میرنیوز

خلأ ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه باید برطرف شود

خلأ ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه باید برطرف شود 2022-01-21T09:17:07+03:30

به گزارش ایسنا، دکتر هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این جلسه اظهار کرد: تعطیلی دانشگاه‌ها به مدت دو سال، خلأ ارتباطی میان نهادهای رسمی کشور در بحث آموزش و دانشجویان ایجاد کرده است که باید با برنامه‌های موثر و مفید برطرف شود.

وی ادامه داد: فضای مجازی به عنوان یک فرصت و ظرفیت بزرگ در خدمت علم و آموزش است اما به دلیل محدودیت‌هایی که دارد، تعامل قابل فهم و رودررو با دانشجویان شکل نمی‌گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تصریح کرد: خلأ ارتباطی مسئله بزرگ‌تری را نیز ایجاد کرده است، به طوری که نهادهای رسمی آموزشی در تعاملات با دانشجویان متاسفانه در حاشیه قرار گرفتند و همچنین در فضای مجازی موضوعات و مسائل با اولویت آموزشی به دانشجو منتقل نمی‌شود.

دکتر بهرامی احسان با اشاره به اینکه بحث هویت نه تنها در کشور ما بلکه در سطح جهان دچار مشکل شده است، افزود: دنیای مدرن و جهان در حال توسعه نیز درگیر مسائل هویتی شده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد مهدی کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در این جلسه اظهار کرد: مخاطبان برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و نهادهای فرهنگی در دوران آموزش غیرحضوری درصد قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه پس از بازگشایی دانشگاه‌ها نیز نباید از فضای مجازی غافل شویم، ادامه داد: فضای مجازی یک فرصت است و نمی‌توان کلاس‌ها را به‌صورت کاملا حضوری برگزار کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران بیان کرد: در دانشگاه تهران باتوجه به همکاری‌های اخیر، دوگانه نهاد و دانشگاه برداشته شده است و میان دو نهاد هم‌افزایی صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر کرمی با اشاره به اینکه بهترین همیاران ما در دانشگاه‌ها اساتید هستند و ظرفیت بسیار موثر و ارزشمندی محسوب می‌شوند، افزود: نهاد ظرفیت‌های بسیار خوبی برای معرفت‌افزایی و هم‌اندیشی با اساتید دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای بازگشایی دانشگاه‌ها و آموزش حضوری باید تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم البته زمینه‌ها در این حوزه در حال آماده‌سازی است.

دکتر اسلامی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این جلسه گفت: در حال حاضر باید راهبردهای جدی‌تری نسبت به وضع موجود برای تعالی حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها به‌کار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیار زیادی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم وجود دارد، افزود: اداره فعالیت‌های مجازی و آموزش‌های اساتید به دستور وزیر محترم به وظایف اداره کل فرهنگی و اجتماعی افزوده شد.

دکتر اسلامی گفت: باوجود حدود ده‌هزار انجمن علمی دانشجویی، هفت هزار کانون فرهنگی و سه هزار و پانصد نشریه دانشجویی و پنج اتحادیه بزرگ دانشجویی در کشور، متاسفانه سیاست‌گذاری‌هایی در این‌ حوزه‌ها صورت نگرفته و از حداکثر ظرفیت‌های آنها استفاده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه به فعالیت‌های گذشته باید آسیب‌شناسانه نگاه کرد، گفت: در طول دو سال گذشته از بودجه در نظر گرفته شده برای معاونت فرهنگی، ده درصد آن محقق شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه بحث ارتقای «هویت ملی و دینی» از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر نقش‌آفرینی ملی شکل بگیرد انگیزه‌ها افزایش میابد.

حجت الاسلام والمسلمین سعید علیزاده‌ معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز به دغدغه‌های پساکرونایی در مسئله بازگشایی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در برگزاری برنامه‌ها باید از دانشجویان مطالبه‌گری صورت گیرد زیرا دستورات و مطالبات راهبردی در این زمینه راهگشا نیست بلکه باید اجرایی و واقعی باشند.

