میرنیوز

دانشگاه شریف عاری از خودرو می‌شود/تمامی کلاس ها "مجازی" برگزار خواهند شد

دانشگاه شریف عاری از خودرو می‌شود/تمامی کلاس ها "مجازی" برگزار خواهند شد 2021-10-14T16:25:46+03:30

به گزارش ایسنا، دکتر داود رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در مراسم خوش آمدگویی مجازی به دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ با عنوان برنامه "سلام شریف که امروز در این دانشگاه برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شریف طی سال های اخیر توانسته در اکثریت شاخص ها در منطقه و جهان مقام بسیار خوبی را به خود ارائه دهد. از جمله این شاخص ها می توان به جذب اساتید برجسته، جذب دانشجویان ممتاز و مستعد، انجام پروژه های فناورانه و در مرزهای دانش و بکار گیری علوم و فناوری های نوین به منظور پاسخ گویی به نیازهای مختلف کشور در بخش های مختلف اشاره کرد.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی شریف امسال نیز مانند سال های گذشته از میان ۱۰۰ رتبه برتر کنکور سراسری، بیش از ۹۰ نفر از دانشجویان را پذیرفته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه از اینکه امسال نمیتوانیم به دلیل شیوع کرونا حضوری پذیرای دانشجویان باشیم، متاسفیم، عنوان کرد: برنامه ریزی شده که اگر شرایط اجازه دهد، برای آشنا شدن با بخش های مختلف دانشگاه و امکانات آن در طول نیمسال جاری، حداقل چند روز پذیرای حضور دانشجویان باشیم.

دکتر رشتچیان با اشاره به دیر اعلام شدن اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری و کارشناسی ارشد، گفت: امسال دانشگاه شریف مجبور به تدوین ۳ تقویم آموزشی شد. برنامه ریزی شده که نیمسال اول تحصیلی برای همه دانشجویان در تمامی مقاطع برای ورودی های قبل و بعد از ۱۴۰۰ در ۷ بهمن ماه به پایان برسد.
به دلیل فشردگی نیمسال، تعداد واحدهای در نظر گرفته شده، بسته به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت در نظر گرفته و تمامی کلاس ها مجازی برگزار خواهد شد.

تاکنون ۶۵ هزار فارغ التحصیل در دانشگاه شریف تربیت کرده ایم

در ادامه برنامه دکتر فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف ضمن تبریک به ورودی های جدید گفت: به شما دانش آموزان دیروز و دانشجویان امروز می گویم: قدر زحمات پدر و مادر خود را بدانید و اگر الان در کنار شما هستند دستان آنها را به نشان تشکر ببوسید.

دکتر فتوحی گفت: دانشگاه صنعتی شریف از سال ۱۳۴۵ از حیث علمی یک دانشگاه سرآمد و پر آوازه بوده است و از اعتبار بالایی در خارج و داخل کشور برخوردار است وامروز بیش از همیشه نگاه مردم برای حل مسایل و مشکلات جامعه به این دانشگاه است.

وی افزود: شما از امروز به عنوان یک شریفی باید تلاش کنید که برای سایرین از نظر علمی و اجتماعی و اخلاقی و... الگو باشید.

دکتر فتوحی خاطر نشان کرد: تاکنون ۶۵ هزار فارغ التحصیل در دانشگاه شریف تربیت کرده ایم که این عزیزان منشأ اثر در دنیا و منشا تحولات در کشور هستند.

رییس دانشگاه صنعتی شریف خطاب به اولیای دانشجویان نیز افزود: با همان حساسیت قبل نظارت و حمایت خود را از فرزندانتان داشته باشید و مراقب تلاش و تمرکز فرزندانتان باشید.

تلاش میکنیم دانشگاه به صورت پلکانی بازگشایی شود

دکتر محمد فخار زاده معان فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف نیز در این مراسم اظهار کرد: ما از هفته آینده، "هفته شریف" را آغاز میکنیم و برنامه‌های متنوعی در این هفته اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: این برنامه‌ها از شنبه ۲۴ مهر ماه آغاز می‌شود . دانشگاه شریف تنها دانشگاهی است که روزنامه دارد و روزنامه شریف ۲۰ سال است که سابقه دارد.

