میرنیوز

نویسنده کتاب «آن مرد بی‌نهایت»: شناخت و تعریف امروزین شخصیت امام خمینی (ره) حیاتی است

 نویسنده کتاب «آن مرد بی‌نهایت»: شناخت و تعریف امروزین شخصیت امام خمینی (ره) حیاتی است 2023-06-03T15:54:21+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، محمدعلی عباسی اقدم نویسنده‌ای است که از او در سال گذشته چند جلد کتاب درباره علمای تراز اول معاصر به قلمی جذاب و روان منتشر شد. این کتاب‌ها که بیشتر تمرکز نویسنده ‌اش بر سبک زندگی علما است، تا کنون درباره علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و حضرت امام خمینی (ره) نگاشته شده‌اند. همزمان با سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی با این نویسنده درباره کتاب «آن مرد بی‌نهایت»  گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: آقای عباسی اقدم! تاکنون درباره امام خمینی(ره) چقدر کتاب نوشته شده و در این کتاب‌ها بیشتر به کدام وجوه شخصیتی ایشان پرداخته شده است؟

درباره امام خمینی(ره) تاکنون کتاب‌های متعدد و متنوعی نوشته شده است. در هر یک از این آثار به وجوه مختلف شخصیت ایشان از جمله وجوه علمی، فقهی، سیاسی و عرفانی ایشان اشاره رفته است. آثار مختلفی در نقد نظرات، دیدگاه‌ها و بیانات و موضع گیری‌های ایشان به رشته تحریر در آمده و در برخی آثار نیز زندگی نامه ایشان دستمایه پژوهش و تحقیق قرار گرفته است که به نظرم کتاب «الف لام خمینی» نوشته هدایت الله بهبودی جامع ترین کتاب در این فقره است.

به نظر بنده در میان آثار منتشر شده درباره امام خمینی(ره) به سبک زندگی و سیره عملی ایشان کمتر پرداخته شده است. امام خمینی بیش از آنکه یک چهره سیاسی باشد، یک عالم عامل و یک فقیه کامل بود. یک اصولی شناخته شده و یک عارف متقی و راه رفته بود که در همه این حوزه‌ها تمام قد ظاهر شده است.

تسنیم: کدام ابعاد شخصیت امام خمینی(ره) مغفول و ناشناخته مانده است؟


 

امام خمینی(ره) یک چهره چند وجهی و جامع الاطراف بودند. چهره‌ای که شناسایی و معرفی آن نیازمند مطالعه و تحقیق و پژوهش دقیق و همه جانبه است. هر کدام از وجوه این شخصیت ممتاز تاریخ معاصر، نیازمند بررسی و مطالعه جداگانه است. تاکنون آثار زیادی درباره ویژگی‌های مختلف این چهره استثنایی به رشته تحریر در آمده اما بعد از سی و چهار سال از رحلت این عالم مجاهد، بازشناخت و باز تعریف این شخصیت کم نظیر، بر اساس  سلیقه‌ها و ذائقه‌های امروزین، بسیار حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد.

تنها معیار امام در زندگی خدامحوری و دینداری بود

به نظر بنده در شرایط کنونی که گرایش و توجه به معنویت و دینداری نسبت به سالهای قبل کم رنگ‌تر شده، پرداختن به سبک زندگی به ویژه نقش معنویت و دینداری در زندگی امام خمینی(ره) از اولویت اصلی برخوردار است. امام خمینی(ره) شخصیتی است که در لحظه به لحظه زندگی‌اش، دینداری و خداخواهی نقش بسیار برجسته و تعیین کننده‌ای داشته است.

آیت الله خمینی در همه دوره‌های زندگی چه در ایام طلبگی، چه در میدان مبارزه و چه در حوزه تدریس و چه در  دوران تبعید به نجف و چه در برهه بسیار حساس رهبری انقلاب اسلامی و هدایت جنگ 8 ساله تنها و تنها ملاک و معیارش خداخواهی و دینداری بود که بهتر است این وجه از شخصیت ایشان برای نسل کنونی به روشنی تبیین شود. 

