میرنیوز

وزیر ارشاد: توافقنامه جامع ارتباطات فرهنگی هنری ایران و ونزوئلا امضا می‌شود

 وزیر ارشاد: توافقنامه جامع ارتباطات فرهنگی هنری ایران و ونزوئلا امضا می‌شود 2023-05-19T19:27:24+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از کتاب «آوریل در کودتا» نوشته وزیر فرهنگ ونزوئلا در سرای ملل برگزار شد. این کتاب به زبان فارسی ترجمه شده و توسط انتشارات ایران منتشر شده است.

در این مراسم محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ ایران، ارنستو ویلگاس پولژاک وزیر فرهنگ ونزوئلا، یاسر احمدوند، حسین دیوسالار، محمدحسن روزی طلب مدیرعامل موسسه ایران و خوزه رافائل سیلوا آپونته سفیر جمهوری ونزوئلا حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، یاسر احمدوند رییس سی و چهارمین نمایشگاه کتاب صحبت کرد و گفت: حتما برگزاری چنین جلساتی به تعامل فرهنگی بیشتر دو کشور منجر خواهد شد.

وی افزود: آن چیزی که ایران و ونزوئلا را به هم نزدیک کرده است، ایستادگی در برابر نظام سلطه است.هر کشوری برای مستقل شدن، قبل از هر چیز باید  استقلال علمی و فکری پیدا کند و سپس استقلال سیاسی پیدا کند.

حسن روزی طلب در بخش دیگری از این جلسه گفت: خاطرم هست اواخر سال شمسی گذشته یعنی حدود دو ماه قبل که در کاراکاس خدمت وزیر فرهنگ ونزوئلا رسیدم و از کتاب سلول شماره 14 رونمایی شد، به ایشان وعده دادیم کتاب آوریل در کودتا که به زبان اسپانیایی نوشته شده و به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است، به زبان فارسی ترجمه شود. همچنین از ایشان دعوت کردیم که در نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا کنند. خوشحالم که به وعده خود عمل کردیم.

وی ادامه داد: گروه مترجمان موسسه فرهنگی ایران این کتاب را ترجمه کرده و کار شبانه روزی صورت گرفت تا این اثر ویراستاری بشود.

روزی طلب در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در سال‌های گذشته روابط ایران و ونزوئلا مورد تخریب و تمسخر یک جریان سیاسی در ایران و ونزوئلا قرار گرفت؛ این اتفاق در حالی است که روابط دو کشور بر پایه روابط برد برد است و دارای ابعاد گوناگون سیاسی و اقتصادی است.‌ امیدوارم انتشار کتاب وزیر محترم ونزوئلا به زبان فارسی نقطه شروعی برای تولید ادبیات در حوزه کتاب برای تعمیق و گسترش روابط فرهنگی دو کشور باشد.

مدیرعامل موسسه ایران در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: وقتی این کتاب را میخواندم، نکته ای که برایم قابل توجه بود، این بود که در سال 2002، وقتی که رییس جمهور خودخوانده می‌رود و هوگو چاوز می‌آید روزنامه‌ها در آن 3 روز به حضور مردم و اعتراض آنها هیچ اشاره ای نمی‌کنند، اما انقلاب مردم به پیروزی می‌رسد. بنابراین هم طرف نظامی کودتا و هم طرف رسانه‌ای به پیروزی می‌رسد.

آپونته سفیر ونزوئلا در بخشی از این نشست گفت: قبل از هر چیز عصر بخیر میگویم و از آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ ایران تشکر میکنم که این موقعیت را ایجاد کردند که در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: باید از مرد ساده فروتن که وزیر فرهنگ ونزوئلا است تشکر کنم. فرصت مغتنمی فراهم شد که در ایران باشیم.

ارنستو ویلگاس پولژاک، وزیر فرهنگ ونزوئلا دیگر سخنران این جلسه بود. او گفت: برای اینکه درک خوبی بین دو طرف ایجاد شود باید ترجمه وجود داشته باشد. تنها چیزی که نیاز به ترجمه ندارد کرامت و عزت است که هر دو کشور ایران و ونزوئلا دارند. به همین دلیل است که کار ما ساده می‌شود و حصار کلمات کنار می‌رود.

وی اضافه کرد: سلام گرم رییس جمهور ونزوئلا را به رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور ایران و وزرای آن اعلام میکنم.

