میرنیوز

جشنواره ملی ترنم فتح برگزیدگان خود را شناخت / خاطرات انقلاب اسلامی در ذهن مردم با سرود ثبت شده است

 جشنواره ملی ترنم فتح برگزیدگان خود را شناخت / خاطرات انقلاب اسلامی در ذهن مردم با سرود ثبت شده است 2023-05-25T05:54:11+03:30

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم بعد از ظهر امروز در باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  مراسم اختتامیه جشنواره ملی ترنم فتح با حضور مدعوین برگزار و برگزیدگان این جشنواره ملی معرفی شدند.

این درحالی است که همزمان  آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی« ترنم حماسه» ویژه گروه‌های سرود مردمی نیز همزمان با این این مراسم برگزار شد.

درک درست از اهمیت و ارزش موسیقی نظامی

سردار محمد قاسم ناظر، ریاست باغ موزه ملی انقلاب و دفاع مقدس در ابتدای مراسم ضمن تبریک دهه مبارک کرامت و ایام الله سوم خرداد و سالروز عملیات غرور آفرین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: مفتخریم که در چهل و یکمین سالروز آزاد سازی خرمشهر در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس میزبان آیین اختتامیه جشنواره ملی ترنم فتحر و نخستین جشنواره ملی ترنم حماسه باشیم.

ناظر همچنین افزود: در دوران دفاع مقدس ، موسیقی نظامی، با اجرای سرودهای انقلابی و مارش‌های مهیج نظامی مشغول خدمت به اجتماع و آحاد ملت بود، در ابتدایی ترین روزهای جنگ تحمیلی هنرمندان مانند سایر مردم برای حفظ سرزمین کهن و مقدسات خود در مقابل دشمن قد علم کردند.

به گفته وی خوشبختانه هم اکنون درک درستی از اهمیت و ارزش موسیقی نظامی وجود دارد و جشنواره ملی ترنم فتح قطعا می‌تواند تاثیر قابل توجهی در پیشرفت موسیقی نظامی داشته باشد جشنواره ترنم فتح باعث تشویق ترغیب و تقویت گروه‌های رزم نواز نیروهای مسلح می‌شود.

ریاست باغ موزه ملی انقلاب و دفاع مقدس تصریح کرد: مردم باید اثرگذاری موسیقی نیروهای مسلح را از نزدیک مشاهده و درک کنند به همین دلیل با همکاری سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس تلاش کردیم تا این آیین با رویکرد مردمی برگزار شود.

وی در ادامه افزود: ظرفیت‌های زیادی در هنر موسیقی نیروهای مسلح وجود دارد و برگزاری این جشنواره باعث کشف و بروز و این استعدادهای نهفته خواهد شد و همچنین سرود از مردمی‌ترین تولیدات هنری است که با طیف وسیعی از مردم ارتباط برقرار می‌کند.

به گفته ناظر قابلیت اجرای دسته‌جمعی و همگانی، در قالب گروه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و مردمی از ویژگی‌های سرود است محتوای سرود بیانگر سخن مردم و زبان آنها در بیان اهداف و خواسته‌هاست.

ناظر معتقد است سرود قابلیت فوق‌العاده‌ای برای بازگو کردن احساسات جمعی و ملی یک ملت دارد به طور طبیعی سرود با حماسه و مسائل اجتماعی و جمعی همراه است و در عرصه‌های گوناگون زندگی اجتماعی ورود پیدا کرده است.

ریاست موزه ملی انقلاب و دفاع مقدس تصریح کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی سرود، عوامل ایجاد وحدت کلمه و شورآفرینی در نیروهای مردمی و راهپیمایی‌ها بود. سرود‌های انقلاب اسلامی به حدی تاثیرگذار و عمیق بود‌اند که اگر امروز ما سرودهای انقلاب را از حافظه تاریخی خودمان پاک کنیم بخشی از خاطره‌ مشترک خود را از یاد می‌بریم. تمام تصویری که نسل انقلاب و نسل‌های پس از آن از حرکت مردم در انقلاب اسلامی دارند با سرودهای انقلاب در آمیخته است.