تسنیم: شما در کتاب «آن مرد بی نهایت» از سبک خاصی برای معرفی شخصیت ایشان استفاده کرده‌اید، درباره این سبک و نوع نوشتاری که جوانان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند، توضیح می‌دهید؟

 

 

در کتاب «آن مرد بینهایت» به یکی از وجوه کمتر پرداخته شده یعنی سبک زندگی و سیره عملی امام خمینی(ره) پرداخته شده آن هم با شیوه‌ای متفاوت. به عبارت ساده می‌توان گفت که «آن مرد بینهایت» بیان جزئیات زندگی حضرت امام خمینی است. جزئیات زندگی یک شخصیت آن هم در تراز بنیانگذار و رهبر انقلاب اسلامی بسیار مهم و قابل تامل است. «آن مرد بی نهایت» کنکاش در جزئیات کمتر توجه شده و مغفول مانده زندگی امام خمینی است که در قالب روایت‌های کوتاه (صد کلمه‌ای) بیان شده است.

هر یک از این جزئیات (روایت‌های کوچک) به مثابه یک قطعه از جورچین بزرگی است که با قرار گرفتن در کنار هم تصویری کلی از شخصیت آیت‌الله خمینی ارائه می‌دهد. جورچینی که در آن می‌توان تصویر تمام قد حضرت امام را به تماشا نشست.  

همه برهه‌ها و دوره‌های زندگی امام درخشان و قابل توجه است

تسنیم: به نظر شما که نویسنده این کتاب هستید درخشان‌ترین و جالب‌ترین بخش زندگی حضرت امام چیست که می‌تواند برای جوانان امروز هم الهام بخش باشد؟

آیت الله خمینی از بدو تولد تا زمان رحلت، زندگی پیچیده و پر فراز و نشیبی داشته است. مطالعه و بررسی ابعاد مختلف زندگی با برکت امام خمینی(ره) نشان می‌دهد که همه برهه‌ها و دوره‌های زندگی ایشان درخشان و قابل توجه است. ایشان در دوره طلبگی از شاگردان برجسته آیت الله حائری یزدی، مسجدشاهی و به ویژه آیت الله شاه آبادی بود. در دوره تدریس در حوزه علمیه قم، محضر پرفیض و سازنده و کرسی پر رونقی داشته و در جلسات درس اخلاق بسیار خوش درخشیده و شاگردان برجسته ای تربیت کرده است.

در دوره طولانی مبارزه با رژیم پهلوی که یکی از برهه‌های حساس و قابل تامل زندگی ایشان است، در این دوره نیز با تکیه بر فقاهت، شجاعت، درایت و صراحت و مهم‌تر از همه با ملحوظ داشتن «دیانت» فصل نوین و درخشانی را در تاریخ معاصر کشور رقم زده است. دوره 14 ساله تبعیدش به نجف اشرف هم هر چند سخت و طاقت فرسا بوده اما در این دوره نیز بسیار خوش درخشیده است.

دوره ده ساله پایانی زندگی با برکت ایشان دوره پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه ایشان است. در این دوره نیز که دوره بسیار پیچیده، پر فراز و نشیب و همراه با سال‌های سخت و سرنوشت ساز بوده باز خوش درخشیده و کارنامه زرینی از خود به یادگار گذاشته است.

با این حال، درخشان‌ترین و جالب ترین شاخصه ایشان در همه دوره‌های زندگی که می‌تواند برای جوانان امروز الهام بخش و قابل الگو برداری باشد، توجه پیوسته ایشان به دینداری و خداباوری و خدامحوری است.  

تسنیم: امام خمینی(ره) قله عرفان و فقاهت است. کسی که قرن‌ها این سرزمین انتظار کشیده تا چنین شخصیتی به وجود بیاید، با توجه به بزرگی ابعاد وجودی ایشان، چه قدر شخصیت ایشان دست یافتنی است؟

صعود به بلندترین و مرتفع‌ترین قله‌ها، شدنی و امکان‌پذیر است به شرطی که این صعود از دامنه این قله‌ها شروع شود. یعنی صعود به قله‌ها، پله به پله و مرحله به مرحله و قدم به قدم باشد. شناخت و دستیابی و الگوبرداری از  شخصیت بزرگان به ویژه امام خمینی(ره) امکان پذیر و میسر است به شرطی که این مهم پله به پله و مرحله به مرحله باشد. الگوبرداری از زندگی این شخصیت استثنایی بدون توجه به مراحل شکل گیری و تکامل شخصیت این عالم مجاهد امکان پذیر و شدنی نیست. برای صعود به این قله باید به تک تک جزئیات زندگی این مرد تاریخ ساز توجه کامل شود. 

