میرنیوز

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند 2023-05-24T11:20:27+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع ۱۴۰۲ که از طریق شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شدند با حضور سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت و چند تن از مسئولان این حوزه و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و زائران کاروان‌هایی از تهران برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبد الفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن تقدیر از تمامی دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های لشکری و کشوری فعال و یاری‌گر در زمینه برگزاری مراسم حج تمتع خطاب به زائران گفت: خدا را شاکر باشید که توفیق زیارت مرقد منور نبوی، قبرستان بقیع و مسجدالحرام نصیب تان شده است.

وی همچنین در توصیه‌هایی به زائران گفت: زائر هوشیار کسی است که برای لحظات حضورش در سرزمین وحی برنامه داشته باشد و بتواند بیشترین بهره معنوی را از این سفر ماندگار ببرد.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: شما به شهری می‌روید که فاطمه اطهر (س) و ائمه (علیهم السلام) حضور داشته‌اند. به شهری می روید که امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در آن متولد شده‌اند. به شهری می روید که پیامبر مهربانی و رحمت در آن حضور داشته است. پس قدر لحظات حضور در این شهر را بدانید.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با تاکید بر این که عمر این سفر بسیار کوتاه است و زائران باید از آن بهترین استفاده را ببرند، ادامه داد: روزها به سرعت خواهد گذشت، بنابراین برای فرصت حضور در سرزمین وحی جدول زمانبندی داشته باشید.

وی با بیان این که افراد زیادی از شما انتظار دارند یاد و دعای شأن کنید، گفت: برای رسیدن به این هدف فهرستی از این افراد را داشته باشید و در اماکن زیارتی برایشان نماز بخوانید و دعا کنید تا آنها را در ثواب عبادات خود شریک کرده ثواب بیشتری ببرید.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به برخی توصیه‌ها در خصوص احترام به زائران بیت الله الحرام اشاره کرد و گفت: خدای بزرگ به پیامبر رحمت و مهربانی فرمود شما به زائرانی که به حضورتان می آیند سلام کن و به آنها بشارت بده که خداوند بر خویش لازم کرده است که برای آنها درود و رحمت و محبت قرار بدهد.

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

سرپرست حجاج ایرانی بر زدودن کدورت‌ها از دل در آستانه سفر به سرزمین وحی تاکید کرد و خطاب به زائران اظهار داشت: اگر از بستگان و عزیزانتان به خاطر کدورتی که بوده خداحافظی نکرده‌اید تا در خاک ایران هستید تماس بگیرید و کدورت‌ها را برطرف کنید چرا که به زیارت پیامبری می‌روید که نهایت محبت و مهربانی است.

وی با برشمردن خصوصیات اخلاقی پیامبر مهر و محبت خاطرنشان کرد: او که پیامبر خوبی‌هاست برای زائرانش از خدای بزرگ طلب مغفرت می‌کند و خدا هم که تواب و رحیم است گناه زائران را خواهد بخشید.

حجت الاسلام و المسلمین نواب با تاکید دوباره بر این که زائران سفر «بیداری» و «هوشیاری» را در پیش دارند، گفت: باید طوری برنامه‌ریزی کنید که حتی یک لحظه از این سفر معنوی را از دست ندهید. بعد از پایان این سفر حسرت‌ها شروع می‌شود و زائر با خودش می‌گوید ای کاش از زیارت اماکن مقدس بیشتر بهره می‌بردم.

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

وی ادامه داد: در این سفر برای فرزندانتان دعا کنید. همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند، زیارت و حظ معنوی بردن در این سفر را به بازار گردی و خرید مقدم بدانید و قدر قرائت قرآن و اقامه نماز در مسجدالنبی و مسجدالحرام را بدانید.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با آرزوی این که خدای بزرگ این سفر را برای همه زائران سفر با معنویت و انس بیشتر با قرآن قرار بدهد از جوانترها خواست در طول سفر به بزرگترها کمک کنند چرا که خدمتگزاری به زائران ثواب و ارزش خاص خود را در درگاه الهی دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به اینکه نیروهای ستادی و عملیات اجرایی در مدینه منوره و مکه مکرمه مستقر شده‌اند، تاکید کرد که همه شرایط مهیای پذیرش زائران کشورمان می‌باشد.

