میرنیوز

خزاعی:با پشت میز نشینی نمی‌توان مشکلات را حل کرد

 خزاعی:با پشت میز نشینی نمی‌توان مشکلات را حل کرد 2023-05-16T17:34:01+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از  اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، شصت و هفتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی در ادامه سلسلسه نشست های هم اندیشی با مجموعه های فرهنگی و هنری با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، مهرداد باقری پبدنی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، و معاونان و مدیران دو سازمان بعد‌از ظهر دیروز برگزار شد.

در این نشست محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: این نشست‌ها برای استفاده از همه ظرفیت‌ها در جهت تولید، رونق اشتغال و تعدد رویدادهای فرهنگی هنری پیش‌بینی شده و همه ما در این زمینه باید به مثابه یک پیکره عمل می‌کنیم.

وی افزود: زماینکه  قرار است شعار سال را محقق کنیم باید همه مجموعه‌ها به صورت انقلابی به میدان بیایند و با شناسایی راهکارهای مشترک و  شناخت متقابل به سمت عمق استراتژیک اهداف حرکت کنیم.

دولت کمک می‌کند تا خلاء بخش‌های خصوصی را پر کند

خزاعی ادامه داد: وضعیت تولید آثار در سال گذشته نشان می‌دهد که نقش دولت، در زمینه تولید فیلم ها در خوشبینانه‌ترین وضعیت خود‌ به طور تقریبی 10 تا 15 درصد بوده است. از این رو، در دولت سیزدهم اهتمام دولت برای تقویت بخش خصوصی جدی‌تر پیگیری می‌شود و دغدغه ما تقویت بخش‌های خصوصی سینماست.

وی عنوان کرد: چرخه اکران و تولید در سینما نمایشگر مشارکت بالای80 درصد بخش‌های خصوصی است و دولت کمک می‌کند تا خلاء های بخش‌های خصوصی را پر کند. بخش خصوصی در بعضی حوزه به ویژه تولیدات استراژیک هنوز توان کافی را ندارد و به تنهایی نمی‌تواند نقش‌آفرین باشد. تقویت ظرفیت‌های تولید به اشتغال و معیشت سینماگران کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه تولید هر فیلم به منزله اشتغال بالای 200 نفر است، خاطر نشان کرد: سال گذشته در فضای ناآارم کشور با حمایت سازمان سینمایی بالغ بر 3 هزار و 850 نفر در حوزه فیلم‌های سینمایی، کوتاه، مستند و پویانمایی مشغول به کار شده‌اند و این مقدار قطعا مطلوب ما نبوده است.

اهمیت هم‌افزایی‌ها در رونق اشتغال

وی افزود: امروز انتظار جدی برای ایجاد تحول و رونق بیشتر در حوزه فرهنگ از ما وجود دارد. نباید دست‌اندازها و چالش‌های سر راه‌‌‌، ما را از رسیدن به اهداف دور کند . امروز که روند تولید و اکران در سینما به حالت عادی و پررونق برگشته است همچنان عده‌ای ناراحت هستند. بعضی‌ها اساسا هم از رونق و هم از رکود سینما ناراحت می‌شوند و برای آنها فرقی نمی‌کند . 

تیر بدخواهان سینما، به سنگ خورد

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه عده ای مطلقا هم به رونق سینما و هم به رکود آن نگاه منفی دارند افزود: در سال گذشته چالش های متعددی سینما را دچار مشکل و آسیب کرد که متاسفانه خیلی از این اقدامات سرمنشاء داخلی در درون سینما داشته و عملکرد ناجوانمردانه این عده مورد قضاوت تاریخ قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: افرادی از درون سینما تلاش کردند سینما دچار مشکل کنند و کوشیدند تا تولید فیلم ها را متوقف کنند، برنامه ریزی کردند تا همکاران را از ادامه همکاری منصرف کنند و تیر این عده برای تعطیلی سینما به سنگ خورد.

خزاعی عنوان کرد: با این حال، به رغم  همه مشکلات روند نسبتا مطلوبی را پشت سر گذشته‌ایم و با برنامه‌ هایی که در دست داریم، امسال هم این روند مطلوب تر قابل پیش‌بینی است. تلاش شده تا  در حوزه تولید و اکران به سلایق مختلف مخاطبان سینما  توجه شود.

