میرنیوز

نمایشگاه کتاب امروز با ۳۵ برنامه فرهنگی میزبان مخاطبان است

 نمایشگاه کتاب امروز با ۳۵ برنامه فرهنگی میزبان مخاطبان است 2023-05-19T06:00:48+03:30

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، درحالی که دفتر سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به روز پایانی نزدیک شده و تنها یک روز دیگر از این دوره نمایشگاه باقی مانده ستاد، برگزاری برای مخاطبان و علاقمندان کتاب در دهمین روز 35 برنامه متنوع فرهنگی و ادبی  تدارک دیده است.

این درحالی است که شاید بتوان گفت مهمترین برنامه دهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و وزیر امور خارجه ونزوئلا در مراسم رونمایی از کتاب باشد و در پی آن برنامه‌های متنوع فرهنگی درکنار نشست‌های تخصصی امروز جمعه 29 اردیبهشت‌ماه پذیرای علاقمندان به فرهنگ و ادب کشورمان است.

برنامه‌های کوشک کتاب

مسئولین ستاد برگزاری در کوشک کتاب آیین رونمایی از اولین شماره دوره جدید ماهنامه سوره با حضور خانم سلام زواوی، علی محمد مودب، محمد حمزه‌زاده ساعت10:30 تدارک دیده‌اند و نقد و بررسی کتاب «اشک را مهلت ندادیم» با حضور جواد کلاته و سمیه جلالی ساعت 13 برگزار می‌شود.
این درحالی است که بعد از ظهر مراسم رونمایی از کتاب «آوریل درون کودتا» با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوان خیل پینتو، وزیر امور خارجه ونزوئلا ساعت 14 مهمترین برنامه کوشک کتاب است و پس از آن  نقد و بررسی کتاب «راه درست زندگی پس از سی سالگی» با حضور علیرضا شیری و سهیل رضایی ساعت 16 تدارک دیده شده است.
برنامه‌ریزی در این بخش از نمایشگاه کتاب اینگونه است که بعد از چندین برنامه فرهنگی و ادبی نوبت به کمی خنده و شادی خواهد رسید که استندآپ کمدی کتاب با حضور هانا ستوهی ساعت 17 برگزار می‌شود و پس از آن   رونمایی از کتاب «سربه‌هوا» با حضور خانواده محترم شهید خلبان عباس اکبری و اکرم الف‌خانی ساعت 18 و در نهایت آخبرین برنامه در کوشک کتاب   رونمایی از کتاب «آسیدمحسن» ساعت 19:30 است.

برنامه‌های سالن جوایز کتاب‌های سال جمهوری اسلامی ایران
اما در سالن جوایز کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از ساعت 10:30 تا 18:30 چهار برنامه میزبان علاقه‌مندان است که اولین نشست مرتبط به فلسطین است. نشست مسئله فلسطین و جایزه جلال با معرفی دو کتاب دوره پانزدهم «صور» و «صور سکوت» با حضور حسینعلی جعفری و محمد قائم‌خانی ساعت 10:30 برگزار خواهد شد و درپی آن  مراسم «نمانویس» با موضوع تفاوت نوشتن سینمایی با داستان با حضور مجید آقایی ساعت 14:30 تدارک دیده است.
در ادامه  «آرکی‌تایپ داستان‌نویس» با حضور محمدرضا شرفی خبوشان ساعت 16:30 میزبان علاقمندان به داستان‌نویسی است و نهایتاً آخرین برنامه  دیدار با محمدرضا سرشار ساعت 18:30 است.

برنامه‌های گوشه نقد
امروز در دهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب  گوشه نقد (سرای ناشران داخلی) نیز برنامه‌های متنوعی را تجربه می‌کند که اولین آن رونمایی از کتاب «شیخیه؛ باورها و ریشه‌ها» با حضور حسین منتصب مجابی، حمید سزاوار و عبدالحسین فخاری ساعت 10:30 است و بلافاصله پس از آن   نقد و بررسی کتاب «اشک را مهلت ندادیم» با حضور جواد کلاته عربی و سمیه جمالی ساعت 13 انجام می‌شود.
 اما اواسط روز برنامه رونمایی و بررسی کتاب‌های «تاج طلا» و «ملکا» با حضور سمیه سادات لوح موسوی و مریم مشایخی ساعت 15 میزبان علاقمند است و در نهایت رونمایی از دو دفتر شعر و بررسی رمان «تشریف» عزتی پاک ساعت 17 و در پی آن نشست تخصصی نشر نوپا زبان فارسی با حضور مرتضی تسخیری، حامد عبداللهی‌ها و حامد شاکری‌نژاد ساعت 18 برنامه را تکمیل می‌کند.

