میرنیوز

نمایندگان مردم به صف داوطلبان اهدای خون پیوستند

نمایندگان مردم به صف داوطلبان اهدای خون پیوستند 2021-12-02T19:19:14+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید رضا تقوی ریاست مجمع نمایندگان تهران و فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از محل استقرار تیم سیار اهدای خون در ساختمان مجلس، گفت: یکی از نیازهای حیاتی بشر خون است که در طول تاریخ نیز جایگاه بالایی داشته و اگر در حادثه‌ای انسانی فوت می‌شد در زبان عامیانه از "خون‌بها"ی فرد حادثه‌دیده صحبت می‌کردند و برای تفهیم اتهام یک مستکبر از عبارت "خون ریز" استفاده می‌شد زیرا که خون جایگاه و ارزش خاصی داشته است و در فرهنگ دینی و اسلامی نیز، خون در میان اعضای مختلف بدن مورد تأکید بوده و در ادبیات ما عنوان شده نخستین قطره خون که در میدان جنگ ریخته می‌شود دارای ارزش است. در مجموع این ماده حیاتی در نگاه بشر دارای ارزش بوده و فداکاری انسان‌ها در راه دین را با عبارت خون دادن مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: اهدای خون به مثابه جان بخشیدن است و اگر کسی این اقدام را انجام دهد دارای حق خواهد بود. البته مردم کشور ما آمادگی انجام این فریضه ارزشمند را دارند و ما نیز باید به اهمیت اهدای خون اشاره کنیم زیرا که آمارها نشان می‌دهد مردم در کشور ما از سلامت بیشتری نسبت به سایر کشورها برخوردارند و در نتیجه خون سالم به گیرندگان اهدا می‌شود.

حجت الاسلام سید رضا تقوی افزود: سازمان انتقال خون در خدمت سلامت و حیات انسان‌هاست لذا باید مورد توجه قرار گیرد و افراد هم می‌توانند اهدای خون را به عنوان صدقه در نظر گیرند و از سلامت و جانشان به نیازمندان اهدا کنند.

مردم یزد پیشگام در اهدای خون هستند

محمدصالح جوکار نماینده حوزه انتخابیه یزد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از پیوستن به صف داوطلبان اهدای خون، اظهار کرد: مردم خوب یزد همیشه در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس پای کار بودند و بیشترین حضور مردمی را در عرصه‌های اجتماعی در این استان شاهد هستیم.
وی ادامه داد: در روزهای جنگ گاهاً اعلام می‌شد که نیاز به خون در بیمارستان‌ها وجود دارد، آن وقت بود که مردم همیشه در صحنه یزد خود را به بیمارستان‌ها می‌رساندند و این روند اهدای خون تا زمان اعلام عدم نیاز از سوی بیمارستان ادامه داشت.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این روزها نیز مردم یزد پیشگام در اهدای خون هستند تا ایثارگرانه و فداکارانه زندگی را به هموطنان خود اهدا کنند و ظرفیت بانک خون در کشور همواره تکمیل باشد.

یکی از تاریخی‌ترین کارهای مردم، اهدای خون در زمان زلزله بم بود

حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی نماینده مردم بم، ریگان، فهرج، نرماشیر در مجلس شورای اسلامی بعد از انجام کار انسان دوستانه و نجات بخش اهدای خون گفت: اهدای خون اقدامی ارزشمند و مفید برای خدمت به بیماران نیازمند است و یکی از تاریخی‌ترین کارهای مردم، اهدای خون در کل کشور و در زمان زلزله بم بود که بسیار قابل‌توجه و ماندگار شد. این اهدای خون کمک زیادی به درمان مصدومان زلزله کرد.

وی افزود: نسل جوان راحت تر می‌توانند خون اهدا کنند به همین خاطر امیدواریم شاهد افزایش اقبال در جوانان به انجام این اقدام ارزشمند باشیم و از همه مردم عزیز کشورمان و به‌ویژه مردم کرمان دعوت می‌کنم در این فصل که نیازهای به خون و فرآورده‌های خون افزایش می‌یابد، برای اهدای خون که به‌نوعی اهدای زندگی است پیشقدم شوند.