وی با بیان اینکه ۹۴ نشریه دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف فعال است، ادامه داد: روز یکشنبه هفته آتی برنامه "کتاب در شریف" زرا برگزار خواهیم کرد.

دکتر فخار زاده افزود: تمام تلاش دانشگاه شریف این است که از ترم بعد آموزش حضوری از سرگرفته شود. البته این ترم به صورت محدود حضوری است و تلاش میکنیم دانشگاه به صورت پلکانی بازگشایی شود.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف به نودانشجویان این دانشگاه توصیه کرد: وارد تشکل‌های سیاسی شوید و از سیاست نترسید، چراکه بُعدی از زندگی ما سیاست است.

وی با بیان اینکه دانشگاه باید با کمک دانشجویان اداره شود، خاطرنشان کرد: بیشتر وقت ما برای دانشجویان است. پس دانشجویان حرف‌هایشان را با ما بیان کنند.

غیر از درس به دنبال علائق خود باشید

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از برنامه "سلام شریف" از عادل فردوسی پور استاد دانشگاه صنعتی شریف نیز تجلیل شد. فردوسی پور در سخنانی اظهار کرد: یکی از بزرگترین افتخارات زندگی من این است که نزدیک به سه دهه از عمرم را در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده‌ام و از سال ۷۱ در این دانشگاه حضور دارم.

وی ادامه داد: اینکه می گویند دانشجویان شریف تک ُبعدی هستند، اینطور نیست، یک دانشجوی شریف میتواند هم درسش را بخواند و هم به علاقئش بپردازد. من در زمان دانشجویی علاوه بر اینکه درسم را میخواندم، تمام بازی های فوتبال را تماشا میکردم و همزمان به عنوان مترجم روزنامه نیز فعالیت میکردم و از ترم ۶ دانشگاه به بعد وارد تلویزیون شدم.

فردوسی پور خطاب به دانشجویان جدیدالوود دانشگاه شریف گفت: همه شما باید حوزه‌ای را که به آن علاقه مند هستید و شایستگی دارید را پیدا کنید. دانشجویی که وارد شریف می شود، اگر فقط درس بخواند، چیزی به جامعه ارائه نمی دهد. دانشجو در کنار درس خواندن باید لذت ببرد و زندگی کند.

در ادامه این مراسم، مجتبی شکوری فارغ التحصیل مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به مرور داستان زندگی خود و شرح تغییراتی که از ابتدای سال ورود خود به دانشگاه تا به امروز داشت، پرداخت و با تاکید بر روحیه خستگی ناپذیری و ریسک پذیری گفت: از تغییرات نترسیم.

وی گفت: باید دوره ای از اکتشاف را تجربه کنیم چون زندگی شبیه یک بداهه نوازی است که فقط یک تصویر کلی از آن دارید و ورود افراد به زندگی مان یا حوادث مختلف بر آن اثر گذار است و باید گوش های تیز داشته باشیم تا این نت های مختلف زندگی را از دست ندهیم.

وی خطاب به ورودی های جدید گفت: روی کارت دانشجویی شما نام یک رشته تحصیلی حک شده است اما این تقدیر شما نیست  و می توانید خویشتن های ممکن دیگری را برای خود متصور باشید و خود را محدود به این رشته تحصیلی نکنید.

این فارغ التحصیلی دانشگاه صنعتی شریف خطاب به نودانشجویان با تاکید بر اینکه شجاعت تغییر داشته باشید و هرگز تسلیم نشوید،گفت: ثبات قدم الزاما چیز خوبی است اما با تنبلی فرق دارد و هرگز نباید رها کردن به دلیل دشواری و سختی کار باشد .

 در ادامه برنامه حجت السلام طباطبایی مسول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی شریف نیز  با پخش ویدیوئی ورود دانشجویان جدید را به دانشگاه شریف تبریک گفت و افزود: دانشگاه شریف این افتخار را دارد که ۱۹۰ شهید برای این کشور و انقلاب  تقدیم نموده است.

