میرنیوز

بازدید ۳ ساعته رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب در روز ۱۰۰ میلیاردی آمار فروش

 بازدید ۳ ساعته رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب در روز ۱۰۰ میلیاردی آمار فروش 2023-05-15T11:27:23+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ساعات ابتدایی صبح روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه بود که خبر حضور رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب تهران روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و تبدیل به مهم ترین خبر این رویداد فرهنگی کشور شد. بازدید 3 ساعته رهبر انقلاب که در همان ساعات ابتدایی آغاز به کار نمایشگاه کتاب به انجام رسید، نشان دهنده اهمیت برگزاری این اتفاق و توجه ویژه معظم له به کتاب و کتابخوانی است.

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب در حالی انجام شد که در 3 سال گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا ایشان بازدیدی از نمایشگاه نداشتند، اما امسال با فروکش کردن این ویروس، دوباره به مصلی تهران رفتند.

نکته قابل توجه این بازدید، مدت زمان نسبتا طولانی آن است و همین موضوع به وضوح نشان می دهد که رهبر انقلاب تا چه اندازه نسبت به این موضوع دغدغه داشته و امر کتابخوانی چه قدر مهم و حیاتی است.

سخنان آیت الله خامنه ای در بازدید از نمایشگاه کتاب چند محور اصلی داشت؛ اولین محور استقبال مردم از این نمایشگاه بود. ایشان در بخشی از بیانات خود فرمودند: «آن‌چه امسال در نمایشگاه دیدم، خرسندکننده بود؛ اولاً جمعیت زیاد هم دیده می‌شد و در آمارهایی که به من دادند، تعداد جمعیت بالا و خیلی خوب بوده است. مقدار کتابی که خریداری شده هم خیلی خوب بوده، خودم که چندین غرفه را از نزدیک دیدم، انسان احساس می‌کند کار نشر کتاب بر خلاف بعضی زمینه‌های نامساعد رو به پیشرفت است.»

رهبر معظم انقلاب از گرانی کاغذ نیز گلایه داشتند. ایشان با انتقاد از عدم توجه مسئولان به تأکیدات پیشین ایشان در سال‌های گذشته در زمینه لزوم تولید کاغذ مرغوب، بیان کردند: «سال‌های قبل همت نکردند این مسئله را دنبال کنند ولی الآن الحمدلله شروع کردند و امیدواریم این اقدام کمک کند تا قیمت بالای کتاب‌ها که واقعاً خرید کتاب با این قیمت‌ها سخت است، بشکند و با ارزان‌شدن کاغذ و آمدن کاغذ داخلی مرغوب این وضع بهتر شود.»

رهبر انقلاب درباره اهمیت کتابخوانی نیز سخنان مهمی را بیان کردند: فرهنگ و فرهنگ‌سازی کشور همواره به کتاب احتیاج دارد و با اینکه امروز امکانات فضای مجازی و امثال آن به‌وجود آمده و گسترش یافته، اما کتاب هم‌چنان در جایگاه والا و مهم خود قرار دارد. همه فعالیت‌های هنری، رسانه‌ای، فرهنگی مانند تئاتر، سینما و حتی نقاشی و کارهای سمعی و بصری احتیاج به کتاب دارد، کسی می‌تواند کار هنری و رسانه‌ای خوب را تولید کند که با کتاب سر و کار داشته باشد. امروز تأکید می‌کنم کسانی که در کار برنامه‌سازی برای تلویزیون، رادیو، مطبوعات، هنرهای نمایشی، سمعی و بصری و کار هنری به هر شکل هستند، کتاب زیاد بخوانند، الحمدلله در همه موضوعات کتاب و کتاب‌های تألیف داخل داریم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه بیانات‌شان درباره کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان گفتند: بنده بر کتاب کودک و نوجوان هم تأکید دارم؛ خوشبختانه دیدم در چندین غرفه بر این مسئله کار شده و باز تأکید می‌کنم برای کودکان و نوجوانان هرچه می‌توانند کتاب تهیه کرده و ما را از کتاب‌های بیگانه بی‌نیاز کنند که بتوانیم کتاب‌های با فرهنگ و جهت‌گیری‌های خودمان را در اختیار نوجوانان‌مان بگذاریم.