باید برای توسعه سازمان انتقال خون طرح و برنامه ارائه کرد

حجت الاسلام نصراله پژمانفر نماینده حوزه انتخابیه مشهد و کلات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت فرهنگی خوب و قابل‌توجهی در کشور ما در زمینه اهدای خون وجود دارد، خاطرنشان کرد: در کشور و در زمینه کار مهم و حیاتی اهدای خون تنها اقدامات حداقلی صورت می‌گیرد و مراکز انتقال خون موجود چون زیرساخت‌های کافی را در اختیار ندارند تنها خون اهدایی را جمع آوری می‌کنند و مراکز انتقال خون، اغلب در زمینه فرآورده‌های خون کار گسترده‌ای را نمی‌توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: امروزه موضوع اهدای خون با این امکانات موجود پاسخگو نیست و می‌توان آن را به اقتصاد بزرگی برای کشور تبدیل کرد و نیاز بخش‌های مختلف را تأمین کند، لذا می‌بایست برنامه‌ها و طرح‌های لازم در این زمینه ارائه و به کار گرفته شود.

نماینده مردم مشهد مقدس در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرق کشور و با توجه به نیازهای موجود، می‌توان قطب فرآورده‌های خون و پالایشگاه پلاسما را در آن محدوده ایجاد کرد. این طرح برای آینده سازمان انتقال خون در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به بازگشایی ساختمان ستادی انتقال خون خراسان رضوی در روزهای اخیر، اظهار کرد: بعد از نزدیک به ۲۰ سال توقف احداث این ساختمان و در شرایطی که از سوی وزیر اسبق این مکان برای فروش گذاشته شده بود، با اصرار و تاکید نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این ساختمان حفظ و ساخته شد و امروز موجب افتخار برای سازمان انتقال خون کشور است اما همچنان پاسخگوی طرح‌های توسعه‌ای شرق کشور نیست و نیاز به کارهای بیشتر در حوزه انتقال خون داریم.

حجت الاسلام نصراله پژمانفر در پایان گفت: در حال حاضر و به دلیل نبود امکانات در داخل کشور باید برای دریافت داروهای مشتق از فراورده‌های خون، پلاسما را به خارج از کشور ارسال کنیم که امیدواریم با یک همت و عزم جدی، پالایشگاه انتقال خون در زمینه پلاسما و سایر فرآورده‌های خون در شهر مشهد مقدس احداث شود.

هدف اصلی در اهدای خون کمک به زندگی دوباره بیماران است

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بعد از حضور در جمع اهداکنندگان خون گفت: اهدای خون در وهله نخست به نفع فرد اهداکننده و در مرحله بعدی به نفع گیرنده که یک هموطن بیمار است، خواهد بود و در موضوع حیاتی اهدای خون، هدف اصلی کمک به زندگی دوباره بیماران است.

نیاز بیماران به خون همیشگی و روزانه است

احمد دنیا مالی نماینده مردم انزلی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از اقدام به کار انسان دوستانه اهدای خون گفت: این کار وظیفه‌ای انسانی است که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد و البته در ایام پاییز و زمستان شاهد کاهش مراجعات مردمی به دلیل آلودگی و همچنین سرمای هوا هستیم که امیدواریم مردم در این روزها به یاری بیماران بیایند که نیازهای بیماران تالاسمی و اورژانسی همیشگی و روزانه است لذا می‌بایست ذخیره سازی اصولی خون صورت گیرد تا بانک خون، نیاز بیماران را در تمامی فصول و شرایط پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: از جوانان تقاضا داریم با توجه به نیازهای موجود و تأثیر اهدای خون در سلامت و نجات جان بیماران به این موضوع انسانی توجه بیشتری داشته باشند.

مردم به صورت منظم و مستمر در مراکز اهدای خون حاضر شوند

علیرضا زندیان نماینده حوزه انتخابیه بیجار در حاشیه اهدای خون خود و با تاکید بر اینکه می‌بایست ذخایر خون کشور برای نجات جان بیماران به صورت کامل و اصولی حفظ شود، خاطرنشان کرد: توصیه من در وهله اول به خودم و سپس به شهروندان این است که در مقاطعی از سال و به طور مستمر که آقایان ۴ بار در سال و خانم‌ها ۳ بار در سال است، اقدام به اهدای خون نمایند تا در راستای بهبود و بازیابی سلامت بیماران نقش اساسی داشته باشیم.

