میرنیوز

آیین نامه جامع اعطای بورس به دانشجویان ابلاغ شد/ سهم بورسیه‌ها از جذب در هیات علمی

آیین نامه جامع اعطای بورس به دانشجویان ابلاغ شد/ سهم بورسیه‌ها از جذب در هیات علمی 2024-07-01T11:22:58+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، هیأت وزیران به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای تحول آموزش عالی، ارتباط مؤثر جامعه، صنعت و دانشگاه، تأمین اعضای هیأت علمی مراکز آموزش عالی، گسترش دیپلماسی علمی و عدالت آموزشی و افزایش امید و انگیزه در بین دانشجویان، آئین‌نامه جامع اعطای راتبه تحصیلی (بورس) به دانشجویان ایرانی را به شرح زیر تصویب کرد:

در این آئین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌روند:

دستگاه اجرایی: دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن.

وزارت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

راتبه تحصیلی (بورس): تسهیلات اعطایی برای تحصیل در یک مقطع یا دوره تحصیلی.

وزارت موظف است با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مربوطه، به منظور دستیابی به اهداف بسط عدالت آموزشی، هدفمندسازی آموزش و پژوهش‌های دانشگاهی و هدایت آنها به سمت رفع نیازهای کشور، تأمین بخشی از هیأت علمی مورد نیاز، تضمین آینده شغلی و ایجاد انگیزه، امید و نشاط در میان دانشجویان نسبت به تدوین و ابلاغ انواع مختلف راتبه تحصیلی (بورس) اقدام کند.

وزارت، پیشنهاد اعتبارات حمایتی مورد نیاز راتبه تحصیلی (بورس) های موضوع این آئین نامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه و سازمان مذکور موظف است اعتبارات مذکور را در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.

وزارت موظف است با همکاری سازمان بهزیستی کشور سازمان اوقاف و امور خیریه، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با هدف استفاده از ظرفیت خیرین و واقفین در جهت بسط عدالت آموزشی و حمایت مادی و معنوی از دانشجویان کم بضاعت ضمن شناسایی این دانشجویان تمهیداتی را فراهم نماید که تا پایان سال ۱۴۰۴ حداقل (۵۰) درصد و تا پایان سال ۱۴۰۶، کل دانشجویان کم بضاعت از مزایای فراهم شده توسط خیرین و واقفین برخوردار شوند.

وزارت موظف است با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و سایر دستگاه‌های اجرایی به منظور هدفمندسازی آموزش و پژوهش‌های دانشگاهی و هدایت آنها به سمت رفع نیازهای صنعت کشور، حسب مورد، شرایطی را فراهم نماید که مشکلات و نیازهای پژوهشی و فناورانه دستگاه‌های اجرایی، مراکز صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان) به ثبت رسیده و در قالب طرح پروژه‌های تحقیقاتی تعریف گردد.

دانشجویان دکتری با اولویت افراد معرفی شده از سوی بنیاد ملی نخبگان با انجام پایان نامه یا رساله خود در راستای طرح (پروژه) مذکور در قالب راتبه تحصیلی (بورس) از مقرری ماهیانه‌ای که توسط این کارفرمایان پرداخت می‌شود، بهره‌مند شوند، به نحوی که تا پایان سال ۱۴۰۴ حداقل (۵۰) درصد دانشجویان دکتری و تا پایان سال ۱۴۰۶ کل دانشجویان دکتری مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تسهیلات این راتبه تحصیلی (بورس) به صورت مقرری ماهانه معادل (۵۰) درصد تا (۸۰) درصد حقوق استادیار پایه یک دانشگاه‌های دولتی برخوردار شوند.

حضور پژوهشگران پسادکتری در شرکت‌های دانش بنیان جهت طی دوره مزبور با رعایت ضوابط مربوط مجاز است.

