میرنیوز

جزئیات برگزاری رویدادملی گام دوم همزمان با چهل سالگی دانشگاه آزاد

جزئیات برگزاری رویدادملی گام دوم همزمان با چهل سالگی دانشگاه آزاد 2022-03-06T15:56:09+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، نشست خبری «رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی» با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران کل معاونت امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در این نشست با بیان اینکه ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ با چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی مصادف است، گفت: اربعین از نظر فرهنگ دینی، اسلامی و ایرانی معنای متفاوتی دارد. چهل سالگی به معنای بلوغ، بالندگی، رشد، بزرگ شدن، مؤثر بودن و تعالی است و امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی در چهلمین سال فعالیت خود خدمات ارزشمندتر، بهتر و تأثیرگذارتر در حوزه آموزش عالی ارائه کند.

وی با اشاره به فرایند تغییر و تحولات دانشگاه ها در کشور اظهار داشت: زمانی دانشگاه ها صرفاً نقش آموزشی داشتند و تنها به ارائه دروس و مباحث آموزشی و درسی بسنده می‌کردند و در ادامه نیز نقش پرورش دهنده و تربیت کننده نیروی پژوهشگر و محقق را عهده دار شدند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و شالوده و طراحی آن بر مبنای انقلاب اسلامی شکل گرفته است، بنابراین از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار داریم در نسل سوم فعالیت خود، بتواند کارآفرین، اشتغال ساز و مفید در جریان اقتصادی کشور باشد.

دانشگاه آزاد عزم خود را برای تبدیل شدن به دانشگاه حل مسأله و کارآفرین جزم کرده است

دکتر دهقانی فیروزآبادی، بزرگترین جبهه دفاع در کشور را «اقتصاد» عنوان کرد و افزود: افرادی که در جبهه اقتصاد کشور برای تولید ثروت و اشتغال تلاش می کنند، پیشقراولان و رزمندگان خط مقدم هستند. اگر بتوانیم نیروی کارآفرین، کارآمد و اشتغال نافع ایجاد کنیم، قطعاً بسیاری از مسائل کشور حل می شود. خیلی از مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... وابسته به شرایط اقتصادی و اشتغال جوانان دارد. با توجه به شتاب فراوان کشور در حوزه علم و فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی عزم خود را برای تبدیل شدن به دانشگاه حل مسأله، کارآفرین و اشتغال آفرین جزم کرده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در چهلمین سالگرد فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، رویداد ملی گام دوم را خواهیم داشت که در خردادماه سال ۱۴۰۱ به مدت ۷ روز برگزار خواهد شد، گفت: در این رویداد بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و ... عرضه خواهد شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دغدغه اصلی مردم و آموزش عالی کشور، ایجاد اشتغال و آموزش نیروی انسانی برای کارآفرینی است، برنامه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با سه شعار اصلی طراحی شده است. در این برنامه هزار مورد از بهترین زیرساخت های پژوهش و فناوری دانشگاه شامل آزمایشگاه ها، کارگاه ها و امکانات علاوه بر گروه ها و هسته های پژوهشی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: همچنین هزار تا از فعالان و شرکت های فعال در حوزه فناوری، علوم انسانی، علوم مهندسی، علوم پزشکی و صنایع خلاق و هزار مورد از کسب و کارهای نوپا و ایده هایی که کاملاً بر مبنای نیازهای بوم هر منطقه ایجاد شده، حضور خواهند داشت.

سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد یکی از کاملترین سندهای عملیاتی و اجرایی بالادستی است

دکتر دهقانی فیروزآبادی به تدوین سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: این سند یکی از کاملترین سندهای عملیاتی و اجرایی بالادستی است که در کشور تدوین شده است. سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، سند بسیار کاملی است که تا مرحله اقدام و عمل پیش رفته است. در این سند سنجه های اندازه گیری تعیین شده و دانشگاه آزاد اسلامی با تدوین این سند، برنامه تحول خود را خیلی جدی آغاز کرده است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن ۴۰ درصد آموزش عالی کشور می تواند نقش تأثیرگذاری در این حوزه داشته باشد و بالغ بر ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی در صنایع مختلف کشور مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل داشتن اقلیم گسترده ملی و گستردگی واحدهای دانشگاهی، یکی از ثروتمندترین دانشگاه های دنیا در حوزه تجهیزات و زیرساخت‌های آزمایشگاهی، فناوری و کارگاهی است، گفت: تجهیزاتی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که نظیرش در داخل و حتی کشورهای منطقه به سختی پیدا می شود. این ثروت ملی در رویداد ملی گام دوم برای جذب علاقه مندان به همکاری عرضه می شود. شرکت هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، در حوزه های متعددی فعالیت می کنند.