دکتر علیرضا معینی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت در این جلسه با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه درماه‌های گذشته گفت: برای بازگشایی دانشگاه‌ آماده سازی صورت گرفته است و دانشجویان طی این مدت برای کلاس‌های عملی خود به صورت حداقلی در دانشگاه حضور می‌یافتند.

وی درباره برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری بیان کرد: آموزش تلفیقی به صورت حضوری و غیرحضوری پس از بازگشایی دانشگاه‌ها می‌تواند کمک کننده باشد چراکه برخی از دانشجویان امکان حضور ندارند و نباید این موضوع اجباری شود.

دکتر طالب پور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه استفاده از توان اساتید در امور فرهنگی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: بحث هوش فرهنگی در دانشگاه شهید بهشتی طراحی شده است و شاخص‌هایی در امور فرهنگی با توجه به وضع موجود تعیین شده تا روند مدیریتی تقویت شود.

دکتر محمد شایان‌نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌های انجام شده در دانشگاه خود در دوران شیوع ویروس کرونا، گفت: نشست‌هایی برای آشنایی دانشجویان با دانشگاه باتوجه به شرایط موجود برگزار شده است.

وی تاکید کرد: یک از معضلات و مشکلات پیش‌رو بحث بی‌انگیزگی و ناامیدی دانشجویان نسبت به آینده خود است، اگر در این زمینه برنامه‌ریزی نشود موضوعات دیگر از قبیل استفاده از دخانیات و مشکلات عفاف و حجاب حل نخواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد: برخی ازمشکلات با ابلاغ آئین‌نامه حل نخواهد شد، مثلا مشکل عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها قطعا با دستور و آئین‌نامه برطرف نمی‌شود.

دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه هدف دانشگاه تربیت نیروی کارآمد، مجرب، مسئولیت‌پذیر و ... است، گفت : در مدت شیوع ویروس کرونا به بحث آموزش در فضای مجازی توجه بسیاری شده است.

وی با تاکید بر تثبیت جایگاه معاونت فرهنگی در دانشگاه‌ها، گفت: باید برنامه‌های راهبردی در حوزه فرهنگی تدوین شود و همچنین بحث اثرگذاری و خدمات فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به آنها پرداخته شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: بحث مشارکت دانشجویان از موضوعات مهم است و باید به آن پرداخته شود چراکه طی این مدت مشارکت آنان کم شده است.

دکتر علی حفیظی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز در ادامه جلسه تاکید کرد: نیازسنجی، ایده‌پردازی، طراحی، اجرای برنامه‌های عملیاتی در همه دانشگاه‌ها باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه هر یک از دانشگاه‌های بزرگ باید مسئول یکی از رسالت‌ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی شوند، ادامه داد: به «دانشگاه ماموریت محور» باید بر حسب تولیدات فرهنگی آنان توجه شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز در پایان سخنان خود گفت: از بحث «موظفی فرهنگی» به‌عنوان یکی از پتانسیل‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، می‌توان برای مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی استفاده کرد.

دکتر صادق دردایی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانشگاه در فضای مجازی گسترش پیدا کرده است، گفت: 40 نشریه دانشجویی و 77 انجمن علمی فعال در دانشگاه تربیت مدرس وجود دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه عمده مشکلات ما مربوط به بودجه است و در برنامه‌ها عمدتا از پتانسیل دانشجویی استفاده می‌کنیم.

دکتر حامد ملاداوودی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیراظهار کرد: مسائل راهبردی اعم از «عفاف و حجاب» و «سبک زندگی خانواده محور» در خصوص دانشجویان و دانشگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه اتاق فکری برای حل مشکلات مشترک دانشگاه‌ها باید تشکیل شود، ادامه داد: اشتغال غیردولتی، نشاط و امید، روحیه خودباوری و کارافرینی، آینده مبهم شغلی، موضوعاتی هستند که باید  به آنها پرداخته شود.