ایشان همچنین توصیه‌هایی نیز برای جریان نشر و مسئولان فرهنگی کشور مطرح فرمودند،‌ که از آن جمله می توان به بحث حمایت از نشر نزدیک به فرهنگ انقلاب و تولید کتاب‌های خوب و بامحتوا اشاره کرد.

خاطراتی برای تمام فصول به قلم علی اکبر ولایتی

مراسم رونمایی از کتاب خاطرات علی‌اکبر ولایتی با عنوان «آن‌سوی دیپلماسی» اتفاق مهم روز پنجم نمایشگاه کتاب بود. این کتاب به سیاست روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در سایه یادداشت‌های دوران وزارت خارجه علی‌اکبر ولایتی می پردازد.

در این مراسم سیدکمال خرازی وزیر اسبق وزارت امور خارجه و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، سیدعلی‌اکبر صالحی وزیر اسبق امور خارجه و قائم‌مقام فرهنگستان علوم، بروجردی و آصفی از مشاوران علی‌اکبر ولایتی حضور داشتند.

آصفی که تدوین و انتشار کتاب را به‌عهده داشته است در سخنانی گفت: پروژه تدوین و انتشار این کتار از سال 1390 آغاز شد تاکنون سه جلد از این کتاب آماده شده است که دو جلد آن چاپ شده و جلد سوم زیر چاپ است، این یک مجموعه 14جلدی است و هر جلد 900 تا 1000 صفحه را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: در خاطره‌نویسی‌هایی که تاکنون دیده‌ام کمتر موردی را می‌توان یافت که در جزئیات به این دقت وارد شده باشد، بنابراین در شناخت اتفاقات سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه روابط خارجه می‌تواند بسیار مفید باشد.

مشاور علی‌اکبر ولایتی درباره ممیزی ها بر این کتاب گفت: در این خاطره‌نویسی دو امر مهم مدنظر ما بوده است؛ اول منافع نظام، البته باید بگویم از 14 هزار صفحه‌ای که این مجموعه را شامل می‌شود کمتر از 500 صفحه با این مورد ممیزی شده است. مورد دوم رعایت آبرو و شخصیت کسانی است که به‌نحوی نامی از آنها برده شده است، به‌هرحال گاهی افراد اشتباهات مهلکی داشته‌اند که می‌تواند به‌نوعی ضربه جدی به آبروی‌ آنها زده شود، این موارد نیز بسیار اندک است حدود 30 تا 40 صفحه از کتاب را دربرمی‌گیرد.

سیدکمال خرازی با اشاره به 16 سال فعالیت علی‌اکبر ولایتی در وزارت امور خارجه گفت: در تمام دوران تصدی وی در وزارت خارجه که 16 سال را دربرمی‌گیرد گام‌های بسیار مهمی برداشته شده است بعد از انقلاب سالهای اول کار جدی در وزارت خارجه رخ نداد اما با آمدن وی و کارهای جدی از جمله تأسیس دانشکده بین‌الملل وزارت خارجه برای تربیت نیروی انسانی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در دورانی که ولایتی در وزارت امور خارجه بود کشور با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد، بخش زیادی در دوران جنگ بود و حل این مشکلات تدبیرهای زیادی را نیاز داشت. در آن دوران من در نیویورک سفیر ایران بودم آقای ولایتی وقتی با همتایان خود ملاقات می‌کرد شاهد این بودم که مشکلاتی بین ایران و کشورهای اروپایی وجود دارد مذاکرات در آن دوران انتقادی بود اما وزیر امور خارجه ایران کوتاه نمی‌آمد و ایستاد و انتقاد می‌کرد.

علی‌اکبر صالحی وزیر اسبق وزارت امور خارجه هم گفت: تجارب گذشته را نباید دوباره زندگی کرد باید بنویسیم اما در کشور ما به این مهم به‌خوبی توجه نشده است، و ما گذشته را دوباره زندگی می‌کنیم، باید از تاریخ عبرت بگیریم نه اینکه مجدداً شرایطی را فراهم کنیم که همان حوادث و اتفاقات رخ دهد، تاریخ باید ما را پخته کند و تجربه دیگران و گذشته باید ما را پخته کند ما اگر بخواهیم فعالیت‌هایی مثل جوان‌گرایی را تسریع کنیم باید کنار آن به پختگی توجه داشته باشیم، من این کتاب را برای این مناسب می‌دانم که اگر قرار باشد جوانانی در آینده عهده‌دار مسئولیت شوند بتوانند آن را مطالعه کنند و پخته عمل کنند نه خام، قطعاً جوانانی که بعداً به وزارت خارجه می‌آیند باید این کتاب را مطالعه کنند.

