میرنیوز

رای دادن راهی برای تحقق انتظارات مردم در نظام حکمرانی است

رای دادن راهی برای تحقق انتظارات مردم در نظام حکمرانی است 2024-07-05T14:36:18+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بسیج اساتید کشور، محمدرضا مردانی در ویژه‌برنامه انتخاباتی شبکه افق با اشاره به اهمیت حضور در انتخابات، رای دادن را راهی برای تحقق انتظارات مردم در نظام حکمرانی دانسته و گفت: اگر در انتخابات شرکت نکنیم و کنار برویم، یعنی نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت بوده‌ایم.

وی گفت: دو نامزد انتخابات در روزهای اخیر نظرات مختلفی در مباحث فرهنگی، اجتماعی و معیشتی ارائه کردند. قطعا انتظارات مردم ما در چهارچوب‌هایی تعریف شده و با رای دادن و قطعا با انتخاب شخصی که به دیدگاه‌هاشان نزدیکتر است محقق خواهد شد. بی‌تفاوتی یقینا نتیجه‌ای نخواهد داشت. به همین دلیل دعوت می‌کنم و تاکید دارم همه عزیزان با شرکت در این انتخابات نظر و سلیقه خودشان را انتخاب کنند.

مردانی در ادامه گفت: ان‌شاءالله ما شاهد حضور پرشور مردم خواهیم بود. این حضور پرشور نقطه قوتی برای نظام جمهوری اسلامی و ایران قوی خواهد بود در پیگیری مسائل مهم بین‌المللی و نیز پشتوانه بزرگی برای سیاست‌های مهم مطرح شده از سوی نامزدها و تقویت ارکان نظام را در پی خواهد داشت تا بتوانیم در مسیر سیاست‌های حکمرانی نظام اسلامی گام برداریم.

رئیس سازمان بسیج اساتید همچنین از تحلیل روانشناسی از نظرسنجی‌های صورت گرفته در بحث انتخابات سخن گفت و عنوان کرد: در نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته ۶۰ درصد از جامعه هدف نظرسنجی، انتخابات را مهم ارزیابی کرده و آن را وظیفه دینی و شرعی دانسته‌اند. اما برخی آمار که درصد قابل توجهی نیست انتخابات را در حل مشکلات موثر نمی‌دانند و این طور احساس می‌کنند که رای دادن تاثیری در حل مشکلات ندارد. که این نشان دهنده این است که باید به دنبال ارتقای کارآمدی نظام حکمرانی کشور بود.

مردانی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی در ۳ سال گذشته با تلاش بسیار و حضور در میدان عمل نشان دادند که کارآمدی نظام حکمرانی را دنبال می‌کردند. در این رابطه به سمت دانشگاهیان آمدند و از نخبگان کشور خواستند نهاد علم را برای حکمرانی پای کار دولت بیاورند. این نکته‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر، دشمنان ما نیز سعی می‌کنند پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کشور و رشد کشور را به نوعی معکوس جلوه دهند چرا که رسانه‌های بیگانه ماموریت دارند با نادیده گرفتن پیشرفت و ضریب دادن به مشکلات به طریقی ناامیدی را تزریق کنند.

وی بر جهاد تبیین تاکید کرده و افزود: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند جهاد تبیین، مفهوم آن این است که نخبگان و مسئولان کشور موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها را بیان کنند تا مردم بدانند و لمس کنند. ایران در چندین عرصه رتبه‌ یک تا ۱۰ جهان را داراست. در حوزه علوم هسته‌ای پیشرفت گسترده‌ای داریم علی رغم فشارهای دشمن، که حتی به ترور دانشمندان ما دست زدند تا جلوی دانش بومی ما را بگیرند. درحوزه‌های مختلف علوم پیشرفت‌های بسیار داشته‌ایم یکی از مشکلات اساسی عدم تبیین این پیشرفت‌هاست.