سهم 46 درصدی فیلم‌های اجتماعی در سال 1401

وی با اشاره به گزارش ارزشیابی سازمان سینمایی عنوان کرد: 46 درصد فیلم‌های سینمایی در سال گذشته، اجتماعی بوده‌اند. البته با آسیب‌شناسی و نقدهایی که در حوزه تولیدات سینمای اجتماعی وجود داشته، سعی کرده‌ایم با نگاه استانداردسازی با مراقبت بیشتری رفتار کنیم .

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: متاسفانه امروز تصویر واژگونه‌ای از ایران در اذهان جهانی شکل گرفته که در این تصویرسازی قطعا سینماگران هم دخیل بوده‌اند. به نظر می‌رسد به دلیل بی‌دقتی در برخی آثار، سیاه‌نمایی و تحریف جامعه و تاریخ معاصر و عرضه روایتی مخدوش و نازیبا از خانواده‌های ایرانی ذهینت اشتباهی در افکار عمومی جهان ترسیم شده است.

جفا به تاریخ این سرزمین به چه قیمت؟

به گفته وی، برخی به خاطر حمایت های دلاری و فاند کمپانی‌ها و جشنواره‌های غربی، جایزه و صندلی خالی  به سرزمین، مردم، هویت و تمدن و تاریخ این کشور جفا کردند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان سینمایی کوشیده است به تناسب مطالبه و سلایق قشرهای محتلف جامعه برای تولید آثار در گونه‌های مختلف برنامه‌ریزی و راهبری کند. ژانرهای اجتماعی، خانوادگی، دفاع مقدس، کمدی، پلیسی و معمایی، کودک، ورزشی، تاریخی، فلسفی ، آموزشی و غیره در حوزه تولید و پخش و اکران مورد توجه سازمان سینمایی بوده است و در هر بازه اکران شاهد اکران فیلم های مختلف هستیم.

همکاری سازمان سینمایی و شهرداری در حوزه تولید، زیرساخت و رویدادها

خزاعی با بیان اینکه مجموعه‌های فرهنگی در حوزه‌های مختلف از جمله: رویدادها، زیرساخت‌ها، تولیدات مشترک می‌توانند هم‌افزایی داشته باشند، به نقش و جایگاه مهم شهرداری تهران در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تصویر زیبایی از تهران که مدل کوچکی از ایران بزرگ است در فیلم ها و تصاویر خلق کنیم.

به گفته وی، در جهان تصویرمحور امروز اگر تصویر درستی از هویت تاریخی- فرهنگی کشورمان را ارائه ندهیم، بازی را واگذار کرده ایم، بویژه که سال‌هاست برخی تلاش می‌کنند تصویر مخدوشی از ایران معرفی شود.

رسالت مهم سینماگران در امیدآفرینی و نشاط اجتماعی

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به رسالت امیدآفرینی و مشارکت در گسترش نشاط اجتماعی تاکید کرد: شهرداری تهران به تناسب وسعت، منابع و ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد، می‌تواند پشتوانه خوبی در حوزه تحولات فرهنگی و سینمایی کشور برعهده گیرد.

با پشت میز نشینی نمی‌‌توان مشکلات سینما را حل کرد

وی با بیان اینکه می‌توان از طریق سینما به مقابله با پدیده گسست نسل‌ها و احیای ارزش‌های فرهنگی شهرها و محله‌ها و اقوام رفت، تاکید کرد: با پشت میز نشینی و مدیریت سنتی نمی‌‌توان مشکلات این حوزه را حل کرد و اگر همه در کنار هم قرار گیریم، خواهیم توانست بخشی از خلاء‌ها، مشکلات و کاستی‌ها را جبران کنیم.

سفیران کمک‌رسانی به یاری همکاران سینمایی هم بیایند

خزاعی با اشاره به فعالیت خیرخواهانه برخی همکاران سینمایی و تمجید از این حرکت خاطرنشان کرد: معتقدم هر کجا ظرفیتی برای اشتغال، رشد تولید و رونق کسب و کار خانواده سینما وجود دارد باید از آن کمک گرفت.

وی اضافه کرد: برخی از سینماگران سفیران کمک‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار هستند که کارشان ارزشمند و بزرگ است و می‌توان از این ظرفیت برای حل مشکلات خود خانواده سینما نیز بهره گرفت.