سال‌های بعد از انقلاب در زندگی امام نیاز به پرداخت دقیق‌تر و بیشتری دارد

تسنیم: در مراسم رونمایی کتاب بیان کردید که بخش پایانی زندگی امام را نوشتید اما در این کتاب نیاوردید چون حق مطلب ادا نمی‌شده، منظورتان از بخش پایانی مربوط به چه سال‌هایی است؟ یعنی امام و سال‌های پس از انقلاب؟

ابتدا قرار بود که کتاب «آن مرد بی نهایت» در ده فصل تنظیم و فصل دهم به آخرین دوره زندگی امام یعنی ده سال پایانی زندگی ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص داده شود. اما در ادامه کار متوجه شدم که این دوره حساس که با چالش‌ها، سختی‌ها، حوادث و رویدادهای بسیار تلخ و شیرین و سرنوشت ساز همراه بوده، نیازمند پرداخت بیشتر و دقیق‌تر است و مجال بیشتری را طلب می‌کند که خارج از حوصله فصل آخر کتاب است. به خاطر همین از پرداختن به این دوره از زندگی امام، منصرف شدم.   

تسنیم: با توجه به اینکه بخشی از این برهه قابل توجه زندگی حضرت امام خمینی را نوشته‌اید اما در کتاب نیامده، تصمیم دارید که بعداً کتابی جداگانه در این باره از زندگی امام بنویسید؟

 فراز پایانی زندگی حضرت امام، فصل خاصی از زندگی ایشان محسوب می‌شود که به نظرم قابلیت یک کتاب را دارد. مایلم اگر فراغتی دست داد، این دوره حساس و تاثیرگذار و تحول آفرین را دستمایه نگارش یک کتاب کنم. البته با نگرشی نو و در قالبی متفاوت که جوابگوی نیاز امروزین ما باشد. این کار مستلزم مطالعه و تحقیق دقیق و همه جانبه است.

امام خمینی , کتاب ,

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

"امواج شبهه" پاسخگویی پدافندی برا‌ی کمک به طراحی‌های آفندی در حوزه رسانه است

 "امواج شبهه" پاسخگویی پدافندی برا‌ی کمک به طراحی‌های آفندی در حوزه رسانه است
2023-09-22T18:08:50+03:30
سردبیر برنامه «امواج شبهه» رادیو گفت‌و‌گو می‌گوید که این برنامه به دنبال پاسخگویی پدافندی برای کمک به طراحی آفندی در حوزه تلاش رسانه‌های معاند است.

پیوند موسیقی و شعر برای دفاع از وطن

 پیوند موسیقی و شعر برای دفاع از وطن
2023-09-22T13:28:52+03:30
هنرمندان رشته‌های شعر و موسیقی از نخستین روزهای آغاز دفاع مقدس، با همکاری هم توانستند تعدادی از آثار ماندگار و مؤثر در تهییج و تشویق جوانان به حضور در خطوط ...

دوران پرشور نسل امید و حماسه/ دفاع‌مقدس در آینه سینمای کودک و نوجوان

 دوران پرشور نسل امید و حماسه/ دفاع‌مقدس در آینه سینمای کودک و نوجوان
2023-09-22T10:08:55+03:30
دفاع‌مقدس؛ دوران حماسه‌سازی کودک و نوجوان دیروز و دوران حماسه‌پردازی و افتخار نسل امروز، سبب‌ساز ثبت روایت‌های متفاوتی بر پرده نقره‌ای شده است.

هنر برای همه؛ طرحی که هنر را تا دورافتاده‌ترین نقاط ایران برد

 هنر برای همه؛ طرحی که هنر را تا دورافتاده‌ترین نقاط ایران برد
2023-09-22T08:48:58+03:30
محمدحسین اسماعیلی معتقد است که طرح «هنر برای همه» توانسته است که آموزش‌های هنری را تا دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین نقاط کشورمان ببرد.

