+03:30
هنرمندان رشته‌های شعر و موسیقی از نخستین روزهای آغاز دفاع مقدس، با همکاری هم توانستند تعدادی از آثار ماندگار و مؤثر در تهییج و تشویق جوانان به حضور در خطوط ...

دوران پرشور نسل امید و حماسه/ دفاع‌مقدس در آینه سینمای کودک و نوجوان

 دوران پرشور نسل امید و حماسه/ دفاع‌مقدس در آینه سینمای کودک و نوجوان
2023-09-22T10:08:55+03:30
دفاع‌مقدس؛ دوران حماسه‌سازی کودک و نوجوان دیروز و دوران حماسه‌پردازی و افتخار نسل امروز، سبب‌ساز ثبت روایت‌های متفاوتی بر پرده نقره‌ای شده است.

هنر برای همه؛ طرحی که هنر را تا دورافتاده‌ترین نقاط ایران برد

 هنر برای همه؛ طرحی که هنر را تا دورافتاده‌ترین نقاط ایران برد
2023-09-22T08:48:58+03:30
محمدحسین اسماعیلی معتقد است که طرح «هنر برای همه» توانسته است که آموزش‌های هنری را تا دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین نقاط کشورمان ببرد.

نگاهی به کتاب قصه‌های قلک/ آموزش سواد مالی به کودکان با زبانی طناز و جذاب

 نگاهی به کتاب قصه‌های قلک/ آموزش سواد مالی به کودکان با زبانی طناز و جذاب
2023-09-22T08:22:15+03:30
کتاب «قصه‌های قلک» به موضوعاتی همچون قرض‌گرفتن پول، پس‌اندازکردن آن، جورکردن پول برای خرید چیزی، شیوه‌های به‌دست‌آوردن پول و موضوعاتی از این دست ب...

عاشورای هادی حجازی‌فر ناجی کنداکتور دفاع‌مقدسی تلویزیون/ پشت جبهه‌ها را فراموش نکنید

 عاشورای هادی حجازی‌فر ناجی کنداکتور دفاع‌مقدسی تلویزیون/ پشت جبهه‌ها را فراموش نکنید
2023-09-22T07:28:58+03:30
مطالبه‌ای که درباره ساخت آثار دفاع‌مقدسی فاخر و ماندگار وجود دارد هنوز پابرجاست؛ با اینکه سریال «عاشورا» این روزها روی آنتن تلویزیون درخشیده است. ...

ماجرای یک عکس| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم

 ماجرای یک عکس| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم
2023-09-22T05:28:58+03:30
امیر لطفیان می‌گوید: به محافظ آقای خامنه‌ای گفتم از پشت کمر بند مرا بگیر، اگر بخواهم کاری کنم سریع من را می‌کشی دیگه. تأکید هم کردم حرکتم بدی باید دوباره بگ...

ماجرای یک عکس| دردناک ترین تصویری که «ساسان مویدی» در جنگ ثبت کرد

 ماجرای یک عکس| دردناک ترین تصویری که «ساسان مویدی» در جنگ ثبت کرد
2023-09-22T05:28:55+03:30
ساسان مویدی می گوید: عکس دردناک در دفاع مقدس زیاد ثبت کردم، مثلاً در عملیات کربلای ۵ که خیلی شهید دادیم.

عرضه ویژه کتاب‌های علوم دینی استاد صفایی حائری همزمان با شروع سال تحصیلی

 عرضه ویژه کتاب‌های علوم دینی استاد صفایی حائری همزمان با شروع سال تحصیلی
2023-09-22T05:15:36+03:30
انتشارات لیلة القدر  به مناسبت شروع سال تحصیلی در دانشگاه‌ها وحوزه‌های علمیه در سراسر کشور اقدام به انتشار و فروش بسته‌های ویژه تحصیل علوم دی...

بازچاپ «آسمانی‌ترین مهربانی» سیدمهدی شجاعی

 بازچاپ «آسمانی‌ترین مهربانی» سیدمهدی شجاعی
2023-09-22T05:15:36+03:30
دهمین بازنشر« آسمانی‌ترین مهربانی» چاپ دهم «آسمانی‌ترین مهربانی» نوشته سیدمهدی شجاعی در ۱۶۸ صفحه رقعی از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب ...

«پنجره باز»؛ هفت روایت از سلامت و دفاع مقدس

 «پنجره باز»؛ هفت روایت از سلامت و دفاع مقدس
2023-09-21T19:02:20+03:30
ویژه برنامه « پنجره باز » با رویکرد ویدیوکست‌ در موزه دفاع مقدس تهیه و تنظیم و به مناسبت هفته دفاع مقدس از شبکه سلامت سیما روانه آنتن پخش خواهد شد.