خزاعی تاکید کرد: آیا زمان آن نرسیده با همدلی و همگرایی مشکلات معیشت، اقتصاد و معاش همکاران‌مان را برطرف کنیم؟ کاش برخی از این دوستان گاهی نگاهی هم به داخل خانواده سینما داشته باشند. ما آماده‌ایم از این ظرفیت برای تحقق اهداف گسترده‌تر سینما استفاده کنیم.

خزاعی درخصوص همکاری با شهرداری تهران ضمن تشکر از تعامل خوب شهردار محترم، معاونت فرهنگی و اجتماعی و همراهی سازمان فرهنگی هنری شهرداری در برگزاری رویدادهای سینمایی سال گذشته بویژه جشنواره فجر گفت: شهرداری تهران تعامل بسیار خوبی طی سال گذشته با سازمان سینمایی داشته و پیرو اعلام آمادگی دوستان در این حلسه و حسن نظر اقای زاکانی در این گونه همکاری های جمعی در سالجاری هم مجموعه های شهرداری از جمله برج میلاد و پردیس ملت برای برگزاری جشنواره‌ها استفاده خواهیم کرد. البته ، فراتر از امکانات شهرداری ما خواهان حضور مسئولان شهرداری در شورای‌های سیاست گذاری جشنواره های سینمایی هستیم تا بتوانیم در آثار سینمایی به دغدغه‌های شهری به صورت جدی تری ورود کنیم و در کنار هم به تولید مشترک برسیم .

وی با اشاره به نظر مشترک فیمابین برای اجرای طرح توسعه موزه سینما یادآور شد: در خصوص توسعه موزه سینما طرح جامع و کامل در سازمان سینمایی تهیه شده که با همراهی شهرداری قابل تحقق است و قصد داریم  فضای بیرونی این موزه که آسیب‌های جدی دارد را به فضای موزه اضافه کنیم و در این زمینه خواستار همکاری شهرداری هستیم .

‎رئیس سازمان سینمایی در پایان افزود: پلمپ دفاتر مسکونی و تجاری سینماگران هم از جمله مشکلاتی است که اگر بشود با همراهی شهرداری موقتا اجازه فعالیت به آنها داده شود به این بخش کمک بسیاری می‌کند.

موسسه تصویر شهر می‌تواند متولی کار پژوهشی در آثار اجتماعی باشد

حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ادامه این نشست گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بحث تولیدات سینمای اجتماعی می تواند نقش موثری ایفا کند و راهکارهای کمک به این حوزه را در بحث شهری ارائه کند. ما با مراقبت اجازه تولید آثار اجتماعی تلخ و سیاه را نداده‌ایم. اگر موسسه تصویر شهر بتواند متولی این امر شود و کار پژوهشی را در آثار اجتماعی بر عهده بگیرد بسیار تعیین کننده است. سابقه همکاری میان ما و شهرداری وجود داشته که امیدوارم بیشتر هم شود.

تولیدات مشترک، عاملی برای تولید آثار هنری در حوزه شهری

محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بخش دیگری از این نشست گفت: زیست شهری بسیار آَشفته است و ما برای بهتر کردن شرایط آن باید همکاری خوبی با هم داشته باشیم و در این بین، اتفاق خوب زمانی رقم می‌خورد که بتوان با تولیدات مشترک به تولیدات بهتر شهری برسیم و فقدان کار هنری سفارشی را از بین ببریم. برای مثال آموزش ترافیک برای کودکان از جمله مواردی است که می‌تواند بسیار موثر باشد.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آماده کمک به سینمای ایران

مهرداد باقری پبدنی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در بخش پایانی این نشست بیان کرد: سال گذشته  مسئولین سینمایی زحمات زیادی را برای برپایی جشنواره فیلم فجر متحمل شدند و کار بزرگ و سختی انجام دادند و امیدواریم امسال با رونق چرخه تولید، شاهد تولیدات سینمایی بیشتری باشیم.

وی اضافه کرد: با عنایت به برکاتی که در پی این گفتگو و استمرار آن حاصل خواهد شد می توانیم در حوزه سینمایی همکاری جدی‌تری داشته باشیم.