دیپلماسی تراز انقلاب یعنی چه؟

دیگر اتفاق مهم روز پنجم نمایشگاه کتاب، رونمایی از کتاب «دیپلماسی تراز انقلاب» بود که با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور در آئین رونمایی از "کتاب دیپلماسی تراز انقلاب" و " نماهنگ صنعت نشر کتاب جمهوری اسلامی ایران" در سرای ملل، گفت: مطالعه این کتاب را برای کسانی که می‌خواهند بدانند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دنبال چه چیزی است، توصیه می‌کنم. دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید تراز انقلاب اسلامی باشد و چیستی و چرایی دیپلماسی تراز انقلاب اسلامی را در بیانات رهبر انقلاب می‌توان جستجو کرد.

وی با اشاره به ابزارهای عملیاتی دیپلماسی فرهنگی در نگاه رهبری توضیح داد: زبان فارسی یکی از این ابزارها است و اگر کسی در خارج از کشور بتواند با زبان فارسی ارتباط برقرار کند، می‌تواند تصویر درستی را از ایران در ذهن خود داشته باشد. دومین ابزار از ابزارهای پیشبرد اهداف دیپلماسی عمومی تراز انقلاب در نگاه رهبری و معرفی شخصیت‌های بزرگ است و سومین آن ترجمه آثار و فیلم‌های مناسب است. اگر آثار خوب، ترجمه شایسته‌ای را ارائه دهند، خواننده خود را خواهند داشت.

فروش نمایشگاه کتاب 100 میلیاردی شد

دیگر اتفاقات مهم روز پنجم نمایشگاه کتاب را این گونه می توان شرح داد:

- مجموعه کتاب «قهرمان من» با کتاب‌های «عمو قاسم»، «داداش ابراهیم»، «آقا معلم»، «آقا محسن» و «علی لندی» 500 هزار تایی شد و به همین مناسبت جشنی از سوی نشر کتابک برگزار شد.

- رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست داشتنی من» آغاز به کار کرد. «نمایشگاه دوست داشتنی من» یک رویداد ایده پردازی جمعی است که از مردم و همه اهالی کتاب و نشر و علاقه مندان به کتاب می‌خواهد ایده‌های خود را برای بهبود، ارتقا، به روز شدن و جذاب‌تر شدن نمایشگاه ارائه دهند.

- علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه کتاب درباره آمار فروش کتاب تا ساعت 20 دیروز، گفت: مجموعا 50 میلیارد تومان فروش کارت خوان‌ها و با برآورد کارت به‌کارت و دستگاه‌های دیگر در مجموع حدود 65 میلیارد تومان خرید حضوری تا پایان ساعت 20 روز گذشته ثبت شده است.

- به گفته رمضانی در بخش مجازی نیز مجموعا 37 میلیارد تومان فروش ثبت شده که 26 میلیارد سهم ناشران و 11 میلیارد سهم کتابفروشان است. بنابراین مجموعا 102 میلیارد تومان تا پایان روز چهارم کتاب به  فروش رفته است.

- رمضانی درباره جدیدترین جزئیات تخلفات ناشران گفت: پنج ناشر به واسطه عدم رعایت ضوابط مندرج در آیین نامه نمایشگاه به جهت پوشش نامناسب و عدم رعایت شئونات اسلامی به اخذ تعهد کتبی و درج در پرونده محکوم شدند، یک ناشر نیز به دلیل فروش کتاب غیرمجاز و مغایر با ضوابط نشر و ‌سایر تخلفات به رفع تخلف، درج در پرونده و تعطیلی غرفه و پنل مجازی تا پایان نمایشگاه محکوم شد. ناشر دیگری هم که به عرضه و فروش پازل اقدام کرده بود به اخذ تعهد، رفع تخلف و ‌جمع‌آوری پازل محکوم شد،‌ یک ناشر هم برای عرضه کتاب مغایر با ضوابط نشر به تعطیلی یک روزه غرفه و بسته شدن پنل مجازی تا پایان نمایشگاه محکوم شد.

