میرنیوز

پیوند «سینما و کتاب»، با علاقه هنرمندان، توجه نویسندگان و جدیت مدیران صورت می‌گیرد

 پیوند «سینما و کتاب»، با علاقه هنرمندان، توجه نویسندگان و جدیت مدیران صورت می‌گیرد 2023-05-17T15:40:42+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سینما و کتاب یکی از عناوین مطرح در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بود. از برگزاری نشست‌های مرتبط با این حوزه در محافل نقد و بررسی تا اکران فیلم‌های سینمایی، مستند و انیمیشن در نمایشگاه کتاب.

به طور کلی میان این دو حوزه ارتباط خوبی برقرار است و سالیان درازی است که کتب گوناگونی در زمینه سینما چاپ می‌شود. از سوی دیگر رمان‌ها، داستان‌ها و اشعار نیز همواره به عنوان منبع اقتباس در سینما استفاده شده است. بنابراین پیوند و ارتباط سینما و کتاب یکی از مباحث مهم و پربسامد دنیای میان رشته‌های فرهنگی است.

امسال نیز در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، انتشاراتی مانند بنیاد سینمایی فارابی، انجمن سینمای جوانان ایران، ساقی و... کتب مهمی که در حوزه سینما و همینطور اقتباس داشتند را به نمایشگاه آوردند.

امسال از سوی انتشارات بنیاد سینمایی فارابی، کتب روایت در سینما نوشته دیوید بردول، داستان‌گویی در سینما و تلویزیون از کریستین تامپسون، بازاندیشی مباحث رمان و فیلم نوشته کامیلیا الیوت، فیلمنامه نویسی پیشرفته لیندا سیگل، چگونه از هر چیزی اقتباس کنیم؟ به قلم ریچارد کریوولن، چگونه مشکلات فیلمنامه را حل کنیم از سید فیلد و همچنین فیلمنامه‌های گوناگون مانند مخصمه و رهایی از شاوشنگ را به نمایشگاه آورده است.

سینما , فیلم , کتاب و ادبیات , نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

انتشارات ساقی نیز که یکی از ناشران قدیمی حوزه سینما است، امسال یکی از کتب مهم فیلمنامه‌نویسی را به بازار کتاب آورده است. کتاب «آناتومی داستان» نوشته جان تروپی که شاگرد سید فیلد، از بزرگان آموزش فیلمنامه نویسی در جهان است. کتاب بسیار مهم و مطرح «داستان» نوشته سید فیلد در آموزش فیلمنامه‌نویسی، دارای ارجاعاتی به فیلم‌های سینمایی است که عموماً فیلم‌های قدیمی و کلاسیک است. اما در کتاب آناتومی داستان، نویسنده که تمرکزش بیشتر روی پرده سوم فیلمنامه است، به فیلم‌های جدید سینمای جهان نیز اشاره دارد.

سینما , فیلم , کتاب و ادبیات , نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

ساقی همینطور در کنار فیلم‌نامه‌های مهمی چون بابل و ظهور -که البته بخش قابل توجهی از آنان امسال به بازار نیامده است- کتاب «بیست کهن الگوی پیرنگ» نوشته رونالدو بی توبیاس را که پیرنگ‌های سینمایی را توضیح داده است به نمایشگاه آورده است.

اما انتشارات «انجمن سینمای جوانان ایران» هم امسال در کنار کتاب‌‌هایش سالن سینمای سیار را با خود به نمایشگاه کتاب آورده است. در این سالن سینمایی در کنار نمایش فیلم‌‌هایی که عموما اقتباس‌ بر اساس کتاب‌ها یا زندگی انسان‌ها وقایع مهم هستند، کتبی چون اقتباس ادبی در سینمای ایران نوشته پرویز جاهد، روایت در فیلم کوتاه، داستان گویی در فیلم کوتاه به قلم سعید عقیقی، فیلمنامه نویسی 1و2، فیلم‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ از کریشناکونار منون، باغ بی‌کران و همیشه بهار که بازخوانی متون کهن برای اقتباس ادبی است انتخاب‌های سینماگرانی چون عزیز الله حمیدنژاد، جوادطوسی، داریوش مودبیان، رضا رهگذر، هوشنگ مرادی کرمانی، پوران درخشنده و است که به کوشش مهدی فرودگاهی جمع‌آوری شده است.