وزارت موظف است با هدف امکان اشتغال دانشجویان و هدفمند نمودن آموزش در نظام آموزش عالی کشور، با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد کشاورزی، کشور، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط حسب مورد، ضمن احصاء رشته‌های مورد نیاز بخش‌های غیر دولتی، شرایطی را فراهم نماید که دانشجویان در صورت تحصیل در رشته‌های مورد تقاضای بنگاه‌های اقتصادی، ضمن برخورداری از حمایت و مقرری معین در حین تحصیل در قالب راتبه تحصیلی (بورس) که توسط بنگاه مربوطه پرداخت می‌شود، پس از پایان تحصیل در آن بنگاه مشغول به کار شوند.

به منظور افزایش کارایی و اثرگذاری راتبه تحصیلی (بورس) مربوط به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و استفاده این افراد از فرصت خدمت وظیفه عمومی جهت حضور هرچه بیشتر در محیط‌های صنعتی، تجاری و بازار کار در راستای حل مسأله دستگاه اعطا کننده رتبه تحصیلی (بورس) وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و همکاری وزارت ساز و کارهای لازم در خصوص تسهیل شرایط خدمت وظیفه عمومی مشمولان راتبه تحصیلی (بورس) خصوصاً بورس‌های مرتبط با مواد (۵) (۶) و (۹) این آئین نامه را تدوین و برای تصویب ستاد کل نیروهای مسلح و سایر مراجع قانونی ذی‌صلاح ارسال نماید.

وزارت موظف است با هدف توسعه تبادل دانشجو و پژوهشگر بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخلی و خارجی و گسترش دیپلماسی علمی، شرایط لازم در خصوص اعزام دانشجویان به دوره‌های کوتاه مدت تحقیقاتی خارج از کشور به میزان حداقل (۱۰) درصد ورودی دانشجویان دوره دکتری در هر سال را فراهم نماید.

به منظور حفظ سرمایه دانشی و تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی کشور و با اولویت شغل محل‌هایی که از طریق آزمون‌های استخدامی تکمیل ظرفیت نمی‌شوند و جذب نخبگان مورد تأیید بنیاد ملی نخبگان، وزارت و سازمان اداری و استخدامی کشور موظفند حسب مورد ضمن شناسایی و احصاء نیروی انسانی متخصص مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی، ضمن هدایت دانشجویان به سمت این رشته‌ها، زمینه بهره‌مندی آنها از راتبه تحصیلی (بورس) و پرداخت مقرری ماهانه در حین تحصیل توسط دستگاه اجرایی و استخدام فرد، بعد از فراغت از تحصیل را فراهم نمایند.

با هدف تأمین اعضای هیأت علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، وزارت موظف است با همکاری وزارت امور خارجه سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد را برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دکتری و پسادکتری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور بورس نماید؛ به طوری که حداقل (۲۰) درصد از اعضای هیأت علمی به کار گرفته شده در هر فراخوان جذب از میان مشمولین این راتبه تحصیلی (بورس) باشد.

امکان ادامه تحصیل برای دوره کارشناسی ارشد موضوع این ماده پس از تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امکان پذیر است.

به منظور شناسایی فرصت‌های اقتصادی، ارتباط مؤثر با بازار کشورهای مقصد و استفاده از آن برای بنگاه‌های اقتصادی و یا افزایش ارتباطات فرهنگی اجتماعی و توسعه روابط علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و تأمین نیاز دستگاه‌های اجرایی در این خصوص و همچنین تأمین بخشی از اعضای هیأت علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از طریق دانشگاه‌های برتر خارج از کشور وزارت موظف است با همکاری وزارت امور خارجه شرایط لازم برای اعزام دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و پسادکتری به این کشورها جهت تحصیل را فراهم نماید.

وزارت موظف است مقررات ناظر بر تأسیس، بهره‌برداری و اعتبارسنجی دانشگاه توسط بنگاه‌های اقتصادی، متضمن توسعه برنامه درسی متناسب با موقعیت‌های شغلی صنعت، صلاحیت‌های اساتید الزامات زیرساختی روش‌های ارزیابی و سازوکارهای تضمین کیفیت را تدوین و حسب مورد برای تصویب به مراجع ذی‌صلاح ارائه نماید.