سید عباس حسینی که دیگر سخنران آئین بدرقه نخستین گروه زائران حج تمتع ۱۴۰۲ در فرودگاه حضرت امام (ره) بود، ضمن تقدیر از تمامی دستگاه‌های همکار در برنامه ریزی و خدمتگزاری به زائران کشورمان گفت: از تمامی دست اندرکاران در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که در جهت ارتقا سطح خدمت رسانی به حجاج تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی با کمک و همکاری یکدیگر در بازه زمانی حدود یک ماهه از ۲۱ ایستگاه پروازی کار انتقال حجاج به عربستان را انجام می‌دهند و برنامه ریزی دقیقی برای انتقال و بازگشت زائران صورت گرفته است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نیروهای ستادی و عملیات اجرایی در مکه و مدینه مستقر شده‌اند، گفت: همه برنامه ریزی ها صورت گرفته و تمامی دست اندرکاران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج تلاش می‌کنند تا عزیزان دغدغه‌ای در رابطه با مسکن، هواپیما، حمل و نقل و… نداشته باشند و با آسایش و سلامت به اعمال و مناسک خود بپردازند و از چشمه جوشان معرفت بهره ببرند.

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

حسینی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج و زیارت گفت: اهتمام به فرمایشات ایشان با این مضمون که توجه به ابعاد سیاسی، اجتماعی و معنوی حج داشته باشند که از برکاتش مودت، محبت و همدلی و اطلاع از موضوعات جهان اسلام است لازم می‌باشد و ان شاءالله همه این موضوع را سرلوحه قرار دهیم و با توصیه ایشان بتوانیم به خوبی از فضای معنوی حرم‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری شرکت در نماز جماعت و پرهیز از بازار گردی مورد توجه زائران قرار گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت خطاب به زائران گفت: همانگونه که آئین نامه‌ها و قوانین مربوط به زمان اعزام را رعایت می‌کنید به قوانین کشور میزبان نیز احترام بگذارید.

حسینی تصریح کرد: زائران عزیز ضمن توجه به قوانین کشور میزبان به صحبت و راهنمایی‌های مدیران و روحانیون کاروان‌ها توجه کنند تا سفری در کمال آرامش داشته باشند.

سعید چلندری گفت: ۳۰ درصد حجاج ایرانی از ترمینال سلام اعزام می‌شود؛ توفیق بزرگی نصیب‌مان شده است

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تاکید کرد بزرگترین توفیق برای او و همکارانش خدمتگزاری به زائرانی است که عازم سرزمین وحی هستند.

سعید چلندری شامگاه سه شنبه در مراسم بدرقه نخستین کاروان‌های زائران ایرانی عازم به حج ۱۴۰۲ گفت: این که توفیق خدمتگزاری زائران سرزمین وحی نصیب بنده و همکارانم شده را مزد خدمت خود می‌دانیم و افتخار می‌کنیم که خدمتگزار این عزیزان هستیم.

وی با اشاره به اینکه ترمینال سلام به طور اختصاصی برای اعزام حجاج و زائران عتبات عالیات در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم در حد اعلا خدمت رسانی به زائران خانه خدا داشته باشیم.

نخستین گروه از حجاج ایرانی عازم سرزمین وحی شدند

وی با ارائه آماری از اعزام زائران از ترمینال سلام گفت: زائران ۱۰ استان از شهر فرودگاهی امام خمینی اعزام خواهند شد که حدود ۳۰ درصد از کل زائران را شامل می‌شود. این عملیات از بامداد روز چهارشنبه آغاز خواهد شد و تا اول تیرماه ادامه دارد.

چلندری ادامه داد: در طول این مدت ۱۳۵ پرواز عملیات انتقال حجاج را انجام خواهد داد و و ۳ مرداد هم عملیات برگشت حجاج پایان خواهد یافت.

وی به آمادگی ناوگان هوایی برای اعزام حجاج اشاره کرد و گفت: از سه ماه قبل که انجام حج تمتع قطعی شد بازسازی و ترمیم هواپیماها آغاز گردید و هم اکنون همه شرایط برای سفر حجاج آماده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از عملیات انتقال زائران به سرزمین وحی به عنوان بزرگترین و مهمترین مأموریت یک سال این سازمان یاد کرد.

