میرنیوز

هدف جنگ ترکیبی دشمن زمین زدن نظام اسلامی است

هدف جنگ ترکیبی دشمن زمین زدن نظام اسلامی است 2023-05-19T15:20:27+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه برازجان با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار داشت: خصوصیت بزرگ خاندان عصمت و طهارت، اسوه بودن ایشان و قابلیت الگوبرداری از آن حضرات برای داشتن حیات انسانی و طی مسیر هدف خلقت است.

امام جمعه دشتستان افزود: از ویژگی‌های بسیار مبارک و فرخنده آل الله، این است که خدای متعال به هر امامی یک فاطمه در نهایت شباهت به وجود مبارک حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها عنایت فرموده است که در بین فاطمیات، فاطمه بنت موسی الکاظم علیهما السلام، بالاترین نصاب شباهت را به جده مطهره‌شان داشتند.

توجه به موضوع جمعیت

وی با اشاره به روز ملی جمعیت گفت: «جمعیت» از مؤلفه‌های مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای هر کشوری است.

امام دشتستان افزود: وضعیت رشد جمعیت در ایران سال‌ها است که اوضاع خوبی را طی نمی‌کند، فرصت پنجره جمعیتی، فرصتی است چندساله که باید از آن برای افزایش جمعیت و درگیر نشدن در چاله جمعیتی استفاده کرد.

وی گفت: کاهش سهم جمعیت زیر ۱۵ سال و بالای ۶۵ سال نسبت به جمعیت در سن کار (۱۵ تا ۶۵ ساله)، نشان‌دهنده شروع یک پنجره جمعیتی است. این نسبت که به نسبت وابستگی معروف است، نشان می‌دهد هر فرد در سن کار، چند نفر را که توان داشتن شغل و کسب درآمد ندارند، باید پوشش دهد.

وی بیان کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند باید در برنامه هفتم به نرخ میانگین ۲.۵ (دو و نیم) فرزند برسیم و اگر بخواهیم به الگوی ۲.۵ فرزند برسیم باید خانواده‌های چهار فرزندی و بیشتر که فرزندان آنها زیر بیست سال باشند را حمایت کنیم و آن را به عنوان الگوی تراز معرفی کنیم.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف در طرح جوانی جمعیت، پایین آوردن سن ازدواج است یادآور شد: بسیاری از جوانان ما هنگامی که با اصل موضوع ازدواج کنار می‌آیند تا به فرد مناسب برسند به طور میانگین چهار پنج سال طول می‌کشد و این ربطی به مشکلات معیشتی و موانع دیگر ندارد، فقط مشکل اینجاست که جوانان ما فرد مناسب ازدواج را پیدا کنند و اگر ما بتوانیم با توسعه مراکز همسریابی به جوانان برای پیدا کردن فرد مناسب خود کمک کنیم این فاصله را کاهش داده و در نتیجه سن ازدواج پایین می‌آید.

وی گفت: در همین جا لازم به یادآوری است که علی رغم تصویب و ابلاغ قانون جمعیت و جوانی متأسفانه هم در اطلاع رسانی به مردم کم کاری شده و هم در پرداخت تسهیلات بانک‌ها خوب عمل نمی‌کنند و بعضاً تعلل و کم کاری دارند و زوج‌های جوان را سرگردان و نگران می‌کنند

وی با اشاره به اول خرداد سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا و اروپا و روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف گفت: رهبر معظم انقلاب که امسال را سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند، در حقیقت در عرصه جهاد اقتصادی، هدفی متوسط ولی مهم را نشانه‌گذاری کردند.