نگاهی به کتاب قصه‌های قلک/ آموزش سواد مالی به کودکان با زبانی طناز و جذاب

 نگاهی به کتاب قصه‌های قلک/ آموزش سواد مالی به کودکان با زبانی طناز و جذاب
2023-09-22T08:22:15+03:30
کتاب «قصه‌های قلک» به موضوعاتی همچون قرض‌گرفتن پول، پس‌اندازکردن آن، جورکردن پول برای خرید چیزی، شیوه‌های به‌دست‌آوردن پول و موضوعاتی از این دست ب...

عاشورای هادی حجازی‌فر ناجی کنداکتور دفاع‌مقدسی تلویزیون/ پشت جبهه‌ها را فراموش نکنید

 عاشورای هادی حجازی‌فر ناجی کنداکتور دفاع‌مقدسی تلویزیون/ پشت جبهه‌ها را فراموش نکنید
2023-09-22T07:28:58+03:30
مطالبه‌ای که درباره ساخت آثار دفاع‌مقدسی فاخر و ماندگار وجود دارد هنوز پابرجاست؛ با اینکه سریال «عاشورا» این روزها روی آنتن تلویزیون درخشیده است. ...

ماجرای یک عکس| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم

 ماجرای یک عکس| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم
2023-09-22T05:28:58+03:30
امیر لطفیان می‌گوید: به محافظ آقای خامنه‌ای گفتم از پشت کمر بند مرا بگیر، اگر بخواهم کاری کنم سریع من را می‌کشی دیگه. تأکید هم کردم حرکتم بدی باید دوباره بگ...

ماجرای یک عکس| دردناک ترین تصویری که «ساسان مویدی» در جنگ ثبت کرد

 ماجرای یک عکس| دردناک ترین تصویری که «ساسان مویدی» در جنگ ثبت کرد
2023-09-22T05:28:55+03:30
ساسان مویدی می گوید: عکس دردناک در دفاع مقدس زیاد ثبت کردم، مثلاً در عملیات کربلای ۵ که خیلی شهید دادیم.

عرضه ویژه کتاب‌های علوم دینی استاد صفایی حائری همزمان با شروع سال تحصیلی

 عرضه ویژه کتاب‌های علوم دینی استاد صفایی حائری همزمان با شروع سال تحصیلی
2023-09-22T05:15:36+03:30
انتشارات لیلة القدر  به مناسبت شروع سال تحصیلی در دانشگاه‌ها وحوزه‌های علمیه در سراسر کشور اقدام به انتشار و فروش بسته‌های ویژه تحصیل علوم دی...

بازچاپ «آسمانی‌ترین مهربانی» سیدمهدی شجاعی

 بازچاپ «آسمانی‌ترین مهربانی» سیدمهدی شجاعی
2023-09-22T05:15:36+03:30
دهمین بازنشر« آسمانی‌ترین مهربانی» چاپ دهم «آسمانی‌ترین مهربانی» نوشته سیدمهدی شجاعی در ۱۶۸ صفحه رقعی از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب ...

«پنجره باز»؛ هفت روایت از سلامت و دفاع مقدس

 «پنجره باز»؛ هفت روایت از سلامت و دفاع مقدس
2023-09-21T19:02:20+03:30
ویژه برنامه « پنجره باز » با رویکرد ویدیوکست‌ در موزه دفاع مقدس تهیه و تنظیم و به مناسبت هفته دفاع مقدس از شبکه سلامت سیما روانه آنتن پخش خواهد شد.

انتشار پشت صحنه «پوست شیر» در ۲ قسمت

 انتشار پشت صحنه «پوست شیر» در ۲ قسمت
2023-09-21T19:02:20+03:30
پشت‌صحنه سریال «پوست شیر» به کارگردانی و تهیه کنندگی برادران محمودی در دو قسمت پخش می‌شود.

ملت ایران بر اساس تجارب جنگ تحمیلی وحدت را ضامن شکست راهبرد دشمن می‌داند

 ملت ایران بر اساس تجارب جنگ تحمیلی وحدت را ضامن شکست راهبرد دشمن می‌داند
2023-09-21T19:02:19+03:30
در بیانیه بنیاد حفظ آثار آمده است: ملت ایران بر اساس تجارب و عبرت‌های تاریخی جنگ تحمیلی ۸ ساله استکبار جهانی با بصیرت و هوشمندی راهبرد وحدت را ضامن شکست راه...