سینما , فیلم , کتاب و ادبیات , نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

پورزارعی مسئول نشست‌های سینمایی این غرفه در گفت‌وگوی خود با خبرنگار تسنیم گفت که هدف از برگزاری سینماسیار و نشست‌های سینمایی در اینجا، فرهنگ‌سازی و تقویت ارتباط میان سینما و کتاب است. اینگونه که افرادی که برای خرید کتاب به نمایشگاه می‌آیند، بدانند که فیلم‌های زیادی بر اساس زندگی چهره‌های مهم و اتفاقات گوناگون ساخته شده است که در اینجا به نمایش درمی‌آید. همینطور بعد از نمایش فیلم‌ها کارگردانان و سینماگران مرتبط با همان فیلم با علاقمندان سینما و کتاب صحبت می‌کنند تا در جریان سختی‌ها و نکات مهم فیلمسازی قرار بگیرند.

البته انجمن سینمای جوانان ایران امسال در چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز به موضوع ارتباط میان کتاب و سینما توجه دارد. مسابقه «کتاب و سینما» بخش جنبی و ویژه چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. قرار است که خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن سینمای جوانان ایران از فیلم‌ و فیلم‌نامه‌های تولید شده با موضوع «کتاب و کتاب‌خوانی، صنعت نشر، اقتباس ادبی، پاسداشت و سرگذشت مؤلفین و ناشرین و خادمین حوزه نشر» تجلیل به عمل می‌آورد. در سومین روز جشنواره نیز با عنوان «روز کتاب و سینما» آثار برگزیده به نمایش در خواهد آمد. در مراسم اختتامیه جشنواره نیز «جایزه بزرگ کتاب و سینما» و «تندیس چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» به برگزیده برتر اهدا خواهد شد.

اما درباره تقویت ارتباط میان سینما و کتاب مدیران چه می‌گویند؟ در این‌باره احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه کتاب با اشاره به اهمیت اقتباس‌ ادبی در سینما گفت که  البته در سینمای ما آثار ادبی زیادی به فیلم‌های خوب تبدیل شده است، اما برداشت من این است که هنوز رمان‌ها و کتاب‌های زیادی خصوصاً در ادبیات دفاع مقدس وجود دارد که هنوز به فیلم تبدیل نشده است و جای کار دارد. علاوه بر این در حوزه کودک و نوجوان نیز کتاب‌های بسیار خوبی از گذشته وجود دارد که هنوز به فیلم تبدیل نشده‌اند. رهبر انقلاب نیز در زمینه کتاب کودک و نوجوان نیز بر اهمیت این موضوع تأکید داشتند که باید کتب کودک با جدیت بیشتری دنبال شود.

سینما , فیلم , کتاب و ادبیات , نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

وی بیان کرد: به همین دلیل، امسال از انجمن سینمای جوانان ایران برای برگزاری بخش سینما و کتاب دعوت کردیم تا برخی از آثار اقتباسی را نمایش دهند. اما مهمتر از آن این است که انجمن سینمای جوانان ایران، امکان آشنایی ناشران را با ظرفیت‌های تولید در سینما فراهم کند تا ناشران کتاب‌هایی که در این زمینه دارند را برای اقتباس سینمایی معرفی کنند. این زمینه امسال در زمینه فیلم‌های کوتاه ایجاد شد اما می‌تواند در ابعاد بزرگتر با همکاری بنیاد سینمایی فارابی نیز ادامه پیدا کند.

احمدوند درباره سیاست‌های دولت در زمینه پیوند و تقویت میان سینما و کتاب نیز گفت: این موضوع جزو اولویت‌های تولید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در بازدیدی که رهبری داشتند نیز اشاره کردند که باید زیربنای آثار هنری و فرهنگی تولیدکنندگان و هنرمندان، کتاب باشد. در صورتی که خود هنرمندان و تولیدکنندگان اهل مطالعه باشند به مرور شاهد کارهای با کیفیت‌ و بهتری در سینما خواهیم بود. بنابراین باید فاصله میان کتاب و سینما تاجایی که ممکن است، کم شود.

بنابراین در یک نگاه کلی می‌توان گفت که در نمایشگاه کتاب امسال شاهد کتب فراوانی در زمینه سینما و به طور اخص، کتبی که درباره اقتباس ادبی باشند نوشته و چاپ شده است و به طور کلی فضای میان سینما و کتاب نسبت به سال‌های گذشته پروبال بهتری پیدا کرده است. هرچند که باید برای این حوزه فعالیت و ضریب رسانه‌ای بیشتری شکل بگیرد.