امام جمعه برازجان بیان کرد: این هدف متوسط (مهار تورم، رشد تولید) هدف و غایتی دارد که همانا «رشد اقتصادی» است که نزدیک به یک دهه است رهبر معظم انقلاب بر هدف رشد ۸ درصدی پافشاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی هشت درصد، دو رکن اساسی دارد گفت: اوّل، افزایش سرمایه‌گذاری برای تولید دوّم ارتقای بهره‌وری است و ما در بسیاری از سخنرانی‌های رهبر حکیم انقلاب، شاهد تذکرات و تأکیدات ایشان در خصوص پرهیز و مبارزه با اسراف، حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، پرهیز از تجملات، جلوگیری از ولخرجی و ریخت و پاش‌ها و تضییع اموال جامعه، همت مضاعف و کار مضاعف، استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود کشور، ارتقای بهره‌وری و… بوده‌ایم.

امام جمعه دشتستان گفت: تمام این دغدغه‌های پدرانه معظمٌ‌له که مبتنی بر فرهنگ اسلامی «المؤمنُ قَلیلُ المؤونةِ کَثیر المَعُونةِ» (مؤمن کم‌خرج و پرفائده است) گویای این واقعیت است که تلاش همه ما اعم از دولت و ملت در مسیر بهره‌وری، باید تلاشی چند برابر باشد؛ و این وضعیت، وضعیت چندان مطلوبی نیست.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس (۱۳۶۱ ش) و روز مقاومت ایثار و پیروزی گفت: امام خمینی (ره) فرمودند: مردم ایران ثابت کرده‌اند که تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند، ولی تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آن را هرگز نخواهند داشت، ملت شریف ایران همیشه در مقابل شدیدترین حملاتِ تمامی جهانِ کفر علیه اصول انقلابِ خویش مقاومت کرده است.

امام جمعه دشتستان اضافه کرد: ما باید آن مقاومت و روح اسلامی را حفظ کنیم و آن سختی‌ها (یی را) که به خود پیغمبر اسلام (ص) گذشته است، به یاد آوریم. باید فکر کنیم که پیغمبر (ص) چه کرده است، او یک بشر است، اما وظیفه دارد و خدا به او امر کرده است که باید استقامت کنی، همانطور که پیغمبر (ص) به استقامت و مقاومت مأمور است، هر کس که همراه او است و به او گرویده است، مأموریت دارد استقامت کند.

درس عظیم آزادی خرمشهر

وی بیان کرد: آزادی خرمشهر ضربه بزرگی را به دشمن بعثی وارد ساخت و رژیم صدام پس از تحمل این شکست، در تمامی طول جبهه‌های نبرد دچار انفعال شد و توهم غلبه بر ایران را برای همیشه به فراموشی سپرد.

وی گفت: بنابراین آزادی خرمشهر تنها یک پیروزی ساده نبود بلکه این پیروزی آغازی بر شکست‌های پیاپی دشمن در جبهه‌های نبرد بود و در واقع آزادی خرمشهر پایان توهم دشمنانی بود که به شکست و اشغال ایران و نابودی نظام جمهوری اسلامی دل بسته بودند.

مصلح بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در تبیین منطق مقاومت ، پنج نکته مهم را یادآور شدند این پنج مورد عبارت است از این‌که مقاومت، مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و باشرفی در مقابل تهدید و زورگویی است، مقاومت برخلاف تسلیم، موجب عقب‌نشینی دشمن می‌شود.،مقاومت هزینه دارد اما هزینه‌ی سازش و تسلیم، از هزینه‌ی مقاومت به مراتب بیشتر است، وعده‌ی الهی در قرآن این است که طرفداران حق، ممکن است قربانی بدهند اما پیروز نهایی‌اند، مقاومت یک امر ممکن است درست نقطه‌ی مقابل فکرِ غلط کسانی که می‌گویند مقاومت فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به جهاد تبیین از نگاه رهبری گفت: رهبری فرموده‌اند که جبهه دشمن امروز به یک تهاجم ترکیبی دست زده، یعنی جنبه اقتصادی در آن هست، جنبه‌ی سیاسی در آن هست، جنبه‌ی امنیتی در آن هست، جنبه‌ی رسانه‌ای در آن هست، جنبه‌ی دیپلماسی در آن هست، از همه جهت یک حمله‌ی ترکیبی دسته جمعی را شروع کرده‌اند.