نمایندگانی که در روز مجلس به جمع اهداکنندگان خون پیوستند

مهرداد گودرزوند چگینی نماینده شهرستان رودبار، مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب، اقبال شاکری نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، سید حمید رضا کاظمی نماینده پلدختر و معمولان، امیر حسین بانکی پور فرد نماینده اصفهان و ورزنه، روح الله حضرت پور طلاتپه نماینده ارومیه، رضا حاجی پور نماینده آمل، بهزاد رحیمی نماینده بانه و سقز، رحمت الله فیروزی پور نماینده نطنز، حسین محمد صالحی دارانی نماینده فریدن و فریدونشهر، عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه، مهدی احمدی نماینده رشت، محسن علیزاده نماینده سپیدان و بیضا، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم، حسین حسین زاده نماینده لارستان، خنج، گراش و اوز، جعفر قادری نماینده شیراز و رزقان، حجت الله درویش پور نماینده ایذه و باغملک، جعفر راستی نماینده شبستر، ولی الله فرزانه نماینده نور و محمود آباد، موسی غضنفر آبادی نماینده بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، حسین رجایی ریزی نماینده لنجان، علیرضا زندیان نماینده بیجار، احمد دنیامالی نماینده انزلی، نصرالله پژمان فر نماینده مشهد و کلات، حسین گروسی نماینده شهریار، قدس و ملارد، محمدصالح جوکار نماینده یزد و اشکذر فرهاد طهماسبی نماینده استهبان، نی‌ریز و بختگان، سید البرز حسینی نماینده خدابنده، اسماعیل کوثری نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، احمد محرم زاده نماینده اهر و هریس و علی علیزاده نماینده مراغه و عجب شیر، نمایندگانی بودند که در روز مجلس و با حضور در تیم سیار اهدای خون به جمع اهداکنندگان خون پیوستند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

هفت دستاورد حوزه فناوری مکان‌محور رونمایی شد

هفت دستاورد حوزه فناوری مکان‌محور رونمایی شد
2022-01-21T13:53:56+03:30
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه ایران ژئو از دستاوردهای دانش‌بنیان حوزه فناوری محور رونمایی کرد.

لزوم توجه ویژه به جریانات علمی در موضوعات فرزندآوری و واکسیناسیون

لزوم توجه ویژه به جریانات علمی در موضوعات فرزندآوری و واکسیناسیون
2022-01-21T13:40:37+03:30
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه موضوع عدالت پزشکی باید به‌طور ویژه مورد توجه باشد، گفت: باید جریانات علمی در موضوعات فرزندآوری...

۱۴ میلیون و ۱۳ هزار نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

۱۴ میلیون و ۱۳ هزار نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند
2022-01-21T13:13:51+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، ۱۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۶۵ نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

شناسایی ۵۲۷۶ بیمار جدید کرونایی / ۲۰ نفر دیگر فوت شدند

شناسایی ۵۲۷۶ بیمار جدید کرونایی / ۲۰ نفر دیگر فوت شدند
2022-01-21T13:13:50+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۵ هزار و ۲۷۶ نفر بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شده است.

کلیه‌های خوک به بدن مرد دچار مرگ مغزی پیوند زده شد

کلیه‌های خوک به بدن  مرد دچار مرگ مغزی پیوند زده شد
2022-01-21T13:00:37+03:30
برای نخستین بار در جهان کلیه‌های یک خوک مهندسی ژنتیک شده به بدن مردی دچار مرگ مغزی پیوند زده شد.

۷ دستاورد حوزه فناوری مکان‌محور رونمایی شد

۷ دستاورد حوزه فناوری مکان‌محور رونمایی شد
2022-01-21T13:00:37+03:30
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه ایران ژئو از دستاوردهای دانش‌بنیان حوزه فناوری محور رونمایی کرد.

وزیر علوم به کمیسیون آموزش مجلس می‌رود/ بررسی طرح اصلاح نظام آموزش پزشکی

وزیر علوم به کمیسیون آموزش مجلس می‌رود/ بررسی طرح اصلاح نظام آموزش پزشکی
2022-01-21T13:00:36+03:30
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در هفته آینده دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و بررسی طرح اصلاح نظام آموزش پزشکی را در دستور کار دارد.

تاثیر اجرای برنامه های فرهنگی در تربیت دانشجوی مسئولیت پذیر/ لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی نوآورانه

تاثیر اجرای برنامه های فرهنگی در تربیت دانشجوی مسئولیت پذیر/ لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی نوآورانه
2022-01-21T12:20:28+03:30
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: اجرای برنامه های هدفمند فرهنگی می‌تواند در تربیت دانشجو به عنوان فردی متعهد و مسئولیت پذیر در آینده موثر باشد.