در بخش دوم جلسه شیوه‌نامه مدیریت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در دوران پسا کرونا مورد بررسی قرار گرفت و اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

به گزارش امور سامانه‌ها و روابط عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ دکتر هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد مهدی کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، دکتر اسلامی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، دکتر سیدعباس احمدی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعید علیزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز، دکتر حمیدرضا نوری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دکتر محمد ربانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان، دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر صادق دردایی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر حامد ملاداوودی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر علی حفیظی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز، دکتر محمد شایان‌نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر علیرضا معینی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت و دکتر طالب‌پور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

برترین اپراتور تلفن همراه روسیه فروش گوشی‌ با تخفیف را آغاز کرد

برترین اپراتور تلفن همراه روسیه فروش گوشی‌ با تخفیف را آغاز کرد
2022-05-25T16:23:50+04:30
بزرگترین اپراتور تلفن همراه روسیه به نام ام تی اس روز سه‌شنبه اعلام کرد فروش گوشی‌های هوشمند دست دوم را با تخفیف آغاز کرده است.

سردبیران نشریات علمی با نمایه سازی نشریه در پایگاه های استنادی و تخصصی آشنا شدند

سردبیران نشریات علمی با نمایه سازی نشریه در پایگاه های استنادی و تخصصی آشنا شدند
2022-05-25T15:30:31+04:30
کارگاه نمایه سازی نشریه در پایگاه های استنادی، تخصصی و اجتماعی در ISC برای ۳۰۰ سردبیر از نشریات علمی داخلی برگزار شد.

استفاده از شبکه‌های وای فای برای مسیریابی ربات‌ها در ساختمان‌ها

استفاده از شبکه‌های وای فای برای مسیریابی ربات‌ها در ساختمان‌ها
2022-05-25T15:17:12+04:30
از آنجا که جی پی اس در داخل ساختمان کار نمی‌کند، مسیریابی ربات‌ها در محیط‌های بسته دشوار است. یک سیستم جدید با استفاده از نقاط دسترسی وای فای هر ساختمان به ح...

نصب نرم افزارهای تشخیص چهره شرکت جنجالی آمریکایی در مدارس

نصب نرم افزارهای تشخیص چهره شرکت جنجالی آمریکایی در مدارس
2022-05-25T15:17:11+04:30
شرکت هوش مصنوعی کلیرویو در حال فروش نرم افزار تشخیص چهره خود به شرکت‌هایی است که عمدتاً به پلیس خدمات می‌دهند و حالا به سراغ مدارس هم رفته است.

وجود ملاحظات اخلاقی و اجتماعی در کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی

وجود ملاحظات اخلاقی و اجتماعی در کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی
2022-05-25T15:03:52+04:30
مدیر گروه تخصصی حقوق سلامت دانشگاه علوم پزشکی مجازی گفت: استفاده از فناوری هوش مصنوعی در عرصه سلامت باعث پیشرفت های زیادی شده اما ملاحظات اخلاقی و اجتماعی جد...

اجرای نادرست خدمات هوم کر به حرفه پرستاری صدمه می زند

اجرای نادرست خدمات هوم کر به حرفه پرستاری صدمه می زند
2022-05-25T14:37:10+04:30
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: خدمات هوم کر به اقتصاد سلامت و مردم کمک می‌کند اما اگر به درستی هدایت نشود می‌تواند به هویت حرفه ای صدمه بزند.

حقوق پرستاران اورژانس باید پیگیری شود

حقوق پرستاران اورژانس باید پیگیری شود
2022-05-25T14:37:09+04:30
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: قانون ارتقای بهره‌وری در بسیاری از نقاط کشور برای پرستاران اورژانس اجرا نمی‌شود.

جلوگیری از ترک خوردن آسفالت جاده با لاستیک تایرهای مستعمل

جلوگیری از ترک خوردن آسفالت جاده با لاستیک تایرهای مستعمل
2022-05-25T14:37:08+04:30
محققان استرالیایی با افزودن تایرهای قدیمی به آسفالت، مقاومت آنها را در برابر نور خورشید افزایش داده‌اند که این امر می‌تواند به افزایش دوام جاده‌ها قبل از ترک...