کسب و کارهای نوپا دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی و واقعی هستند

دکتر دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه کسب و کارهای نوپا دانشگاه آزاد اسلامی چون برآمده از نیازهای منطقه ای هستند، عموماً عملیاتی و واقعی هستند، افزود: در رویداد ملی گام دوم صنایع، شرکت ها و مجموعه های فناور و خلاق در ۹ حوزه تخصصی توانمندی ها، محصولات و قابلیت های خود را در حل مسائل کشور ارائه خواهند کرد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص اهداف رویداد ملی گام دوم دانشگاه اظهار داشت: نظام مند کردن ساختارهای علم و فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از اهداف این رویداد است. به دنبال هویت دادن رسمی به همه محتواهای علم و فناوری هستیم. تاکنون ۵۴۴ رویداد ایده آرا و رویدادهای چالش فناوری در کل کشور برگزار شده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی این است توان ملی این دانشگاه به مجموعه‌های فناور، شرکت های بزرگ، صاحبان صنایع، سرمایه گذاران، بانک ها، صندوق ها، مراکز نوآوری و شتاب دهنده ها ارائه شود، در واقع بهم رسانی بین دانشگاه آزاد اسلامی و مردم و کسب و کارها صورت گیرد.

تجهیزاتی دانشگاه آزاد؛ در اختیار صنعت، کسب و کار و تولید کشور است

دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه تجهیزاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد در اختیار صنعت، کسب و کار و تولید کشور است، گفت: از تمام شتاب دهنده ها، مراکز نوآوری، صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های پژوهش و شکوفایی، بانک ها و تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی با توجه به زیرساخت های مشارکتی که در دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری در زمینه آزمایشگا ها و کارگاه ها و ... ایجاد شده، برای حضور در برنامه رویداد ملی گام دانشگاه آزاد اسلامی و تعریف همکاری های جدید دعوت می کنم.

وی شناساندن دانشگاه آزاد اسلامی به خود دانشگاهیان این دانشگاه را از اهداف دیگر رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: متأسفانه در بعضی از موارد از توان برخی از استان های دانشگاه آزاد اسلامی خبر نداریم که با برگزاری این رویداد به شناختی از توان این دانشگاه در واحدها و استان‌های کشور دست پیدا می‌کنیم.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بعد از برگزاری رویداد ملی گام دوم، دستاوردها، تفاهم نامه‌ها، توافق نامه‌ها، شرکت‌ها و ... را پیگیری خواهیم کرد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی همچنین به برگزاری جشنواره فرهیختگان اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۶۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. تیم های متعدد در بخش های ۲۷ گانه در قالب کمیته های ۳۵ نفر داوری کردند و برگزیدگان ویژه این جشنواره در برنامه رویداد ملی گام دوم تقدیر خواهند شد.

وی بهم‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی با مجموعه های بیرونی و انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری را از دیگر اهداف رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود: امتیازات ویژه ای برای اعضای هیأت علمی، استادان و دانشجویان که در حوزه فناوری و نوآوری فعالانه عمل کردند، در نظر گرفته ایم.

دانشگاه آزاد به دنبال ایجاد زیرساخت و برنامه ریزی برای اشتغال جوانان است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی نخستین دانشگاهی است که پایان نامه های محصول محور تعریف می کند و عموم پایان نامه های تولیدی این دانشگاه کاربردی است که نتایج حاصل از آن در چند سال آینده استخراج می شود.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال ایجاد زیرساخت و برنامه ریزی برای اشتغال جوانان است، تأکید کرد: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی در چشم انداز ۵ ساله خود تحول جدی ببیند و انتخاب اول مردم و دانشجویان برای ادامه تحصیل باشد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

اعضای شورای راهبری هوش مصنوعی معرفی شدند/ایجاد زیر ساخت هوش مصنوعی در دستور کار ۱۰ نهاد

اعضای شورای راهبری هوش مصنوعی معرفی شدند/ایجاد زیر ساخت هوش مصنوعی در دستور کار ۱۰ نهاد
2023-12-03T19:08:50+03:30
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی را از مهمترین ماموریت‌های شورای راهبری هوش مصنوعی دانست و گفت: این شورا با ای...

آتش‌سوزی جنگلی موجب رشد حیات دریایی می‌شود!

آتش‌سوزی جنگلی موجب رشد حیات دریایی می‌شود!
2023-12-03T19:08:49+03:30
پژوهشگران می‌گویند، خاکسترهای حاصل از آتش‌سوزی‌های جنگلی باعث رشد و شکوفایی حیات دریایی می‌شوند.