باقری پبدنی پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه‌‌های اجرایی در خصوص محقق شدن اهداف این جلسه را مطرح و در خصوص همکاری پردیس سینمایی ملت و پردیس تئاتر تهران با سازمان سینمایی اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است اصغر فارسی، حبیب ایل بیگی ، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، محمد حمیدی مقدم، سیدمهدی جوادی، هاشم میرزاخانی، مهدی آذرپندار، مجید اسماعیلی، لادن طاهری، محمدرضا سوقندی، سیدصادق موسوی از مدیران سازمان سینمایی و امیرحسین سمیعی ، نازنین پیرکاری مدیرعامل و حبیب والی نژاد و حسین کرمی اعضای هیات مدیره موسسه تصویر شهر و وحید گرائیلی از مدیران سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، از جمله حاضران این جلسه بودند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

سرود باید به مسیر اول انقلاب بازگردد/ دفاع از ترکیب هیأت انتخاب «همآهنگ»

 سرود باید به مسیر اول انقلاب بازگردد/ دفاع از ترکیب هیأت انتخاب «همآهنگ»
2023-06-06T05:27:44+03:30
محمدصادق حسینی، تهیه‌کننده «همآهنگ» گفت: سرود باید در مسیر رشد قرار گیرد و به همان مسیری که اوایل انقلاب داشت، بازگردد.

پست جدید وزیر ارشاد در پی مطالبه امام خامنه‌ای برای ترویج «ایمان و امید»

 پست جدید وزیر ارشاد در پی مطالبه امام خامنه‌ای برای ترویج «ایمان و امید»
2023-06-06T05:01:09+03:30
وزیر ارشاد پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، در نوشته‌ای از اهتمام ویژه ارکان وزارت ارشاد به ضرورت تقویت دو ع...

قدرت روحی و اطمینان به نفس امام/ قشریون از هجرت امام به فرانسه ابرازتعجب کردند

قدرت روحی و اطمینان به نفس امام/ قشریون از هجرت امام به فرانسه ابرازتعجب کردند
2023-06-05T16:54:07+03:30
آیت الله مسعودی خمینی درباره امام خمینی می گوید: قدرت بالای روحی و اراده و استحکام شخصیت در حضرت امام ایشان را به درصد بالایی از اطمینان نفس رسانده بود که با...

وقتی امام به فرانسه هجرت کرد،عده‌ای از قشریون ابراز تعجب کردند/قدرت روحی و اطمینان به نفس بالای امام

وقتی امام به فرانسه هجرت کرد،عده‌ای از قشریون ابراز تعجب کردند/قدرت روحی و اطمینان به نفس بالای امام
2023-06-05T16:40:47+03:30
آیت الله مسعودی خمینی درباره امام خمینی می گوید: قدرت بالای روحی و اراده و استحکام شخصیت در حضرت امام ایشان را به درصد بالایی از اطمینان نفس رسانده بود که با...

اکران عمومی «مصلحت» با تیتر «عدالت خط قرمز ندارد!»

 اکران عمومی «مصلحت» با تیتر «عدالت خط قرمز ندارد!»
2023-06-05T16:34:16+03:30
در آستانه اکران عمومی فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی پوستر رسمی این فیلم منتشر شد.

حدیث امامت| یک معنای "خلیفه" بودن امام معصوم

 حدیث امامت| یک معنای "خلیفه" بودن امام معصوم
2023-06-05T16:07:40+03:30
خداوند است که تدبیرکننده امور سرزمین‌هاست؛ هر پر آبی و خشکسالی و هر نعمت و نقمتی در سرزمین‌ها بدون اذن خداوند رقم نمی‌خورد؛ حال او با قدرت خود امام را در من...

بررسی آثار هنری به منزله شکلی از رفتار انسانی

 بررسی آثار هنری به منزله شکلی از رفتار انسانی
2023-06-05T16:07:40+03:30
انتشارات ققنوس کتاب «روان‌شناسی هنر» نوشته جرج مدر را با ترجمه سهند سلطان‌دوست منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

کودکی به نام «سینمای کودک»

 کودکی به نام «سینمای کودک»
2023-06-05T16:07:40+03:30
کم دانشی عوامل تولید از دوران کودکی، حلقه مفقود شده کودکی به نام «سینمای کودک» در ایران است.

