میرنیوز

چه‌خبر از برنامه‌های هشتمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب؟

 چه‌خبر از برنامه‌های هشتمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب؟ 2023-05-17T05:27:22+03:30

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، درحالی روز گذشته سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تهران به اوج هیجان خود رسیده و هیاهوی حضور علاقمندان فرهنگ و هنر محل برگزاری را فرا گرفت که پیش‌بینی‌ها براین است که ادامه این روند در سه روز پایانی برگزاری این رویداد فرهنگی دور از انتظار نیست.

روز گذشته و مصادف با هفتمین روز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اگرچه شاهد رفت و آمد مقامات و مسئولان متعدد به محل برگزاری بودیم و گروه‌های داخلی و خارجی هم از این رویداد فرهنگی بازدید کردند اما نکته‌ قابل توجه حضور گسترده هموطنان و علاقمندان فرهنگ و ادب کشورمان بود که به صدر اخبار تبدیل شد.

شاید بتوان گفت روز گذشته جزو معدود روزهایی از سال بود که علی‌رغم ایجاد ترافیک سنگین در محدوده مصلی تهران تقریباً کسی از این اتفاق نگران یا ناراحت نبود بلکه همه خرسند از استقبال بی‌نظر هموطنان و نور پرفروغ فرهنگ و هنر کشورمان میان جامعه بودند، درحالی که معاندان همواره تلاش می‌کنند، چراغ فرهنگ و هنر را در کشورمان خاموش کنند.

به‌هرحال فارغ از اینکه استقبال هموطنان از هفتمین روز نمایشگاه بی‌نظیر بود و مصلی تهران روز بسیار شلوغ و پرهیجانی را پشت سرگذاشت بسیاری از فعالان و دست‌اندرکاران این رویداد فرهنگی برآورد می‌کنند این روند در سه روز پایانی نمایشگاه نیز ادامه داشته باشد و دوباره شاهد افزایش حضور مخاطبان خواهیم بود.

از این رو مسئولان برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای چند روز باقی مانده برنامه‌های متنوعی تدارک دیده‌اند که از جمله آنها در تدارک 34 برنامه فرهنگی و ادبی متنوع برای روز هشتم است.

کوشک کتاب از نقد تا یادبود و متن‌خوانی
کوشک کتاب با برنامه‌های نقد و بررسی کتاب، یادبودها و پشت صحنه و متن‌خوانی، میزبان شرکت‌کنندگان روز هفتم نمایشگاه کتاب تهران خواهد بود. نقد و بررسی کتاب «اثر نتفلیکس» با حضور آرین طاهری، احسان کاوه و مجید سلیمانی ساعت 10:30 برگزار می‌شود.

نشست تخصصی «مدیریت رسانه کتاب» با حضور محمدحسین ظریفیان یگانه، معصومه کاظمی و محمدرضا سلطانی سا‌عت 13 برگزار می‌شود. مراسم یادبود مرحوم عماد افروغ با رونمایی از کتاب «ایران آینده» با حضور خانواده مرحوم افروغ، حجت ‌الاسلام علی محمدی، محسن دنیوی، حامد ملک¬زاده و محسن دوباشی ساعت 14 برگزار می‌شود. متن خوانی‌هادی مقدم‌دوست ساعت 15 برگزار می‌شود. آیین بزرگداشت و رونمایی از کتاب «قصه راستگو» با حضور حجت الاسلام علی لطیفی، حجت الاسلام حسین حقیقت و علی پویا ساعت 17 برپا می‌شود. متن‌خوانی یاسین حجازی ساعت 18 برگزار می‌شود و نشست «زبان فارسی و ایران زمین» به همراه تجلیل از استاد حسن انوری با حضور استاد حسن انوری، علی رمضانی و سید جواد میرهاشمی ساعت 18:30 دقیقه برگزار می‌شود.

سالن جوایز کتاب‌های سال جمهوری اسلامی ایران با محور جوایز جایزه کتاب سال، جایزه ادبی جلال آل احمد و جشنواره بین‌المللی شعر فجر، چهارشنبه 27 اردیبهشت میزبان سه نشست و یک کارگاه آموزشی است. نشست «گفت‌وگو درباره کتاب تماشای روایت» با حضور محمود بشیری و جواد کاموربخشایش ساعت 10:30 دقیقه صبح برگزار می‌شود.