وی در پایان گفت: جشنواره ترنم حماسه می‌توانند در راستای اهمیت اجرای سرود نقش به‌سزایی ایفا کند و باید خدا قوت گفت به دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره که گامی بلند در ارتقا کیفی و کمی سرود برداشته‌اند.

افزایش روحیه ایثار و مقاومت با سرود

سرهنگ علیرضا امجدیان، دبیر جشنواره ترنم فتح و حماسه فتح  نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه موسیقی حماسی و آئینی در جامعه اظهار داشت: موسیقی حماسی و آئینی، بخشی از آداب و فرهنگ یک کشور محسوب می‌شود که خاص آهنگ‌های ملی، حماسی و آئینی آن ملت است. سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به پاسداشت هنر موسیقی حماسی اقدام به برگزاری دو جشنواره ملی، ترنم فتح (ویژه یگان‌های موزیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران) و ترنم حماسه ویژه گروه‌های سرود مردمی دفاع مقدس و مقاومت کرده است.

به گفته امجدیان اهداف برگزاری این جشنواره‌ها باز آفرینی حماسه‌های دوران هشت سال دفاع مقدس،  افزایش روحیه ایثار و مقاومت در بین جوانان،  ایجاد طراوت، شادی و نشاط در جامعه و  ارتقاء کیفی توسعه هنری نیروهای مسلح در حوزه آهن و موسیقی حماسی است.

دبیر جشنواره همچنین تاکید کرد موسیقی یکی از ارزشمندترین جلوه‌های هنر دفاع مقدس است و آنچه هدف و غایت موسیقی حماسی است و بی‌شک مفاهیمی چون اقتدار امنیت حماسه آفرینی همسبتگی تقویت روحیه ایثار مقاومت و مقابله و تهاجم فرهنگی است.

به گفته وی دسته‌جات موزیک نظامی نماد روحیه حماسی نظم و انضباط در نیروهای مسلح هستند که در این رویداد تلاش شده که با اشعار و آهنگ‌های حماسی توانایی موجود در گروه‌های موزیک ارتقاء یابد.

دبیر جشنواره ترنم فتح و حماسه فتح  تاکید کرد: جشنواره‌های ملی ترنم فتح و ترنم حماسه با همکاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و سازمان‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور برگزار شد.

وی همچنین افزود: طرح برگزاری جشنواره ملی ترنم فتح اگرچه در ابتدا در سال 96 بیشتر به منظور ارزیابی توان علمی، هنریف تجربی و اجرایی یگان‌های موزیک نیروهای مسلح پی‌ریی شد اما برگزاری این رویداد برکات فراوانی را با خود به همراه داشت و موجی از شور و شوق و صمیمیت و تحرک و پویایی را در تمامی ابعاد در یگان‌های موزیک نیروهای مسلح در سراسر کشور شاهد بودیم.

امجدیان تصریح کرد: آثار رسیده به پنجمین دوره جشنواره ملی ترنم فتح هم به لحاظ کمی و هم کیفی امیدوار کننده و شوق آفرین بوده و گشایش فصلی شکوهمند در عرصه موزیک نظامی و حماسی را نوید می‌دهد. و از جمله   اتفاقات برجسته این دوره حضور و اجرای یگان موزیک دانشگاه تربیت پلیس امام حسین مجتبی (ع) از فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر بود.

به گفته وی پنجمین دوره جشنواره ملی ترنم فتح در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار شد که 94 یگان رزم نواز در مرحله استانی در فضایی سرشار از صمیمیت و همدلی با هم به رقابت پرداختند و 21 یگان موزیک آن به مرحله منطقه‌ای و 7 یگان به مرحله کشوری راه یافتند و  همچنین با توجه به اهمیت سرود و همخوانی در ایجاد وحدد و همدلی، همدلی شور آفرینی و امید بخشی نخستین دوره جشنواره ملی ترنم حماسه ویژه گروه‌های سرود مردمی دفاع و مقاومت نیز طراحی و اجرا شد.