امام جمعه دشتستان با اشاره به درس و عبرت اندلس از این نگرانی رهبر معظم انقلاب، سه دهه می‌گذرد که می‌فرمود: «تهاجم فرهنگی مثل خودِ کار فرهنگی، اقدامِ آرام و بی‌سر و صدایی است»

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرودند در مقابل تهاجم فرهنگی دو چیز لازم است: یکی کار، یکی ابتکار؛ این دو نقطه‌ی مهم را باید در نظر داشت‌؛ باید کار ابتکاری کنیم. موضع اثباتی، تهاجمی و حرکت صحیح باید داشته باشیم. در مقابل فرهنگ مهاجم، بدترین، زشت‌ترین و خسارت‌بارترین کار، انفعال است. منفعل شدن و پذیرفتن تهاجم دشمن، خطایی است که بایستی از آن پرهیز کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است
2023-06-02T14:07:26+03:30
دامغان- امام جمعه دامغان از قیام خونین ۱۵ خرداد به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: ملت ایران در این روز یک هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند.

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام
2023-06-02T14:07:25+03:30
یاسوج_ امام جمعه موقت یاسوج گفت: امروز، انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است.

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
مهدی‌شهر- امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه عمل بر اساس تکلیف یکی از ویژگی‌های مهم امام خمینی (ره) بود، گفت: ایشان به تکلیف خود در قبال خدا و ملت عمل و ن...

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود
2023-06-02T14:07:25+03:30
بوشهر - امام جمعه کنگان گفت: در اولویت قرار دادن احداث بیمارستان خواسته و مطالبه مهم مردم شهرستان کنگان از وزارت بهداشت و درمان است.

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
ساوه- امام جمعه ساوه گفت: در اندیشه امام خمینی(ره) محوری ترین پایه و اساس بودند و ایشان اعتقاد داشتند قدرت منهای ملت، یک قدرت پوسیده است.

شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود

شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود
2023-06-02T13:54:27+03:30
ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود.

تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام/ توطئه دشمنان همیشه با شکست مواجه شده است

تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام/ توطئه دشمنان همیشه با شکست مواجه شده است
2023-06-02T13:54:26+03:30
خرم‌آباد- امام جمعه موقت خرم‌آباد با تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام راحل، گفت: با وجود رهبری آگاه و بصیر و همچنین حضور مردم در صحنه، توطئه دشمنان همیشه نقش بر آ...

امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای به جامعه معرفی شود

امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای به جامعه معرفی شود
2023-06-02T13:54:26+03:30
بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: باید تلاش شود که امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای برای جامعه شناسانده شود.

اثر جدید حسن روح‌الامین از وداع امام رضا(ع) با امام جواد(ع)

 اثر جدید حسن روح‌الامین از وداع امام رضا(ع) با امام جواد(ع)
2023-06-02T14:00:57+03:30
نقاشی جدید حسن روح‌الامین با عنوان «روح الرضا علیه السلام» در مشهد رونمایی شد.

تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است

تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است
2023-06-02T13:40:45+03:30
اصفهان- امام جمعه موقت اصفهان گفت: در کنار مسأله حجاب، تورم، گرانی‌ها و اشتغال موجب نگرانی مردم شده و نیازمند عزم جدی است.

«شناخت و مطالعه» منشا رأی مردم باشد/ شکست توطئه دشمنان

«شناخت و مطالعه» منشا رأی مردم باشد/ شکست توطئه دشمنان
2023-06-02T13:40:45+03:30
آرادان- امام جمعه آرادان با اشاره به برگزاری انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و همچنین مجلس شورای اسلامی، گفت: «شناخت و مطالعه» منشا آرا مردم باشد.