برنامه‌های سرای کارگاه‌های آموزشی
یکی از پررفت‌وآمد ترین بخش‌های نمایشگاه کتاب تهران امسال سرای کارگاه‌های آموزشی بود که امروز در دهمین روز نیز مسئولان ستاد برگزاری برنامه‌های متنوعی متناسب با تقویم نمایشگاه تدارک دیده‌اند و اولین این برنامه‌ها برنامه «خیام فردوسی و جهان امروز ما» با حضور امیر الهامی، استاد هوشنگ یونسی و کیانوش بتواز است و در پی آن  برنامه «میراث فرهنگی ناملموس استان همدان» با حضور علی مالمیر و محسن جاجان ساعت 14 میزبان علاقمند است.
اما ساعت 15 رونمایی از کتاب «غول امتحان شیمی» برگزار می‌شود و نهایتاً «مهارت‌های نگارش و راه‌های پیشگیری از سرقت علمی» با حضور حافظ علیپور  ساعت 17 میزبان علاقمندان است.

نشست‌های سرای ملل
از روز اول نمایشگاه سرای ملل همواره مورد توجه علاقمندان به فرهنگ و ادب و البته مقامات و مسئولان کشورمان و سایر کشورها بود امروز نیز به واسطه برنامه‌هایی که تدارک دیده شده احتمالا این سرا مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار خواهد گرفت.

اولین برنامه تدارک دیده شده برای مخاطبان دهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  «همکاری نخبگان ایرانی و عرب در زمینه ایجاد تمدن نوین اسلامی» با حضور یوسف شقره، رییس اتحادیه نویسندگان الجزایر و نایب رییس اتحادیه ادبای عرب، محمدعلی آذرشب عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از ساعت 11 تا 12 است و پس از دوساعت در ساعت 14 سرای ملل میزبان برنامه «ترجمه ادبی» با حضور بتول مشکین‌فام، عضو هیئت علمی و رییس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، احسان عباسلو، مدرس، مترجم و سرداور کتاب‌های سال در حوزه ترجمه و احمد شهریار خواهد بود.

پس از آن برنامه «میراث فراگیر» و رونمایی از آثار مقام معظم رهبری به زبان‌های بنگلا و سواحیلی با حضور محمد اخگری، معاون بین‌الملل موسسه انقلاب اسلامی، محمدحسن مقیسه، پژوهشگر و تدوینگر کتاب «میراث فراگیر»، سلوم بندیرا مکوکی، مترجم و پژوهشگر زبان سواحیلی، راشد عباس، مترجم و کارشناس حوزه پاکستان، سید حسن صحت، رایزن فرهنگی سابق ایران در بنگلادش، بلرام شکلا، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران و سهیل اسعد، رییس موسسه فیکا برگزار می‌شود.

برنامه‌های غرفه کتاب
امروز غرفه کتاب هم برنامه با دو برنامه میزبان علاقمندان کتاب است که اولین برنامه «از کجا شروع کنیم؟» با محوریت کسب درآمد ارزی ویژه هنرمندان تصویرگر و گرافیست با حضور محمدرضا ذاکری ساعت 10  را تدارک دیده و همچنین برنامه «درون کتاب چه می‌گذرد؟» با حضور معیار سپهری ساعت 16 میزبان علاقمندان است.