استرس کاری ریسک بیماری قلبی را در مردان افزایش می دهد

استرس کاری ریسک بیماری قلبی را در مردان افزایش می دهد
2023-09-25T21:29:51+03:30
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که خطر بیماری قلبی برای مردانی که در مشاغل پر استرس کار می‌کنند و احساس می‌کنند از تلاش‌هایشان قدردانی نمی شود، دو برابر بیشتر است.

۲.۵ میلیون ایرانی در اهدای خون مشارکت دارند

۲.۵ میلیون ایرانی در اهدای خون مشارکت دارند
2023-09-25T21:29:50+03:30
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، از مشارکت ۲.۵ میلیون نفر اهدا کننده خون در کشور برای تأمین نیاز ۱۰۰ درصدی مراکز درمانی خبر داد.

چین در شرق تهران بیمارستان هوشمند احداث می کند

چین در شرق تهران بیمارستان هوشمند احداث می کند
2023-09-25T21:29:50+03:30
تفاهم‌نامه احداث بیمارستان هزار تختخوابی در شرق تهران بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت سینوفارم چین منعقد شد.

راه اندازی ۶۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور

راه اندازی ۶۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور
2023-09-25T21:29:49+03:30
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، از راه اندازی ۶۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور خبر داد.

وزارت بهداشت برای اولین بار سرایدار استخدام می‌کند

وزارت بهداشت برای اولین بار سرایدار استخدام می‌کند
2023-09-25T21:29:49+03:30
معاون بهداشت وزارت بهداشت، از جذب ۴ هزار بهورز و ۵ هزار کارشناس بهداشت و مجموعاً ۹ هزار نیروی بهداشتی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد.

زمان اخذ رأی در انتخابات نظام پرستاری افزایش یافت

زمان اخذ رأی در انتخابات نظام پرستاری افزایش یافت
2023-09-25T21:29:48+03:30
زمان اخذ آرای ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری، از ساعت ۷ صبح لغایت ۲۰ روز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ اعلام شد.

هوای آلوده و افزایش ریسک سرطان سینه/ درمان سوءهاضمه با زردچوبه

هوای آلوده و افزایش ریسک سرطان سینه/ درمان سوءهاضمه با زردچوبه
2023-09-25T21:29:48+03:30
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

بیماری هزارچهره را جدی بگیریم/ عوارض بیماری سلیاک

بیماری هزارچهره را جدی بگیریم/ عوارض بیماری سلیاک
2023-09-25T21:29:48+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر لزوم ایجاد نقشه غربالگری و بیماریابی سلیاک در کشور تاکید کرد.

اهمیت تولید محصولات غذایی فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک

اهمیت تولید محصولات غذایی فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک
2023-09-25T21:29:47+03:30
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با طیف زیادی از بیماری‌های نادر مواجهیم که متاسفانه برای بسیاری از آنها هنوز درمان پیدا نشده و یا اینکه درمان های موجود کفایت نمی...

نشست چالش‌های زنجیره تأمین دارو در ایران برگزار می‌شود

نشست چالش‌های زنجیره تأمین دارو در ایران برگزار می‌شود
2023-09-25T21:29:47+03:30
نشست چالش‌های زنجیره تأمین ایمن و اثربخش دارو در ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته برگزار می‌شود.

چگونه از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنیم

چگونه از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنیم
2023-09-25T21:29:46+03:30
شروع فصل پاییز، زمان شیوع بیماری های ویروسی است که سرماخوردگی شایع ترین بیماری فصل سرما است. اما، با رعایت یک توصیه ساده، می توان از ابتلا به این بیماری مصون...

خرید اعتباری محصولات پتروشیمی به نفع صنعت دارو است

خرید اعتباری محصولات پتروشیمی به نفع صنعت دارو است
2023-09-25T21:29:46+03:30
رئیس هیئت مدیره سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی گفت: گران قیمت ترین محصولات مواد پایه پتروشیمی، دارو است.

چه کسانی پرونده الکترونیک سلامت دارند

چه کسانی پرونده الکترونیک سلامت دارند
2023-09-25T21:29:46+03:30
معاون فنی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: هر کسی که واکسن کرونا تزریق کرده باشد، پرونده الکترونیک سلامت دارد.

بررسی راهکارهای ورود ایران به بازار دارویی اوراسیا

بررسی راهکارهای ورود ایران به بازار دارویی اوراسیا
2023-09-25T21:29:45+03:30
راهکارهای ورود شرکت های داروسازی ایران به بازار دارویی اوراسیا، در یک نشست تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد.

