میرنیوز

امروز چشم دنیا به انتخابات ایران است

امروز چشم دنیا به انتخابات ایران است 2024-06-30T13:17:13+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از سازمان بسیج اساتید کشور، محمدرضا مردانی رییس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست حضوری - وبیناری که در آن جانشین سازمان بسیج اساتید، معاونین و مشاورین ستاد مرکزی و مسئولان و جانشینان بسیج اساتید سراسر کشور و همچنین ۵۰۰ نفر از مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور حضور داشتند، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا، گفت : شهدا نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کردند و حال وظیفه ماست که با جهاد تبیین و امیدآفرینی با نهضت روشنگری و به میدان آوردن همه ظرفیت‌های نظام در ابعاد مختلف برای ادامه راه شهیدان، همه تلاش خود را به کار بندیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات اعضای شورای معاونین بسیج اساتید در سازمان مرکزی و مسوولین و معاونین بسیج اساتید در استان‌ها و همه اساتید بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور برای برگزاری اجتماع بی‌نظیر ۳۱ هزار استاد بسیجی در روز ملی بسیج اساتید و حضور در صحنه روشنگری و حمایت و همبستگی با دانشجویان آمریکایی و کشورهای غربی و تبیین ابعاد پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین آگاه‌سازی جوانان و بیداری که در منطقه شکل گرفته است در ارتباط با رویداد بزرگ انتخابات ریاست جمهوری ۸ تیرماه ۱۴۰۳، گفت: این نشست چندمین نشست وبیناری با موضوع انتخابات است و تلاش‌های گسترده‌ای در بسیج اساتید در خصوص دعوت به مشارکت حداکثری صورت گرفته است.

وی همچنین به مکتب شهید رئیسی و نحوه حکمرانی ایشان اشاره کرده و در توصیف ویژگی‌های وی از پر تلاش بودن و خستگی ناپذیری و مردم دوستی، ولایی بودن، توجه به محرومان، تلاش در حل مشکلات کشور و تمرکز بر همه ظرفیت‌های داخلی و دست رد زدن بر سینه استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که با توجه و تمرکز بر بیانات روز گذشته به مناسبت عید غدیر که رهبر معظم انقلاب در اجتماع مردم شریف ۵ استان مطرح کردند و با عمل به توصیه‌هایی که به کاندیداها و مردم عزیز داشتند، ان‌شاءالله شاهد حضورحداکثری و پرشکوه برای ایران قوی باشیم.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور طبق رهنمودهای رهبری یکی از مولفه‌های ایران قوی را حضور پر شکوه در انتخابات با آرای بالا عنوان کرده و از اساتید خواست در فرصت باقیمانده به تبیین‌گری پرداخته، برای حضور خود و خانواده و همه اقشار به ویژه دانشگاهیان و عموم مردم تلاش کنند.

مردانی گفت: این روزها در خصوص انتخابات بررسی‌های زیادی صورت گرفته و تحلیل‌های مختلفی ارائه شده است و نظرسنجی‌ها گواه آن است که درصد بالایی از افراد پایبند به انقلاب اسلامی، شرکت در انتخابات را یک وظیفه انقلابی می‌دانند و آن را یک فریضه دینی دانسته و به عنوان یک وظیفه ملی به آن اهمیت می‌دهند. البته برخی مشکلات و کمبودها موجب عدم اعلام به حضور برخی افراد در انتخابات بوده است که البته بخش عظیمی از ایجاد ناامیدی‌ها نتیجه تلاش دشمن برای تخریب مسئولان است. به این دلیل است که رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند پیشرفت‌ها را تبیین کنید، اردوی‌های پیشرفت برگزار کنید و اینکه ایشان جهاد تبیین را واجب عینی دانستند بر اساس همین بررسی‌هاست.