فراخوان اعطای تسهیلات برای بومی‌سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم‌افزاری

فراخوان اعطای تسهیلات برای بومی‌سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم‌افزاری
2022-01-21T11:53:48+03:30
شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای حمایت از توسعه کسب و کار، فراخوان اعطای تسهیلات تا سقف ۵ میلیارد تومان را برای بومی سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری صادر...

کمیته زیرمجموعه سنا قانون جدید علیه شرکت‌های فناوری را تایید کرد

کمیته زیرمجموعه سنا قانون جدید علیه شرکت‌های فناوری را تایید کرد
2022-01-21T11:13:47+03:30
کمیته قضایی سنای آمریکا روز گذشته لایحه ای را تایید کرد که اجازه نمی دهد شرکت های بزرگی مانند آمازون کسب و کار خودشان را در وب سایت هایشان به بقیه ترجیح دهند.

فرصت شرکت در جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی تمدید شد

فرصت شرکت در جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی تمدید شد
2022-01-21T11:13:46+03:30
فرصت شرکت در جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی در حوزه آموزش پزشکی ۱۴۰۱ تا ۱۰ بهمن تمدید شد.

پیوند موفقیت‌آمیز "کلیه" خوک روی انسان

پیوند موفقیت‌آمیز "کلیه" خوک روی انسان
2022-01-21T10:10:25+03:30
جراحان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام آمریکا روز پنجشنبه گزارش دادند که برای اولین بار موفق به پیوند کلیه‌های یک خوک اصلاح شده به روش ژنتیکی به شکم یک مرد مرگ م...

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد ۱۴۰۰

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد ۱۴۰۰
2022-01-21T10:07:06+03:30
مهلت تمدید شده انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکور کارشناسی‌ ارشد ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امشب جمعه اول بهمن ماه ۱۴۰۰ پایان می یابد.

خلأ ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه باید برطرف شود

خلأ ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه باید برطرف شود
2022-01-21T09:17:07+03:30
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در جلسه معاونین فرهنگی دانشگاه‌های برتر سراسر کشور بر ضرورت رفع خلأ ارتباطی میان دانشجو و دانشگاه تاکید کرد. ...

«سی‌ونهمین دوره آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی» برگزار شد

«سی‌ونهمین دوره آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی» برگزار شد
2022-01-21T09:17:07+03:30
آزمون سی و نهمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی امروز پنجشنبه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور ۶۰۰ داوطلب در ۲۳ رشته در دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران برگزار شد. ...

اقدام دانشگاه پیام نور برای تاسیس دانشکده الهیات و معارف

اقدام دانشگاه پیام نور برای تاسیس دانشکده الهیات و معارف
2022-01-21T09:17:06+03:30
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور گفت:این دانشگاه علاوه بر ۶ دانشکده قبلی اقدامات لازم را برای تاسیس دانشکده الهیات و معارف انجام داده که ان شاءالله در هیات امنا و...

کاهش تب با پوست درخت بید و گیاهان گیاهان دارویی دیگر

کاهش تب با پوست درخت بید و گیاهان گیاهان دارویی دیگر
2022-01-21T09:17:06+03:30
شناخته ترین دارو های ضدتب آسپرین است که از سالیسیلات های موجود در پوست درخت بید و گیاهان دیگر گرفته شده است. اسید سالیسیلیک دمای بدن را پایین می آورد ولی همی...

ثبت لحظه گذر یک سیارک "بالقوه خطرناک" از کنار زمین

ثبت لحظه گذر یک سیارک "بالقوه خطرناک" از کنار زمین
2022-01-21T09:17:06+03:30
سیارکی بزرگ‌تر از ساختمان "امپایر استیت" روز سه‌شنبه از کنار زمین عبور کرد و گذر آن از چشم تلسکوپ‌ها دور نماند.

لوزالمعده مصنوعی متحول کننده زندگی کودکان مبتلا به دیابت

لوزالمعده مصنوعی متحول کننده زندگی کودکان مبتلا به دیابت
2022-01-21T09:17:05+03:30
مدیریت دیابت نوع اول کار دشواری است که شامل نمونه گیری از خون و تزریق انسولین برای کنترل سطح گلوکز  می‌شود اما "لوزالمعده" مصنوعی می‌تواند امیدبخش ...