فرایند اعتبار سنجی باید انطباق اهداف، برنامه‌ها و منابع دانشگاه را با نیازهای صنعت شیوه‌های مناسب در آموزش و اولویت‌های توسعه ملی ارزیابی کند.

وزارت موظف است با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی ربط، از بنگاه‌های اقتصادی که قصد تأسیس دانشگاه دارند حمایت‌های مالی فنی و مشاوره‌ای مورد نیاز را به عمل آورد.

وزارت موظف است نسبت به نظارت بر دانشگاه‌های موضوع این ماده اقدام نموده تا از انطباق مداوم اهداف، برنامه‌ها و منابع آنها با استانداردهای نظارتی، تسهیل بهبود مستمر و حفظ منافع ذی‌نفعان از جمله دانشجویان، کارکنان و عموم مردم اطمینان حاصل نماید.

دستگاه‌های اجرایی مجازند در چهارچوب قوانین و مقررات نسبت به هزینه‌کرد اعتبارات پژوهشی در قالب بورس‌های وزارت اقدام نمایند.

هزینه‌هایی که در چهارچوب این آئین نامه در قالب اعطای راتبه تحصیلی (بورس) صورت می‌گیرد با تأیید شورای مرکزی بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صددرصد به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب خواهند شد.

احکام موضوع این تصویب نامه با رعایت قوانین و مقررات مربوط و تأمین منابع مالی مورد نیاز از محل اعتبارات مصوب مربوط است. برای دسترسی به این آئین نامه اینجا کلیلک کنید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

هشدار به داوطلبان آزمون‌ها در مورد سایت و کانال جعلی «سنجش الکترونیک»

هشدار به داوطلبان آزمون‌ها در مورد سایت و کانال جعلی «سنجش الکترونیک»
2024-07-21T18:29:38+03:30
سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در مورد فعالیت سایت و کانال جعلی به نام سنجش الکترونیک به داوطلبان آزمون‌ها هشدار داد.

«مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورتان» راه‌اندازی می‌شود

«مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورتان» راه‌اندازی می‌شود
2024-07-21T16:42:59+03:30
توافق‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و شرکت پتروشیمی کارون جهت ایجاد و توسعه «مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورت...

۱۲۱ شرکت در مسیر تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان/ تعداد شرکت‌های دانش بنیان‌ از مرز ۱۰ هزار گذشت

۱۲۱ شرکت در مسیر تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان/ تعداد شرکت‌های دانش بنیان‌ از مرز ۱۰ هزار گذشت
2024-07-21T16:42:59+03:30
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از ظرفیت‌ ۱۲۱ شرکت دانش‌بنیان برای تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان خبر داد.

مدیر حوزه‌های علمیه عازم روسیه شد

مدیر حوزه‌های علمیه عازم روسیه شد
2024-07-21T16:29:38+03:30
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به دعوت رسمی مفتی و رئیس اداره مسلمانان روسیه عازم این کشور شد.

دو مزاحم تلفنی اورژانس محکوم به نظافت ۴ آمبولانس شدند

دو مزاحم تلفنی اورژانس محکوم به نظافت ۴ آمبولانس شدند
2024-07-21T16:02:58+03:30
بنابر اعلام سازمان اورژانس استان تهران، برای دو مزاحم تلفنی اورژانس، حکم قضایی صادر شد و باید چهار دستگاه آمبولانس را نظافت کنند.

تالار مفاخر پزشکی ایران رونمایی می‌شود

تالار مفاخر پزشکی ایران رونمایی می‌شود
2024-07-21T15:49:40+03:30
تالار مفاخر پزشکی ایران در راستای تکریم از شخصیت‌های بزرگ عالم پزشکی ایران، رونمایی می‌شود.