انتشار پشت صحنه «پوست شیر» در ۲ قسمت

 انتشار پشت صحنه «پوست شیر» در ۲ قسمت
2023-09-21T19:02:20+03:30
پشت‌صحنه سریال «پوست شیر» به کارگردانی و تهیه کنندگی برادران محمودی در دو قسمت پخش می‌شود.

ملت ایران بر اساس تجارب جنگ تحمیلی وحدت را ضامن شکست راهبرد دشمن می‌داند

 ملت ایران بر اساس تجارب جنگ تحمیلی وحدت را ضامن شکست راهبرد دشمن می‌داند
2023-09-21T19:02:19+03:30
در بیانیه بنیاد حفظ آثار آمده است: ملت ایران بر اساس تجارب و عبرت‌های تاریخی جنگ تحمیلی ۸ ساله استکبار جهانی با بصیرت و هوشمندی راهبرد وحدت را ضامن شکست راه...

آرش میراحمدی با حضور طنازان تلویزیون و سینما بدرقه شد + عکس

 آرش میراحمدی با حضور طنازان تلویزیون و سینما بدرقه شد + عکس
2023-09-21T19:02:17+03:30
آرش میراحمدی با حضور جمعی از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان و اندوه دوستانش در «محله گل و بلبل» و «خنده بازار» به خاک سپرده شد.

نگاهی به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون در هفته‌ دفاع‌مقدس

 نگاهی به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون در هفته‌ دفاع‌مقدس
2023-09-21T12:28:57+03:30
شبکه‌های تلویزیونی به مناسبت چهل و سومین سالگرد دفاع‌مقدس پخش فیلم سینمایی، ویژه برنامه‌، مستند، روایت تاریخ جنگ و برنامه‌های گفتگو محور را با هدف تبیین تار...

آثار مهم انقلاب اسلامی در ایجاد تحولات مهم داخلی و بین‌المللی

 آثار مهم انقلاب اسلامی در ایجاد تحولات مهم داخلی و بین‌المللی
2023-09-21T11:22:20+03:30
نشست "راهبرد تحول؛ ضرورت گام دوم انقلاب اسلامی" به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر برگزار شد.

بررسی اندیشه‌های سیاسی استاد امام خمینی(ره) در یک کتاب جدید

 بررسی اندیشه‌های سیاسی استاد امام خمینی(ره) در یک کتاب جدید
2023-09-21T10:55:35+03:30
کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله محمدعلی شاه آبادی» اثر سیدجواد میرخلیلی توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب «چیستی رویکرد تمدنی» منتشر شد

 کتاب «چیستی رویکرد تمدنی» منتشر شد
2023-09-21T10:42:20+03:30
کتاب «چیستی رویکرد تمدنی (از عرصه نظر تا صحنه عمل)» به کوشش محمدرضا بهمنی خدنگ و مهدی مولایی آرانی روانه بازار نشر شد.

مادر شهید علی وردی: شهادت آرمان مسیر زندگی خیلی از جوانان را تغییر داد

 مادر شهید علی وردی: شهادت آرمان مسیر زندگی خیلی از جوانان را تغییر داد
2023-09-21T10:42:19+03:30
مادر شهید آرمان علی وردی در گفتگو با تسنیم می گوید: در همین یک سال خیلی ها تحت تأثیر آرمان مسیرشان تغییر کرد. مردم به ما می گفتند میخواهیم فرزندانمان مثل آر...

ماجرای یک عکس| امام خمینی(ره) فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!

 ماجرای یک عکس| امام خمینی(ره) فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!
2023-09-21T10:15:35+03:30
سعید صادقی می‌گوید: نزد امام خمینی(ره) حال عجیبی داشتم. در یک لحظه هم شاتر می زدم، هم نگاتیو عوض می کردم، هم عرقم را خشک می کردم، هم ایشان را می بوسیدم.

ماجرای یک عکس جنگی| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم

 ماجرای یک عکس جنگی| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم
2023-09-21T10:15:34+03:30
امیر لطفیان می‌گوید: به محافظ آقای خامنه‌ای گفتم از پشت کمر بند مرا بگیر، اگر بخواهم کاری کنم سریع من را می‌کشی دیگه. تأکید هم کردم حرکتم بدی باید دوباره بگ...

ماجرای یک عکس/ امام خمینی فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!

 ماجرای یک عکس/ امام خمینی فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!
2023-09-21T09:35:34+03:30
سعید صادقی می گوید: نزد امام خمینی حال عجیبی داشتم. در یک لحظه هم شاتر می زدم، هم نگاتیو عوض می کردم، هم عرقم را خشک می کردم، هم ایشان را می بوسیدم.