انتهای پیام/ 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

اجرای محفل انس با قرآن امشب در آستان حضرت عبدالعظیم (س)

اجرای محفل انس با قرآن امشب در آستان حضرت عبدالعظیم (س)
2023-06-08T17:20:45+03:30
سه هزار و نود و نهمین محفل انس با قرآن کریم آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی سلام الله علیه امشب با تلاوت حسین رستمی برپا می‌شود.

متاورس و افق‌های تازه در حوزه موسیقی

 متاورس و افق‌های تازه در حوزه موسیقی
2023-06-08T13:27:41+03:30
همه‌گیری کرونا باعث شد تا برخی مشاغل بخصوص در صنعت سرگرمی، دستخوش تغییرات معناداری شوند و مهاجرت آنها از دنیای واقعی به فضای مجازی فرصتی برای تقویت فعالیت‌ه...

حدیث امامت|۸ ویژگی جایگاه "امامت" در بیان امام رضا (ع)

 حدیث امامت|۸ ویژگی جایگاه "امامت" در بیان امام رضا (ع)
2023-06-08T13:27:40+03:30
امامت عطیه‌ای الهی است که خداوند آن را در نسل طاهر ابراهیم نبی علیه‌السلام قرار داده است و اوج درجات آن در پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت وحی تجلی می‌...

رویکرد تاریخی نگری در بررسی آموزه‌های امامت نقد و بررسی می‌شود

رویکرد تاریخی نگری در بررسی آموزه‌های امامت نقد و بررسی می‌شود
2023-06-08T12:54:05+03:30
یازدهمین نشست نقد رویکرد تاریخی نگری در بررسی آموزه‌های امامت به همت پژوهشکده امامت با همکاری کمیته مرکزی کرسی‌های آزاد اندیشی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

حاتمی: هرچه زودتر ساماندهی حریم تئاتر شهر را آغاز کنید!

 حاتمی: هرچه زودتر ساماندهی حریم تئاتر شهر را آغاز کنید!
2023-06-08T12:21:07+03:30
محمد حاتمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن تاکید بر ضرورت آغاز عملیات ساماندهی حریم تئاتر شهر از نابه‌سامانی‌های پیش آمده در محیط پیرامونی مجموعه گلایه ک...

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی در پی درگذشت حسین کاشیان

 پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی در پی درگذشت حسین کاشیان
2023-06-08T12:21:07+03:30
محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت حسین کاشیان، هنرمند عرصه نقاشی و خوشنویسی را تسلیت گفت.

سه ویژگی ممتاز مؤسسه قرآنی مردمی مشکات / فراخوان پنجمین دوره

 سه ویژگی ممتاز مؤسسه قرآنی مردمی مشکات / فراخوان پنجمین دوره
2023-06-08T12:21:07+03:30
موسسه قرآنی مشکات ۵ سال است که فعالیت می‌کند و بارزترین تمایز این موسسه مردمی بودن آن است که تاکنون توانسته علاوه بر دوره‌های آموزشی؛ مسابقات قرآنی را در بخ...

انتشار پوستری با محوریت قاتل سریع‌السیر سامانه‌های ضدموشکی +عکس

 انتشار پوستری با محوریت قاتل سریع‌السیر سامانه‌های ضدموشکی +عکس
2023-06-08T11:40:58+03:30
پوستر «اراده ما» با محوریت رونمایی از موشک فوق پیشرفته و واکنش سریع «فتاح»، تولید و منتشر شد.

شب خاطره بازی طلیسچی در سالن میلاد / منتظر کار جدید باشید

 شب خاطره بازی طلیسچی در سالن میلاد / منتظر کار جدید باشید
2023-06-08T11:14:19+03:30
کنسرت علیرضا طلیسچی هفدهم خرداماه سال جاری در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و این خواننده نوید انتشار موزیک جدید خود را در روزهای آینده به ...

شروع طوفانی "شهرِ هِرت" و رقابت نزدیک عروسیِ مردم با کتِ چرمی

 شروع طوفانی "شهرِ هِرت" و رقابت نزدیک عروسیِ مردم با کتِ چرمی
2023-06-08T11:01:02+03:30
درحالی که فقط ۲۴ ساعت از آغاز اکران تابستانه سینماهای کشور گذشته، بررسی عملکرد فروش ۷ فیلم جدید اکران شده نشان می‌دهد؛ ممکن است این دور از اکران ۱۴۰۲ نیز شا...