پیش بینی رشد سالانه ۱۸ درصدی پذیرش دانشجو در هوش مصنوعی

پیش بینی رشد سالانه ۱۸ درصدی پذیرش دانشجو در هوش مصنوعی
2024-07-21T15:49:39+03:30
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: براساس سند هوش مصنوعی پذیرش دانشجو در رشته هوش مصنوعی در مقاطع ارشد و دکتری امیدورایم سالانه رشد ۱۸ درصدی...

هم‌اندیشی اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد

هم‌اندیشی اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد
2024-07-21T15:49:38+03:30
نشست هم‌اندیشی معاون علمی حوزه علمیه خراسان با اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد.

پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد

پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد
2024-07-21T15:49:38+03:30
پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با شعار «جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان» رونمایی شد.

فراوانی حیوان گزیدگی در کشور/ لزوم جمع آوری سگ‌های ولگرد

فراوانی حیوان گزیدگی در کشور/ لزوم جمع آوری سگ‌های ولگرد
2024-07-21T14:56:19+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، بر مراجعه به موقع به مراکز درمانی در صورت گزش توسط حیوانات ولگرد، تاکید کرد و گفت: مردم از نزدیک شدن، نوازش کردن و غذا دادن به حیو...

دو پیک مشروطی دانشجویان/ کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری دانش آموختگان

دو پیک مشروطی دانشجویان/ کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری دانش آموختگان
2024-07-21T14:56:19+03:30
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با اشاره به آمار دانشجویان مشروطی گفت: در نیمسال دوم سال تحصیلی  ۹۸ با آغاز کرونا، میزان مشروطی برخی زیر نظام ها تا ۵۰ درص...

۴۷۰۰ نوزاد از سقط نجات یافتند

۴۷۰۰ نوزاد از سقط نجات یافتند
2024-07-21T14:42:59+03:30
رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از نجات ۴۷۰۰ فرزند از ابتدای اجرایی شدن طرح نفس(نجات فرزندان سقط) در کشور خبر داد.

کارگروه علمی ویژه رسیدگی به اعتراض سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد

کارگروه علمی ویژه رسیدگی به اعتراض سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد
2024-07-21T14:16:20+03:30
با دستور معاون آموزشی وزارت بهداشت کارگروه علمی ویژه رسیدگی به سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد و کار خود را از آغاز کرد.

الزام دانشجویان مهندسی به گذراندن درس هوش مصنوعی/ همه رشته‌ها از مهر ۵ تا ۱۵ واحد دروس مهارتی دارند

الزام دانشجویان مهندسی به گذراندن درس هوش مصنوعی/ همه رشته‌ها از مهر ۵ تا ۱۵ واحد دروس مهارتی دارند
2024-07-21T14:16:20+03:30
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: از مهرماه امسال دو واحد درس هوش مصنوعی برای دانشجویان فنی و حرفه ای الزامی می شود.

ثبت‌نام نقل‌ و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

ثبت‌نام نقل‌ و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد
2024-07-21T14:02:59+03:30
ثبت‌نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴ ـ ۱۴۰۳ تا دهم مرداد تمدید شد.

آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون

آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون
2024-07-21T13:49:38+03:30
ثبت نام در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی- فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ از ۸ مرداد...

پیکسل ۹ با قابلیت ارتباط ماهواره ای رایگان عرضه می شود

پیکسل ۹ با قابلیت ارتباط ماهواره ای رایگان عرضه می شود
2024-07-21T13:36:19+03:30
طبق زنجیره کدهایی که تاکنون افشا شده احتمالا موبایل پیکسل ۹ گوگل همراه با اندروید ۱۵ و قابلیت ارتباط ماهواره ای در وضعیت اضطراری رایگان تا ۲ سال عرضه می شود.

۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم از زبان دهقانی/ از غیرسیاسی بودن تا ارتباط با شبکه علمی دانشگاهی

۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم از زبان دهقانی/ از غیرسیاسی بودن تا ارتباط با شبکه علمی دانشگاهی
2024-07-21T13:22:59+03:30
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور ۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم را تشریح کرد.