مردانی یکی از رسالت‌های بسیج اساتید را تبیین پیشرفت‌های کشور دانست و به برگزاری اردوهای علم و فناوری و پیشرفت در راستای معرفی دستاوردهای حوزه علم و فناوری کشور، ویژه اساتید اشاره کرد و گفت: در مدت دو ماه گذشته بیش از ۱۲۰۰ نفر از اساتید در این بازدیدها شرکت کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: دانشگاه و دانشگاهیان همیشه نقش موثری در مشارکت و هم بستگی و ایجاد وحدت در عرصه‌های مختلف از دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سازندگی و در انتخابات داشته‌اند. اساتید پیشگام و پیشتاز در آگاهی‌بخشی به جامعه هستند و در انتخابات و مشارکت عمومی برای کمک به نظام حکمرانی همواره حضور داشته و قطعا نقش برجسته‌ و اثرگذاری دارند.

این استاد دانشگاه همچنین بر ضرورت تبیین و روشنگری از سوی دانشگاهیان تاکید کرده و گفت: این انتخابات در شرایطی انجام شد که با توجه به شهادت شهید رئیسی فرصت چندانی جهت حضور اساتید در میان اقشار مختلف وجود نداشته، در همه انتخابات اصولا از چند ماه قبل فرصت است و نیز باتوجه به اینکه اواخر ترم بود، اساتید در کلاس‌ها و حتی در خوابگاه‌ها به صورت چهره به چهره تبیین‌گری داشتند و همچنین در گروه‌های مجازی، نیز در مساجد و اجتماعات مختلف نقش آفرینی داشتند و در نماز جمعه و هرجا که جایگاه تبیین مردم فراهم بوده نقش‌آفرینی داشته‌اند.

مردانی با تاکید بر آیه ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیر ما بانفسهم، در حقیقت ‌خدا حال قومی را تغییر نمی‌دهد تا آنان حال خود را تغییر دهند، بیان کرد: طبیعتا این مسئله، محور تبیین اساتید بوده و این در نظام اسلامی یک تکلیف است. در نظر سنجی ها هم پرسیده شده بود آیا شرکت در انتخابات را وظیفه دینی می دانید، قریب به ۵۷ درصد پاسخ بله بوده است. اساتید به عنوان یک مسئولیت دینی، انقلابی، اجتماعی در مورد دانشجویان و سایر مردم در این خصوص عمل کردند.

وی در موضوع شرکت در انتخابات به نقش موثر خانواده، مدرسه، دانشگاه، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و فضای مجازی اشاره کرده و افزود: دشمن در این میدان از طریق ماهواره‌ها و شبکه‌ها و فضای مجازی که سهم و نقش کمی هم ندارد تلاش زیادی کرده است. فضای مجازی امروز جزوی از زندگی مردم شده، قطعا اساتید نیز در فضای مجازی با ارائه بحث‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی نقش و حضور موثری می‌توانند داشته باشند.

مردانی همچنین از جمله اقدامات این سازمان را برگزاری نشست‌های تبیینی و بصیرتی در دانشگاه‌ها در جمع نخبگان و صدور بیانیه‌های سیاسی با امضای قریب به ۱۵ هزار استاد بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور و دعوت از عموم مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات برشمرد و از انتشار نشریات الکترونیکی با محتوای تبیینی و تولید و انتشار کلیپ هایی از اساتید در فضای مجازی برای دعوت به حضور حداکثری سخن گفت.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: حضور مردم در انتخابات و شرکت حداکثری و باشکوه مورد تاکید مقام معظم رهبری است. ایشان فرمودند که آبروی جمهوری اسلامی ایران و قدرت جمهوری اسلامی ایران و ایران قوی در گرو مشارکت حداکثری است. امروز تک تک ایرانی ها که دل در گرو دین، اسلام، وطن و ایران دارند وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند. دعوت به مشارکت حداکثری می‌تواند چهره به چهره و در جمع‌های خانوادگی و از طریق ارتباطات شخصی و فرد به فرد صورت گیرد. و افراد علاوه بر مصمم بودن بر شرکت خود دیگران را نیز دعوت به حضور در انتخابات کنند.

مردانی تاکید کرد: صرف نظر از اینکه چه کسی برگزیده می‌شود. حضور هم از اهمیت بالایی برخوردار است. همه ما از هر طریقی که در این ساعات پایانی امکان پذیر باشد باید اراده حضور مردم را بالا ببریم. دانشگاهیان هم از طریق ارتباطات استاد شاگردی، یا اساتید با اساتید یا با سایر اقشار مخصوصا از طریق فضای مجازی که فرصتی است برای ارتباط گیری استفاده کنند.

