میرنیوز

آخرین تغییرات جشنواره‌ قرآنی دانشجویان سراسر کشور اعلام شد

آخرین تغییرات جشنواره‌ قرآنی دانشجویان سراسر کشور اعلام شد 2021-10-13T14:50:08+03:30

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد عمران رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در خصوص برگزاری بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، ابراز داشت: در ادامه جریان برگزاری جشنواره‌های قرآنی دانشجویان سراسر کشور، شاهد برگزاری بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) در گستره ۳ گروه "دانشجویان"، "کارکنان" و "اعضای هیأت علمی" دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم، جشنواره‌ای که یکی از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های قرآنی جامعه دانشگاهی وزارت بهداشت از نظر مشارکت تمامی دانشگاهیان است.

وی از دیگر دلایل مشارکت بالای دانشجویان در این جشنواره قرآنی را متنوع بودن رشته‌های آن عنوان کرد و گفت: دامنه بخش‌ها و رشته‌های این جشنواره ۶ بخش و ۵۵ رشته را در بر می‌گیرد، به گونه‌ای که هر فرد علاقمند به حوزه‌های مختلف قرآنی، می‌تواند بر سر این سفره نورانی بنشیند. به دیگر معنا این‌گونه نیست که جشنواره قرآنی هدهد، محل نخبه پروری باشد و ما صرفا میزبان افرادی باشیم که قبل از دانشجو شدن، قاری و حافظ قرآن شده‌اند بلکه  تلاش داریم زمینه‌ای فراهم شود تا هر فردی با هر تمایل قلبی که دارد به این ضیافت الهی دعوت شده و بتواند در این جشنواره بزرگ حضور پیدا کند.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در خصوص بخش‌های مختلف این جشنواره، ابراز داشت: جشنواره بیست‌وششم، در بخش‌های "هنری"، "پژوهشی"، "فناوری"، "ادبی"، "آوایی" و "معارفی" دیده شده است که بخش معارفی یکی از بخش‌های پرمخاطب این جشنواره به شمار می‌رود. در این بخش مطالعه متن مشخصی مطرح است و دانشجو نیاز نیست توانمندی قبلی داشته باشد و راحت‌تر می‌تواند در این بخش از جشنواره شرکت کند که به همین دلیل، حضور طیف وسیعی از علاقمندان دانشجو، کارمند و اعضای هیأت علمی را در کنار خود می‌بینیم.

اعمال تغییرات در منابع بخش معارفی/ "تعریف سامانه واحد برای ثبت نام" در جشنواره قرآنی هدهد

این مقام مسؤول به تغییرات در نحوه برگزاری جشنواره و منابع بخش معارفی در این دوره از جشنواره اشاره کرد و ابراز داشت: تغییرات در منابع بخش معارفی به جهت ارایه متون مناسب‌تر صورت گرفته است.  امسال در نحوه برگزاری جشنواره نیز تغییراتی شکل گرفته است که "تعریف سامانه واحد برای ثبت نام" از جمله آن‌ها است. بر این اساس هر فرد علاقمند در هر دانشگاه و دانشکده‌ای می‌تواند با مراجعه به لینک تعریف شده در نشانی سامانه جشنواره، برای خود پروفایل شخصی تعریف کند، رشته مورد نظر خود را انتخاب کند، منابع مربوط به رشته خود را از همین صفحه دریافت کرده و اثر خود را بارگذاری کند، لذا روند ثبت‌نام وابسته به حضور عزیزان در سطح کارشناسان قرآنی در دانشگاه‌ها نیست.

وی به "آموزش‌محور" شدن این دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره کرد و با تاکید بر این‌که قدری از فضای نخبه پروری به سمت آموزش رشته‌های مختلف قرآنی حرکت کرده‌ایم، افزود: در سنوات گذشته ناظر بر رشته‌های جشنواره، هیچ‌گونه دوره آموزشی وجود نداشت اما این تمهید اندیشیده شده است که هم دانشگاه‌های ما برای برگزاری مرحله دانشگاهی و هم مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برای راه یافتگان به جشنواره سراسری، دوره‌های آموزشی را تدارک ببینند که علاقمندان پس از ثبت‌نام بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند و بازآموزی  لازم صورت بگیرد و توانمندی عزیزان افزایش پیدا کند و در ادامه بتوانند در جشنواره حضور یابند.