وی افزود: شهید شریف واقفی از جمله شهدایی است که جان خودر را برای این کشور فدا نمود و امروز نام دانشگاه شما با نام ایشان مزین شده است.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این برنامه از ۴ نفر  از اعضای خانواده دانشگاه شریف به عنوان اعضای اثرگذار تقدیر شد. از مهندس بهاری به عنوان حامی دانشگاه، خانم شامخی و آقای آزرمند به عنوان موسس خانه خیریه عماد و عادل فردوسی پور به عنوان استاد دانشگاه و چهره شاخص تقدیر و با اهدای لوحی از آنها قدردانی شد.

انتهایی پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

ناچیز بودن حق‌الزحمه دستیاران /این دانشجویان تحت فشار روحی و روانی هستند

ناچیز بودن حق‌الزحمه دستیاران /این دانشجویان تحت فشار روحی و روانی هستند
2021-10-21T07:52:27+03:30
دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی با بیان اینکه دستیاران تحت فشار روحی و روانی بسیاری هستند، گفت: باید بین کشیک‌های ...

بازیابی اقلیم زمین با چه سرعتی رخ می‌دهد؟

بازیابی اقلیم زمین با چه سرعتی رخ می‌دهد؟
2021-10-21T07:52:27+03:30
پژوهشگران آلمانی در پروژه جدید خود، به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که با توجه به افزایش دمای جهان، سرعت بازیابی اقلیمی زمین در آینده چقدر خواهد بود. ...

۵ برگزیده امسال جایزه مصطفی (ص) چه کسانی هستند؟

۵ برگزیده امسال جایزه مصطفی (ص) چه کسانی هستند؟
2021-10-21T07:12:25+03:30
امروز پنج‌شنبه ۲۹ مهر ماه طی مراسمی از پنج برگزیده جایزه مصطفی ۲۰۲۱ تقدیر می‌شود، در حالی که اعطای این جایزه با سال‌های گذشته متفاوت است؛ چون در حوزه نانو و ...

چین و آمریکا دارای شورترین غذاهای فرآوری شده در جهان

چین و آمریکا دارای شورترین غذاهای فرآوری شده در جهان
2021-10-21T02:29:10+03:30
دو رهبر جهان با بالاترین میزان نمک در گوشت فرآوری شده و محصولات ماهی در میان پنج کشور موردمطالعه قرار گرفته، ظاهر شدند.

واکسن استنشاقی کرونا آنتی بادی ها را تا ۳۰۰ برابر افزایش می دهد

واکسن استنشاقی کرونا آنتی بادی ها را تا ۳۰۰ برابر افزایش می دهد
2021-10-21T02:29:10+03:30
طبق گزارش جدید محققان، واکسن قابل استنشاق کووید ۱۹ چین، با افزایش ۲۵۰ تا ۳۰۰ برابری سطح آنتی بادی به عنوان تزریق تقویت کننده (بوستر) بسیار موثر است.

روغن کانابیدیول می تواند تومورهای سرطان ریه را کوچک کند

روغن کانابیدیول می تواند تومورهای سرطان ریه را کوچک کند
2021-10-21T02:29:09+03:30
نتایج یک مطالعه موردی نشان می دهد استفاده روزانه از روغن کانابیدیول (CBD) منجر به از بین رفتن سرطان ریه در زنی ۸۰ ساله که از درمان رایج خودداری کرده بود، شد.

حفظ قندخون ایده آل به کاهش ریسک سکته و حملات قلبی مکرر کمک می کند

حفظ قندخون ایده آل به کاهش ریسک سکته و حملات قلبی مکرر کمک می کند
2021-10-21T02:29:09+03:30
نتایج تحقیق جدید نشان داده است که برای افراد دیابتی که دچار سکته مغزی هستند، سطح قند خون ایده آل می تواند خطر انواع مختلف بیماری های عروقی مانند سکته مغزی یا...

عدم افشای برخی مواد شیمیایی در سیگارهای الکترونیکی توسط سازندگان

عدم افشای برخی مواد شیمیایی در سیگارهای الکترونیکی توسط سازندگان
2021-10-21T02:29:08+03:30
بیشتر جوانان از سیگارهای الکترونیکی به عنوان گزینه ای بی خطرتر از سیگار سنتی استفاده می کنند.

ارتباط اختلال در خواب با خطر ابتلا به افسردگی و شیزوفرنی

ارتباط اختلال در خواب با خطر ابتلا به افسردگی و شیزوفرنی
2021-10-21T02:29:08+03:30
در یک مطالعه منحصر به فرد، دانشمندان ابعاد مختلف اختلال خواب را در افراد مبتلا به مشکلات روانی، مورد مطالعه قرار دادند.