امجدیان تاکید کرد: که در مرحله استانی 197 گروه سرود مردمی با هم به رقابت پرداختند و 31 گروه آن به مرحله منطقه‌ای و 7 گروه از ان به مرحله کشوری راه یافتند که امروز در مراسم ایین اختتامیه این دو جنشواره با رای هیت محترم داوران از یگان‌های موزیک و گروه‌های سرود مردمی برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

برگزیده‌گان پنجمین جشنواره ملی ترنم فتح (ویژه‌یگان های موزیک نیروهای مسلح)

استان تهران
اول (اهدای لوح افتخار، تندیس جشنواره و جایزه): یگان موزیک دانشگاه تربیت پلیس امام حسن مجتبی(ع) فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  سرهنگ فاضل عالیشان
اول (اهداء لوح افتخار تندیس جشنواره و جایزه نقدی) : یگان موزیک دانشگاه افسری امام علی (ع) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران  سرگرد مهدی کیا/ آهنگساز این دوره از جشنواره ستوانیکم نادر ولیدادفرد از گروه موزیک دانشگاه افسری امام علی(ع)
دوم( اهداء لوح سپاس، تندیس جشنواره و جایزه نقدی) : یگان موزیک دژبان کل ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب سروان داوود معظمی گودرزی

یگان‌های موزیک برتر مناطق هفت گانه
اول (اهداء لوح افتخار تندیس جشنواره و جایزه نقدی): استان اصفهان یگان موزیک گروه 44 توپخانه شهررضا نیروی زمینی ارتش جمهروی اسلامی ایران جانب سروان اردشیر هادی
دوم (اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی): استان مازندران یگان موزیک دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب ناوسروان علی نجفی
سوم اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی): استان سمنان، یگان موزیک تیپ 158 متحرک هجومی شهید کشاورزیان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب سروان حسین فرخزاد
چهارم اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی): – استان زنجان ، یگان موزیک تیپ 216 زرهی امیر سرلشکر شهید غلامرضا مخبری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب سروان مسعود کرامتی
پنجم (اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی): استان فارس، یگان موزیک مرکز آموزش علوم و فنون مکانیزه شهید رستمی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب سرهنگ مجید کاویانی
ششم اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی): استان همدان تیپ مستقل 316 امیر سرلشگر شهید قهرمان دودانگه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ستوانیکم احمد سیاوشی

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی ترنم حماسه گروه‌های سرود مردمی دفاع مقدس و مقاومت

رتبه اول (اهداء لوح افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی: استان تهران – گروه همخوانی محمد رسول الله (ص) بسیج سپاه محمد رسوالله (ص) تهران بزرگ/ به سرپرستی دکتر رحیم قربانی/ شاعر جناب کیومرث عبدی/ با اجرای سرود: طلوع سرخ الوند (عملیات والفجر 8
رتبه دوم (اهداء لوح افتخار تندیس جشنواره و جایزه نقدی: استان خراسان رضوی – گروه صبا به سرپرستی  حسین انفرادی/  شاعر پرویز بیگی با اجرای سرود: حماسه وطن
رتبه سوم اهداء لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی: استان البرز – گروه سرود تسنیم البرز به سرپرستی حمید روزبان / شاعر علی ارجینی  با اجرای سرود سرود فجر
رتبه چهارم (اهداء لوح افتخار، تندیس جنشواره و جایزه نقدی: استان کرمان – گروه کر مهر وطن به سرپرستی مسعود نکوئی / شاعر مسعود نکوئی با اجرای سروع میهنم ایران
رتبه پنجم (اهدا لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی: استان گیلان - گروه سرود بین المللی منادیان بصیرت به سرپرستی اکبر محمودی/ شاعر مهدی شفیع زاده – مرتضی حیدری آل کثیر ابراهیم باقری با اجرای سرود قوی هستیم
رتبه ششم اهدای لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی: استان زنجان - گروه سرود کریم اهل بیت به سرپرستی علی ملکی / شاعر  صمد قاسمپور با اجرای سرود غواصلار (غواصان)
رتبه هفتم اهدای لوح سپاس جشنواره و جایزه نقدی: استان کرمانشاه - گروه سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به سرپرستی رحمت غلامی / شاعر محمد علی الوند با اجرای سرود سلام فرمانده با گویش کردی