وی افزود: آحاد جامعه نسبت به اساتید دانشگاه اعتماد بالایی دارند و از راهنمایی آنان برای انجام وظایف دینی و ملی بهره می‌برند و تاثیر می‌پذیرند. لازم است در این برهه حساس که دشمنان ما بعد از شهادت رئیس جمهور و عملیات وعده صادق و جریانات غزه و مقاومت که تلاش دارند در انتخابات نتیجه خوبی حاصل نشود. بر اهمیت تاکید رهبرمعظم انقلاب بر حضور حداکثری، فارغ از نتیجه توجه شود. انتظار می‌رود اساتید چهره به چهره به تبیین پرداخته و یک خانواده، یک ستاد برای تحقق بیانات نایب ولی عصر(عج) تلاش لازم را انجام دهند. رهبر انقلاب فرمودند اگر ایران قوی می‌خواهیم یکی از راههای تحققش حضور پر شکوه در انتخابات است.

وی با طرح این پرسش که چه کسانی به میدان می آیند، گفت: آنها که پای کار انقلاب هستند، آنها که دلشان در گرو ارزش‌های انقلاب و ایران و نظام است در انتخابات شرکت می‌کنند و ما باید سراغ این گروه برویم.

مردانی در ادامه در خصوص نحوه این دعوت از اساتید خواست از همه ظرفیت‌ها برای دعوت به مشارکت حداکثری استفاده کنند.
حضور و تبیین‌گری در برنامه چهلم شهدای خدمت، برگزاری تریبون آزاد، سخنرانی در مساجد و جلسات مختلف و حتی نماز جمعه در روز انتخابات و همچنین حضور فعالانه در فضای مجازی با توجه به حساسیت‌های آن از جمله تاکیدات مردانی بود.

وی همچنین به معرفی برخی تولیدات چندرسانه‌ای و تولید محتوای تصویری اساتید دانشگاههای سراسر کشور با موضوع دعوت به مشارکت حداکثری برای تبیین‌گری در فضای مجازی و همچنین فعالیت اساتید در پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی پرداخت.

مردانی افزود: فارغ از آنکه چه کاندیدایی رای خواهد آورد باید گفت مردم به هر کدام از افراد رای دهند رای به جمهوری اسلامی بوده است و این حضور تایید نظام است و ان‌شاءلله با انتخاب اصلح در ادامه راه ریاست جمهور شهید به انتخاب اصلح برسیم.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین از فراخوان امضای بیانیه دعوت از دانشگاهیان و آحاد مردم برای حضور در انتخابات خبر داد و آن را گامی مهم در جهت تحقق رهنمودهای حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دانسته و آن را مانند امضای ۱۵ هزار استاد برای دعوت به مشارکت در انتخابات مجلس سندی نامید که در تاریخ انتخابات ایران برجا خواهد ماند.
مردانی گفت: برای بسیج اساتید شرکت و حضور حداکثری و برگزاری انتخابات با شکوه اهمیت دارد. هیچ جانبداری نباید صورت گیرد چرا که بسیج اساتید نفیا و اثباتا بنا ندارد از کاندیدایی حمایت کند. این نکته مهمی است که باید رعایت شود.

وی همچنین بر اتحاد ملی و پرهیز از هر گونه اختلاف و تفرقه افکنی تاکید کرد و افزود: نتیجه هر چه باشد به نفع جمهوری اسلامی خواهد بود. باید وحدت حفظ شود و مراقبت شود دلخوری ایجاد نشود و انسجام و برادری حفظ شده و از ایجاد شکاف و انشقاق جلوگیری گردد. نامزدهای انتخاباتی هم باید تاکیدات رهبر انقلاب را سرلوحه قرار دهند. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اولا صحبت‌های نامزدها و ستادهای آنها در چارچوب ادبیات انقلاب اسلامی باشد و موجب ناامیدی و نارضایتی مردم نشود و ثانیا ویژگی کسانی که کاندیداها برای خودشان انتخاب می‌کنند تا کنارشان کار کنند را فرمودند. بسیج اساتید بر این تاکید دارد که رهنمودهای رهبر انقلاب سرلوحه کار باشد.

مردانی عنوان کرد: امروز چشم دنیا به انتخابات ایران است. انتخابات زیادی در جهان انجام می‌شود که حتی گاهی ما متوجه آن نمی‌شویم. اما شاهدیم اکنون بسیاری از ابرقدرت‌های شرق و غرب و جبهه مقاومت و بسیاری از دوستداران ما چشمشان به انتخابات ایران است. در این جایگاه با ارزش باید به عنوان استاد بسیجی نقش آفرینی در شأن بسیج اساتید داشته باشیم. از خداوند می‌خواهیم در این حضور حماسی انتخاب اصلح را بر دل‌های همه ما ساری و جاری کند.