انحصار زمان برگزاری جشنواره قرآنی هدهد به هفته قرآن و دانشگاه

علی‌نژاد با اشاره به زمان برگزاری این دوره از جشنواره قرآنی هدهد، گفت: زمان برگزاری جشنواره "هفته قرآن و دانشگاه" خواهد بود که از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه جاری به مناسبت درگذشت مرحوم علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن و صاحب تفسیر شریف المیزان نام‌گذاری شده است، بر این اساس از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور طی ابلاغ آیین‌نامه خواسته‌ایم بازه ثبت نام شامل فضاسازی، اطلاع‌رسانی و ... را حداکثر تا ۱۵ آبان ماه به انجام برسانند.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: امیدواریم با توجه به تلاشی که از سوی سفیران قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت خودجوش و جهادی شکل می‌گیرد و اهتمامی که از سوی مجموعه فرهنگی دانشگاه‌ها صرف می‌شود، جشنواره قرآنی هدهد به نحو احسن به دانشگاهیان معرفی شود و ما شاهد حضور حداکثری مخاطبان خود باشیم.

وی با اشاره به مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، افزود: مرحله دانشگاهی برای ما از این جهت پر اهمیت است که بنا است ندای قرآن را به گوش همه مخاطبان و علاقمندان، به ویژه نودانشجویان و دانشجویانی که ترم نخست خود را پشت سر می‌گذارند، برساند.

این مقام مسؤول فضای مجازی را فرصتی مناسب برای تبلیغ مناسب برای ثبت‌نام در این دوره از جشنواره دانست و گفت: تلاش ما استفاده حداکثری از فضای مجازی و فضای حقیقی است تا برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی را به استحضار همه عزیزان علاقمند و ارادتمند به فضای قدسی قرآن عزیز برسانیم به واقع ما وظیفه "وَمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ" را بر عهده داریم.

نحوه برگزاری مرحله دانشگاهی با دبیرخانه برگزاری جشنواره در دانشگاه‌ها است

علی‌نژاد با بیان این‌که در حال حاضر فعالیت‌ها، ناظر به مرحله دانشگاهی این جشنواره است، بیان داشت: برگزاری این مرحله در اختیار دانشگاه‌ها است و دانشگاه تشخیص می‌دهد متسابقین را به صورت حضوری یا مجازی به رقابت دعوت کند و دانشگاه‌های علوم پزشکی بسته به شرایط خود می‌توانند تلفیقی از این دو فضا را در این دوره رقم بزنند.

برگزاری مرحله سراسری جشنواره قرآنی هدهد در دی و بهمن ماه سال جاری

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره بیست‌وششم جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت و احتمال حضوری بودن این مرحله، یادآور شد: مرحله سراسری جشنواره قرآنی هدهد در دی و بهمن ماه سال جاری و بر اساس مقتضای حال و شرایط کشور برگزار خواهد شد، امیدواریم تا آن زمان، بیماری منحوس کرونا ریشه کن شود و به زندگی عادی برگردیم و بتوانیم اختتامیه سراسری جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی را به گستردگی قبل برگزار کنیم، با توجه به انجام واکسیناسیون نیز این احتمال را می‌دهیم قدری پر رنگ‌تر بتوانیم اختتامیه جشنواره بیست و ششم را رقم بزنیم.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در پایان از همه فعالان قرآنی و اعضای خانواده بزرگ وزارت بهداشت برای حضور در این دوره از جشنواره دعوت کرد و ابراز داشت: از همه عزیزان برای حضور در این برنامه قرآنی دعوت می‌کنم، جشنواره قرآنی هدهد یک فرصت ذی‌قیمت برای جامعه قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی  است، مهم این است که ما به ازای حضور در این جشنواره، رنگ قرآنی به محیط دانشگاهی خود ببخشیم و هر فرد به اندازه خود از این خوان پر نعمت بهره‌مند شود.

فعالان قرآنی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، جهت دریافت لینک ثبت نام در بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) بر روی متن کلیک کنند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

اعزام دانشجویان علمی کاربردی به آلمان برای گذراندن دوره مهارتی

اعزام دانشجویان علمی کاربردی به آلمان برای گذراندن دوره مهارتی
2021-10-24T11:29:13+03:30
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اعزام دانشجویان به آلمان برای گذراندن دوره مهارتی شش ماهه برای اولین بار در طول ۲۹ سال فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر...

فیس بوک از سارق داده های ۱۷۸میلیون کاربر شکایت کرد

فیس بوک از سارق داده های ۱۷۸میلیون کاربر شکایت کرد
2021-10-24T11:15:48+03:30
طبق گزارشی جدید فیس بوک از یک شهروند اوکراینی به نام الکساندر سولونچنکو به دلیل استخراج داده‌های بیش از ۱۷۸ میلیون کاربر شکایت کرده است.