انقلاب اسلامی به دنبال استقرار عدالت اجتماعی در جامعه است

انقلاب اسلامی به دنبال استقرار عدالت اجتماعی در جامعه است
2023-06-02T13:40:45+03:30
قزوین- امام جمعه محمودآباد گفت: استقرار عدالت اجتماعی و قسط اسلامی بر مبنای قانون و تحقّق اسلام در زندگی مردم و درآمدن به صورت یک جامعه نمونه اسلامی از اهداف...

مکتب امام یک بسته کامل در ابعاد مختلف است

مکتب امام یک بسته کامل در ابعاد مختلف است
2023-06-02T13:40:44+03:30
بوشهر- امام جمعه وحدتیه گفت: مکتب امام خمینی(ره) یک بسته کامل در ابعاد مختلف است که باید به خوبی تبیین شود.

کنسرت سالار عقیلی در تهران / آهنگ چه می‌کشم را اینجا بشنوید

 کنسرت سالار عقیلی در تهران / آهنگ چه می‌کشم را اینجا بشنوید
2023-06-02T13:47:44+03:30
سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی در روزهای نزدیک به برگزاری کنسرتش در تهران، آهنگ «چه می‌کشم» را منتشر کرد.

«شناخت و مطالعه» منشاء رأی مردم باشد/ شکست توطئه دشمنان

«شناخت و مطالعه» منشاء رأی مردم باشد/ شکست توطئه دشمنان
2023-06-02T13:27:25+03:30
آرادان- امام جمعه آرادان با اشاره به برگزاری انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و همچنین مجلس شورای اسلامی، گفت: «شناخت و مطالعه» منشاء آراء مردم باشد.

سیاست‌های اخیر خارجی کشور نشان از تحقق «ایران قوی» است

سیاست‌های اخیر خارجی کشور نشان از تحقق «ایران قوی» است
2023-06-02T13:27:25+03:30
اصلاندوز- امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: روند اخیر سیاست خارجی در کشور نشانگر ایران مقتدر بوده و مبین تحقق «ایران قوی» است.

ترویج گفتمان امام خمینی (ره) راهگشای مشکلات جامعه است

ترویج گفتمان امام خمینی (ره) راهگشای مشکلات جامعه است
2023-06-02T13:27:25+03:30
قزوین- امام جمعه محمدیه گفت: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی که همان گفتمان امام خمینی (ره) است راهگشای مشکلات امروز جامعه است و همه باید به این گفتمان مراجعه کنند.

علاوه بر حجاب، تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است

علاوه بر حجاب، تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است
2023-06-02T13:27:25+03:30
اصفهان_ امام جمعه موقت اصفهان گفت: در کنار مسأله حجاب، تورم، گرانی‌ها و اشتغال موجب نگرانی مردم و متدینان شده است و نیازمند عزم جدی است.

۷ مستند پرتره کمیاب از مشاهیر تاریخ سینما اکران می‌شود

 ۷ مستند پرتره کمیاب از مشاهیر تاریخ سینما اکران می‌شود
2023-06-02T13:34:25+03:30
مستند پرتره‌های کمیابِ هفت تن از مشاهیر تاریخ سینمای جهان با زیرنویس فارسی در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود.

توطئه‌های دشمنان با تدبیر رهبر انقلاب خنثی شده است/تحرک در حوزه دیپلماسی شایسته تحسین است

توطئه‌های دشمنان با تدبیر رهبر انقلاب خنثی شده است/تحرک در حوزه دیپلماسی شایسته تحسین است
2023-06-02T13:14:05+03:30
خطیب نماز جمعه تهران گفت: دشمنان رهبری هم ایشان را دوراندیش‌ترین‌ رهبر جهان نامیده‌اند و با تدبیر الهی‌اش در طول این ۴۴ سال‌ توطئه‌ها خنثی شده است و به فضل ا...