حسین عبدالهی‌فر معاون تبیین و گفتمان‌سازی سازمان بسیج اساتید کشور در این نشست با بیان گزارشی از آخرین وضعیت نظرسنجی‌ها در خصوص انتخابات و سخنان رهبر معظم انقلاب و شاخصه‌هایی که ایشان برشمردند تاکید کرده و گفت: باید نگاه رهبر انقلاب و کلام ایشان را دریافت و به کار برد. انتخاب عقل سبز است، عقل سبز ساده‌ترین راهش انتخاب از طریق صندوق رای است. اگر انتخاب نکنیم هزینه خواهیم داد. کیفیت انتخابات بر کیفیت دولت برآمده از آن تاثیر می‌گذارد. رای دادن به کسی که احتمال می‌دهید به ظرفیت‌ها توجه نکند و از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نکند درست نیست.

وی افزود: حضور حداکثری مسأله اول است چرا که در افکار عمومی جهان هر چه آرا بیشتر باشد ایران قوی‌تری شکل می‌گیرد. در این میان همه ما وظیفه‌ای داریم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

احتمال افزایش پشه آئدس در پاییز/ باران ببارد کار ما سخت می شود

احتمال افزایش پشه آئدس در پاییز/ باران ببارد کار ما سخت می شود
2024-07-20T23:09:40+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بارش باران باعث می شود تخم های پشه آئدس کار دست ما بدهند.

باران ببارد کار ما با پشه‌ آئدس سخت می شود/ صید پشه در ۷۰ نقطه کشور

باران ببارد کار ما با پشه‌ آئدس سخت می شود/ صید پشه در ۷۰ نقطه کشور
2024-07-20T22:56:18+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بارش باران باعث می شود تخم های پشه آئدس کار دست ما بدهند.

عرضه بیش از ۱۳۵ هزار خدمت آزمایشگاهی به فعالان پژوهش و فناوری

عرضه بیش از ۱۳۵ هزار خدمت آزمایشگاهی به فعالان پژوهش و فناوری
2024-07-20T16:36:20+03:30
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از عضویت بیش از ۱۷۰ هزار نفر تا پایان فصل بهار امسال در باشگاه مشتریان این شبکه آزمایشگاهی و ارائه بیش از ۱۳۵ هزار خد...

آیین‌نامه آزمون شفاهی حوزه علمیه اصفهان اصلاح شد

آیین‌نامه آزمون شفاهی حوزه علمیه اصفهان اصلاح شد
2024-07-20T16:09:39+03:30
معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اصفهان با اشاره به اصلاح و تکمیل آیین‌نامه آزمون‌های شفاهی، از ممتحنین خواست که از نمره‌دهی سلیقه‌ای پرهیز کنند.

اشتها از طریق مغناطیس مغز کنترل می شود

اشتها از طریق مغناطیس مغز کنترل می شود
2024-07-20T15:43:00+03:30
محققان یک روش غیر تهاجمی و از راه دور  برای کنترل گزینش اعصاب مغز  با استفاده از یک میدان مغناطیسی ابداع کرده اند.

نتایج حافظان قرآن مجید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ اعلام شد

نتایج حافظان قرآن مجید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ اعلام شد
2024-07-20T15:16:19+03:30
نتایج حافظان قرآن مجید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

نخبگان و مستعدان هنری شناسایی می‌شوند

نخبگان و مستعدان هنری شناسایی می‌شوند
2024-07-20T15:02:59+03:30
عضو شورای هنری بنیاد ملی نخبگان رویکرد جدید بنیاد در شناسایی جامعه نخبگان هنری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدامات می تواند مسیر تازه ای برای هنرمندان و ه...

افزایش تقاضا برای جراحی زیبایی صورت

افزایش تقاضا برای جراحی زیبایی صورت
2024-07-20T14:36:20+03:30
فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی گفت: تقاضا برای جراحی صورت رو به افزایش است، اشخاصی که دچار بدشکلی‌ ذاتی بوده و یا کمبود اعتماد به نفس داشته از جمله افرادی هس...