کارگاه «داستان‌نویسی» با ارائه خسرو باباخانی ساعت 14:30 برگزار می‌شود. نشست «عنصر روایت در آثار کهن» با حضور یاسین حجازی ساعت 16:30 برپا می‌شود. نشست «شعر دفاع مقدس و بررسی کنگره‌های سراسری شعر دفاع مقدس» با حضور محمود اکرامی‌فر و ناصر پروانی ساعت 18:30 برگزار می‌شود.


گوشه نقد از رونمایی تا نقد و بررسی آثار ادبی

گوشه نقد در بخش سرای ناشران داخلی با یک نشست موضوعی، نشست نقد و بررسی کتاب و دو مراسم رونمایی در هفتمین روز نمایشگاه کتاب میزبان شرکت‌کنندگان خواهد بود. نشست تخصصی «نقش و تاثیر هوش مصنوعی بر نشر دیجیتال» با حضور علی میرعرب و محمود متین‌فر ساعت 13 برگزار می‌شود. نشست نقد و بررسی کتاب «عزیز زیبای من» با حضور زینب مولائی، مهدی آقایی، مهدی نقویان، فائضه غفارحدادی و مرتضی قاضی ساعت 15 برگزار می‌شود. مراسم رونمایی و معرفی کتاب «دایاسپورا» با حضور سید پیمان حقیقت‌طلب، محمدمهدی دهدار و مسعود آقایی ساداتی ساعت 17 برگزار می‌شود و مراسم رونمایی، نقد و بررسی کتاب «روایتی تاریخی- تحلیلی از اخلاق‌پژوهی در جهان اسلام» با حضور رستم فلاح، علی‌اکبر علیخانی و جعفر مروارید ساعت 18:30 برگزار می‌شود.

سرای کارگاه‌های آموزشی با نقد و بررسی و نشست تخصصی

سرای کارگاه‌های آموزشی با نقد و بررسی و نشست تخصصی روز هشتم نمایشگاه را پشت سر خواهد گذاشت. نقد و بررسی «خاطره‌نویسی در زیست بوم دفاع مقدس» با حضور شاه رضایی ساعت 10:30 برگزار خواهد شد. نشست «سندشناسی» با ارائه محمدرضا بهزادی ساعت 14 برگزار می‌شود. نشست «چه بخوانیم؟ چگونه بخوانیم؟» با حضور محمد حسینی‌نژاد ساعت 17 برگزار می‌شود.

سرای ملل با دو نشست در روز هشتم نمایشگاه کتاب تهران
نشست «نقد خاطرات رجال سیاسی غربی و بازنمایی شهید سلیمانی در آن‌ها» با حضور فواد ایزدی، الهام عابدینی و مهدی ابراهیم‌زاده ساعت 11 برگزار می‌شود. نشست «ظرفیت‌های صنعت نشر در کشور تونس» و رونمایی از کتاب «الساده الاشراف فی تونس» با حضور محمد اسدی موحد، مولف و مدیر عامل موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین‌المللی الهدی، خورشا، مترجم زبان عربی و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، نماینده سفارت تونس و مهدی مصطفوی، رئیس اسبق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و محمدجواد ابوالقاسمی، پژوهشگر علوم دینی و معاون سابق بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ساعت 18 برگزار می‌شود.

غرفه کتاب ‌آرا 

نشست «طراحی جلد کتاب از رویا تا واقعیت» با حضور احسان جعفرپیشه ساعت 10 در نوبت صبح و ساعت 15 در نوبت عصر برگزار می‌شود.

نشست‌های سرای علمی- فرهنگی دانشگاهی

مراسم رونمایی از کتاب «رده‌شناسی زبان‌های ایرانی» توسط سازمان سمت با حضور محمد دبیر مقدم ساعت 10:30 دقیقه برگزار می‌شود. نشست «جریان‌شناسی کتاب‌های علوم اجتماعی» با سخنرانی محمد ضمیریان و بهزاد جامه بزرگ با اجرای محمدرسول تبیک ساعت 14 برگزار می‌شود. نشست «ویژگی‌های گونه زبان علمی فارسی» توسط مرکز نشر دانشگاهی ساعت 16 برگزار می‌شود.