بنابراین اگرچه حضور انجمن سینمای جوانان ایران در نمایشگاه برای تقویت پیوند میان کتاب و ادبیات مفید و ضروری است اما باید نشست‌ها و محافل هم‌اندیشی برای این پیوند میان هنرمندان، نویسندگان و ناشران با همکاری مدیران سینمایی کشور شکل بگیرد. به نظر می‌رسد که همانطور که معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفته است، نقش بنیاد سینمایی فارابی در این میان اهمیت بیشتری به دلیل توان بالای آن در تولید دارد.

کتاب‌های فراوانی در زمینه دفاع مقدس اعم از خاطرات، داستان و رمان وجود دارد که هرکدام قابلیت تبدیل به یک فیلم را دارد. اما در این میان کارهای صورت گرفته بسیار کم است و باید با همراهی سه جانبه هنرمندان، نویسندگان و مدیران کتب گوناگون تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به فیلم تبدیل شود.

/گزارش از محمدباقر صنیعی منش/

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

بعد از تبعید،حوزه درسی امام از بهترین حوزه‌های درسی نجف بود/اصلاً زهد حضرت امام بروز پیدا نمی کرد

بعد از تبعید،حوزه درسی امام از بهترین حوزه‌های درسی نجف بود/اصلاً زهد حضرت امام بروز پیدا نمی کرد
2023-06-01T14:54:26+03:30
آیت الله فاضل درباره امام خمینی می گوید: امام در منزل هیچ گونه تحمیلی نسبت به همسر و فرزندان نداشتند، نوعی آزادی برای خانواده قائل بودند که حتی به وسیله سوال...

اعلام نتایج مرحله اول هجدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان

اعلام نتایج مرحله اول هجدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان
2023-06-01T14:40:48+03:30
حسین تقی پور، معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم، از اعلام نتایج آزمون مرحله اول هجدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم خبر داد.

وداع با پیکر شهید محمد جعفری در معراج شهدا + گزارش تصویری

 وداع با پیکر شهید محمد جعفری در معراج شهدا + گزارش تصویری
2023-06-01T14:07:39+03:30
مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم محمد جعفری از شهدای تیپ فاطمیون در معراج شهدا برگزار شد.

اطلاعیه رسانه ملی درباره سخنان امروز رئیس صدا و سیما در دانشگاه امام صادق(ع)

 اطلاعیه رسانه ملی درباره سخنان امروز رئیس صدا و سیما در دانشگاه امام صادق(ع)
2023-06-01T12:21:05+03:30
به دنبال برخی شایعات درباره نام بردن برخی افراد در سخنان امروز رئیس سازمان صداوسیما در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) روابط عمومی رسانه ملی اطلاعیه ای ...

ناجی چنانی، مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در سوریه شد

 ناجی چنانی، مدیر دفتر نمایندگی صداوسیما در سوریه شد
2023-06-01T12:21:05+03:30
با حکم رییس سازمان صداوسیما، ناجی چنانی با حفظ سمت، مدیر دفتر نمایندگی این سازمان در سوریه شد.

آرنولد : بروس ویلیس همیشه یک ستاره بزرگ در خاطره‌ها می‌ماند

 آرنولد : بروس ویلیس همیشه یک ستاره بزرگ در خاطره‌ها می‌ماند
2023-06-01T12:07:44+03:30
آرنولد شوارتزنگر اخیراً در یک مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به همکاری‌هایش با بروس ویلیس گفت: بروس ویلیس هرگز بازنشسته نمی‌شود و همیشه به عنوان یک ستاره بزرگ در ...

شکل‌گیری استراتژی جدید در پلتفرم‌ها / محتوای درخواستی بهترین گزینه برای مدیریت هزینه‌ها

 شکل‌گیری استراتژی جدید در پلتفرم‌ها / محتوای درخواستی بهترین گزینه برای مدیریت هزینه‌ها
2023-06-01T12:07:43+03:30
درشرایطی که صنعت انتشار محتوای سرگرمی در فضای مجازی به نوعی تا سال‌های اخیر رشدی تصاعدی داشته، یک تحقیق علمی نشان می‌دهد روند انتشار محتوای درخواستی سیاستی ...

اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)

اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)
2023-06-01T10:54:26+03:30
 نفرات نخست جشنواره‌های رضوی بیستمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) «نشان ارادت»را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان در جریان مراسم...