"شهید شیرودی" به‌جشنواره فجر امسال می‌رسد؟

 "شهید شیرودی" به‌جشنواره فجر امسال می‌رسد؟
2023-09-21T09:35:34+03:30
محمد عسگری، کارگردان فیلم سینمایی «آسمان غرب» از آغاز فیلم‌برداری این پروژه سینمایی که با محور شهید شیرودی ساخته می‌شود، خبر داد.

آشنایی با یکی از حقوق مسلم زنان در خانواده از منظر اسلام

 آشنایی با یکی از حقوق مسلم زنان در خانواده از منظر اسلام
2023-09-21T09:35:34+03:30
زن به ازای مسئولیت‌ها و کارهایی که در خانه شوهر انجام می‌دهد مستحق دریافت پوشاک و خانه می‌شود. همه این‌ها در قانون اسلام تحت عنوان «نفقه» تعریف می...

اسقف اعظم روسیه: رویکرد هتاکان به ادیان را قاطعانه محکوم می‌کنیم

 اسقف اعظم روسیه: رویکرد هتاکان به ادیان را قاطعانه محکوم می‌کنیم
2023-09-21T04:29:01+03:30
عالیجناب پاتریارک کریل در پاسخ به نامه حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور در پی اهانت‌های مکرر به ساحت مقدس قرآن کریم گفت: کلیسای ارتدکس روسیه هرگونه بی‌احترا...

شروع مدرسه تلویزیونی و جزئیات آن/ مدرسه کنکور جدید هم در راه است

 شروع مدرسه تلویزیونی و جزئیات آن/ مدرسه کنکور جدید هم در راه است
2023-09-21T04:15:38+03:30
مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش سیما از بازگشایی سری جدید مدرسه تلویزیونی خبر داد که در قالب برنامه‌ای زنده با فضایی جدید از سوم مهرماه روی آنتن خواهد آ...

وزیر اطلاعات: پرونده‌هایی‌که نشانگر پیروزی ماست را در اختیار نویسندگان و هنرمندان قرار می‌دهیم

 وزیر اطلاعات: پرونده‌هایی‌که نشانگر پیروزی ماست را در اختیار نویسندگان و هنرمندان قرار می‌دهیم
2023-09-20T16:55:46+03:30
وزیر اطلاعات گفت: از سمت وزارت اطلاعات اعلام آمادگی می‌کنم، پرونده‌هایی که تاریخ‌نگار انقلاب ما و نشانگر پیروزی‌های ملت ما است و نیز بیانگر ایران قوی و قدرت...

چرا «نگهبان شب» گزینه مناسبی برای حضور در اسکار ۲۰۲۴ است؟

 چرا «نگهبان شب» گزینه مناسبی برای حضور در اسکار ۲۰۲۴ است؟
2023-09-20T16:55:46+03:30
«نگهبان شب» به کارگردانی سید رضا میرکریمی، روز گذشته به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار ۲۰۲۴ انتخاب شد. انتخابی که مناسب به نظر می‌رسد.

مواجهه زیبا و شاعرانه هنرمندان با مقوله خشن جنگ در دوران دفاع مقدس

 مواجهه زیبا و شاعرانه هنرمندان با مقوله خشن جنگ در دوران دفاع مقدس
2023-09-20T15:22:16+03:30
گودرزی دیباج گفت: هم در ادبیات و هم در هنر دفاع مقدس برخورد هنرمندان و ادبا با مسأله خشن جنگ خیلی زیبا و شاعرانه است. به سان همان روایت حضرت زینب از واقعه ع...

آیا عوامل «از سرگذشت» حاضرند قصه‌های خود را روایت کنند؟/ مخاطبان گریه فروتن و قصه تسلیمی را ندیده و نشنیده بودند

 آیا عوامل «از سرگذشت» حاضرند قصه‌های خود را روایت کنند؟/ مخاطبان گریه فروتن و قصه تسلیمی را ندیده و نشنیده بودند
2023-09-20T15:08:51+03:30
با پایان ویژه‌برنامه شبکه نسیم با عنوان «از سرگذشت» با عوامل این برنامه گفت‌وگو کردیم. این برنامه نکات و خاطرات قابل توجهی در خود مستتر دارد که تن...

تعطیلی نیم‌روزه سینماهای کشور به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)

 تعطیلی نیم‌روزه سینماهای کشور به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)
2023-09-20T14:42:17+03:30
برنامه تعطیلی سینماهای سراسر کشور به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) اعلام شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)