آرش میراحمدی با حضور طنازان تلویزیون و سینما بدرقه شد + عکس

 آرش میراحمدی با حضور طنازان تلویزیون و سینما بدرقه شد + عکس
2023-09-21T19:02:17+03:30
آرش میراحمدی با حضور جمعی از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان و اندوه دوستانش در «محله گل و بلبل» و «خنده بازار» به خاک سپرده شد.

نگاهی به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون در هفته‌ دفاع‌مقدس

 نگاهی به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون در هفته‌ دفاع‌مقدس
2023-09-21T12:28:57+03:30
شبکه‌های تلویزیونی به مناسبت چهل و سومین سالگرد دفاع‌مقدس پخش فیلم سینمایی، ویژه برنامه‌، مستند، روایت تاریخ جنگ و برنامه‌های گفتگو محور را با هدف تبیین تار...

آثار مهم انقلاب اسلامی در ایجاد تحولات مهم داخلی و بین‌المللی

 آثار مهم انقلاب اسلامی در ایجاد تحولات مهم داخلی و بین‌المللی
2023-09-21T11:22:20+03:30
نشست "راهبرد تحول؛ ضرورت گام دوم انقلاب اسلامی" به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر برگزار شد.

بررسی اندیشه‌های سیاسی استاد امام خمینی(ره) در یک کتاب جدید

 بررسی اندیشه‌های سیاسی استاد امام خمینی(ره) در یک کتاب جدید
2023-09-21T10:55:35+03:30
کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله محمدعلی شاه آبادی» اثر سیدجواد میرخلیلی توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب «چیستی رویکرد تمدنی» منتشر شد

 کتاب «چیستی رویکرد تمدنی» منتشر شد
2023-09-21T10:42:20+03:30
کتاب «چیستی رویکرد تمدنی (از عرصه نظر تا صحنه عمل)» به کوشش محمدرضا بهمنی خدنگ و مهدی مولایی آرانی روانه بازار نشر شد.

مادر شهید علی وردی: شهادت آرمان مسیر زندگی خیلی از جوانان را تغییر داد

 مادر شهید علی وردی: شهادت آرمان مسیر زندگی خیلی از جوانان را تغییر داد
2023-09-21T10:42:19+03:30
مادر شهید آرمان علی وردی در گفتگو با تسنیم می گوید: در همین یک سال خیلی ها تحت تأثیر آرمان مسیرشان تغییر کرد. مردم به ما می گفتند میخواهیم فرزندانمان مثل آر...

ماجرای یک عکس| امام خمینی(ره) فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!

 ماجرای یک عکس| امام خمینی(ره) فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!
2023-09-21T10:15:35+03:30
سعید صادقی می‌گوید: نزد امام خمینی(ره) حال عجیبی داشتم. در یک لحظه هم شاتر می زدم، هم نگاتیو عوض می کردم، هم عرقم را خشک می کردم، هم ایشان را می بوسیدم.

ماجرای یک عکس جنگی| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم

 ماجرای یک عکس جنگی| ۱۰ پاکت سیگار کشیدم تا این عکس را چاپ کردم
2023-09-21T10:15:34+03:30
امیر لطفیان می‌گوید: به محافظ آقای خامنه‌ای گفتم از پشت کمر بند مرا بگیر، اگر بخواهم کاری کنم سریع من را می‌کشی دیگه. تأکید هم کردم حرکتم بدی باید دوباره بگ...

ماجرای یک عکس/ امام خمینی فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!

 ماجرای یک عکس/ امام خمینی فرمودند: احمد بیا این مرا کشت!
2023-09-21T09:35:34+03:30
سعید صادقی می گوید: نزد امام خمینی حال عجیبی داشتم. در یک لحظه هم شاتر می زدم، هم نگاتیو عوض می کردم، هم عرقم را خشک می کردم، هم ایشان را می بوسیدم.