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)

 سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)
2023-06-04T19:47:42+03:30
انتشارات روایت فتح، ۳ عنوان کتاب درباره بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) به چاپ رسانده است که در این گزارش معرفی می‌شوند.

امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟

 امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟
2023-06-04T19:47:42+03:30
یک فعال برجسته ضدجنگ آمریکایی گفت: تأثیر امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر انقلابی، جاودانه و ماندگار است و بزرگ‌ترین دستاورد نهضت امام خمینی مقاومت در برابر...

داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!

 داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!
2023-06-04T19:47:42+03:30
مستند «فرزند» پرتره‌ای از زندگی یکی از رزمندگان دفاع مقدس است که با یک معجزه زنده شد، اما به دلیل آسیب وارده باید راه برود.

جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)

 جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)
2023-06-04T19:47:41+03:30
خوشرویی و مزاح کردن یکی از خصلت‌های مؤمن است که امام خمینی(ره) از چنین خصلتی نیز برخوردار بودند.

جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو

 جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو
2023-06-04T19:47:41+03:30
کارگردان مستند "رازهای جماران" سراغ گروهی رفته که ۲۴ ساعته و مستقیم با امام خمینی ارتباط داشتند. افرادی که هیچ ملاحظه سیاسی برای صحبت نداشتند و را...

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد
2023-06-04T16:47:24+03:30
مجلس اعلای اسلامی عراق به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نشستی را با حضور جمعی از اندیشمندان در بغداد برگزار کرد.

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین
2023-06-04T16:47:24+03:30
آیت الله سید احمد فهری درباره امام خمینی می گوید:حضرت امام از شنیدن یک جمله عارفانه یک بیت عرفانی و یک قطعه از صحیفه سجّادیه سخت تکان می خورد و به شهادت نزدی...

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی
2023-06-04T14:07:45+03:30
مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) لواسانات تهران برگزار شد.

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است
2023-06-04T13:54:04+03:30
سردبیر فصلنامه تخصصی ۱۵ خرداد تصریح کرد: صیانت از اندیشه‌های امام (ره) در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی به شمار می‌رود.

سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران

 سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران
2023-06-04T12:14:26+03:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد از شاعران انقلاب سوگ‌سروده‌های خود برای امام امت را همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی منتشر کرد.

موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد

 موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد
2023-06-04T11:07:39+03:30
حمید بهمنی کارگردان سینمای ایران معتقد است که در طول ۴۵ سال اخیر، اتفاقات بسیار خوبی در سینما رخ داده اما مقیاس آن هنوز نسبت به کلام و انتظار امام خمینی (ره...

کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» روانه بازار نشر شد

کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» روانه بازار نشر شد
2023-06-04T10:47:25+03:30
کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» اثر طیبه محمدی کیا در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۲۹۴ صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه ...

رحیم‌پور ازغدی: نقد امام به ملی‌گرایی، همان ملی‌پرستیِ منجر به نژادپرستی بود

 رحیم‌پور ازغدی: نقد امام به ملی‌گرایی، همان ملی‌پرستیِ منجر به نژادپرستی بود
2023-06-04T10:27:37+03:30
رحیم‌پور ازغدی گفت: انتهای ملی‌گرایی نژادپرستی است؛ منتها اگر ملیت به این معناست که از خاک و سرزمین خود در مقابل دشمن بایستی، خوب است. ملی‌گرایی که امام به ...