کاپیتان محمدی بخش با بیان این که مأموریت بزرگی بر عهده فرزندان بخش هوایی کشور گذاشته شده است، گفت: تمام تلاش ما این است که از این مأموریت بزرگ با سربلندی و موفق خارج شویم.

وی با اشاره به تعداد پروازهایی که صورت خواهد گرفت، ادامه داد: از همکارانم انتظار دارم که ایمنی و سلامت پروازها، ارائه خدمات دقیق و بهترین تسهیلات را در اولویت کارهای خود قرار دهند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: با توجه به گستردگی پروازها، ۲۰ فرودگاه کشور در کنار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با برنامه ریزی دقیق به استقبال این مأموریت رفته‌اند تا بزرگترین و مهمترین مأموریت خود در طول سال را با صحت و سلامت کامل انجام دهیم.

محمدی بخش با درخواست از زائران که او و همکارانش را از دعای خیرشان محروم نکنند در پایان تاکید کرد: تمام عوامل سازمان هواپیمایی کشور بسیج شده‌اند تا این مأموریت بزرگ و کار پیچیده را با سلامت و سربلندی انجام دهند.

این گزارش حاکیست، نخستین کاروان‌های زائران ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع پیش رو طی مراسمی با بدرقه حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت، محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سردار محسن عقیلی فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور، سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، شمس‌الدین فرزادی پور مدیرعامل ایران‌ایر و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری با یک فروند هواپیمای شرکت ایران‌ایر فرودگاه بین‎المللی امام خمینی (ره) را به مقصد فرودگاه مدینه ترک کردند.

دو کاروان از زائران استان تهران به تعداد ۲۲۲ نفر به عنوان نخستین گروه از زائران ایرانی امروز چهارشنبه (سوم خرداد) وارد مدینه منوره می‌شوند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

ایران اسلامی امروز به قدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است

ایران اسلامی امروز به قدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است
2023-06-02T15:40:45+03:30
کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امام خمینی(ره) استقلال را برای کشور به ارمغان آورد، گفت: ایران اسلامی امروز به قدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است.

مکتب امام (ره) راهنمای نظری و عملی است/ در جنگ اقتصادی قرار داریم

مکتب امام (ره) راهنمای نظری و عملی است/ در جنگ اقتصادی قرار داریم
2023-06-02T15:40:45+03:30
اهواز- امام جمعه اهواز گفت: مکتب امام (ره) راهنمای نظری و عملی است که کشور ما را به عزت، پیشرفت و عدالت می‌رساند.

امروز پرچم انقلاب ایران در اقصی نقاط جهان برافراشته شده است

امروز پرچم انقلاب ایران در اقصی نقاط جهان برافراشته شده است
2023-06-02T15:27:25+03:30
چمران- امام جمعه شهر چمران گفت: امروز پرچم انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان به دست با کفایت ولی امر مسلمین برافراشته شده است.

امام راحل زندگی شرافتمندانه را برای ما رقم زد

امام راحل زندگی شرافتمندانه را برای ما رقم زد
2023-06-02T15:27:25+03:30
ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه امام راحل زندگی شرافتمندانه را برای ما رقم زد،گفت: مردم قدر امام راحل را می دانند.

مدارس غیردولتی هزینه اضافی بر مردم تحمیل نکنند

مدارس غیردولتی هزینه اضافی بر مردم تحمیل نکنند
2023-06-02T15:27:24+03:30
قزوین- امام جمعه بویین زهرا گفت: مدارس غیر دولتی موظف هستند مطابق دستور العمل ها و بخشنامه‌های الگوی تعیین شهریه هزینه دریافت کنند و نباید هزینه اضافی بر مرد...

موضوع گرانی دغدغه همه مردم است

موضوع گرانی دغدغه همه مردم است
2023-06-02T15:14:06+03:30
اردستان-امام جمعه موقت اردستان گفت: اکنون موضوع گرانی دغدغه همه مردم است و در اردستان که قطب تولید مرغ در استان بوده، نرخ مرغ از نرخ مصوب بالاتر است که از مس...

ارتباط مردم با امام(ره) باعث پیروزی انقلاب شد/ شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ

ارتباط مردم با امام(ره) باعث پیروزی انقلاب شد/ شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ
2023-06-02T15:14:06+03:30
کرمان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: ارتباط مردم با امام خمینی(ره) باعث پیروزی انقلاب شد.