شرایط دانشجویان مجاز به اسکان در خوابگاهها/ آغاز ثبت نام از امروز

شرایط دانشجویان مجاز به اسکان در خوابگاهها/ آغاز ثبت نام از امروز
2022-05-25T14:37:08+04:30
دانشگاه علم و صنعت در اطلاعیه‌ای شرایط دانشجویان و زمان ثبت نام اسکان در خوابگاه‌های این دانشگاه را برای نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اعلام کرد.

بودجه ۵۰۰۰ میلیاردی تعرفه های پرستاری مراقبت شود

بودجه ۵۰۰۰ میلیاردی تعرفه های پرستاری مراقبت شود
2022-05-25T14:23:47+04:30
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری، با اشاره به قانون تعرفه‌ گذاری خدمات پرستاری، گفت: در حال حاضر بیش از ۵,۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای اجرای این قانون در ...

قرنطینه کووید صفر در چین برنامه تولید آیفون را مختل کرد

قرنطینه کووید صفر در چین برنامه تولید آیفون را مختل کرد
2022-05-25T13:57:09+04:30
قرنطینه های سختگیرانه چین برای کنترل شیوع کووید۱۹ برنامه اپل برای تولید حداقل یکی از موبایلهای جدید را مختل کرده است.

شناسایی ۲۹۳ بیمار جدید کرونایی/ ۵ فوتی در شبانه روز گذشته

شناسایی ۲۹۳ بیمار جدید کرونایی/ ۵ فوتی در شبانه روز گذشته
2022-05-25T13:43:48+04:30
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۲۹۳ بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد.

تزریق ۱۴۹ میلیون و ۷۹۶ هزار دوز واکسن کرونا در کشور

تزریق ۱۴۹ میلیون و ۷۹۶ هزار دوز واکسن کرونا در کشور
2022-05-25T13:43:47+04:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون در حدود ۱۴۹ میلیون و ۷۹۶ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی

ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
2022-05-25T13:30:31+04:30
اپلیکیشنی برای کمک به افراد نابینا ابداع شده که به آنها کمک می کند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

توافق درباره مالیات دیجیتال جهانی تا ۲۰۲۴ میلادی به تعویق افتاد

توافق درباره مالیات دیجیتال جهانی تا ۲۰۲۴ میلادی به تعویق افتاد
2022-05-25T13:30:30+04:30
به گفته برونو لوماری توافق درباره مالیات دیجیتال جهانی احتمالاً تا پایان ۲۰۲۳ یا اوایل ۲۰۲۴ میلادی آماده نباشد. این امر نشان دهنده تاخیری قابل توجه در اجرای ...

مهلت پیش ثبت نام خوابگاههای دانشجویی دانشگاه الزهرا برای امتحانات

مهلت پیش ثبت نام خوابگاههای دانشجویی دانشگاه الزهرا برای امتحانات
2022-05-25T13:30:29+04:30
دانشگاه الزهرا (س) در اطلاعیه‌ای مهلت پیش ثبت نام خوابگاه‌های دانشجویی را برای امتحانات نیمسال دوم تحصیلی اعلام کرد.

تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند

تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
2022-05-25T12:43:49+04:30
وزیر ارتباطات از کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی خواست سرویس‌های استعلامی مورد نیاز دستگاه‌های دولتی را برای راه‌اندازی پنجره واحد و اتصال به پنجره ملی خ...

کلیات برنامه ارشد معارف اسلامی و روابط بین الملل به تصویب رسید

کلیات برنامه ارشد معارف اسلامی و روابط بین الملل به تصویب رسید
2022-05-25T12:30:31+04:30
کلیات برنامه ارشد پیوسته معارف اسلامی و روابط بین الملل در جلسه شواری تحول و ارتقای علوم انسانی به تصویب رسید.

دارو با «ارز نیمایی» زودتر به دست بیماران می رسد

دارو با «ارز نیمایی» زودتر به دست بیماران می رسد
2022-05-25T12:03:47+04:30
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ارز نیمایی جایگزین ارز ترجیحی شد تا دارو در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست بیماران خاص، صعب‌العلاج و مزمن برسد که ۴۰۰ قلم داروی مصرف...

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
2022-05-25T11:37:09+04:30
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری در راستای ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی امضا شد.

