میرنیوز

حضور و غیاب دانشجویان برخط باشد/ جایزه به بخش خصوصی برای اعطای بورس صنعتی 

حضور و غیاب دانشجویان برخط باشد/ جایزه به بخش خصوصی برای اعطای بورس صنعتی  2023-09-12T19:03:31+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی زلفی گل صبح امروز در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها در جمع خبرنگاران گفت: یکی از دستورات این جلسه بررسی و توضیح در مورد دستورالعمل پرداخت پژوهانه جامع به اعضای هیات علمی بود. این پژوهانه در حوزه های مختلف و شامل بخش های علمی، فرهنگی و هنری و ورزشی اعطا می شود. قبلا این پژوهانه را نداشتیم، پژوهانه ای که در دانشگاه ها ابلاغ می شد جنبه پژوهشی صرف داشت، در این دستور العمل که اخیرا در هیات امنا تصویب شده و طی دو سال گذشته روی آن کار شده و ابلاغ خواهد شد، برای هر فعالیت عضو هیات علمی امتیاز خاصی قائل شده ایم و به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ می کنیم.

تخصیص پژوهانه به ازای میزان فعالیتهای علمی اعضای هیات علمی

وی ادامه داد: این پژوهانه به ازای میزان فعالیت‌های اعضای هیئت علمی تخصیص داده می شود. در این آیین نامه این مجوز را به اعضای هیات علمی می دهیم که ۲۰ درصد پژوهانه را به فعالیت فرهنگی دانشجویان اختصاص دهند.

وزیر علوم بیان کرد: همچنین دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد تدوین شده و به دانشگاه ها ابلاغ می شود. هدف از این دستورالعمل ایجاد یک جریان علمی سازنده در دانشگاه ها است اعضای هیات علمی آن را مدیریت و دانشجویان در عین رفاقت، رقابت علمی می کنند. همچنین به افراد برگزیده امتیازاتی از جمله خوابگاه، استفاده از امکانات‌ رفاهی و تغدیه بسته به میزان موفقیت انها تخفیف می دهیم تا بتوانند به میزانی که فعالیت داشتند از مزایا برخوردار شوند.

زلفی گل افزود: بحث دیگر دستورالعمل تعاملات علمی بین المللی است، اگر عضو هیات علمی ما خارج از تقویم آموزشی در تابستان و در تعطیلات بین دو ترم خواست از امکانات علمی و پژوهشی کشور دیگر استفاده کند چه مسیری را باید طی کند و چه تسهیلاتی برای او ارایه می کنیم تا بتوانیم دیپلماسی علمی و فناوری را شکل دهیم. یا اگر یک استاد دانشگاه تصمیم گرفت یک استاد و پژوهشگر خارج از کشور را دعوت کند و برای دانشگاه و دانشجویان و گروه آموزشی کارگاه آموزشی بگذارد و سخنرانی علمی داشته باشد چه امکاناتی را در اختیار استاد قرار می دهیم تا تعاملات علمی را برقرار کنیم.

به گفته وزیر علوم بحث هم افزایی هم در اجلاس با روسای پژوهشگاه و پارک های علم و فناوری مطرح است، زیرا هر کدام کارکردهای خاصی دارند و باید برنامه ریزی کنیم چطور ارتباط برقرار کنیم.

وی تاکید کرد: اجلاس روسای دانشگاه‌ها به نوعی هماهنگی و هم رسانی است و علم کشور را راهبری می کند.

زلفی گل در مورد مهارت محوری نیز گفت: یکی از برنامه های که در قالب برنامه توسعه هفتم کشور در مجلس در حال تصویب و بررسی است این است که از ظرفیت برنامه هفتم توسعه ببشتر استفاده کنیم. در برنامه یک بند توسط دولت پیشنهاد شده و وزارت علوم‌ و بهداشت را مکلف کرده ظرف ۶ ماه بعد از تصویب برنامه توسعه هفتم دستورالعمل را تدوین و به تصویب هیات وزیران برسانند که بر اساس آن دانشگاه ها بتوانند مسیر خود را در راستای آموزش نیازمحور و مهارت محور مدیریت کنند.