چه کسانی در طول تاریخ «کعبه» را ساخته و تجدید بنا کردند؟

 چه کسانی در طول تاریخ «کعبه» را ساخته و تجدید بنا کردند؟
2023-06-05T16:07:40+03:30
در مورد بنای کعبه در تاریخ مطالبی عنوان شده که نشان می‌دهد حضرت ابراهیم علیه السلام اولین کسی نبود که خانه کعبه را بنا کرد؛ بلکه کعبه اولین بار در دورانی سا...

نگاهی به «سوران» و «نیکان»/ یکی آمده و دیگری در راه است

 نگاهی به «سوران» و «نیکان»/ یکی آمده و دیگری در راه است
2023-06-05T16:07:40+03:30
سریال «سوران» در حالی از هفدهم خردادماه به آنتن شبکه یک می‌آید که مخاطب را با خودش به کردستان ببرد و روایتی از عشق، مبارزه و میهن‌دوستی مردم این د...

حجاب؛ محصول جمهوری اسلامی یا مؤلفه هویتی؟

حجاب؛ محصول جمهوری اسلامی یا مؤلفه هویتی؟
2023-06-05T13:47:27+03:30
مواجهه با مسئله حجاب باید تبدیل به یک گفتمان مردمی شود تا زنان و دختران در بستر جامعه این هویت مخدوش شده را بازیابند و با هر هجمه و بهانه‌ای آن را از دست نده...

تئاتر از ۶ تا ۱۲ خردادماه در تماشاخانه‌های دولتی ۵۳۰۳ تماشاچی داشت

 تئاتر از ۶ تا ۱۲ خردادماه در تماشاخانه‌های دولتی ۵۳۰۳ تماشاچی داشت
2023-06-05T13:54:22+03:30
براساس آمار منتشر شده هفته گذشته تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی ، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و همچنین تالار هنر میزبان ۵۳۰۳ نفر عل...

ورزی: امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است

 ورزی: امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است
2023-06-05T11:54:26+03:30
محمدرضا ورزی هنرمند شناخته‌شده عرصه سینما و تلویزیون می‌گوید که امام خمینی (ره) بنیانگذار سینمای نوین ایران و مردی برای تمام فصول است.

دو حکایت امام خمینی از سفر حج تمتع در سال ۱۳۱۲ شمسی

دو حکایت امام خمینی از سفر حج تمتع در سال ۱۳۱۲ شمسی
2023-06-05T11:21:08+03:30
من در مکه، که مشرف بودم یک روز می‌خواستم یک کتابی بخرم که برای آن کتابفروش هم فایده داشت، ایستاده بودم، اذان گفتند، یک دفعه رها کرد، گفت که: «سُنّه الحنفیه» ...

عملکرد سال ۱۴۰۱ سازمان دارالقرآن الکریم منتشر شد 

عملکرد سال ۱۴۰۱ سازمان دارالقرآن الکریم منتشر شد 
2023-06-05T11:07:28+03:30
سازمان دارالقرآن الکریم در سالی که گذشت دوره‌های مختلف تربیت مدرس، داور، ممتحن و معلم سبک زندگی قرآنی را برگزار کرد که آمار و ارقام آن منتشر شده است.

برگزاری دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم«طرح بشری»

برگزاری دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم«طرح بشری»
2023-06-05T11:07:28+03:30
دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم «طرح بشری» با تدریس ابراهیم کرمانی‌نژاد، مدیر کل دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فره...

نام‌نویسی مسابقات سراسری قرآن بسیج،۲۰ تیرماه پایان می یابد

نام‌نویسی مسابقات سراسری قرآن بسیج،۲۰ تیرماه پایان می یابد
2023-06-05T11:07:27+03:30
سی‌امین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج امسال به همت دارالقرآن بسیج کشور برگزار می‌شود و ثبت‌نام این مسابقات تا ۲۰ تیرماه ادامه دارد.

سرود در تلویزیون رونق بیشتری می‌گیرد/ نظارت بر تیتراژها به روایت «قزوه»

 سرود در تلویزیون رونق بیشتری می‌گیرد/ نظارت بر تیتراژها به روایت «قزوه»
2023-06-05T10:34:28+03:30
رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود صدا و سیما می‌گوید «سرود» همچنان که برنامه‌هایی ویژه روی آنتن دارد رونق بیشتری خواهد گرفت و در عین حال ما در تلاشیم ا...