آغاز ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون

آغاز ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون
2024-07-21T13:22:58+03:30
ثبت نام در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی- فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ از ۸ مرداد...

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی
2024-07-21T12:56:24+03:30
مرکز جذب و امور اعضای هیات علمی و نخبگان وزارت بهداشت جزییات کارت هوشمند چند منظوره (شناسایی، اعتباری و رفاهی) اعضای هیات علمی علوم پزشکی را اعلام کرد.

«غزال دانش بنیان» بر سینه ۱۲ شرکت دانش بنیان برتر/ تدوین بسته حمایتی ویژه ۳ تا ۵ ساله برای هر غزال

«غزال دانش بنیان» بر سینه ۱۲ شرکت دانش بنیان برتر/ تدوین بسته حمایتی ویژه ۳ تا ۵ ساله برای هر غزال
2024-07-21T12:42:58+03:30
معاون علمی رییس جمهور از برگزاری اولین رویداد «برنامه ملی توسعه و حمایت از غزال‌های دانش‌بنیان» در مرداد ماه خبر داد و گفت: در این رویداد ۱۲ شرکت غزال دانش ب...

پیش ثبت نام در کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین آغاز شد

پیش ثبت نام در کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین آغاز شد
2024-07-21T12:42:58+03:30
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران، پیش ثبت نام کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین را آغاز کرد.

دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است

دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است
2024-07-21T12:29:38+03:30
رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است که دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است.

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد
2024-07-21T11:36:18+03:30
نخستین نشست ستاد اربعین دانشگاه تهران به منظور بررسی سازوکارهای اجرایی اعزام کاروان‌های دانشجویی به مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین برگزار شد.

معاون اژه‌ای خواستار بررسی علل مهاجرت پزشکان شد

معاون اژه‌ای خواستار بررسی علل مهاجرت پزشکان شد
2024-07-21T11:23:02+03:30
معاون سیاسی قوه قضائیه، خواستار بررسی علل مهاجرت شغلی و جغرافیایی پزشکان کشور شد.

زیردریایی‌های چین ماهواره استارلینک را از کار می‌اندازند

زیردریایی‌های چین ماهواره استارلینک را از کار می‌اندازند
2024-07-21T11:23:01+03:30
طبق پژوهش محققان ارتش آزادی بخش خلق (PLA)چین، زیردریایی های این کشو به لیزر مجهز می شوند و احتمالا بتوانند ماهواره های استارلینک شرکت اسپیس ایکس را از کار بی...

تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف

تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف
2024-07-21T11:23:00+03:30
مدیر امور پژوهشی دانشگاه شریف از تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف خبر داد و گفت:الگوی چاپ و توزیع سنتی کتاب‌های موسسه انتشارات دانشگاه به الگو...

گزارش بررسی علل مهاجرت پزشکان به قوه قضاییه ارسال شود

گزارش بررسی علل مهاجرت پزشکان به قوه قضاییه ارسال شود
2024-07-21T10:56:18+03:30
معاون سیاسی قوه قضائیه گفت: باید شرایطی را ایجاد کرد تا جامعه پزشکی با آرامش خاطر به مداوای بیماران بپردازد.

شرایط شرکت دانشجویان وزارت علوم در المپیادهای علوم پزشکی اعلام شد

شرایط شرکت دانشجویان وزارت علوم در المپیادهای علوم پزشکی اعلام شد
2024-07-21T10:42:58+03:30
شرایط دانشجویان شرکت کننده از وزارت علوم و سایر سازمان های وابسته در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد.

کاهش ۶۲ درصدی قاچاق معکوس دارو/ دستاوردهای طرح دارویار

کاهش ۶۲ درصدی قاچاق معکوس دارو/ دستاوردهای طرح دارویار
2024-07-21T10:29:40+03:30
بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، بعد از اجرای طرح دارویار، قاچاق معکوس دارو ۶۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)