برنامه سرای کودک و نوجوان و دیگر سراها
در این بخش برای دهمین روز 5 برنامه تدارک دیده شده است که اولین برنامه معرفی کتاب «دستمال خیس ابر و اتویم بی‌بخار است» با حضور غلامرضا بکتاش ساعت 10:30 است و پس از یک ساعت  برنامه «خلا داستان در سینمای کودک و نوجوان» با حضور جلیل اکبری صحت و امید بهشتی ساعت 11:45 برگزار می‌شود.
پس از دو برنامه ابتدایی با تقریبا سه ساعت وقفه نوبت به برنامه رونمایی از نشریه «مهر آیه» و تجلیل از دختران شهدای مدافع حرم ساعت 15 می‌رسد و بلافاصله بعد از آن   کارکردهای شناختی قصه‌گویی و داستان‌خوانی برای کودکان با حضور لیلا کاشانی وحید ساعت 16:30 برگزار خواهد شد و نهایتاً   رونمایی از «کتاب آشپزی با مادران» با حضور سامان گلریز ساعت 17:45پایان بخش برنامه‌های دهمین روز این بخش از نمایشگاه است.

در سرای آموزشی نیز ساعت 15 با برنامه‌ای تحت عنوان باید‌ها و نباید‌های چاپ قیمت روی کتاب با حضور آقای دهقانی میزبان علاقه‌مندان است و  سینما کتاب نیز انیمیشن «لوپتو» از ساعت 10 تا 12، مستند «آثار عجم» از ساعت 14 تا 16 و فیلم سینمایی «هناس» ساعت 17 تا 19 نمایش داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

موضوع گرانی دغدغه همه مردم است

موضوع گرانی دغدغه همه مردم است
2023-06-02T15:14:06+03:30
اردستان-امام جمعه موقت اردستان گفت: اکنون موضوع گرانی دغدغه همه مردم است و در اردستان که قطب تولید مرغ در استان بوده، نرخ مرغ از نرخ مصوب بالاتر است که از مس...

ارتباط مردم با امام(ره) باعث پیروزی انقلاب شد/ شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ

ارتباط مردم با امام(ره) باعث پیروزی انقلاب شد/ شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ
2023-06-02T15:14:06+03:30
کرمان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: ارتباط مردم با امام خمینی(ره) باعث پیروزی انقلاب شد.

مسئولان برای پایداری آب شرب شاهرود راهکار عملی ارائه دهند

مسئولان برای پایداری آب شرب شاهرود راهکار عملی ارائه دهند
2023-06-02T15:14:06+03:30
شاهرود- امام جمعه شاهرود از مسئولان خواست تا برای پایداری آب شرب شهرستان راهکار عملی ارائه کنند و گفت: با گرم شدن دمای هوا تنش آبی در خطه شاهوار شدت گرفته است.

انتقاد و تبیین با جامع‌نگری به روشنگری تبدیل می‌شود

انتقاد و تبیین با جامع‌نگری به روشنگری تبدیل می‌شود
2023-06-02T15:14:05+03:30
نائین - امام جمعه شهرستان نائین گفت: نقد، تحلیل و تبیین زمانی منجر به روشنگری می‌شود که مانند تحلیل رهبر انقلاب در موضوع مجلس یازدهم تحلیلی جامع نگرانه باشد.

فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است

فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است
2023-06-02T15:14:05+03:30
دماوند- امام جمعه دماوند گفت: فقدان سیستم تصفیه فاضلاب بزرگترین تهدید محیط زیستی دماوند است.

امام خمینی با اخلاص و شجاعت ایران را از سقوط نجات داد / گره گشایی از منطقه آزاد با درایت رئیس جمهور

امام خمینی با اخلاص و شجاعت ایران را از سقوط نجات داد / گره گشایی از منطقه آزاد با درایت رئیس جمهور
2023-06-02T15:00:45+03:30
اردبیل-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: امام خمینی (ره) با درایت، اخلاص، شجاعت و جهان بینی خود توانست ایران را از سراشیبی سقوط نجات دهد.

امام (ره) لحظه‌ای از حمایت مستضعفان جهان دست برنداشتند

امام (ره) لحظه‌ای از حمایت مستضعفان جهان دست برنداشتند
2023-06-02T15:00:45+03:30
کرج- امام جمعه کرج گفت: امام خمینی (ره) حتی یک لحظه از حمایت از محرومان و مستضعفان جهان دست برنداشتند.