منافع آموزش عالی با منافع صنایع خصوصی و دولتی همسو می شود

وی ادامه داد: بحث مهارت محور کردن آموزش در آموزش عالی نیاز به عزم فرابخشی دارد چراکه برای کارورزی، کاربینی و کارآموزی دانشجویان نیاز دارند سایر وزارتخانه ها و صنایع خصوصی و دولتی به آنها کمک کنند و دانشجویان ما را بپذیرند. تحقق این هدف راه های مختلفی دارد، در قانون توسعه هفتم پیش بینی کردیم اگر مصوب شود و دستور العمل آن تدوین و به تصویب هیات وزیران برسد، شرایطی را می بینیم که منافع آموزش عالی با منافع صنایع خصوصی و دولتی همسو می شود.

جایزه بخش خصوصی برای اعطای بورس صنعتی

زلفی گل ادامه داد: وزارت علوم یک بندی را در برنامه هفتم توسعه پیشنهاد داده که بر اساس آن پرداخت حقوق به بورسیه های صنایع خصوصی و دولتی مشمول معافیت مالیاتی بشود. یعنی صنعت خصوصی و دولتی و وزارتخانه ها که رتبه های برتر را بورس کردند مبلغ بورس پرداخت می کنند و معافیت مالیاتی برای آن صنعت ثبت می شود تا عامل ترغیب کننده ای باشد که بتوانیم استعدادهای برتر و داوطلبان کنکور را در دانشگاه های مطرح بورس کنیم. این باعث گاهش میزان مهاجرت نخبگان به خارج از کشور شود. وزارت علوم پیشنهاد داد که پرداخت حقوق دانشجویان بورسیه توسط شرکت های خصوصی و غیره معاف از پرداخت مالیات شود.

وی ادامه داد: هم افزایی روسای دانشگاه ها با پارک های علم و فناوری موضوع مهمی است و وزارت علوم در ابن زمینه برنامه ریزی کرده است.

آیین نامه فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت ابلاغ می شود 

وزیر علوم با تاکید بر مفید بودن فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت گفت: ایین نامه فرصت مطالعاتی کوتاه مدت به زودی ابلاغ می شود . 

زلفی‌گل خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: امسال سال انتخابات مجلس شورای اسلامی است، دانشگاه های مختلف مخصوصا دانشگاه های شهرستان ها نباید از نامزد خاصی حمایت کنند. زیرا بعد در اداره دانشگاه با مشکل روبرو می شوند.

وی افزود: اگر هم جلسه پرسش و پاسخ خواستند داشته باشند به شکل مساوی برای همه نامزدها جلسه بگذارند. 

زلفی گل افزود: تشکیل و مدیریت کلاس ها را جدی بگیرید، تلاش کنید حضور و غیاب کلاس ها برخط شود تا اگر بیرون از دانشگاه اتفاقی افتاد قابل رصد باشد. 

حضور و غیاب دانشجویان برخط باشد

وزیر علوم ادامه داد: اگر در دوره ریاست همین یک کار را انجام دهید، دستاورد خوبی است. دانشجویان در ورود اثر انگشت بزند و حضور و غیاب برخط باشد. البته کلاس باید به قدری جذابیت داشته باشد که دانشجویان بدون حضور و غیاب هم حضور داشته باشند. 

زلفی گل گفت: توجه به اسناد فرادستی، نقشه جامع سند دانشگاه اسلامی مهم است. همچنین برنامه ای که زمان انتصاب به ریاست دانشگاه از شما گرفته شد ، میثاق بین وزارت خانه و دانشگاه هاست باید بر اساس برنامه پیش بروید. 

وزیر علوم خاطرنشان کرد: این موضوع که روسای دانشگاه‌ها فعالیت های اداری و جذب هیات علمی را بموقع انجام بدهند بسیار مهم و حق الناس است. البته ابزار دست روسای دانشگاه ها باید کافی باشد تا بتوانند مشکلات را سریع تر حل کنند. تا حد امکان کار مردم را سریع انجام دهید. 

وی از روسای دانشگاه ها خواست قانون جهش دانش بنیان قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را مطالعه و از ظرفیت این قوانین استفاده کنند.

عضو هیات دولت سیزدهم تاکید کرد: طرح تحلیل ترکیبی را با کمک  استادان علوم اجتماعی، سیاسی و آماری دانشگاه ها در این مورد انجام دهید که چه تعداد از دانشجویان در معرض آسیب های اجتماعی هستند. اگر این طرح را انجام دهید، می توانید در صورت بروز مشکل برای هر کدام از دانشجویان آن را مدیریت کرد. 