وزیر فرهنگ ونزوئلا گفت: بسیار شگفت زده شدم که تیم ترجمه خیلی زود این کتاب را ترجمه کردند. مانند همه تحولاتی در دنیا که خیلی سریع انجام می‌شود؛ البته بسیار دوست دارم با رهبر ایران درباره تحولاتی که در دنیا درحال رخ دادن است مصاحبه ای داشته باشم.

وی اضافه کرد: این کتاب در تمام شهرهای ونزوئلا عرضه و ارائه شده است. هفت سال بعد از کودتای نافرجام که علیه آقای چاوز رخ داد، غرب کتاب دیگری را درباره همین اتفاق نوشت. البته این کودتاها به اشکال مختلف ادامه دارد و فقط گردانندگان آن عوض می‌شود. این امپریالیسم است که در پشت همه آنها قرار دارد. علاوه براین، این کتاب در شهرهای مختلفی در دیگر کشورها نظیر آمریکا، آرژانتین و کانادا رونمایی شد. چگونه ممکن است که این کتاب در همه شهرها رونمایی شده باشد اما در ایران این اتفاق نیفتاده است؟ خوشحالم که امروز این اتفاق در ایران هم رخ داد و کتاب به زبان فارسی ترجمه شده است.

وزیر فرهنگ ونزوئلا در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره فعالیت رسانه‌های جهان علیه ایران و ونزوئلا گفت: قدرت رسانه‌ای در‌ دنیا تبدیل به دستگاهی شده که خشم جهانی را گسترش می‌دهد و این موضوع باعث ایجاد خشم و نفرت می‌شود. این ابزار باعث شده تا پدیده‌ای به نام اسلام هراسی ایجاد شود. این رسانه‌ها با فعالیت خود کاری میکنند که ایران و ونزوئلا به اسامی بدی ترجمه بشود در حالی که ایران و ونزوئلا بسیار زیبا هستند. برای رسیدن به صلح جهانی باید بر این دستگاه های رسانه‌ای غلبه کرد.

وی اضافه کرد: ما خودمان را ملزم کردیم که با همه کشورهای دنیا ارتباط بگیریم. مردمانی که به هویت خود مفتخر هستند و در چارچوب احترام حرکت می‌کنند. من خوشحالم که یک ونزوئلایی هستم.

وزیر فرهنگ ونزوئلا سپس شمشیر سیمون بولیوار که نمادی از کشور ونزوئلا است را به اسماعیلی وزیر فرهنگ ایران اهدا کرد. او درباره این شمشیر گفت: این شمشیر معروف‌ ونزوئلایی مفهوم سمبولیک وفاداری و پدر میهن را دارد.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران , وزیر ارشاد ,

همچنین یک نمونه از موسیقی ونزوئلا و یک تیشرت با اسم فرهنگ را به اسماعیلی هدیه کرد.

ویلگاس در پایان سخنان خود گفت: به آقای وزیر پیشنهاد می‌کنم که تعامل فرهنگی بین ایران و ونزوئلا که با رونمایی از این کتاب شکل گرفته، در بخش‌های مختلف سینمایی و هنر ادامه داشته باشد. همچنین از ایشان و دیگر مقامات ایرانی دعوت می‌کنم تا در ماه نوامبر در نوزدهمین امین نمایشگاه کتاب در کاراکاس حضور پیدا کنند. من در آنجا منتظر شما هستم.

اسماعیلی سخنران پایانی این مراسم بود. او در مقدمه گفت: خوشحالم که وزیر فرهنگ ونزوئلا دعوت ما را پذیرفتند و به نمایشگاه تهران آمدند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه بزرگترین رویداد فرهنگی ایران و منطقه است و میلیون‌ها مشتاق فرهنگ ایران در این رویداد حاضر شده و در جریان آخرین تولیدات فرهنگی ایران قرار گرفتند. نمایشگاه کتاب تهران تنها یکی رویداد فرهنگی نیست، بلکه محل وحدت ایرانیان است. ایرانیانی که کانون تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله هستند و در این نمایشگاه آخرین یافته‌های فرهنگی خودشان را به نمایش می‌گذارند. خوشحالم که میزبان کشورهای مختلف هستیم و 30 کشور در اینجا حضور دارند.

اسماعیلی با اشاره به مقاومت مردم ونزوئلا در برابر نظام سلطه و آمریکا گفت: در ونزوئلا شاهد وفاق فرهنگی برای پیشبرد کشورشان هستیم. آنها راه خودشان را برای مقابله با آمریکا پیدا کردند و در این مسیر حرکت می‌کنند. من به روان پاک رهبر فقید ونزوئلا هوگو چاوز درود می‌فرستم. او قهرمان مبارزه برای دستیابی به عدالت و آزادی بود و امروز همراهان و یاران او با اقتدار مسیرش را دنبال می‌کنند.