سرای کودک و نوجوان و برنامه‌های تخصصی کتاب کودک

نشست «هوش احساسی ابزار موفقیت کودکان» با حضور برزو سریزدی ساعت 11:45 دقیقه برگزار می‌شود. نشست «زبان قصه کودک» با حضور مجید راستی و مرجان ظریفی ساعت 15 برگزار می‌شود. نشست «نجات قهرمان؛ ویژگی‌ها و معیارهای قهرمان» با حضور معظمی گودرزی، فرهاد فلاح و عربلو ساعت 16:30 برگزار می‌شود. مراسم رونمایی و جشن امضای «نجات آقای هوت» با حضور پوپک جوان و لیلا کفاش‌زاده ساعت 17:45 دقیقه برگزار می‌شود. نشست «کودک، کتاب وتر‌بیت» با سخنرانی محمدحسین ظریفیان یگانه ساعت 19 برگزار می‌شود.

سرای ناشران آموزشی با رونمایی و نشست فعال است

مراسم رونمایی از کتاب کمک آموزشی ساعت 16 و مراسم رونمایی سری کتاب‌های «بیست تر‌د» ساعت 17 توسط انتشارات کاگو برگزار می‌شود.

اجراهای محیطی و برنامه استیج نمایشگاه

اجرای محیطی نیز هر روز از ساعت 15 تا 18، 14 تا 15:30 و 18 تا 19:30 دقیقه با اجرای برنامه‌هایی چون کلاه کتابی، شادی‌پیمایی، تن‌پوش عروسکی، قصه‌های چمدانی، سنگ کاغذ قیچی، کامی شی بای، پازل قصه‌ها، نمایش عروسکی، خیمه‌شب‌بازی و نقالی، قصه‌گویی خلاق، همبازی، گروه سرود، پاپ‌آپ، آقا جهان، اوریگامی، یه قصه یه کتاب و سفیران کتاب برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

حجاب؛ محصول جمهوری اسلامی یا مؤلفه هویتی؟

حجاب؛ محصول جمهوری اسلامی یا مؤلفه هویتی؟
2023-06-05T13:47:27+03:30
مواجهه با مسئله حجاب باید تبدیل به یک گفتمان مردمی شود تا زنان و دختران در بستر جامعه این هویت مخدوش شده را بازیابند و با هر هجمه و بهانه‌ای آن را از دست نده...

تئاتر از ۶ تا ۱۲ خردادماه در تماشاخانه‌های دولتی ۵۳۰۳ تماشاچی داشت

 تئاتر از ۶ تا ۱۲ خردادماه در تماشاخانه‌های دولتی ۵۳۰۳ تماشاچی داشت
2023-06-05T13:54:22+03:30
براساس آمار منتشر شده هفته گذشته تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی ، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و همچنین تالار هنر میزبان ۵۳۰۳ نفر عل...

ورزی: امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است

 ورزی: امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است
2023-06-05T11:54:26+03:30
محمدرضا ورزی هنرمند شناخته‌شده عرصه سینما و تلویزیون می‌گوید که امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است.

دو حکایت امام خمینی از سفر حج تمتع در سال ۱۳۱۲ شمسی

دو حکایت امام خمینی از سفر حج تمتع در سال ۱۳۱۲ شمسی
2023-06-05T11:21:08+03:30
من در مکه، که مشرف بودم یک روز می‌خواستم یک کتابی بخرم که برای آن کتابفروش هم فایده داشت، ایستاده بودم، اذان گفتند، یک دفعه رها کرد، گفت که: «سُنّه الحنفیه» ...

عملکرد سال ۱۴۰۱ سازمان دارالقرآن الکریم منتشر شد 

عملکرد سال ۱۴۰۱ سازمان دارالقرآن الکریم منتشر شد 
2023-06-05T11:07:28+03:30
سازمان دارالقرآن الکریم در سالی که گذشت دوره‌های مختلف تربیت مدرس، داور، ممتحن و معلم سبک زندگی قرآنی را برگزار کرد که آمار و ارقام آن منتشر شده است.