شب خاطره بازی طلیسچی در سان میلاد / منتظر کار جدید باشید

 شب خاطره بازی طلیسچی در سان میلاد / منتظر کار جدید باشید
2023-06-08T10:47:48+03:30
کنسرت علیرضا طلیسچی هفدهم خرداماه سال جاری در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و این خواننده نوید انتشار موزیک جدید خود را در روزهای آینده به ...

درخواست مادر دو شهید از نماینده ولی فقیه در مدینه منوره

درخواست مادر دو شهید از نماینده ولی فقیه در مدینه منوره
2023-06-08T09:20:45+03:30
مادر دو شهید که برای انجام اعمال و مناسک حج در مدینه حضور دارد، از سرپرست حجاج ایرانی درخواست داشت که سلام آنان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی برساند.

شبکه خارجی تلویزیون و مواجهه با یک فرصت استثنایی

 شبکه خارجی تلویزیون و مواجهه با یک فرصت استثنایی
2023-06-08T09:14:41+03:30
شبکه هوسا تی وی به عنوان شبکه برون‌مرزی صدا و سیما که جامعه هدفِ آفریقایی را در دستور کار دارد، عملاً با فرصت استثنایی‌ای مواجه شده که بهره‌برداری از آن بای...

داستان سوژه‌هایی که رنگ بوی ضرب‌المثل قدیمی فارسی را دارند؛ "از تو حرکت، از خدا برکت!"

 داستان سوژه‌هایی که رنگ بوی ضرب‌المثل قدیمی فارسی را دارند؛ "از تو حرکت، از خدا برکت!"
2023-06-08T09:14:40+03:30
امیرحسین نوروزی، کارگردان مجموعه مستند "همت" می‌گوید سراغ سوژه‌هایی رفته که خودشان بودند و خودشان، اما با کار و تلاش به قدری پیشرفت کردند که تحسین...

تقریب حوزه‌ علمیه قم و نجف به نفع پیروان اهل بیت(ع) در جهان است

تقریب حوزه‌ علمیه قم و نجف به نفع پیروان اهل بیت(ع) در جهان است
2023-06-08T08:40:46+03:30
رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه قم که به عراق سفر کرده‌اند، گفت: تقریب بین حوزه‌های علمیه قم و نجف اشرف به نفع اسلام و پیروان اهل بی...

غضب عقلانی و شرعی از نعم الهی است / راه حل درمان غضب و عصبانیت در مواجهه با اعضای خانواده

غضب عقلانی و شرعی از نعم الهی است / راه حل درمان غضب و عصبانیت در مواجهه با اعضای خانواده
2023-06-08T08:40:45+03:30
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه خلق غضب در انسان از جانب خداوند برای صیانت و حفظ او در برابر دشمن است، گفت: اگر غضب طبق موازین عقل و شرع به کار گرفته شود،...

آثار رحمت و مهربانی در رفتار و گفتار مومنان واقعی ظاهر است/ ماجرای گریه های شدید حضرت یحیی(ع)

آثار رحمت و مهربانی در رفتار و گفتار مومنان واقعی ظاهر است/ ماجرای گریه های شدید حضرت یحیی(ع)
2023-06-08T08:40:45+03:30
در حالات حضرت یحیی آمده است که ایشان خیلی شدیدالبکاء بودند. وقتی حضرت زکریا موعظه می‌کردند، نگاه می‌کردند که حضرت یحیی علیهما السلام در جلسه نباشند.

شروع طوفانی شهرِهِرت و رقابت نزدیک عروسیِ مردم با کتِ چرمی

 شروع طوفانی شهرِهِرت و رقابت نزدیک عروسیِ مردم با کتِ چرمی
2023-06-08T07:41:04+03:30
درحالی که فقط ۲۴ ساعت از آغاز اکران تابستانه سینماهای کشور گذشته، بررسی عملکرد فروش ۷ فیلم جدید اکران شده نشان می‌دهد؛ ممکن است این دور از اکران ۱۴۰۲ نیز شا...

پشت صحنه سریال «فراری» چه می‌گذرد؟/ اینجا همه چیز واقعی است + عکس

 پشت صحنه سریال «فراری» چه می‌گذرد؟/ اینجا همه چیز واقعی است + عکس
2023-06-08T06:07:46+03:30
سریال «فراری» را پیش از این با نام «هادی» می‌شناسند؛ اما هادی کاراکتر اصلی این سریال است و قصه‌های واقعی از قهرمانان دفاع از حرم را روای...