سلامت زنان در پاندمی کووید ۱۹/ اهمیت واکسیناسیون مادران شیرده

سلامت زنان در پاندمی کووید ۱۹/ اهمیت واکسیناسیون مادران شیرده
2021-10-21T02:29:07+03:30
دانشجوی دکترای سلامت در بلایا و فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با سلامت زنان باردار در پاندمی کووید ۱۹، توصیه هایی مطرح کرد.

توضیحات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره یک خبر

توضیحات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره یک خبر
2021-10-20T18:45:45+03:30
در پی انتشار نتایج یک مقاله با عنوان «بررسی وجود آمیب‌های آزادزی و بیماری‌زا در بطری‌های آب معدنی، آب شرب و سطحی در شمال و شمال شرق ایران با استفاده از روش ک...

وزارت علوم برای رفع تصرف ۶ هزار متر از اراضی دانشگاه الزهرا کمک کند

وزارت علوم برای رفع تصرف ۶ هزار متر از اراضی دانشگاه الزهرا کمک کند
2021-10-20T18:42:28+03:30
رئیس سابق دانشگاه الزهرا گفت: وزیر علوم برای رفع تصرف اراضی دانشگاه الزهرا که با سیاسی کاری جلوی آن گرفته شد، کمک کند.

برنامه وزارت علوم برای ایجاد تغییرات در شیوه پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری

برنامه وزارت علوم برای ایجاد تغییرات در شیوه پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری
2021-10-20T18:32:27+03:30
وزیر علوم با بیان اینکه شیوه پذیرش دانشجو استاد محور می شود، توضیح داد: در این صورت هر استاد در سازمان سنجش کد خواهد داشت و دانشجو، مستقیم و از طریق سازمان س...

لزوم تدوین ساز و کار نظام مند برای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

لزوم تدوین ساز و کار نظام مند برای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی
2021-10-20T18:05:46+03:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از ابلاغ ۱۱ مصوبه این شورای طی سال های اخیر خبر داد و گفت: باید در اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ساز و کار نظام‌م...

ایجاد سیستم جدید پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری به شیوه استاد محور/ تخصیص اعتبار ویژه به ۱۳ دانشگاه بزرگ

ایجاد سیستم جدید پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری به شیوه استاد محور/ تخصیص اعتبار ویژه به ۱۳ دانشگاه بزرگ
2021-10-20T17:02:29+03:30
وزیر علوم از تغییر سیستم پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری خبر داد و گفت: تصمیم گرفتیم در کنار سیستم پذیرش فعلی، سیستم جدید پذیرش ارشد و دکتری را به صورت استاد محور...

ابداع یک حسگر زیستی که فعالیت کلسیم را در سلول بررسی می‌کند

ابداع یک حسگر زیستی که فعالیت کلسیم را در سلول بررسی می‌کند
2021-10-20T16:52:26+03:30
پژوهشگران آمریکایی، نوعی حسگر زیستی ابداع کرده‌اند که می‌تواند فعالیت کلسیم را در سلول‌ها تشخیص دهد.

«محمد سعیدی کیا» مشاور و نماینده رئیس جهاد دانشگاهی شد

«محمد سعیدی کیا» مشاور و نماینده رئیس جهاد دانشگاهی شد
2021-10-20T16:35:47+03:30
رئیس جهاددانشگاهی در حکمی مشاور و نماینده رئیس جهاددانشگاهی را منصوب کرد.

هنوز به دنبال توجیه اعضای هیات علمی برای انتقال از عصر آموزشی به پژوهشی هستیم

هنوز به دنبال توجیه اعضای هیات علمی برای انتقال از عصر آموزشی به پژوهشی هستیم
2021-10-20T16:25:45+03:30
رییس سابق دانشگاه الزهرا گفت: در حال حاضر و هنوز به دنبال توجیه برخی اعضای هیات علمی برای انتقال از عصر آموزشی به پژوهشی هستیم.