وی به شبکه‌ عظیم بسیج اساتید در سطح ملی، استانی و کانون‌های دانشگاه‌های مختلف اشاره کرده و گفت: اساتید در شبکه نخبگانی باید با گفتگو و تبیین ضرورت انتخابات را بیان کنند. این تاثیر بسزایی بر اقناع افکار عمومی و حضور سایر اقشار دارد. باید مطالب به صورت چهره به چهره و در فضای مجازی انعکاس یابد و همه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و لبیک به ایشان ان‌شاءالله در این ساعات پایانی افرادی که مصمم نیستند را دعوت به حضور کنیم.


منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

اعطای فرصت مطالعاتی به پژوهشگران زیر ۴۰ سال دانشگاه شریف

اعطای فرصت مطالعاتی به پژوهشگران زیر ۴۰ سال دانشگاه شریف
2024-07-13T15:49:39+03:30
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) فراخوان جدید شرکت در برنامه فرصت تحقیقاتی دانشمندان جوان را منتشر کرد.

مهلت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۳ تمدید شد/ شهریورماه؛ زمان اعلام نتایج نهایی

مهلت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۳ تمدید شد/ شهریورماه؛ زمان اعلام نتایج نهایی
2024-07-13T15:09:39+03:30
مهلت انتخاب رشته محل برای داوطلبان مجاز (عادی و استعداد درخشان) در کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۳ تمدید شد.

بخش زیادی از اعضای هیات‌علمی همکاری موثری با صنایع ندارند/ نقش ماموریت‌گرایی دانشگاه‌ها در حل مسائل

بخش زیادی از اعضای هیات‌علمی همکاری موثری با صنایع ندارند/ نقش ماموریت‌گرایی دانشگاه‌ها در حل مسائل
2024-07-13T15:09:39+03:30
مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم با انتقاد از تعداد کم قراردادهای ارتباط صنعت اعضای هیئت علمی گفت: بخش زیادی از اعضای هیات علمی هنوز همکاری موثر...

جذام قابل درمان است/ آمار ابتلا در جهان و ایران

جذام قابل درمان است/ آمار ابتلا در جهان و ایران
2024-07-13T14:43:00+03:30
معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: برخلاف باور عمومی، ۹۰ تا ۹۵ درصد آحاد بشر هرگز جذام نمی‌گیرند، به عبارت دیگر اغلب انسان‌ها نسبت به جذام ایمنی ذاتی دارند.

مهلت ثبت نام متقاضیان رشته‌های دارای آزمون عملی کنکور ۱۴۰۳ فردا پایان می‌یابد

مهلت ثبت نام متقاضیان رشته‌های دارای آزمون عملی کنکور ۱۴۰۳ فردا پایان می‌یابد
2024-07-13T14:42:59+03:30
مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از پایان مهلت ثبت‌نام متقاضیان رشته‌ علوم ورزشی و رشته‌های دارای آزمون عملی هنر تا پایان روز یک...

فعالیت‌های اداری دانشگاه شهید بهشتی روز چهارشنبه تعطیل است

فعالیت‌های اداری دانشگاه شهید بهشتی روز چهارشنبه تعطیل است
2024-07-13T14:03:00+03:30
کلیه فعالیت‌های اداری دانشگاه شهید بهشتی در روز چهارشنبه مورخ ۲۷ تیرماه سال ۱۴۰۳ تعطیل است.

چالش‌ها و الزامات توسعه «هوش مصنوعی مولد» بررسی شد

چالش‌ها و الزامات توسعه «هوش مصنوعی مولد» بررسی شد
2024-07-13T13:09:40+03:30
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی چالش‌ها و الزامات توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی مولد پرداخته است.

کانون‌های پرورش استعداد در شهرهای بیش از ۵۰ هزار نفر فعال می‌شود

کانون‌های پرورش استعداد در شهرهای بیش از ۵۰ هزار نفر فعال می‌شود
2024-07-13T13:09:39+03:30
معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: کانون‌های مردمی پرورش مستعدان در شهرهای با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت فعال می شود.

تحقیق و توسعه روی ساخت کفش‌های مناسب برای مناطق سردسیری

تحقیق و توسعه روی ساخت کفش‌های مناسب برای مناطق سردسیری
2024-07-13T12:56:21+03:30
چند شرکت خصوصی قرار است به صورت مشترک کار تحقیق و توسعه‌ای را آغاز کنند که در آن از گرافن و آئروژل برای ساخت کفش‌های سبک و بادوام استفاده می شود.