حضرت امام خمینی (ره) ملت ایران را کیمیا کرده است

حضرت امام خمینی (ره) ملت ایران را کیمیا کرده است
2023-06-02T13:14:05+03:30
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: حضرت امام راحل کیمیا و اکسیری بود که با انقلاب اسلامی ملت ایران را کیمیا کرده است.

نظارت بر قیمت کالاها در بازار افزایش یابد

نظارت بر قیمت کالاها در بازار افزایش یابد
2023-06-02T13:00:45+03:30
بوشهر- امام جمعه دشتستان با تاکید بر لزوم نظارت و کنترل قیمت کالاها در بازار گفت: گاهی احساس می‌شود که بازار رها شده است.

اتحاد ولایت فقیه و امت همه توطئه های دشمنان را خنثی کرده است

اتحاد ولایت فقیه و امت همه توطئه های دشمنان را خنثی کرده است
2023-06-02T12:47:24+03:30
سلطانیه-امام جمعه سلطانیه گفت: مردم انقلابی با تبعیت از ولایت فقیه با جان و دل پیام امام را شنیدند و اتحاد ولایت فقیه و امت همه توطئه ها را خنثی کرده است. 

تحرک در حوزه دیپلماسی کشور شایسته تحسین است

تحرک در حوزه دیپلماسی کشور شایسته تحسین است
2023-06-02T12:34:05+03:30
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تحرک دیپلماسی که در ماه‌های اخیر دیده می‌شود، شایسته تحسین است.

توزیع اعتبارات ورزشی برای بخش سیراف عادلانه نیست

توزیع اعتبارات ورزشی برای بخش سیراف عادلانه نیست
2023-06-02T12:34:05+03:30
بوشهر- امام جمعه سیراف گفت: توزیع اعتبارات ورزشی برای بخش سیراف عادلانه نیست و انتظار داریم مسئولان ورزش استان پاسخگوی این مسائل باشند.

آغاز پخش یک برنامه سینمایی جدید در رادیو

 آغاز پخش یک برنامه سینمایی جدید در رادیو
2023-06-02T11:07:38+03:30
برنامه سینمایی «سینماگرام» با موضوع بررسی وضعیت و مرور تازه‌ترین اخبار سینمای ایران؛ از امشب(جمعه ۱۲ خرداد) به صورت هفتگی از شبکه رادیویی نمایش رو...

انتخاب موقت اعضای هیات اجرایی کارگروه هنرمندان انجمن خادمان قرآن

انتخاب موقت اعضای هیات اجرایی کارگروه هنرمندان انجمن خادمان قرآن
2023-06-02T10:20:45+03:30
نشست اعضای هیأت اجرایی کارگروه هنرمندان برگزار و باوجود اینکه تعداد اعضا به حدنصاب نرسید، انتخاب اعضای هیأت اجرایی به صورت موقت انجام و تعیین رئیس و دبیر آن ...

حال و هوای معنوی مدینة النبی در جلسه تلاوت قرآن/گزارشی از برنامه‌های کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع

حال و هوای معنوی مدینة النبی در جلسه تلاوت قرآن/گزارشی از برنامه‌های کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع
2023-06-02T10:20:45+03:30
دوازدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، باحضور جمعی از پیشکسوتان، قاریان و حافظان ممتاز و ارتباط برخط تصویری با قرآنیان سراسر کشور، در مجتمع امام خمینی (ره)...

ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری در رشته های آوایی و معارفی تمدید شد

ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری در رشته های آوایی و معارفی تمدید شد
2023-06-02T10:20:45+03:30
با موافقت حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت نام چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته های آوایی و معارفی تمدید شد.

محسن یگانه کنسرت برگزار می‌کند

 محسن یگانه کنسرت برگزار می‌کند
2023-06-02T10:27:43+03:30
پس از فروکش کردن بازار اخبار و شایعات، حالا خبر برگزاری کنسرت محسن یگانه در تهران یکی از اتفاق‌های جالب عرصه موسیقی است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)