طراحی سرود برای هر دانشگاه

وزیر علوم با تاکید بر طراحی سرود و تالار افتخارات برای همه دانشگاه ها گفت: مسابقه ای بین سرود همه دانشگاه ها هم برگزار می شود. 

وی با تاکید بر کادر سازی در دانشگاه ها گفت: با وارد کردن اعضای هیات علمی جوان مهم به چرخه مدیریت به کارسازی کمک کنید. 

آیین نامه فرصت مطالعاتی کوتاه مدت به زودی ابلاغ می شود

وزیر علوم با تاکید بر مفید بودن فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت گفت: ایین نامه فرصت مطالعاتی کوتاه مدت به زودی ابلاغ می شود و دانشگاه ها هم باید آن را بیشتر و جدی تر در دستور کار قرار دهند. 

وی از روسای دانشگاه ها خواست جشن دانشجویان نوورود را جدی بگیرند و در این جشن با کمک وسایل تبلیغی خانواده ها را از جایگاه دانشگاه مطلع، همچنین در کمک کارکنان دانشگاه ها تا حد امکان تلاش کنند. 

زلفی گل با تاکید بر توجه به بهره وری در آموزش عالی گفت: در خرید تجهیزات دقت و سعی کنید تجهیزاتی وارد دانشگاه شود که تعداد افراد بیشتری از آن بتوانند استفاده کنند. همچنین نسبت کارمند به هیات علمی باید متناسب باشد و نسبت کارمند به هیات علمی را باید کاهش داد. 

وی با تاکید بر رتبه بندی دانشگاه ها و جدی گرفتن آن در دانشگاه نیز گفت: همه دانشگاه ها باید به ازای هر ۳۰۰ عضو هیات علمی یک کارشناس علم سنجی داشته باشند تا رتبه بندی و معیارهای آن را در نظر بگیرد. 

وزیر علوم به روسای دانشگاه ها توصیه کرد ارتباطات خود را با امامان جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهردار و استاندار همچنین با صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی و غیره تقویت کنید. 

وی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان از مسئولان خواستند در دانشگاه ها حضور یابند. و از روسای دانشگاهها در خواست کردند زمینه حضور مسئولان را در دانشگاه ها فراهم کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

هشدار به داوطلبان آزمون‌ها در مورد سایت و کانال جعلی «سنجش الکترونیک»

هشدار به داوطلبان آزمون‌ها در مورد سایت و کانال جعلی «سنجش الکترونیک»
2024-07-21T18:29:38+03:30
سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در مورد فعالیت سایت و کانال جعلی به نام سنجش الکترونیک به داوطلبان آزمون‌ها هشدار داد.

«مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورتان» راه‌اندازی می‌شود

«مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورتان» راه‌اندازی می‌شود
2024-07-21T16:42:59+03:30
توافق‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و شرکت پتروشیمی کارون جهت ایجاد و توسعه «مرکز هم‌آفرینی زنجیره پلی یورت...

۱۲۱ شرکت در مسیر تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان/ تعداد شرکت‌های دانش بنیان‌ از مرز ۱۰ هزار گذشت

۱۲۱ شرکت در مسیر تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان/ تعداد شرکت‌های دانش بنیان‌ از مرز ۱۰ هزار گذشت
2024-07-21T16:42:59+03:30
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از ظرفیت‌ ۱۲۱ شرکت دانش‌بنیان برای تبدیل شدن به غزال دانش‌بنیان خبر داد.

مدیر حوزه‌های علمیه عازم روسیه شد

مدیر حوزه‌های علمیه عازم روسیه شد
2024-07-21T16:29:38+03:30
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به دعوت رسمی مفتی و رئیس اداره مسلمانان روسیه عازم این کشور شد.

دو مزاحم تلفنی اورژانس محکوم به نظافت ۴ آمبولانس شدند

دو مزاحم تلفنی اورژانس محکوم به نظافت ۴ آمبولانس شدند
2024-07-21T16:02:58+03:30
بنابر اعلام سازمان اورژانس استان تهران، برای دو مزاحم تلفنی اورژانس، حکم قضایی صادر شد و باید چهار دستگاه آمبولانس را نظافت کنند.