«صحنه‌گردان دنیا» در کتابفروشی‌ها

 «صحنه‌گردان دنیا» در کتابفروشی‌ها
2023-06-05T10:07:42+03:30
کتاب «صحنه‌گردان دنیا» تلاش دارد با نگاه و روایتی نو در حوزه طرح مسائل معرفتی و دینی، به مهمترین پرسش‌های نوجوانان و جوانان در این زمینه پاسخ دهد.

تقی‌پور: امام خمینی (ره) تصور پوشالیِ «نیل تا فرات» صهیونیزم را شکست

 تقی‌پور: امام خمینی (ره) تصور پوشالیِ «نیل تا فرات» صهیونیزم را شکست
2023-06-05T10:07:42+03:30
دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس می‌گوید: امام خمینی دشمن را می‌شناخت که توانست با او به نبرد بپردازد. ایشان تفکر «نیل تا فرات» صهیونیست را می‌دانست ...

سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)

 سه‌گانه‌ کتابی درباره امام خمینی (ره)
2023-06-04T19:47:42+03:30
انتشارات روایت فتح، ۳ عنوان کتاب درباره بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) به چاپ رسانده است که در این گزارش معرفی می‌شوند.

امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟

 امام خمینی(ره) به روایت فعال ضدجنگ آمریکایی/ بزرگترین دستاورد نهضت امام (ره) چه بود؟
2023-06-04T19:47:42+03:30
یک فعال برجسته ضدجنگ آمریکایی گفت: تأثیر امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر انقلابی، جاودانه و ماندگار است و بزرگ‌ترین دستاورد نهضت امام خمینی مقاومت در برابر...

داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!

 داستان عجیب یک جانباز که ساعت‌ها شهید شده بود/ مردی که باید راه برود!
2023-06-04T19:47:42+03:30
مستند «فرزند» پرتره‌ای از زندگی یکی از رزمندگان دفاع مقدس است که با یک معجزه زنده شد، اما به دلیل آسیب وارده باید راه برود.

جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)

 جایگاه خوشرویی و شوخ‌طبعی در سبک زندگی امام خمینی(ره)
2023-06-04T19:47:41+03:30
خوشرویی و مزاح کردن یکی از خصلت‌های مؤمن است که امام خمینی(ره) از چنین خصلتی نیز برخوردار بودند.

جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو

 جزئیات شنیدنی از زندگی شخصی امام خمینی به روایت افرادی که ۲۴ ساعته کنار ایشان بودند + ویدئو
2023-06-04T19:47:41+03:30
کارگردان مستند "رازهای جماران" سراغ گروهی رفته که ۲۴ ساعته و مستقیم با امام خمینی ارتباط داشتند. افرادی که هیچ ملاحظه سیاسی برای صحبت نداشتند و را...

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد

برگزاری نشست بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بغداد
2023-06-04T16:47:24+03:30
مجلس اعلای اسلامی عراق به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نشستی را با حضور جمعی از اندیشمندان در بغداد برگزار کرد.

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین

امام افکار عرفانی ظریفی داشت که از ابن عربی گوی سبقت را ربوده است/ نظر امام درباره اخلاق انزوا آفرین
2023-06-04T16:47:24+03:30
آیت الله سید احمد فهری درباره امام خمینی می گوید:حضرت امام از شنیدن یک جمله عارفانه یک بیت عرفانی و یک قطعه از صحیفه سجّادیه سخت تکان می خورد و به شهادت نزدی...

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی با حضور ۶۰۰ دانشجوی خارجی
2023-06-04T14:07:45+03:30
مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) لواسانات تهران برگزار شد.

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است

صیانت از اندیشه‌های امام در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی است
2023-06-04T13:54:04+03:30
سردبیر فصلنامه تخصصی ۱۵ خرداد تصریح کرد: صیانت از اندیشه‌های امام (ره) در برابر تحریف، یک ضرورت کلیدی به شمار می‌رود.

سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران

 سوگ‌سروده‌هایی از عبدالرحیم سعیدی‌راد در وصف پیرجماران
2023-06-04T12:14:26+03:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد از شاعران انقلاب سوگ‌سروده‌های خود برای امام امت را همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی منتشر کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)