کسب وکارهای موفق دنیای امروز چگونه رشد می‌کنند؟

 کسب وکارهای موفق دنیای امروز چگونه رشد می‌کنند؟
2023-06-04T09:21:08+03:30
مترجم کتاب اصول راه‌اندازی کسب و کار موفق معتقد است که کسب و کار‌های امروزی به گونه‌ای است که بدون حضور مالکان و رهبران آن قابلیت رشد دارد و نیاز و الزامی ب...

عشقی که عاقبت، ثمرش انقلاب شد

 عشقی که عاقبت، ثمرش انقلاب شد
2023-06-04T05:47:40+03:30
شاعران آیینی و انقلابی در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (ره)، در «محفل شعر عروج» سروده‌‌هایی در رثای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خواندند.

اهمیت رسیدگی به خانواده و توجه در انتخاب دوستان در بیان امام خمینی(ره)

 اهمیت رسیدگی به خانواده و توجه در انتخاب دوستان در بیان امام خمینی(ره)
2023-06-04T04:54:14+03:30
یکی از توصیه‌های امام خمینی(ره) رسیدگی به خانواده است. البته در نگاه گسترده می‌توان این طور نتیجه گرفت که امام نسبت به رسیدگی به حال تمام محارم و آشنایان تو...

چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!

 چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!
2023-06-03T20:47:50+03:30
«گیج­گاه» برنده جایزه بهترین فیلم­نامه جشنواره «چبوکساری» شد.

بازخوانی ۳ اتفاق مهم درباره امام خمینی (ره) در شبکه مستند

 بازخوانی ۳ اتفاق مهم درباره امام خمینی (ره) در شبکه مستند
2023-06-03T20:47:50+03:30
شبکه مستند در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با پخش مستندهای «بانو قدس ایران»،«تشییع بزرگ» و «امتحان» ضمن پرداختن به ابعاد شخصی...

پخش حقایقی کمتر شنیده‌ شده از زندگی رهبر معظم انقلاب

 پخش حقایقی کمتر شنیده‌ شده از زندگی رهبر معظم انقلاب
2023-06-03T20:47:49+03:30
مستند «ضیاءالدین» با موضوع ۱۴ خرداد و انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری از تلویزیون پخش می‌شود.

"عبد صالح خدا"، توصیف شنیدنی شهید سلیمانی از زندگی در عصر امام خمینی (ره)

 "عبد صالح خدا"، توصیف شنیدنی شهید سلیمانی از زندگی در عصر امام خمینی (ره)
2023-06-03T20:47:49+03:30
شهید سلیمانی در بخشی از وصیت‌نامه خود درباره امام خمینی (ره) لب به سخن گشوده و توصیف شنیدنی از ایشان دارد.

تشریح برنامه‌های «ستاد راهبری عفاف و حجاب»

 تشریح برنامه‌های «ستاد راهبری عفاف و حجاب»
2023-06-03T17:14:32+03:30
مسئول اجرایی ستاد راهبری عفاف و حجاب می‌گوید: یکی از مهم‌ترین اقدامات در این ستاد این است که بتوانیم ظرفیت رسانه‌ای خوبی را فراهم کنیم تا شبکه‌های مردمی در ...

سهم ۷۲ درصدی فسیل از کل فروش بهاره سینما / کاهش ۱۲ درصدی مخاطبان سینما در هفته گذشته

 سهم ۷۲ درصدی فسیل از کل فروش بهاره سینما / کاهش ۱۲ درصدی مخاطبان سینما در هفته گذشته
2023-06-03T17:01:05+03:30
درحالی که از ۱۷ خرداد با ورود فیلم‌های جدید به جدول اکران‌ها شاهد اکران زودهنگام تابستانی هستیم بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال تا کنون فسیل بیشترین سهم ...