محل دقیق زمین لرزه سرجنگل استان سیستان و بلوچستان اعلام شد

محل دقیق زمین لرزه سرجنگل استان سیستان و بلوچستان اعلام شد
2022-05-25T11:37:08+04:30
شبکه های لرزه نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گسل نصرت آباد را مسبب زمین لرزه به بزرگی ۵.۵ در منطقه سرجنگل استان سیستان و بلوچستان تعیین کرد.

حمایت وزارت بهداشت از پایان نامه های محصول محور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان

حمایت وزارت بهداشت از پایان نامه های محصول محور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان
2022-05-25T11:23:47+04:30
معاون تحقیقات و فناوری سلامت وزارت بهداشت از حمایت از از پایان نامه های محصول محور در دانشگاه های علوم پزشکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد.

عملکرد مرورگر کروم برای مسدودسازی سایت های فیشینگ ضعیف است

عملکرد مرورگر کروم برای مسدودسازی سایت های فیشینگ ضعیف است
2022-05-25T11:10:27+04:30
سازمان حمایت از مصرف کننده در انگلیس ادعا می کند مرورگر وب کروم کاربران را از بازدید فقط یک چهارم سایت های مشکوک فیشینگ باز می دارد.

۲۸ مصدوم حادثه متروپل از بیمارستان مرخص شدند/ وضعیت سایر مصدومان

۲۸ مصدوم حادثه متروپل از بیمارستان مرخص شدند/ وضعیت سایر مصدومان
2022-05-25T10:43:50+04:30
معاون درمان وزارت بهداشت از ترخیص و بهبود ۲۸ مصدوم حادثه متروپل در آبادان خبر داد و گفت: تمام تلاش کادر درمان برای رسیدگی به مصدومان این حادثه به کار گرفته ش...

بحران و مشکلات کشور باید از نظر علمی تحلیل شوند/ پیشرفت‌های علمی ایران قابل‌انکار نیست

بحران و مشکلات کشور باید از نظر علمی تحلیل شوند/ پیشرفت‌های علمی ایران قابل‌انکار نیست
2022-05-25T10:43:49+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر پیشرفت‌های علمی غیرقابل‌انکار کشور گفت: بحران‌ها و مسائلی‌ که در کشور به وجود می‌آیند باید ازنظر علمی تحلیل شوند تا...

رئیس کمیته تجهیزات پزشکی منصوب شد

رئیس کمیته تجهیزات پزشکی منصوب شد
2022-05-25T10:30:30+04:30
رئیس کمیته تجهیزات، شبیه سازها و ملزومات پزشکی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت منصوب شد.

آخرین سلفی لندر اینسایت روی مریخ ثبت شد

آخرین سلفی لندر اینسایت روی مریخ ثبت شد
2022-05-25T10:30:30+04:30
لندر اینسایت ناسا قبل از خاموش شدن برای همیشه، آخرین سلفی روی سیاره سرخ را ثبت کرده است.

مصوبات مربوط به سنجش و پذیرش در بازه زمانی ۴ ساله اجرا خواهد شد

مصوبات مربوط به سنجش و پذیرش در بازه زمانی ۴ ساله اجرا خواهد شد
2022-05-25T10:17:08+04:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مصوبات مرتبط با سنجش و پذیرش در بازه زمانی ۴ ساله اجرا خواهد شد.

منابع‌ آزمون های مهم دوره پزشکی برای سال ۱۴۰۲ منتشر شد

منابع‌ آزمون های مهم دوره پزشکی برای سال ۱۴۰۲ منتشر شد
2022-05-25T10:03:46+04:30
دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی منابع آزمون های جامع دوره دکتری پزشکی عمومی و پذیرش دستیار تخصصی را برای سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

هشدارهای پزشکی روزهای غبارآلود/از ماسک زدن در منزل تا خوردن شیر

هشدارهای پزشکی روزهای غبارآلود/از ماسک زدن در منزل تا خوردن شیر
2022-05-25T09:50:28+04:30
متخصص بیماری های عفونی، با اشاره به هوای غبارآلود برخی از شهرها، بر ضرورت ماندن در منزل و خوردن مایعات به خصوص شیر تاکید کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)