جرم انگاری های مداخله گران غیرمجاز در حوزه سلامت گسترش یابد

جرم انگاری های مداخله گران غیرمجاز در حوزه سلامت گسترش یابد
2024-07-20T14:22:59+03:30
رییس شورای عالی نظام پزشکی گفت: لازم است جرم انگاری‌های مداخلات غیرقانونی مداخله گران غیرمجاز در حوزه سلامت گسترش یابد.

ماجرای پشه آئدس و بیمار تب دنگی در تهران

ماجرای پشه آئدس و بیمار تب دنگی در تهران
2024-07-20T13:56:20+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، در واکنش به شناسایی یک مورد بیمار مبتلا به تب دنگی در تهران، توضیحاتی داد.

کشف یک سیاه چاله معمولی در وسط کهکشان راه شیری

کشف یک سیاه چاله معمولی در وسط کهکشان راه شیری
2024-07-20T13:56:19+03:30
محققان یک سیاه چاله با اندازه متوسط در کهکشان راه شیری کشف کرده اند که تصور می شود پس از انفجار بزرگ ایجاد شده و رابط گمشده بین انواع مختلف سیاه چاله به حساب...

تفسیر قرآن در حوزه‌های علمیه رونق پیدا کند

تفسیر قرآن در حوزه‌های علمیه رونق پیدا کند
2024-07-20T13:43:00+03:30
عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم برنامه‌ریزی برای تقویت پایه‌های علمی طلاب در فصل تابستان و رونق تفسیر قرآن کریم در حوزه‌های علمیه تأکید کرد.

رقابت ۴۳۵ داوطلب برای ورود به حوزه علمیه خواهران لرستان

رقابت ۴۳۵ داوطلب برای ورود به حوزه علمیه خواهران لرستان
2024-07-20T13:43:00+03:30
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان لرستان از رقابت بیش از ۴۳۵ داوطلب برای ورود به حوزه علمیه خواهران این استان خبر داد.

امسال ۵ هزار طلبه پذیرش می‌شوند

امسال ۵ هزار طلبه پذیرش می‌شوند
2024-07-20T13:42:59+03:30
معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور گفت: حدود ۵ هزار طلبه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در مدارس علمیه سراسر کشور پذیرش می‌شوند.

شناسایی ۱۵۱ بیمار تب دنگی در کشور/ عارضه های گزش پشه آئدس

شناسایی ۱۵۱ بیمار تب دنگی در کشور/ عارضه های گزش پشه آئدس
2024-07-20T13:29:42+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، از شناسایی ۱۵۱ بیمار قطعی تب دنگی در کشور تاکنون خبر داد و گفت: در استان تهران فقط یک بیمار شناسایی شده است.

شرکت ایرانی کیف انرژی ابداع کرد

شرکت ایرانی کیف انرژی ابداع کرد
2024-07-20T13:29:41+03:30
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به بومی سازی کیف انرژی شده که در واقع یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت میکرو و قابل حمل است و به افراد امکان می‌دهد تا از انرژی پاک...

تولید بنزین با کیفیت با نانو کاتالیست بومی

تولید بنزین با کیفیت با نانو کاتالیست بومی
2024-07-20T13:02:59+03:30
دانش آموخته دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در تحقیقات رساله اش موفق به تولید نانوکاتالیست‌های پلی‌اگزومتالات بر پایه چارچوب‌های آلی-فلزی برای افزایش کیفیت بنزی...

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته در آزمون ارشد علوم پزشکی از فردا

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته در آزمون ارشد علوم پزشکی از فردا
2024-07-20T12:23:01+03:30
مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از فردا آغاز می شود.

شناسایی نخستین بیمار تب دنگی در تهران/ ۹ استان درگیر شده اند

شناسایی نخستین بیمار تب دنگی در تهران/ ۹ استان درگیر شده اند
2024-07-20T12:09:41+03:30
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از شناسایی نخستین مورد تب دنگی در تهران خبر داد که مسافر بوده است.