علی زندوکیلی بر دستان مادرش بوسه زد / تکیه بر اصالت‌ها و تمرکز بر موسیقی نوین

 علی زندوکیلی بر دستان مادرش بوسه زد / تکیه بر اصالت‌ها و تمرکز بر موسیقی نوین
2023-06-03T16:47:47+03:30
علی زندوکیلی از معدود خوانندگانی است که موسیقی‌اش را با تکیه بر اصالت‌ها و تاکید بر به روز بودن ارائه می‌کند.

عزت زمانی:۸۵ درصد بانوان معتقدند کشف حجاب به نفع امنیت جامعه نیست/حریزاوی:انتظار حمایت از دولت داریم

عزت زمانی:۸۵ درصد بانوان معتقدند کشف حجاب به نفع امنیت جامعه نیست/حریزاوی:انتظار حمایت از دولت داریم
2023-06-03T16:14:07+03:30
براساس آمار قریب به ۸۵ درصد بانوان معتقد هستند که کشف حجاب به نفع امنیت جامعه، خانواده و زنان نیست و باید حدود رعایت شود. این نشان از ریشه دینی و اعتقادی جام...

عزت زمانی:۸۵ درصد بانوان معتقدند،کشف حجاب به نفع امنیت جامعه نیست/حریزاوی:انتظار حمایت از دولت داریم

عزت زمانی:۸۵ درصد بانوان معتقدند،کشف حجاب به نفع امنیت جامعه نیست/حریزاوی:انتظار حمایت از دولت داریم
2023-06-03T16:01:07+03:30
براساس آمار قریب به ۸۵ درصد بانوان معتقد هستند که کشف حجاب به نفع امنیت جامعه، خانواده و زنان نیست و باید حدود رعایت شود. این نشان از ریشه دینی و اعتقادی جام...

سریال «سوران» از ۱۷ خرداد جایگزین «گیل‌دخت» می‌شود

 سریال «سوران» از ۱۷ خرداد جایگزین «گیل‌دخت» می‌شود
2023-06-03T15:54:23+03:30
قسمت اول سریال «سوران» در روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه از شبکه یک سیما پخش می شود.

حریزاوی: دولت علاوه بر حوزه‌های زیرساختی باید در حوزه فرهنگ هزینه کند

 حریزاوی: دولت علاوه بر حوزه‌های زیرساختی باید در حوزه فرهنگ هزینه کند
2023-06-03T15:54:22+03:30
مسئولان دولت همان طور که در حوزۀ زیرساختی و آموزشی و پرورشی اقداماتی انجام می دهند، در حوزۀ فرهنگ هم برنامه‌ریزی داشته باشند.

بررسی رابطه حج با موضوع ولایت و امامت

 بررسی رابطه حج با موضوع ولایت و امامت
2023-06-03T15:54:22+03:30
اسرار حج| با مروری بر احادیث به ارتباط تنگاتنگ بین کعبه با امام معصوم پی می‌بریم، از جمله آنکه پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله به امیرالمؤمنین علیه‌السلام ...

یادداشت رضا اسماعیلی درباره بازگشت به «اصالت» و «رسالت» شعر رضوی

  یادداشت رضا اسماعیلی درباره بازگشت به «اصالت» و «رسالت» شعر رضوی
2023-06-03T15:54:22+03:30
«صورتگری» در شعر رضوی در بی موضعی شاعر آیینی ریشه دارد، یعنی این که شاعر در این مقام «حرفی برای گفتن» ندارد. پس به ناگزیر و برای نباختن ...

نویسنده کتاب «آن مرد بی‌نهایت»: شناخت و تعریف امروزین شخصیت امام خمینی (ره) حیاتی است

 نویسنده کتاب «آن مرد بی‌نهایت»: شناخت و تعریف امروزین شخصیت امام خمینی (ره) حیاتی است
2023-06-03T15:54:21+03:30
بعد از سی و چهار سال از رحلت این عالم مجاهد، بازشناخت و باز تعریف این شخصیت کم نظیر، بر اساس سلیقه‌ها و ذائقه‌های امروزین، بسیار حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)