"شهید شیرودی" به‌جشنواره فجر امسال می‌رسد؟

 "شهید شیرودی" به‌جشنواره فجر امسال می‌رسد؟
2023-09-21T09:35:34+03:30
محمد عسگری، کارگردان فیلم سینمایی «آسمان غرب» از آغاز فیلم‌برداری این پروژه سینمایی که با محور شهید شیرودی ساخته می‌شود، خبر داد.

آشنایی با یکی از حقوق مسلم زنان در خانواده از منظر اسلام

 آشنایی با یکی از حقوق مسلم زنان در خانواده از منظر اسلام
2023-09-21T09:35:34+03:30
زن به ازای مسئولیت‌ها و کارهایی که در خانه شوهر انجام می‌دهد مستحق دریافت پوشاک و خانه می‌شود. همه این‌ها در قانون اسلام تحت عنوان «نفقه» تعریف می...

اسقف اعظم روسیه: رویکرد هتاکان به ادیان را قاطعانه محکوم می‌کنیم

 اسقف اعظم روسیه: رویکرد هتاکان به ادیان را قاطعانه محکوم می‌کنیم
2023-09-21T04:29:01+03:30
عالیجناب پاتریارک کریل در پاسخ به نامه حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور در پی اهانت‌های مکرر به ساحت مقدس قرآن کریم گفت: کلیسای ارتدکس روسیه هرگونه بی‌احترا...

شروع مدرسه تلویزیونی و جزئیات آن/ مدرسه کنکور جدید هم در راه است

 شروع مدرسه تلویزیونی و جزئیات آن/ مدرسه کنکور جدید هم در راه است
2023-09-21T04:15:38+03:30
مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش سیما از بازگشایی سری جدید مدرسه تلویزیونی خبر داد که در قالب برنامه‌ای زنده با فضایی جدید از سوم مهرماه روی آنتن خواهد آ...

وزیر اطلاعات: پرونده‌هایی‌که نشانگر پیروزی ماست را در اختیار نویسندگان و هنرمندان قرار می‌دهیم

 وزیر اطلاعات: پرونده‌هایی‌که نشانگر پیروزی ماست را در اختیار نویسندگان و هنرمندان قرار می‌دهیم
2023-09-20T16:55:46+03:30
وزیر اطلاعات گفت: از سمت وزارت اطلاعات اعلام آمادگی می‌کنم، پرونده‌هایی که تاریخ‌نگار انقلاب ما و نشانگر پیروزی‌های ملت ما است و نیز بیانگر ایران قوی و قدرت...

چرا «نگهبان شب» گزینه مناسبی برای حضور در اسکار ۲۰۲۴ است؟

 چرا «نگهبان شب» گزینه مناسبی برای حضور در اسکار ۲۰۲۴ است؟
2023-09-20T16:55:46+03:30
«نگهبان شب» به کارگردانی سید رضا میرکریمی، روز گذشته به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار ۲۰۲۴ انتخاب شد. انتخابی که مناسب به نظر می‌رسد.

مواجهه زیبا و شاعرانه هنرمندان با مقوله خشن جنگ در دوران دفاع مقدس

 مواجهه زیبا و شاعرانه هنرمندان با مقوله خشن جنگ در دوران دفاع مقدس
2023-09-20T15:22:16+03:30
گودرزی دیباج گفت: هم در ادبیات و هم در هنر دفاع مقدس برخورد هنرمندان و ادبا با مسأله خشن جنگ خیلی زیبا و شاعرانه است. به سان همان روایت حضرت زینب از واقعه ع...

آیا عوامل «از سرگذشت» حاضرند قصه‌های خود را روایت کنند؟/ مخاطبان گریه فروتن و قصه تسلیمی را ندیده و نشنیده بودند

 آیا عوامل «از سرگذشت» حاضرند قصه‌های خود را روایت کنند؟/ مخاطبان گریه فروتن و قصه تسلیمی را ندیده و نشنیده بودند
2023-09-20T15:08:51+03:30
با پایان ویژه‌برنامه شبکه نسیم با عنوان «از سرگذشت» با عوامل این برنامه گفت‌وگو کردیم. این برنامه نکات و خاطرات قابل توجهی در خود مستتر دارد که تن...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)