نمایندگان مجلس دقت بیشتری در لایحه عفاف و حجاب داشته باشند

نمایندگان مجلس دقت بیشتری در لایحه عفاف و حجاب داشته باشند
2023-06-02T15:00:45+03:30
قزوین- امام جمعه آوج با درخواست از نمایندگان مجلس مبنی بر نظارت و دقت بیشتر بر قانون عفاف و حجاب تاکید کرد: باید خروجی مجلس در حوزه عفاف و حجاب برآمده از یک ...

اجازه تحریف راه و خط امام(ره) را ندهیم

اجازه تحریف راه و خط امام(ره) را ندهیم
2023-06-02T14:47:25+03:30
ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: اجازه ندهیم، راه و خط امام دچار تحریف شود، وصیت نامه امام یک سرمایه ارزشمند است، که نباید آن را از یاد ببریم.

هدایت‌های امام راحل منشأ بیداری ملت ایران بود

هدایت‌های امام راحل منشأ بیداری ملت ایران بود
2023-06-02T14:47:25+03:30
زنجان- امام جمعه زنجان گفت: آنچه که باعث بیداری ملت ایران در دوران حکومت ظالمانه شاهنشاهی شد، هدایت‌های امام راحل بود.

امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت

امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت
2023-06-02T14:47:25+03:30
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت.

۱۵ خرداد یکی از مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است/ ضرورت تبعیت از ولایت فقیه

۱۵ خرداد یکی از مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است/ ضرورت تبعیت از ولایت فقیه
2023-06-02T14:34:06+03:30
شیراز- امام جمعه شیراز گفت: ۱۵ خرداد ماه یکی از مهم ترین روزهای تاریخی در مسیر انقلاب اسلامی ایران و تعالی آن است.

کشورهای منطقه قابل اعتماد نبودن آمریکا را درک کرده اند

کشورهای منطقه قابل اعتماد نبودن آمریکا را درک کرده اند
2023-06-02T14:34:05+03:30
قزوین- امام جمعه ارداق گفت: امروز کشورهای همسایه و کشورهایی که تا دیروز به آمریکا اطمینان داشتند به خوبی فهمیده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

نداشتن توانایی مالی بهانه‌ قابل قبولی برای ازدواج نکردن نیست

نداشتن توانایی مالی بهانه‌ قابل قبولی برای ازدواج نکردن نیست
2023-06-02T14:34:05+03:30
تبریز- امام جمعه تبریز گفت: برخی‌ها بهانه‌ای از جمله اقتصاد و نداشتن توانایی مالی را عدم ازدواج می‌آورند در حالیکه اینها بهانه‌ای نمی‌تواند باشد.

رکورد کاهش نرخ باروری در دنیا متعلق به ایران است

رکورد کاهش نرخ باروری در دنیا متعلق به ایران است
2023-06-02T14:34:05+03:30
زنجان-امام جمعه قیدار گفت: در حال حاضر ایران با توجه به کاهش بی‌سابقه زاد و ولد در سه دهه گذشته، رکورد کاهش نرخ باروری در جهان را از آن خود کرده است.

تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل بی نتیجه بود

تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل بی نتیجه بود
2023-06-02T14:34:05+03:30
خرمشهر- امام جمعه خرمشهر گفت: تلاش‌ها برای انحراف از مسیر امام راحل زیاد بوده اما به واسطه رهبری معظم انقلاب اسلامی و بصیرت مردم تلاش‌ها بی نتیجه بود.

امام خمینی(ره) فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود

امام خمینی(ره) فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود
2023-06-02T14:20:45+03:30
یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به ویژگی‌ها و سیره زندگانی امام خمینی(ره) گفت: امام راحل در تمامی ابعاد شخصیتی فردی جامع برای امامت انقلاب اسلامی بود.

کشورهای اسلامی مرزبندی خود با آمریکا و اسرائیل را حفظ کنند/امام راحل درابعاد مختلف شخصیت ممتازی بود

کشورهای اسلامی مرزبندی خود با آمریکا و اسرائیل را حفظ کنند/امام راحل درابعاد مختلف شخصیت ممتازی بود
2023-06-02T14:20:45+03:30
قم- امام جمعه قم بر لزوم تقویت ارتباط ایران با کشورهای همسایه و ضرورت حفظ مرزبندی کشورهای اسلامی با آمریکا و اسرائیل تاکید کرد.