مسئولان برای پایداری آب شرب شاهرود راهکار عملی ارائه دهند

مسئولان برای پایداری آب شرب شاهرود راهکار عملی ارائه دهند
2023-06-02T15:14:06+03:30
شاهرود- امام جمعه شاهرود از مسئولان خواست تا برای پایداری آب شرب شهرستان راهکار عملی ارائه کنند و گفت: با گرم شدن دمای هوا تنش آبی در خطه شاهوار شدت گرفته است.

انتقاد و تبیین با جامع‌نگری به روشنگری تبدیل می‌شود

انتقاد و تبیین با جامع‌نگری به روشنگری تبدیل می‌شود
2023-06-02T15:14:05+03:30
نائین - امام جمعه شهرستان نائین گفت: نقد، تحلیل و تبیین زمانی منجر به روشنگری می‌شود که مانند تحلیل رهبر انقلاب در موضوع مجلس یازدهم تحلیلی جامع نگرانه باشد.

فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است

فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است
2023-06-02T15:14:05+03:30
دماوند- امام جمعه دماوند گفت: فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است.

امام خمینی با اخلاص و شجاعت ایران را از سقوط نجات داد / گره گشایی از منطقه آزاد با درایت رئیس جمهور

امام خمینی با اخلاص و شجاعت ایران را از سقوط نجات داد / گره گشایی از منطقه آزاد با درایت رئیس جمهور
2023-06-02T15:00:45+03:30
اردبیل-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: امام خمینی (ره) با درایت، اخلاص، شجاعت و جهان بینی خود توانست ایران را از سراشیبی سقوط نجات دهد.

امام (ره) لحظه‌ای از حمایت مستضعفان جهان دست برنداشتند

امام (ره) لحظه‌ای از حمایت مستضعفان جهان دست برنداشتند
2023-06-02T15:00:45+03:30
کرج- امام جمعه کرج گفت: امام خمینی (ره) حتی یک لحظه از حمایت از محرومان و مستضعفان جهان دست برنداشتند.

نمایندگان مجلس دقت بیشتری در لایحه عفاف و حجاب داشته باشند

نمایندگان مجلس دقت بیشتری در لایحه عفاف و حجاب داشته باشند
2023-06-02T15:00:45+03:30
قزوین- امام جمعه آوج با درخواست از نمایندگان مجلس مبنی بر نظارت و دقت بیشتر بر قانون عفاف و حجاب تاکید کرد: باید خروجی مجلس در حوزه عفاف و حجاب برآمده از یک ...

اجازه تحریف راه و خط امام(ره) را ندهیم

اجازه تحریف راه و خط امام(ره) را ندهیم
2023-06-02T14:47:25+03:30
ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: اجازه ندهیم، راه و خط امام دچار تحریف شود، وصیت نامه امام یک سرمایه ارزشمند است، که نباید آن را از یاد ببریم.

هدایت‌های امام راحل منشأ بیداری ملت ایران بود

هدایت‌های امام راحل منشأ بیداری ملت ایران بود
2023-06-02T14:47:25+03:30
زنجان- امام جمعه زنجان گفت: آنچه که باعث بیداری ملت ایران در دوران حکومت ظالمانه شاهنشاهی شد، هدایت‌های امام راحل بود.

امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت

امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت
2023-06-02T14:47:25+03:30
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت.

۱۵ خرداد یکی از مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است/ ضرورت تبعیت از ولایت فقیه

۱۵ خرداد یکی از مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است/ ضرورت تبعیت از ولایت فقیه
2023-06-02T14:34:06+03:30
شیراز- امام جمعه شیراز گفت: ۱۵ خرداد ماه یکی از مهم ترین روزهای تاریخی در مسیر انقلاب اسلامی ایران و تعالی آن است.