وی اضافه کرد: ایران و ونزوئلا اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند و مهم‌ترین آن استقرار عدالت مبارزه برای رسیدن به آزادی است. این دو ملت همواره کنار هم بودند و کنار هم خواهند ماند تا عدالت‌ کامل مستقر شود. خوشحالم که روابط فرهنگی دو کشور همپای تعاملات سیاسی و اقتصادی آنها در حال رشد است، رونمایی از این کتاب را آغاز مسیری جدید برای گسترش تعاملات فرهنگی بین دو کشور میدانم.

اسماعیلی درباره کتاب «آوریل در درون کودتا» گفت: در کاراکاس وقتی این کتاب را دیدم از آقای روزی طلب خواستم تا در موسسه ایران این کتاب را در اسرع وقت ترجمه کنند و به نمایشگاه کتاب برسانند که خوشبختانه همت کردند و ما را در این وعده ای که داده بودیم سربلند کردند. از ایشان تشکر میکنم.

او در پایان گفت: ان‌شاءالله در دور آینده مذاکرات ما و دوستان به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود. توافق نامه جامع ارتباطات فرهنگی و هنری دو کشور امضا خواهد شد و برنامه‌های فرهنگی هفتگی مشترک در تهران و کاراکاس برگزار خواهد شد. این همکاری را به یاری خداوند توسعه خواهیم داد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

بعد از تبعید،حوزه درسی امام از بهترین حوزه‌های درسی نجف بود/اصلاً زهد حضرت امام بروز پیدا نمی کرد

بعد از تبعید،حوزه درسی امام از بهترین حوزه‌های درسی نجف بود/اصلاً زهد حضرت امام بروز پیدا نمی کرد
2023-06-01T14:54:26+03:30
آیت الله فاضل درباره امام خمینی می گوید: امام در منزل هیچ گونه تحمیلی نسبت به همسر و فرزندان نداشتند، نوعی آزادی برای خانواده قائل بودند که حتی به وسیله سوال...

اعلام نتایج مرحله اول هجدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان

اعلام نتایج مرحله اول هجدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان
2023-06-01T14:40:48+03:30
حسین تقی پور، معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم، از اعلام نتایج آزمون مرحله اول هجدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم خبر داد.

وداع با پیکر شهید محمد جعفری در معراج شهدا + گزارش تصویری

 وداع با پیکر شهید محمد جعفری در معراج شهدا + گزارش تصویری
2023-06-01T14:07:39+03:30
مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم محمد جعفری از شهدای تیپ فاطمیون در معراج شهدا برگزار شد.

اطلاعیه رسانه ملی درباره سخنان امروز رئیس صدا و سیما در دانشگاه امام صادق(ع)

 اطلاعیه رسانه ملی درباره سخنان امروز رئیس صدا و سیما در دانشگاه امام صادق(ع)
2023-06-01T12:21:05+03:30
به دنبال برخی شایعات درباره نام بردن برخی افراد در سخنان امروز رئیس سازمان صداوسیما در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) روابط عمومی رسانه ملی اطلاعیه ای ...

ناجی چنانی، مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در سوریه شد

 ناجی چنانی، مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در سوریه شد
2023-06-01T12:21:05+03:30
با حکم رییس سازمان صداوسیما، ناجی چنانی با حفظ سمت، مدیر دفتر نمایندگی این سازمان در سوریه شد.

آرنولد : بروس ویلیس همیشه یک ستاره بزرگ در خاطره‌ها می‌ماند

 آرنولد : بروس ویلیس همیشه یک ستاره بزرگ در خاطره‌ها می‌ماند
2023-06-01T12:07:44+03:30
آرنولد شوارتزنگر اخیراً در یک مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به همکاری‌هایش با بروس ویلیس گفت: بروس ویلیس هرگز بازنشسته نمی‌شود و همیشه به عنوان یک ستاره بزرگ در ...

شکل‌گیری استراتژی جدید در پلتفرم‌ها / محتوای درخواستی بهترین گزینه برای مدیریت هزینه‌ها

 شکل‌گیری استراتژی جدید در پلتفرم‌ها / محتوای درخواستی بهترین گزینه برای مدیریت هزینه‌ها
2023-06-01T12:07:43+03:30
درشرایطی که صنعت انتشار محتوای سرگرمی در فضای مجازی به نوعی تا سال‌های اخیر رشدی تصاعدی داشته، یک تحقیق علمی نشان می‌دهد روند انتشار محتوای درخواستی سیاستی ...

اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)

اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)
2023-06-01T10:54:26+03:30
 نفرات نخست جشنواره‌های رضوی بیستمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) «نشان ارادت»را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان در جریان مراسم...

دشمنان تلاش می‌کنند نسل جوان را نسبت به روحانیت بدبین کنند

دشمنان تلاش می‌کنند نسل جوان را نسبت به روحانیت بدبین کنند
2023-06-01T10:54:25+03:30
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت در بخشی از درس خارج فقه، با تبریک ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) تصریح کرد: هر آنچه انسان را از بدی بازدارد و بسوی خیرات و خوبی‌ه...

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون حفظ ۲۰ جزء مؤسسه مهد قرآن

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون حفظ ۲۰ جزء مؤسسه مهد قرآن
2023-06-01T10:27:24+03:30
اسامی حافظان قرآن عضو مؤسسه مهد قرآن از سراسر کشور که در مراحل شفاهی و کتبی ششمین دوره آزمون سراسری حفظ ۲۰ جز قبول شدند بر روی سایت این مؤسسه قرار گرفت.

ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها آغاز شد

ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها آغاز شد
2023-06-01T10:14:13+03:30
ثبت نام دوره دوازدهم کلاس مجردها با تدریس حجت‌الاسلام شهاب مرادی مصادف با میلاد امام رضا (ع) آغاز و تا ۳۱ خرداد ادامه خواهد داشت.

روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» در رادیو تبیین

 روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» در رادیو تبیین
2023-06-01T10:07:40+03:30
مدیر رادیو تبیین معتقد است: ما موظفیم تا حقایق انقلاب اسلامی را پیش از آنکه مورد دستبرد شبهه‌افکنی و تحریف دشمن واقع شود،  مبتنی بر راهبرد «تبیین ...

روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» از رادیو تبیین

 روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» از رادیو تبیین
2023-06-01T09:41:00+03:30
مدیر رادیو تبیین معتقد است: ما موظفیم تا حقایق انقلاب اسلامی را پیش از آنکه مورد دستبرد شبهه‌افکنی و تحریف دشمن واقع شود،  مبتنی بر راهبرد «تبیین ...

«به بلندای آن ردا» داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع)

 «به بلندای آن ردا» داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع)
2023-06-01T08:47:42+03:30
«به بلندای آن ردا» نوشته سیدمهدی شجاعی داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع) را از زاویه‌ای متفاوت پیش چشم مخاطب گشوده است.

حجت الاسلام نواب: خدمات ارائه شده به حجاج  ایرانی روبه رشد است

حجت الاسلام نواب: خدمات ارائه شده به حجاج  ایرانی روبه رشد است
2023-06-01T08:27:25+03:30
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بدو ورود به مدینه منوره خدمات ارائه شده به زائران ایرانی را روبه رشد و سازنده توصیف کرد. 

قناعت شاخصه انسان‌های شاکر است

قناعت شاخصه انسان‌های شاکر است
2023-06-01T08:27:25+03:30
مؤسس حوزه علمیه قائم (عج) چیذر گفت: شاکرترین مردم کسانی هستند که قناعت بیشتری دارند؛ همچنانکه کافرترین بندگان خدا کسانی هستند که در مقام حرص و طمع هستند،

اردوی تبلیغی؛ از برپایی میز مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی

اردوی تبلیغی؛ از برپایی میز مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی
2023-06-01T08:27:25+03:30
اردوی تبلیغی جهادی طلاب مدرسه علمیه نجمه خاتون (س) از برپایی ایستگاه مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی همزمان با ایام دهه کرامت برگزار شد.

سیاست فرعون، افساد فی‌الارض و «تفرقه بینداز و حکومت کن» بود/ کل زندگی دنیا ابزار است

سیاست فرعون، افساد فی‌الارض و «تفرقه بینداز و حکومت کن» بود/ کل زندگی دنیا ابزار است
2023-06-01T08:14:04+03:30
یکی از روش‌های تربیتی قرآن، بیان داستان‌های آموزنده گذشتگان است تا از رفتارهای خوب و نقطه‌های قوت آن‌ها اقتباس و از نقطه‌های ضعف و اشتباهات آن‌ها پرهیز کنیم.