مصرف آب در همه حوزه‌ها مدیریت شود/ استان سمنان تشنه‌تر از همیشه

مصرف آب در همه حوزه‌ها مدیریت شود/ استان سمنان تشنه‌تر از همیشه
2023-06-02T14:20:44+03:30
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به تنش آبی موجود در استان، گفت: یکی از نکاتی که باید مد نظر قرار گیرد، مدیریت مصرف آب در همه حوزه‌ها همچون کش...

از بازگشت آرامش به سینما تا رفع مشکل «کلاه قرمزی»/ گفت‌وگو با مرضیه برومند

 از بازگشت آرامش به سینما تا رفع مشکل «کلاه قرمزی»/ گفت‌وگو با مرضیه برومند
2023-06-02T14:27:34+03:30
مدیرعامل خانه سینما در واکنش به این سؤال که باید چه کار کرد آرامش به سینمای ایران برگردد، می‌گوید: من فکر می‌کنم در هیچ زمانی نباید فرهنگ و هنر تعطیل شود؛ ا...

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است
2023-06-02T14:07:26+03:30
دامغان- امام جمعه دامغان از قیام خونین ۱۵ خرداد به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: ملت ایران در این روز یک هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند.

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام

انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است/ صدور گفتمان امام
2023-06-02T14:07:25+03:30
یاسوج_ امام جمعه موقت یاسوج گفت: امروز، انقلاب اسلامی فراتر از مرزها در حال معرفی است.

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود

عمل بر اساس تکلیف مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
مهدی‌شهر- امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه عمل بر اساس تکلیف یکی از ویژگی‌های مهم امام خمینی (ره) بود، گفت: ایشان به تکلیف خود در قبال خدا و ملت عمل و ن...

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود

یک بیمارستان جدید در کنگان احداث شود
2023-06-02T14:07:25+03:30
بوشهر - امام جمعه کنگان گفت: در اولویت قرار دادن احداث بیمارستان خواسته و مطالبه مهم مردم شهرستان کنگان از وزارت بهداشت و درمان است.

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود

مردم محوری و توجه به مستضعفین اندیشه امام خمینی(ره) بود
2023-06-02T14:07:25+03:30
ساوه- امام جمعه ساوه گفت: در اندیشه امام خمینی(ره) محوری ترین پایه و اساس بودند و ایشان اعتقاد داشتند قدرت منهای ملت، یک قدرت پوسیده است.

شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود

شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود
2023-06-02T13:54:27+03:30
ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: شخصیت امام خمینی (ره) باید در جامعه تبیین شود.

تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام/ توطئه دشمنان همیشه با شکست مواجه شده است

تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام/ توطئه دشمنان همیشه با شکست مواجه شده است
2023-06-02T13:54:26+03:30
خرم‌آباد- امام جمعه موقت خرم‌آباد با تشریح ویژگی‌های شخصیتی امام راحل، گفت: با وجود رهبری آگاه و بصیر و همچنین حضور مردم در صحنه، توطئه دشمنان همیشه نقش بر آ...

امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای به جامعه معرفی شود

امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای به جامعه معرفی شود
2023-06-02T13:54:26+03:30
بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: باید تلاش شود که امام خمینی(ره) توسط هنرمندان و فعالان رسانه‌ای برای جامعه شناسانده شود.

اثر جدید حسن روح‌الامین از وداع امام رضا(ع) با امام جواد(ع)

 اثر جدید حسن روح‌الامین از وداع امام رضا(ع) با امام جواد(ع)
2023-06-02T14:00:57+03:30
نقاشی جدید حسن روح‌الامین با عنوان «روح الرضا علیه السلام» در مشهد رونمایی شد.

تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است

تورم و گرانی موجب نگرانی مردم شده است
2023-06-02T13:40:45+03:30
اصفهان- امام جمعه موقت اصفهان گفت: در کنار مسأله حجاب، تورم، گرانی‌ها و اشتغال موجب نگرانی مردم شده و نیازمند عزم جدی است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)