برگزاری دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم«طرح بشری»

برگزاری دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم«طرح بشری»
2023-06-05T11:07:28+03:30
دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم «طرح بشری» با تدریس ابراهیم کرمانی‌نژاد، مدیر کل دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فره...

نام‌نویسی مسابقات سراسری قرآن بسیج،۲۰ تیرماه پایان می یابد

نام‌نویسی مسابقات سراسری قرآن بسیج،۲۰ تیرماه پایان می یابد
2023-06-05T11:07:27+03:30
سی‌امین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج امسال به همت دارالقرآن بسیج کشور برگزار می‌شود و ثبت‌نام این مسابقات تا ۲۰ تیرماه ادامه دارد.

سرود در تلویزیون رونق بیشتری می‌گیرد/ نظارت بر تیتراژها به روایت «قزوه»

 سرود در تلویزیون رونق بیشتری می‌گیرد/ نظارت بر تیتراژها به روایت «قزوه»
2023-06-05T10:34:28+03:30
رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود صدا و سیما می‌گوید «سرود» همچنان که برنامه‌هایی ویژه روی آنتن دارد رونق بیشتری خواهد گرفت و در عین حال ما در تلاشیم ا...

«صحنه‌گردان دنیا» در کتابفروشی‌ها

 «صحنه‌گردان دنیا» در کتابفروشی‌ها
2023-06-05T10:07:42+03:30
کتاب «صحنه‌گردان دنیا» تلاش دارد با نگاه و روایتی نو در حوزه طرح مسائل معرفتی و دینی، به مهمترین پرسش‌های نوجوانان و جوانان در این زمینه پاسخ دهد.

تقی‌پور: امام خمینی (ره) تصور پوشالیِ «نیل تا فرات» صهیونیزم را شکست

 تقی‌پور: امام خمینی (ره) تصور پوشالیِ «نیل تا فرات» صهیونیزم را شکست
2023-06-05T10:07:42+03:30
دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس می‌گوید: امام خمینی دشمن را می‌شناخت که توانست با او به نبرد بپردازد. ایشان تفکر «نیل تا فرات» صهیونیست را می‌دانست ...

سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)

 سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)
2023-06-04T19:47:42+03:30
انتشارات روایت فتح، ۳ عنوان کتاب درباره بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) به چاپ رسانده است که در این گزارش معرفی می‌شوند.

امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟

 امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟
2023-06-04T19:47:42+03:30
یک فعال برجسته ضدجنگ آمریکایی گفت: تأثیر امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر انقلابی، جاودانه و ماندگار است و بزرگ‌ترین دستاورد نهضت امام خمینی مقاومت در برابر...

داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!

 داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!
2023-06-04T19:47:42+03:30
مستند «فرزند» پرتره‌ای از زندگی یکی از رزمندگان دفاع مقدس است که با یک معجزه زنده شد، اما به دلیل آسیب وارده باید راه برود.

جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)

 جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)
2023-06-04T19:47:41+03:30
خوشرویی و مزاح کردن یکی از خصلت‌های مؤمن است که امام خمینی(ره) از چنین خصلتی نیز برخوردار بودند.

جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو

 جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو
2023-06-04T19:47:41+03:30
کارگردان مستند "رازهای جماران" سراغ گروهی رفته که ۲۴ ساعته و مستقیم با امام خمینی ارتباط داشتند. افرادی که هیچ ملاحظه سیاسی برای صحبت نداشتند و را...

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد
2023-06-04T16:47:24+03:30
مجلس اعلای اسلامی عراق به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نشستی را با حضور جمعی از اندیشمندان در بغداد برگزار کرد.

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین
2023-06-04T16:47:24+03:30
آیت الله سید احمد فهری درباره امام خمینی می گوید:حضرت امام از شنیدن یک جمله عارفانه یک بیت عرفانی و یک قطعه از صحیفه سجّادیه سخت تکان می خورد و به شهادت نزدی...

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی
2023-06-04T14:07:45+03:30
مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) لواسانات تهران برگزار شد.

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است
2023-06-04T13:54:04+03:30
سردبیر فصلنامه تخصصی ۱۵ خرداد تصریح کرد: صیانت از اندیشه‌های امام (ره) در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی به شمار می‌رود.

سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران

 سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران
2023-06-04T12:14:26+03:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد از شاعران انقلاب سوگ‌سروده‌های خود برای امام امت را همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی منتشر کرد.

موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد

 موضع تاریخی امام خمینی(ره) مانیفست سینمای انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کرد
2023-06-04T11:07:39+03:30
حمید بهمنی کارگردان سینمای ایران معتقد است که در طول ۴۵ سال اخیر، اتفاقات بسیار خوبی در سینما رخ داده اما مقیاس آن هنوز نسبت به کلام و انتظار امام خمینی (ره...

کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» روانه بازار نشر شد

کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» روانه بازار نشر شد
2023-06-04T10:47:25+03:30
کتاب «صداقت در تراث سیاسی اسلامی» اثر طیبه محمدی کیا در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۲۹۴ صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه ...

رحیم‌پور ازغدی: نقد امام به ملی‌گرایی، همان ملی‌پرستیِ منجر به نژادپرستی بود

 رحیم‌پور ازغدی: نقد امام به ملی‌گرایی، همان ملی‌پرستیِ منجر به نژادپرستی بود
2023-06-04T10:27:37+03:30
رحیم‌پور ازغدی گفت: انتهای ملی‌گرایی نژادپرستی است؛ منتها اگر ملیت به این معناست که از خاک و سرزمین خود در مقابل دشمن بایستی، خوب است. ملی‌گرایی که امام به ...

کسب وکارهای موفق دنیای امروز چگونه رشد می‌کنند؟

 کسب وکارهای موفق دنیای امروز چگونه رشد می‌کنند؟
2023-06-04T09:21:08+03:30
مترجم کتاب اصول راه‌اندازی کسب و کار موفق معتقد است که کسب و کار‌های امروزی به گونه‌ای است که بدون حضور مالکان و رهبران آن قابلیت رشد دارد و نیاز و الزامی ب...

عشقی که عاقبت، ثمرش انقلاب شد

 عشقی که عاقبت، ثمرش انقلاب شد
2023-06-04T05:47:40+03:30
شاعران آیینی و انقلابی در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (ره)، در «محفل شعر عروج» سروده‌‌هایی در رثای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خواندند.

اهمیت رسیدگی به خانواده و توجه در انتخاب دوستان در بیان امام خمینی(ره)

 اهمیت رسیدگی به خانواده و توجه در انتخاب دوستان در بیان امام خمینی(ره)
2023-06-04T04:54:14+03:30
یکی از توصیه‌های امام خمینی(ره) رسیدگی به خانواده است. البته در نگاه گسترده می‌توان این طور نتیجه گرفت که امام نسبت به رسیدگی به حال تمام محارم و آشنایان تو...

چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!

 چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!
2023-06-03T20:47:50+03:30
«گیج­گاه» برنده جایزه بهترین فیلم­نامه جشنواره «چبوکساری» شد.

بازخوانی ۳ اتفاق مهم درباره امام خمینی (ره) در شبکه مستند

 بازخوانی ۳ اتفاق مهم درباره امام خمینی (ره) در شبکه مستند
2023-06-03T20:47:50+03:30
شبکه مستند در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با پخش مستندهای «بانو قدس ایران»،«تشییع بزرگ» و «امتحان» ضمن پرداختن به ابعاد شخصی...

پخش حقایقی کمتر شنیده‌ شده از زندگی رهبر معظم انقلاب

 پخش حقایقی کمتر شنیده‌ شده از زندگی رهبر معظم انقلاب
2023-06-03T20:47:49+03:30
مستند «ضیاءالدین» با موضوع ۱۴ خرداد و انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری از تلویزیون پخش می‌شود.

"عبد صالح خدا"، توصیف شنیدنی شهید سلیمانی از زندگی در عصر امام خمینی (ره)

 "عبد صالح خدا"، توصیف شنیدنی شهید سلیمانی از زندگی در عصر امام خمینی (ره)
2023-06-03T20:47:49+03:30
شهید سلیمانی در بخشی از وصیت‌نامه خود درباره امام خمینی (ره) لب به سخن گشوده و توصیف شنیدنی از ایشان دارد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)