حفظ آب‌های زیرزمینی با پلتفرم ایرانی بانک آب/ دانش بومی در خدمت کشاورزی هوشمند

حفظ آب‌های زیرزمینی با پلتفرم ایرانی بانک آب/ دانش بومی در خدمت کشاورزی هوشمند
2024-07-13T12:56:21+03:30
یک شرکت دانش بنیان با طراحی پلتفرم بانک آب در زمینه مدیریت منابع آب زیرزمینی در دشت‌های کشور فعالیت می‌کند.

محدودیت‌های ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک لغو شد

محدودیت‌های ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک لغو شد
2024-07-13T12:42:59+03:30
متا اعلام کرد محدودیت های وضع شده بر حساب های کاربری اینستاگرام و فیس بوک دونالد ترامپ را حذف می کند.

برنامه ۲ وزارتخانه برای واگذاری املاک پیام نور

برنامه ۲ وزارتخانه برای واگذاری املاک پیام نور
2024-07-13T12:29:40+03:30
دبیرکل انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور از برنامه وزارتین علوم و آموزش و پرورش برای واگذاری املاک و اموال دانشگاه در چند روز آینده خبر داد.

اتحادیه اروپا ایکس را به فریبکاری درباره تیک آبی متهم کرد

اتحادیه اروپا ایکس را به فریبکاری درباره تیک آبی متهم کرد
2024-07-13T12:16:19+03:30
تحقیق رگولاتورهای فناوری اتحادیه اروپا نشان می دهد شبکه اجتماعی ایکس قوانین محتوای آنلاین اتحادیه اروپا را نقض کرده و تیک آبی آن کاربران را فریب می دهد.

اتحادیه اروپا به تیک آبی ایکس اعتماد ندارد

اتحادیه اروپا به تیک آبی ایکس اعتماد ندارد
2024-07-13T12:03:02+03:30
تحقیق رگولاتورهای فناوری اتحادیه اروپا نشان می دهد شبکه اجتماعی ایکس قوانین محتوای آنلاین اتحادیه اروپا را نقض کرده و تیک آبی آن کاربران را فریب می دهد.

نظام جامع آموزش حوزه علمیه خراسان اجرایی می‌شود

نظام جامع آموزش حوزه علمیه خراسان اجرایی می‌شود
2024-07-13T12:03:01+03:30
مدیر حوزه علمیه خراسان از آغاز اجرای نظام جامع آموزش این حوزه به‌صورت آزمایشی در برخی از مدارس علمیه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

مجوز چاپ ۱۰ نشریه علمی حوزوی برای نخستین بار صادر شد

مجوز چاپ ۱۰ نشریه علمی حوزوی برای نخستین بار صادر شد
2024-07-13T12:03:01+03:30
مدیرکل پژوهش‌های عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه گفت: برای نخستین بار مجوز چاپ ۱۰ نشریه علمی حوزوی صادر شده است.

تغییر اقلیم مهم ترین عامل شیوع پشه آئدس و تب دنگی

تغییر اقلیم مهم ترین عامل شیوع پشه آئدس و تب دنگی
2024-07-13T11:43:01+03:30
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، تغییر اقلیم را مهم ترین عامل شیوع پشه آئدس و بیماری های مربوط به آن در کشور دانست.

اطلاعات ۱۰۹ میلیون کاربر شرکت مخابراتی آمریکایی هک شد

اطلاعات ۱۰۹ میلیون کاربر شرکت مخابراتی آمریکایی هک شد
2024-07-13T11:43:00+03:30
AT&T  اعلام کرد با یک عملیات هک وسیع داده روبرو شده که طی آن داده های حدود ۱۰۹ میلیون حساب کاربری شامل سوابق تماس و پیامک به طور غیرقانی دانلود شده است.

استقرار نظام نوآوری و هوشمندسازی در صنعت ذوب آهن/ عارضه یابی و رفع نیاز توسط شرکت‌های داخلی

استقرار نظام نوآوری و هوشمندسازی در صنعت ذوب آهن/ عارضه یابی و رفع نیاز توسط شرکت‌های داخلی
2024-07-13T11:29:41+03:30
براساس یک توافق نامه مشترک، تشخیص صحیح نیازهای فناورانه صنعت ذوب آهن و اهتمام برای رفع این نیازها توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی فراهم می‌شود.