جامعه پزشکی باید تخصص را همراه تعهد حرفه‌ای داشته باشد

جامعه پزشکی باید تخصص را همراه تعهد حرفه‌ای داشته باشد
2023-09-25T21:29:45+03:30
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، تخصص و تعهد حرفه‌ای را دو بال جامعه پزشکی برای خدمت به مردم دانست.

هفته دفاع مقدس فرصتی برای انتقال مفاهیم بهداری رزمی

هفته دفاع مقدس فرصتی برای انتقال مفاهیم بهداری رزمی
2023-09-25T21:29:45+03:30
وزیر بهداشت، در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: جامعه سلامت کشور افتخار دارد که همپای دلاورمردان عرصه نبرد، در جبهه ها حضور داشت.

نشست چالش های قیمت گذاری دارو برگزار می‌شود

نشست چالش های قیمت گذاری دارو برگزار می‌شود
2023-09-25T21:29:45+03:30
نشست چالش‌های قیمت‌گذاری دارو، مواد موثره و مکمل‌ها در هشتمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته برگزار می‌شود.

دانش آموز بدون صبحانه مدرسه نرود/ میان وعده‌های سالم

دانش آموز بدون صبحانه مدرسه نرود/ میان وعده‌های سالم
2023-09-25T21:29:44+03:30
یک متخصص تغذیه، در خصوص میان وعده دانش آموزان در مدرسه، توصیه هایی ارائه داد.

وزیر بهداشت زنگ دبیرستان شهید آوینی را نواخت

وزیر بهداشت زنگ دبیرستان شهید آوینی را نواخت
2023-09-25T21:29:44+03:30
همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲، ۱۴۰۳ وزیر بهداشت، زنگ دبیرستان شهید آوینی تهران را به صدا در آورد.

۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان استخدام می شوند

۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان استخدام می شوند
2023-09-25T21:29:44+03:30
معاون پرستاری وزارت بهداشت، از جذب ۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان از طریق آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد.

بازدید سرزده عین اللهی از بیمارستان شفا یحیاییان

بازدید سرزده عین اللهی از بیمارستان شفا یحیاییان
2023-09-25T21:29:44+03:30
وزیر بهداشت، به طور سرزده از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی شفا یحیاییان تهران بازدید کرد.

۲۲ بیمار کرونایی در یک هفته گذشته فوت شدند

۲۲ بیمار کرونایی در یک هفته گذشته فوت شدند
2023-09-25T21:29:43+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، در یک هفته گذشته ۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور فوت شدند.

داروی ایرانی از طریق صادرات به دنیا معرفی می‌شود

داروی ایرانی از طریق صادرات به دنیا معرفی می‌شود
2023-09-25T21:29:43+03:30
رئیس سازمان غذا و دارو، راه شناخت تولیدات دارویی کشور در جهان را، صادرات محصولات دانست.

ایران دارای قوی‌ترین نظام سلامت در منطقه است

ایران دارای قوی‌ترین نظام سلامت در منطقه است
2023-09-25T21:29:43+03:30
وزیر بهداشت، با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی‌ترین و موفق ترین نظام سلامت در منطقه است.

ادعای دخالت وزارت بهداشت در انتخابات نظام پرستاری رد شد

ادعای دخالت وزارت بهداشت در انتخابات نظام پرستاری رد شد
2023-09-25T21:29:43+03:30
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری، از رشد ۱۵ درصدی نامزدهای دوره ششم انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل خبر داد.

اورژانس تهران در هفته گذشته ۲۰ هزار مأموریت انجام داد

اورژانس تهران در هفته گذشته ۲۰ هزار مأموریت انجام داد
2023-09-25T21:29:42+03:30
رئیس مرکز اورژانس استان تهران، با اشاره به مزاحمت تلفنی با اورژانس ۱۱۸، گفت: در هفته گذشته ۲۴۳۰ تماس مزاحم با اورژانس استان تهران داشتیم.

جهان امروز با کمبود آب و غذای سالم مواجه است

جهان امروز با کمبود آب و غذای سالم مواجه است
2023-09-25T21:29:42+03:30
وزیر بهداشت، در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط، تمرکز بر اقدامات بهداشت محیط را عاملی موثر بر جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین ناشی از بار بیماری های ...

تایید موفقیت نخستین واکسن ایرانی کرونا

تایید موفقیت نخستین واکسن ایرانی کرونا
2023-09-25T21:29:42+03:30
مقاله کارایی واکسن برکت در یکی از برجسته‌ترین مجلات علمی جهان بنام The BMJ هیجده ماه پس از ارسال به چاپ رسید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)