تالار مفاخر پزشکی ایران رونمایی می‌شود

تالار مفاخر پزشکی ایران رونمایی می‌شود
2024-07-21T15:49:40+03:30
تالار مفاخر پزشکی ایران در راستای تکریم از شخصیت‌های بزرگ عالم پزشکی ایران، رونمایی می‌شود.

پیش بینی رشد سالانه ۱۸ درصدی پذیرش دانشجو در هوش مصنوعی

پیش بینی رشد سالانه ۱۸ درصدی پذیرش دانشجو در هوش مصنوعی
2024-07-21T15:49:39+03:30
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: براساس سند هوش مصنوعی پذیرش دانشجو در رشته هوش مصنوعی در مقاطع ارشد و دکتری امیدورایم سالانه رشد ۱۸ درصدی...

هم‌اندیشی اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد

هم‌اندیشی اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد
2024-07-21T15:49:38+03:30
نشست هم‌اندیشی معاون علمی حوزه علمیه خراسان با اساتید تمام وقت مدارس علمیه مشهد برگزار شد.

پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد

پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد
2024-07-21T15:49:38+03:30
پوستر چهل و چهارمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با شعار «جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان» رونمایی شد.

فراوانی حیوان گزیدگی در کشور/ لزوم جمع آوری سگ‌های ولگرد

فراوانی حیوان گزیدگی در کشور/ لزوم جمع آوری سگ‌های ولگرد
2024-07-21T14:56:19+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، بر مراجعه به موقع به مراکز درمانی در صورت گزش توسط حیوانات ولگرد، تاکید کرد و گفت: مردم از نزدیک شدن، نوازش کردن و غذا دادن به حیو...

دو پیک مشروطی دانشجویان/ کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری دانش آموختگان

دو پیک مشروطی دانشجویان/ کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری دانش آموختگان
2024-07-21T14:56:19+03:30
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با اشاره به آمار دانشجویان مشروطی گفت: در نیمسال دوم سال تحصیلی  ۹۸ با آغاز کرونا، میزان مشروطی برخی زیر نظام ها تا ۵۰ درص...

۴۷۰۰ نوزاد از سقط نجات یافتند

۴۷۰۰ نوزاد از سقط نجات یافتند
2024-07-21T14:42:59+03:30
رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از نجات ۴۷۰۰ فرزند از ابتدای اجرایی شدن طرح نفس(نجات فرزندان سقط) در کشور خبر داد.

کارگروه علمی ویژه رسیدگی به اعتراض سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد

کارگروه علمی ویژه رسیدگی به اعتراض سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد
2024-07-21T14:16:20+03:30
با دستور معاون آموزشی وزارت بهداشت کارگروه علمی ویژه رسیدگی به سوالات پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری تشکیل شد و کار خود را از آغاز کرد.

الزام دانشجویان مهندسی به گذراندن درس هوش مصنوعی/ همه رشته‌ها از مهر ۵ تا ۱۵ واحد دروس مهارتی دارند

الزام دانشجویان مهندسی به گذراندن درس هوش مصنوعی/ همه رشته‌ها از مهر ۵ تا ۱۵ واحد دروس مهارتی دارند
2024-07-21T14:16:20+03:30
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: از مهرماه امسال دو واحد درس هوش مصنوعی برای دانشجویان فنی و حرفه ای الزامی می شود.

ثبت‌نام نقل‌ و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

ثبت‌نام نقل‌ و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد
2024-07-21T14:02:59+03:30
ثبت‌نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴ ـ ۱۴۰۳ تا دهم مرداد تمدید شد.

آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون

آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون
2024-07-21T13:49:38+03:30
ثبت نام در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی- فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ از ۸ مرداد...

پیکسل ۹ با قابلیت ارتباط ماهواره ای رایگان عرضه می شود

پیکسل ۹ با قابلیت ارتباط ماهواره ای رایگان عرضه می شود
2024-07-21T13:36:19+03:30
طبق زنجیره کدهایی که تاکنون افشا شده احتمالا موبایل پیکسل ۹ گوگل همراه با اندروید ۱۵ و قابلیت ارتباط ماهواره ای در وضعیت اضطراری رایگان تا ۲ سال عرضه می شود.

۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم از زبان دهقانی/ از غیرسیاسی بودن تا ارتباط با شبکه علمی دانشگاهی

۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم از زبان دهقانی/ از غیرسیاسی بودن تا ارتباط با شبکه علمی دانشگاهی
2024-07-21T13:22:59+03:30
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور ۴ ویژگی معاون علمی دولت چهاردهم را تشریح کرد.

آغاز ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون

آغاز ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی از ۸ مرداد/ جزییات شرایط شرکت کنندگان آزمون
2024-07-21T13:22:58+03:30
ثبت نام در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی- فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ از ۸ مرداد...

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی
2024-07-21T12:56:24+03:30
مرکز جذب و امور اعضای هیات علمی و نخبگان وزارت بهداشت جزییات کارت هوشمند چند منظوره (شناسایی، اعتباری و رفاهی) اعضای هیات علمی علوم پزشکی را اعلام کرد.

«غزال دانش بنیان» بر سینه ۱۲ شرکت دانش بنیان برتر/ تدوین بسته حمایتی ویژه ۳ تا ۵ ساله برای هر غزال

«غزال دانش بنیان» بر سینه ۱۲ شرکت دانش بنیان برتر/ تدوین بسته حمایتی ویژه ۳ تا ۵ ساله برای هر غزال
2024-07-21T12:42:58+03:30
معاون علمی رییس جمهور از برگزاری اولین رویداد «برنامه ملی توسعه و حمایت از غزال‌های دانش‌بنیان» در مرداد ماه خبر داد و گفت: در این رویداد ۱۲ شرکت غزال دانش ب...

پیش ثبت نام در کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین آغاز شد

پیش ثبت نام در کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین آغاز شد
2024-07-21T12:42:58+03:30
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران، پیش ثبت نام کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین را آغاز کرد.

دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است

دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است
2024-07-21T12:29:38+03:30
رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است که دیپلماسی کشور در صادرات دارو ضعیف است.

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد
2024-07-21T11:36:18+03:30
نخستین نشست ستاد اربعین دانشگاه تهران به منظور بررسی سازوکارهای اجرایی اعزام کاروان‌های دانشجویی به مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین برگزار شد.

معاون اژه‌ای خواستار بررسی علل مهاجرت پزشکان شد

معاون اژه‌ای خواستار بررسی علل مهاجرت پزشکان شد
2024-07-21T11:23:02+03:30
معاون سیاسی قوه قضائیه، خواستار بررسی علل مهاجرت شغلی و جغرافیایی پزشکان کشور شد.

زیردریایی‌های چین ماهواره استارلینک را از کار می‌اندازند

زیردریایی‌های چین ماهواره استارلینک را از کار می‌اندازند
2024-07-21T11:23:01+03:30
طبق پژوهش محققان ارتش آزادی بخش خلق (PLA)چین، زیردریایی های این کشو به لیزر مجهز می شوند و احتمالا بتوانند ماهواره های استارلینک شرکت اسپیس ایکس را از کار بی...

تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف

تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف
2024-07-21T11:23:00+03:30
مدیر امور پژوهشی دانشگاه شریف از تغییر الگوی ارائه کتاب در انتشارات دانشگاه شریف خبر داد و گفت:الگوی چاپ و توزیع سنتی کتاب‌های موسسه انتشارات دانشگاه به الگو...

گزارش بررسی علل مهاجرت پزشکان به قوه قضاییه ارسال شود

گزارش بررسی علل مهاجرت پزشکان به قوه قضاییه ارسال شود
2024-07-21T10:56:18+03:30
معاون سیاسی قوه قضائیه گفت: باید شرایطی را ایجاد کرد تا جامعه پزشکی با آرامش خاطر به مداوای بیماران بپردازد.

شرایط شرکت دانشجویان وزارت علوم در المپیادهای علوم پزشکی اعلام شد

شرایط شرکت دانشجویان وزارت علوم در المپیادهای علوم پزشکی اعلام شد
2024-07-21T10:42:58+03:30
شرایط دانشجویان شرکت کننده از وزارت علوم و سایر سازمان های وابسته در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد.

کاهش ۶۲ درصدی قاچاق معکوس دارو/ دستاوردهای طرح دارویار

کاهش ۶۲ درصدی قاچاق معکوس دارو/ دستاوردهای طرح دارویار
2024-07-21T10:29:40+03:30
بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، بعد از اجرای طرح دارویار، قاچاق معکوس دارو ۶۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)