شهید رئیسی حلقه وصل گروه های مختلف فکری در جامعه بود

شهید رئیسی حلقه وصل گروه های مختلف فکری در جامعه بود
2024-07-13T11:16:18+03:30
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آیین اختتامیه کنگره شعر شهید جمهور با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید رئیسی گفت: آیت الله رئیسی اهل وصل بود و نگاه فصل ن...

ثبت ۳۲۶۸ تماس مزاحم با اورژانس تهران

ثبت ۳۲۶۸ تماس مزاحم با اورژانس تهران
2024-07-13T11:03:01+03:30
رییس سازمان اورژانس استان تهران، از ثبت سه هزار و ۲۶۸ تماس مزاحم با اورژانس استان در هفته گذشته خبر داد.

لباس فضانوردی ادرار را بازیافت می‌کند

لباس فضانوردی ادرار را بازیافت می‌کند
2024-07-13T11:03:00+03:30
با روش نوینی که محققان برای مدیریت بازیافت ابداع کرده اند، فضانوردان ماموریت های آینده ناسا احتمالا قادر خواهند بود ادار خود را از طریق لباس فضانوردی بازیافت...

رشد ۶ درصدی اهدای خون در بهار ۱۴۰۳

رشد ۶ درصدی اهدای خون در بهار ۱۴۰۳
2024-07-13T10:49:39+03:30
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، از رشد ۶ درصدی اهدای خون در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

ارزشیابی توزیع شیر در مدارس/ ۱۰ درصد از طعم شیر راضی نبودند

ارزشیابی توزیع شیر در مدارس/ ۱۰ درصد از طعم شیر راضی نبودند
2024-07-13T10:49:38+03:30
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نتایج حاصل از ارزشیابی برنامه شیر مدارس در کشور را تشریح کرد.

تسریع در ایجاد کنسرسیوم تخصصی رفع آلایندگی نیروگاه برق حرارتی شازند

تسریع در ایجاد کنسرسیوم تخصصی رفع آلایندگی نیروگاه برق حرارتی شازند
2024-07-13T10:36:18+03:30
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی و تیم کارشناسی در راستای پیگیری فراخوان کاهش آلایندگی نیروگاه برق حرارتی شازند اراک از ای...

هواپیمای برقی هیدروژنی ۵۳۲ مایل پرواز کرد

هواپیمای برقی هیدروژنی ۵۳۲ مایل پرواز کرد
2024-07-13T10:22:58+03:30
شرکت «جابی آویشین» اعلام کرد یک نسخه هیدروژنی از هواپیمای برقی عمود پرواز به طور آزمایشی ۵۳۲ مایل طی کرده است.

تاکید بر همکاری پژوهشگاه‌ها با سازمان‌های اجرایی

تاکید بر همکاری پژوهشگاه‌ها با سازمان‌های اجرایی
2024-07-13T10:09:39+03:30
دبیر مجمع پژوهشگاه‌های کشور بر لزوم همکاری پژوهشگاه‌ها با سازمان‌های اجرایی تأکید کرد و همکاری با پژوهشگاه جنگ و سازمان هواشناسی را فرصتی مناسب برای همکاری د...

تعدادی از مؤسسات آموزش عالی آزاد منحل می‌شوند

تعدادی از مؤسسات آموزش عالی آزاد منحل می‌شوند
2024-07-13T10:09:38+03:30
شورای گسترش آموزش عالی با انحلال و لغو موافقت قطعی تعدادی از مؤسسات آموزش عالی آزاد موافقت کرد.

استفاده از نمک‌های یُددار و روغن های ترانس پایین در تهیه نذورات

استفاده از نمک‌های یُددار و روغن های ترانس پایین در تهیه نذورات
2024-07-13T09:56:17+03:30
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت، از افزایش احتمال بیماری های منتقله از آب و غذا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

استفاده از نمک‌های یددار و روغن های ترانس پایین در تهیه نذورات

استفاده از نمک‌های یددار و روغن های ترانس پایین در تهیه نذورات
2024-07-13T09:43:01+03:30
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت، از افزایش احتمال بیماری های منتقله از آب و غذا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)