پوشیدن لباس آستین‌کوتاه برای آقایان چه حکمی دارد؟

 پوشیدن لباس آستین‌کوتاه برای آقایان چه حکمی دارد؟
2023-06-08T05:41:00+03:30
مراجع تقلید درباره «پوشیدن لباس آستین‌کوتاه برای آقایان» نظرات قابل توجهی دارند.

زندگی سیاسی «شیخ محمد خیابانی» در قاب مستند

 زندگی سیاسی «شیخ محمد خیابانی» در قاب مستند
2023-06-08T05:14:22+03:30
مستند بلند «آزادیستان» که به زندگی سیاسی شهید «شیخ محمد خیابانی» می پردازد، در تهران و تبریز در حال تولید است.

در نشست «سبک زندگی؛ نرم‌افزار تمدن» تأکید شد: لزوم تببین کامل الگوی سوم زن مسلمان

 در نشست «سبک زندگی؛ نرم‌افزار تمدن» تأکید شد: لزوم تببین کامل الگوی سوم زن مسلمان
2023-06-08T05:14:21+03:30
محقق و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، آنجا که حضور اجتماعی عادی زن مطرح است به خانه‌داری تأکید دارند و آنجا که اصل اسلام در خطر ا...

تمجید و اعجاب امام خمینی (ره) در بازدید از یک کتابخانه + سند و امضا

 تمجید و اعجاب امام خمینی (ره) در بازدید از یک کتابخانه + سند و امضا
2023-06-08T05:14:21+03:30
هشتاد و پنج سال پیش حاج آقا روح الله جوان به همراه چند نفر از دوستانش از کتابخانه بازدید می‌کنند و طبق سندی که در این کتابخانه نگهداری می‌شود و امضای امام خ...

آخر هفته تلویزیون با «روانی» آلفرد هیچکاک

 آخر هفته تلویزیون با «روانی» آلفرد هیچکاک
2023-06-08T05:14:20+03:30
شبکه‌های تلویزیونی در کنار قرار دادن چند نوستالژی ایرانی و خارجی، فیلم‌های جدیدی همچون «تابوت اطبا»، «ماراکا: قهرمان دریا» و «بین د...

حسین کاشیان درگذشت

 حسین کاشیان درگذشت
2023-06-07T18:40:59+03:30
حسین کاشیان، هنرمند شناخته‌شده عرصه هنرهای تجسمی که مدتی در بیمارستان بستری بود، درگذشت.

نشست «همخوانی مثنوی بید و رود» برگزار می شود

نشست «همخوانی مثنوی بید و رود» برگزار می شود
2023-06-07T15:27:25+03:30
نشست «همخوانی مثنوی بید و رود»دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ از سوی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

تکلیف سریال «سروش صحت» روشن شد

 تکلیف سریال «سروش صحت» روشن شد
2023-06-07T15:21:04+03:30
سروش صحت که مدت‌ها از او در سینما و تلویزیون خبری نیست حالا با یک سریال جدید به شبکه نمایش‌خانگی خواهد آمد.

کتاب «فلسفه و روش علوم اجتماعی» روانه بازار نشر شد

کتاب «فلسفه و روش علوم اجتماعی» روانه بازار نشر شد
2023-06-07T14:47:26+03:30
کتاب «فلسفه و روش علوم اجتماعی» اثر حجت الاسلام حمید پارسانیا در ۳۱۲ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب و با همکاری مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحق...

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب: معینه‌ها یک برنامه عملی برای زائران آماده کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب: معینه‌ها یک برنامه عملی برای زائران آماده کنند
2023-06-07T14:47:25+03:30
حجت الاسلام والمسلمین نواب در دیدار با معینه های اعزامی به حج به خطیر بودن ماموریت این گروه از خادمان حج اشاره و توصیه هایی را در این زمینه ارائه کرد. 

«جنگ و صلح در ادبیات نمایشی» بررسی می شود

«جنگ و صلح در ادبیات نمایشی» بررسی می شود
2023-06-07T14:47:25+03:30
نشست «جنگ و صلح در ادبیات نمایشی» پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ از  ساعت ۱۶ از سوی انجمن علمی مطالعات صلح ایران و با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)