دشمنان تلاش می‌کنند نسل جوان را نسبت به روحانیت بدبین کنند

دشمنان تلاش می‌کنند نسل جوان را نسبت به روحانیت بدبین کنند
2023-06-01T10:54:25+03:30
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت در بخشی از درس خارج فقه، با تبریک ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) تصریح کرد: هر آنچه انسان را از بدی بازدارد و بسوی خیرات و خوبی‌ه...

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون حفظ ۲۰ جزء مؤسسه مهد قرآن

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون حفظ ۲۰ جزء مؤسسه مهد قرآن
2023-06-01T10:27:24+03:30
اسامی حافظان قرآن عضو مؤسسه مهد قرآن از سراسر کشور که در مراحل شفاهی و کتبی ششمین دوره آزمون سراسری حفظ ۲۰ جز قبول شدند بر روی سایت این مؤسسه قرار گرفت.

ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها آغاز شد

ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها آغاز شد
2023-06-01T10:14:13+03:30
ثبت نام دوره دوازدهم کلاس مجردها با تدریس حجت‌الاسلام شهاب مرادی مصادف با میلاد امام رضا (ع) آغاز و تا ۳۱ خرداد ادامه خواهد داشت.

روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» در رادیو تبیین

 روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» در رادیو تبیین
2023-06-01T10:07:40+03:30
مدیر رادیو تبیین معتقد است: ما موظفیم تا حقایق انقلاب اسلامی را پیش از آنکه مورد دستبرد شبهه‌افکنی و تحریف دشمن واقع شود،  مبتنی بر راهبرد «تبیین ...

روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» از رادیو تبیین

 روایت حقایق انقلاب اسلامی با راهبرد «تبیین پیش‌دستانه» از رادیو تبیین
2023-06-01T09:41:00+03:30
مدیر رادیو تبیین معتقد است: ما موظفیم تا حقایق انقلاب اسلامی را پیش از آنکه مورد دستبرد شبهه‌افکنی و تحریف دشمن واقع شود،  مبتنی بر راهبرد «تبیین ...

«به بلندای آن ردا» داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع)

 «به بلندای آن ردا» داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع)
2023-06-01T08:47:42+03:30
«به بلندای آن ردا» نوشته سیدمهدی شجاعی داستانی رئال و جزئی‌نگر از شرح زندگانی امام رضا (ع) را از زاویه‌ای متفاوت پیش چشم مخاطب گشوده است.

حجت الاسلام نواب: خدمات ارائه شده به حجاج  ایرانی روبه رشد است

حجت الاسلام نواب: خدمات ارائه شده به حجاج  ایرانی روبه رشد است
2023-06-01T08:27:25+03:30
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بدو ورود به مدینه منوره خدمات ارائه شده به زائران ایرانی را روبه رشد و سازنده توصیف کرد. 

قناعت شاخصه انسان‌های شاکر است

قناعت شاخصه انسان‌های شاکر است
2023-06-01T08:27:25+03:30
مؤسس حوزه علمیه قائم (عج) چیذر گفت: شاکرترین مردم کسانی هستند که قناعت بیشتری دارند؛ همچنانکه کافرترین بندگان خدا کسانی هستند که در مقام حرص و طمع هستند،

اردوی تبلیغی؛ از برپایی میز مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی

اردوی تبلیغی؛ از برپایی میز مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی
2023-06-01T08:27:25+03:30
اردوی تبلیغی جهادی طلاب مدرسه علمیه نجمه خاتون (س) از برپایی ایستگاه مشاوره تا برگزاری جشن ازدواج طلبگی همزمان با ایام دهه کرامت برگزار شد.

سیاست فرعون، افساد فی‌الارض و «تفرقه بینداز و حکومت کن» بود/ کل زندگی دنیا ابزار است

سیاست فرعون، افساد فی‌الارض و «تفرقه بینداز و حکومت کن» بود/ کل زندگی دنیا ابزار است
2023-06-01T08:14:04+03:30
یکی از روش‌های تربیتی قرآن، بیان داستان‌های آموزنده گذشتگان است تا از رفتارهای خوب و نقطه‌های قوت آن‌ها اقتباس و از نقطه‌های ضعف و اشتباهات آن‌ها پرهیز کنیم.

ظهور کرامات از ضریح امام رضا (ع) در بیان آیت الله بهجت(ره)

 ظهور کرامات از ضریح امام رضا (ع) در بیان آیت الله بهجت(ره)
2023-06-01T05:54:30+03:30
آیت الله بهجت(ره) می‌فرمود: کرامات از ضریح امام رضا (ع) بیشتر از ضریح امام حسین (ع) ظاهر می‌شود، بنابراین ایرانی‌ها باید نعمت حرم امام رضا (ع) را که زیارت آ...

هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف قرار دارد/وزارت ارشاد تسهیل گر و حمایتگر است

هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف قرار دارد/وزارت ارشاد تسهیل گر و حمایتگر است
2023-05-31T23:07:28+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این وزارتخانه باید نسبت به هنر دینی حمایتگر و تسهیلگر باشد، گفت: هر هنرمندی در قله فعالیتهایش ارتباط با امام رئوف...

سینما‌ها در نیمه خرداد تعطیل است

 سینما‌ها در نیمه خرداد تعطیل است
2023-05-31T19:27:43+03:30
سخنگوی انجمن سینماداران روز‌های تعطیلی سینما‌ها را در هفته آینده اعلام کرد.

سخنان رئیس صداوسیما در دانشگاه امام صادق(ع)/ از نقش رسانه ملّی در اغتشاشات اخیر تا سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها

 سخنان رئیس صداوسیما در دانشگاه امام صادق(ع)/ از نقش رسانه ملّی در اغتشاشات اخیر تا سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها
2023-05-31T19:27:42+03:30
پیمان جبلی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) درباره چند موضوع توضیحاتی داد و نسبت به سیاست مواجهه با سلبریتی‌ها هم واکنش تندی داشت.

ایران و روسیه به دنبال حمایت از سینماگران و پخش‌کنندگان

 ایران و روسیه به دنبال حمایت از سینماگران و پخش‌کنندگان
2023-05-31T18:34:26+03:30
فعالیت چتر سینمای ایران با حضور در بازار محتوای جهانی worldcontent مسکو ۲۰۲۳ تداوم یافت و در دیدارهای میان مسئولان سینمایی ایران و روسیه مقرر شد مکانیزمی بر...

تجدید میثاق بانوان ایران اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)

 تجدید میثاق بانوان ایران اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره)
2023-05-31T18:07:45+03:30
انسیه خزعلی گفت: امام خمینی(ره) حدی برای زنان در وصیت‌نامه خود در نظر نگرفته‌اند و ذکر کردند که زنان در عرصه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی و نظامی مصمم‌تر...

۳ تصویرگر ایرانی منتخب جشنواره آسیایی محتوای کودک اندونزی شدند

 ۳ تصویرگر ایرانی منتخب جشنواره آسیایی محتوای کودک اندونزی شدند
2023-05-31T17:54:20+03:30
آثار سه تصویرگر ایرانی در فهرست منتخبین چهاردهمین جشنواره آسیایی محتوای کودک (AFCC) اندونزی که با موضوع بازی برگزار شده بود، قرار گرفت.

برنامه‌های رادیو و تلویزیون در ارتحال امام خمینی(ره)

 برنامه‌های رادیو و تلویزیون در ارتحال امام خمینی(ره)
2023-05-31T17:54:19+03:30
شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به مناسبت ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد ویژه‌هایی را تدارک دیده‌اند.

اعلام فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران

 اعلام فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران
2023-05-31T17:54:19+03:30
فراخوان شانزدهمین جشنوارۀ منطقه‌ای موسیقی نواحی ایران پیرامون «تنوع‌ موسیقایی قومی بر اساس وحدت سنت‌های اقوام ایران» و بر پایۀ «خلاقیت‌های مو...

«سوران» جایگزین «گیلدخت» می‌شود + عکس‌های جدید

 «سوران» جایگزین «گیلدخت» می‌شود + عکس‌های جدید
2023-05-31T17:54:19+03:30
سریال «سوران» آخرین حضور مرحوم حسام محمودی به زودی میزبان مخاطبان خود در شبکه یک سیما خواهد بود.

راه حل بحران هویت در دنیای مدرن چیست؟

 راه حل بحران هویت در دنیای مدرن چیست؟
2023-05-31T17:54:18+03:30
کتاب «تحولات نوپدید دینی و معنوی در دنیای معاصر»، اثر محمدمسعود سعیدی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۳۹۸ منتشر شد.

ابوالقاسمی: امام رضا (ع) آیینه رضایت خداست

 ابوالقاسمی: امام رضا (ع) آیینه رضایت خداست
2023-05-31T17:54:18+03:30
نام امام رضا علیه‌السلام از رضوان مشتق شده است؛ یعنی کسی که خود در اوج رضایت و جلب رضا خداوند و بلکه مظهر رضوان خداست. با این نگاه، اشکالی ندارد که ما نمازی...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)