چرا ایران دیروز دچار اختلال سایبری نشد/ شبکه ملی اطلاعات و خدمات ابری داخلی

چرا ایران دیروز دچار اختلال سایبری نشد/ شبکه ملی اطلاعات و خدمات ابری داخلی
2024-07-20T12:09:40+03:30
رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دلیل عدم اختلال سایبری در ایران را شبکه ملی اطلاعات و استفاده از خدمات ابری داخلی عنوان کرد.

تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور اعلام شد

تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور اعلام شد
2024-07-20T11:56:19+03:30
تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ اعلام شد. انتخاب واحد از ۲۱ مرداد آغاز می شود.

ضرورت توجه به سردردهای ناگهانی/ ثبت روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ سکته مغزی در کشور

ضرورت توجه به سردردهای ناگهانی/ ثبت روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ سکته مغزی در کشور
2024-07-20T11:42:59+03:30
رییس و اعضای هیات مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب، بر اهمیت اطلاع رسانی از بیماری‌های مغز و اعصاب تاکید کردند.

بنگلادش اینترنت را قطع کرد

بنگلادش اینترنت را قطع کرد
2024-07-20T11:29:41+03:30
در حالیکه دولت بنگلادش سعی دارد اعتراضات گسترده دانشجویی که به مرگ ۳۲ تن منجر شده را کنترل کند، اینترنت این کشور به طور کامل قطع شده است.

مرحله نهایی لیگ برنامه‌نویسی دانشجویی ایران برگزار می‌شود

مرحله نهایی لیگ برنامه‌نویسی دانشجویی ایران برگزار می‌شود
2024-07-20T11:29:40+03:30
بزرگترین لیگ برنامه‌نویسی دانشجویی کشور «کدکاپ ۸» با رقابت نفرات برتر همه استان‌های کشور، دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

بازی همستر کامبت لانه‌ای برای هکرها شد

بازی همستر کامبت لانه‌ای برای هکرها شد
2024-07-20T11:16:20+03:30
کاربرانی که بازی «همستر کمبت»(Hamster Kombat) تلگرام را انجام می دهند هدف کلاهبرداران آنلاین و هکرهایی قرار گرفته اند که سعی دارند از محبوبیت این بازی رایانش...

بازی همستر کمبت لانه‌ای برای هکرها شد

بازی همستر کمبت لانه‌ای برای هکرها شد
2024-07-20T10:49:42+03:30
کاربرانی که بازی «همستر کمبت»(Hamster Kombat) تلگرام را انجام می دهند هدف کلاهبرداران آنلاین و هکرهایی قرار گرفته اند که سعی دارند از محبوبیت این بازی رایانش...

افزایش سقف وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید

افزایش سقف وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید
2024-07-20T10:09:39+03:30
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: مطمئنا همه وام های تحصیلی عددی اضافه  خواهد شد ولی باید هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان مصوب کند تا بگوییم که آیا افزایشی اتف...

بحث تاریخ دانشگاهی در ایران مورد بازبینی قرار گیرد

بحث تاریخ دانشگاهی در ایران مورد بازبینی قرار گیرد
2024-07-20T09:56:23+03:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی برگزاری بزرگداشت ۱۷۵۷ سال سنت دانشگاهی در ایران، طی نامه‌ای به رییس دانشگاه تهران بر استمرار تبیین سنت دیرینه آموزش عالی ...

تامین ۷۰ نوع داروی استنشاقی در کشور/ میزان مصرف ماهانه دارو

تامین ۷۰ نوع داروی استنشاقی در کشور/ میزان مصرف ماهانه دارو
2024-07-20T09:43:04+03:30
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: بالغ بر ۷۰ نوع فرآورده استنشاقی دارویی در کشور تامین می‌شود.

مهم‌ترین دلایل بروز مقاومت به آنتی بیوتیک ها

مهم‌ترین دلایل بروز مقاومت به آنتی بیوتیک ها
2024-07-20T09:43:03+03:30
سرپرست گروه ارزیابی فناوری سلامت و مطالعات مدیریتی و اقتصادی سازمان غذا و دارو، نسبت به تبعات مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک ها هشدار داد
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)