ظهور کرامات از ضریح امام رضا (ع) در بیان آیت الله بهجت(ره)

 ظهور کرامات از ضریح امام رضا (ع) در بیان آیت الله بهجت(ره)
2023-06-01T05:54:30+03:30
آیت الله بهجت(ره) می‌فرمود: کرامات از ضریح امام رضا (ع) بیشتر از ضریح امام حسین (ع) ظاهر می‌شود، بنابراین ایرانی‌ها باید نعمت حرم امام رضا (ع) را که زیارت آ...

هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف قرار دارد/وزارت ارشاد تسهیل گر و حمایتگر است

هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف قرار دارد/وزارت ارشاد تسهیل گر و حمایتگر است
2023-05-31T23:07:28+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این وزارتخانه باید نسبت به هنر دینی حمایتگر و تسهیلگر باشد، گفت: هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف...

سینما‌ها در نیمه خرداد تعطیل است

 سینما‌ها در نیمه خرداد تعطیل است
2023-05-31T19:27:43+03:30
سخنگوی انجمن سینماداران روز‌های تعطیلی سینما‌ها را در هفته آینده اعلام کرد.

سخنان رئیس صداوسیما در دانشگاه امام صادق(ع)/ از نقش رسانه ملّی در اغتشاشات اخیر تا سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها

 سخنان رئیس صداوسیما در دانشگاه امام صادق(ع)/ از نقش رسانه ملّی در اغتشاشات اخیر تا سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها
2023-05-31T19:27:42+03:30
پیمان جبلی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) درباره چند موضوع توضیحاتی داد و نسبت به سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها هم واکنش تندی داشت.

ایران و روسیه به دنبال حمایت از سینماگران و پخش‌کنندگان

 ایران و روسیه به دنبال حمایت از سینماگران و پخش‌کنندگان
2023-05-31T18:34:26+03:30
فعالیت چتر سینمای ایران با حضور در بازار محتوای جهانی worldcontent مسکو ۲۰۲۳ تداوم یافت و در دیدارهای میان مسئولان سینمایی ایران و روسیه مقرر شد مکانیزمی بر...

تجدید میثاق بانوان ایران اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)

 تجدید میثاق بانوان ایران اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)
2023-05-31T18:07:45+03:30
انسیه خزعلی گفت: امام خمینی(ره) حدی برای زنان در وصیت‌نامه خود در نظر نگرفته‌اند و ذکر کردند که زنان در عرصه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی و نظامی مصمم‌تر...

۳ تصویرگر ایرانی منتخب جشنواره آسیایی محتوای کودک اندونزی شدند

 ۳ تصویرگر ایرانی منتخب جشنواره آسیایی محتوای کودک اندونزی شدند
2023-05-31T17:54:20+03:30
آثار سه تصویرگر ایرانی در فهرست منتخبین چهاردهمین جشنواره آسیایی محتوای کودک (AFCC) اندونزی که با موضوع بازی برگزار شده بود، قرار گرفت.

برنامه‌های رادیو و تلویزیون در ارتحال امام خمینی(ره)

 برنامه‌های رادیو و تلویزیون در ارتحال امام خمینی(ره)
2023-05-31T17:54:19+03:30
شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به مناسبت ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد ویژه‌هایی را تدارک دیده‌اند.

اعلام فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران

 اعلام فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران
2023-05-31T17:54:19+03:30
فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ منطقه‌ای موسیقی نواحی ایران پیرامون «تنوع‌ موسیقایی قومی بر اساس وحدت سنت‌های اقوام ایران» و بر پایۀ «خلاقیت‌های مو...

«سوران» جایگزین «گیلدخت» می‌شود + عکس‌های جدید

 «سوران» جایگزین «گیلدخت» می‌شود + عکس‌های جدید
2023-05-31T17:54:19+03:30
سریال «سوران» آخرین حضور مرحوم حسام محمودی به زودی میزبان مخاطبان خود در شبکه یک سیما خواهد بود.

راه حل بحران هویت در دنیای مدرن چیست؟

 راه حل بحران هویت در دنیای مدرن چیست؟
2023-05-31T17:54:18+03:30
کتاب «تحولات نوپدید دینی و معنوی در دنیای معاصر»، اثر محمدمسعود سعیدی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۳۹۸ منتشر شد.

ابوالقاسمی: امام رضا (ع) آیینه رضایت خداست

 ابوالقاسمی: امام رضا (ع) آیینه رضایت خداست
2023-05-31T17:54:18+03:30
نام امام رضا علیه‌السلام از رضوان مشتق شده است؛ یعنی کسی که خود در اوج رضایت و جلب رضا خداوند و بلکه مظهر رضوان خداست. با این نگاه، اشکالی ندارد که ما نمازی...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)