آتش‌نشان‌ها با چه مشکلات روان‌شناختی دست به گریبانند؟

آتش‌نشان‌ها با چه مشکلات روان‌شناختی دست به گریبانند؟
2022-01-21T09:17:05+03:30
پژوهشگران با انجام یک مطالعه و با بررسی مشکلات روان‌شناختی آتش‌نشان‌ها دریافتند که استرس مداوم، مشکلات خواب، هیجان‌های منفی ناشی از حوادث دردناک و  مشکل در ب...

شناسایی باکتری‌های تجزیه‌کننده نفت در خاک خوزستان

شناسایی باکتری‌های تجزیه‌کننده نفت در خاک خوزستان
2022-01-21T09:17:05+03:30
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با انجام یک مطالعه، باکتری‌های بومی تجزیه‌کننده نفت را از خاک خوزستان شناسایی کردند. ...

درمان درد مزمن با کمک یک اختراع نوین

درمان درد مزمن با کمک یک اختراع نوین
2022-01-21T09:17:05+03:30
شرکت فناوری پزشکی "B-Cure Laser" اخیرا از دستگاهی غیرتهاجمی رونمایی کرده است که این دستگاه می‌تواند یک درمان خانگی مناسب برای افرادی که از درد مزمن...

تولد سالانه ۵۰۰۰ نوزاد کم شنوا در ایران/ترسیم نقشه شنوایی کشور

تولد سالانه ۵۰۰۰ نوزاد کم شنوا در ایران/ترسیم نقشه شنوایی کشور
2022-01-21T09:13:47+03:30
رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت و سرپرست مرکز همکارسازمان جهانی بهداشت از ترسیم نقشه شنوایی کشور، سلامت شنوایی در ایران و کشورهای منطقه خبر داد.

آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن/ وضعیت برگزاری کلاس‌های عملی در ۳ مقطع

آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن/ وضعیت برگزاری کلاس‌های عملی در ۳ مقطع
2022-01-21T09:13:47+03:30
معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی گفت: دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۹ که تاکنون دانشگاه را ندیده اند در نیمسال دوم ۱۴۰۰، از ۱۶ بهمن ماه کاملا به صورت ح...

دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ اعلام شدند/ معرفی برترین‌ها در همانندجویی

دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ اعلام شدند/ معرفی برترین‌ها در همانندجویی
2022-01-21T09:00:29+03:30
پژوهشگاه ایرانداک فهرست دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پیشنهاده‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ را اعلام کرد.

آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن/ وضعیت برگزاری کلاس های عملی در ۳ مقطع

آموزش حضوری دانشجویان کارشناسی ۹۹ از ۱۶ بهمن/ وضعیت برگزاری کلاس های عملی در ۳ مقطع
2022-01-21T09:00:28+03:30
معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی گفت: دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۹ که تاکنون دانشگاه را ندیده اند در نیمسال دوم ۱۴۰۰، از ۱۶ بهمن ماه کاملا به صورت ح...

فراخوان اعطای تسهیلات برای بومی سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری

فراخوان اعطای تسهیلات برای بومی سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری
2022-01-21T08:47:07+03:30
شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای حمایت از توسعه کسب و کار، فراخوان اعطای تسهیلات تا سقف ۵ میلیارد تومان را برای بومی سازی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری صادر...

دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ اعلام شدند/ معرفی برترین ها در همانندجویی

دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ اعلام شدند/ معرفی برترین ها در همانندجویی
2022-01-21T08:47:07+03:30
پژوهشگاه ایرانداک فهرست دانشگاه‌های برگزیده در ثبت پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پیشنهاده‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ را اعلام کرد.

نگران اومیکرون هستیم/ دستور آماده باش به مراکز درمانی

نگران اومیکرون هستیم/ دستور آماده باش به مراکز درمانی
2022-01-21T07:13:47+03:30
وزیر بهداشت با اشاره به شیوع سویه اومیکرون در جهان، نسبت به غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.

نگران اومیکرون هستیم/دستور آماده باش به مراکز درمانی

نگران اومیکرون هستیم/دستور آماده باش به مراکز درمانی
2022-01-21T05:47:07+03:30
وزیر بهداشت با اشاره به شیوع سویه اومیکرون در جهان، نسبت به غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)