مهندس محمد سعیدی کیا مشاور و نماینده رییس جهاددانشگاهی شد

مهندس محمد سعیدی کیا مشاور و نماینده رییس جهاددانشگاهی شد
2021-10-20T16:12:25+03:30
مهندس محمد سعیدی کیا به‌عنوان مشاور و نماینده رییس جهاددانشگاهی جهت هماهنگی امور و اجرای طرح‌های آبادانی و پیشرفت در مناطق محروم کشور منصوب شد. ...

حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس
2021-10-20T16:09:08+03:30
پارک فناوری پردیس اعلام کرد بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام از دستاوردهای پارک فناوری پردیس بازدید خواهند کرد.

دانشگاه الزهرا از دانشگاه های دورافتاده محروم تر است/ «الزهرا» اندیشکده حل مسائل زنان است

دانشگاه الزهرا از دانشگاه های دورافتاده محروم تر است/ «الزهرا» اندیشکده حل مسائل زنان است
2021-10-20T16:09:07+03:30
سرپرست دانشگاه الزهرا گفت: جای تاسف دارد دانشگاهی که در قلب تهران واقع شده اما به لحاظ برخورداری از امکانات و اعتبارات از دانشگاه های دورافتاده محروم تر است ...

گردش مالی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی توسط فعالان زیست بوم نوآوری

گردش مالی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی توسط فعالان زیست بوم نوآوری
2021-10-20T15:55:50+03:30
مشاور معاون علمی و فناوری گفت: فعالان زیست‌بوم نوآوری ۱۸۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی ایجاد کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد منصوب شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد منصوب شد
2021-10-20T15:55:49+03:30
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر «عمیدالدین خطیبی» را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهیدصدوقی یزد منصوب کرد.

آزمایش موفقیت‌آمیز "کلیه" خوک روی انسان

آزمایش موفقیت‌آمیز "کلیه" خوک روی انسان
2021-10-20T15:45:46+03:30
جراحان آمریکایی برای نخستین بار در جهان موفق به انجام عمل پیوند کلیه حیوان به انسان شدند.

از "برمن" به فلوریدا؛ مقصد بعدی کره ماه!

از "برمن" به فلوریدا؛ مقصد بعدی کره ماه!
2021-10-20T15:45:46+03:30
دومین "ماژول خدمات اروپا"(European Service Module) که متعلق به فضاپیمای "اوریون" ناسا است از آلمان به ایالات متحده آمریکا رسید. این آخرین...

۱۰۶ طرح فناورانه و خلاق در حوزه امنیت غذایی اجرایی شد

۱۰۶ طرح فناورانه و خلاق در حوزه امنیت غذایی اجرایی شد
2021-10-20T15:42:29+03:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد تاکنون ۱۰۶ طرح فناورانه در حوزه امنیت غذایی اجرایی شده است.

مخالفت نمایندگان آمریکا با پروژه رمز ارز فیس بوک

مخالفت نمایندگان آمریکا با پروژه رمز ارز فیس بوک
2021-10-20T15:42:28+03:30
گروهی از قانونگذاران آمریکایی اعلام کرده‌اند در خصوص مدیریت رمزارز نمی‌توان به فیس بوک اعتماد کرد و از این پلتفرم خواسته‌اند برنامه پایلوت کیف پول رمزارز خود...

یافتن دو ژن جدید مرتبط با فلج مغزی

یافتن دو ژن جدید مرتبط با فلج مغزی
2021-10-20T15:32:27+03:30
استاد دانشگاه علوم پزشکی گلستان به همراه یک تیم تحقیقاتی موفق به شناسایی دو ژن جدید ایجاد کننده فلج مغزی شده‌اند. 

تاثیر مثبت بوی دارچین و گل محمدی بر آلزایمر

تاثیر مثبت بوی دارچین و گل محمدی بر آلزایمر
2021-10-20T15:32:27+03:30
پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه با انجام یک مطالعه مولکولی عنوان کردند که ترکیبات شیمیایی ایجادکننده بوی خوش دارچین و گل محمدی تاثیر مثبتی ...

"خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر" راه‌‎اندازی می‌شود

"خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر" راه‌‎اندازی می‌شود
2021-10-20T15:32:26+03:30
"خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر" به منظور توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی در کشور راه‌اندازی می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)