کشورهای منطقه قابل اعتماد نبودن آمریکا را درک کرده اند

کشورهای منطقه قابل اعتماد نبودن آمریکا را درک کرده اند
2023-06-02T14:34:05+03:30
قزوین- امام جمعه ارداق گفت: امروز کشورهای همسایه و کشورهایی که تا دیروز به آمریکا اطمینان داشتند به خوبی فهمیده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

نداشتن توانایی مالی بهانه‌ قابل قبولی برای ازدواج نکردن نیست

نداشتن توانایی مالی بهانه‌ قابل قبولی برای ازدواج نکردن نیست
2023-06-02T14:34:05+03:30
تبریز- امام جمعه تبریز گفت: برخی‌ها بهانه‌ای از جمله اقتصاد و نداشتن توانایی مالی را عدم ازدواج می‌آورند در حالیکه اینها بهانه‌ای نمی‌تواند باشد.

رکورد کاهش نرخ باروری در دنیا متعلق به ایران است

رکورد کاهش نرخ باروری در دنیا متعلق به ایران است
2023-06-02T14:34:05+03:30
زنجان-امام جمعه قیدار گفت: در حال حاضر ایران با توجه به کاهش بی‌سابقه زاد و ولد در سه دهه گذشته، رکورد کاهش نرخ باروری در جهان را از آن خود کرده است.

تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل بی نتیجه بود

تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل بی نتیجه بود
2023-06-02T14:34:05+03:30
خرمشهر- امام جمعه خرمشهر گفت: تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل زیاد بوده اما به واسطه رهبری معظم انقلاب اسلامی و بصیرت مردم تلاش‌ها بی نتیجه بود.

امام خمینی(ره) فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود

امام خمینی(ره) فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود
2023-06-02T14:20:45+03:30
یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به ویژگی‌ها و سیره زندگانی امام خمینی(ره) گفت: امام راحل در تمامی ابعاد شخصیتی فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود.

کشورهای اسلامی مرزبندی خود با آمریکا و اسرائیل را حفظ کنند/امام راحل درابعاد مختلف شخصیت ممتازی بود

کشورهای اسلامی مرزبندی خود با آمریکا و اسرائیل را حفظ کنند/امام راحل درابعاد مختلف شخصیت ممتازی بود
2023-06-02T14:20:45+03:30
قم- امام جمعه قم بر لزوم تقویت ارتباط ایران با کشورهای همسایه و ضرورت حفظ مرزبندی کشورهای اسلامی با آمریکا و اسرائیل تاکید کرد.

مصرف آب در همه حوزه‌ها مدیریت شود/ استان سمنان تشنه‌تر از همیشه

مصرف آب در همه حوزه‌ها مدیریت شود/ استان سمنان تشنه‌تر از همیشه
2023-06-02T14:20:44+03:30
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به تنش آبی موجود در استان، گفت: یکی از نکاتی که باید مد نظر قرار گیرد، مدیریت مصرف آب در همه حوزه‌ها همچون کش...

از بازگشت آرامش به سینما تا رفع مشکل «کلاه قرمزی»/ گفت‌وگو با مرضیه برومند

 از بازگشت آرامش به سینما تا رفع مشکل «کلاه قرمزی»/ گفت‌وگو با مرضیه برومند
2023-06-02T14:27:34+03:30
مدیرعامل خانه سینما در واکنش به این سؤال که باید چه کار کرد آرامش به سینمای ایران برگردد، می‌گوید: من فکر می‌کنم در هیچ زمانی نباید فرهنگ و هنر تعطیل شود؛ ا...

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است
2023-06-02T14:07:26+03:30
دامغان- امام جمعه دامغان از قیام خونین ۱۵ خرداد به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: ملت ایران در این روز یک هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند.

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام
2023-06-02T14:07:25+03:30
یاسوج_ امام جمعه موقت یاسوج گفت: امروز، انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است.

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
مهدی‌شهر- امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه عمل بر اساس تکلیف یکی از ویژگی‌های مهم امام خمینی (ره) بود، گفت: ایشان به تکلیف خود در قبال خدا و ملت عمل و ن...

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود
2023-06-02T14:07:25+03:30
بوشهر - امام جمعه کنگان گفت: در اولویت قرار دادن احداث بیمارستان خواسته و مطالبه مهم مردم شهرستان کنگان از وزارت بهداشت و درمان است.

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
ساوه- امام جمعه ساوه گفت: در اندیشه امام خمینی(ره) محوری ترین پایه و اساس بودند و ایشان اعتقاد داشتند قدرت منهای ملت، یک قدرت پوسیده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)