انتشار اولین شماره مجله بین‌المللی فیزیک

انتشار اولین شماره مجله بین‌المللی فیزیک
2021-10-24T10:52:28+03:30
اولین شماره مجله بین‌المللی Journal of Holography Applications in Physics دانشگاه دامغان با پژوهشی از مدیر موسسه فیزیک نظری دانشگاه استنفورد و عضو آکادمی ملی...

نخستین شبیه سازی ابرنواختر در آزمایشگاه!

نخستین شبیه سازی ابرنواختر در آزمایشگاه!
2021-10-24T10:52:28+03:30
دانشمندان برای اولین بار، واکنش‌های یک ابرنواختر واقعی را در آزمایشگاه شبیه سازی کردند.

شیر دادن به نوزاد می‌تواند به بهبود عملکرد شناختی مادر کمک کند

شیر دادن به نوزاد می‌تواند به بهبود عملکرد شناختی مادر کمک کند
2021-10-24T10:39:07+03:30
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند زنانی که به نوزاد خود شیر می‌دهند، عملکرد شناختی بهتری در سنین بالا دارند.

اثرات مثبت و منفی کووید-۱۹ بر پوکی استخوان

اثرات مثبت و منفی کووید-۱۹ بر پوکی استخوان
2021-10-24T10:25:49+03:30
به گفته رییس مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، طبق بررسی‌های انجام شده؛ همه‌گیری کووید-۱۹ از یک طرف باعث کاهش مراجعه افراد و کاهش تشخیص و...

فراخوان جذب ایده در خدمات فضاپایه اعلام شد

فراخوان جذب ایده در خدمات فضاپایه اعلام شد
2021-10-24T10:09:13+03:30
سازمان فضایی ایران فراخوان جذب ایده با محور خدمات فضاپایه در رویداد «ستکس» را منتشر کرد.

نظر مثبت شورای رقابت با افزایش تعرفه تلفن ثابت/ مدل تعرفه‌گذاری مکالمات تلفنی تغییر می‌کند

نظر مثبت شورای رقابت با افزایش تعرفه تلفن ثابت/ مدل تعرفه‌گذاری مکالمات تلفنی تغییر می‌کند
2021-10-24T09:15:49+03:30
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از نظر مثبت شورای رقابت برای افزایش تعرفه تلفن ثابت و بررسی این پیشنهاد در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.

نظر مثبت شورای رقابت با افزایش تعرفه تلفن ثابت/ مدل تعرفه گذاری مکالمات تلفنی تغییر می کند

نظر مثبت شورای رقابت با افزایش تعرفه تلفن ثابت/ مدل تعرفه گذاری مکالمات تلفنی تغییر می کند
2021-10-24T09:02:29+03:30
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از نظر مثبت شورای رقابت برای افزایش تعرفه تلفن ثابت و بررسی این پیشنهاد در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.

ممنوعیت حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس/ کارت واکسن شرط ورود به دانشگاه

ممنوعیت حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس/ کارت واکسن شرط ورود به دانشگاه
2021-10-24T09:02:29+03:30
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: دانشجویانی که واکسینه نشده اند، نمی‌توانند در دانشگاه حضور یافته و از کلاس درس به صورت حضوری استفاده کنند.

ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه

ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه
2021-10-24T08:39:07+03:30
از زمان قرار گرفتن ایران تحت فشارهای تحریمی و اقتصادی، مسئولان کشور راهکارهای متعددی را برای برون‌رفت از این بحران بررسی کرده و فروش نفت به کشورهای نزدیک ازل...

شدت پیک ششم را مردم تعیین می کنند/درخواست از مخالفان واکسیناسیون

شدت پیک ششم را مردم تعیین می کنند/درخواست از مخالفان واکسیناسیون
2021-10-24T08:02:37+03:30
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون در کاهش بروز پیک ششم، گفت: شدت پیک جدید را مردم تعیین می کنند.

ابلاغ مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان/تاکید بر شبانه روزی بودن دانشگاه

ابلاغ مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان/تاکید بر شبانه روزی بودن دانشگاه
2021-10-24T07:52:33+03:30
آیت الله رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه «اصلاح و تکمیل ماده 1 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان» که در جلسه 772 مورخ 1394/09/24 شورای عالی انقلاب فرهنگی ...

ماجرای تست دادن کارمندان/ مدارس در چه شرایطی بازگشایی می‌شوند

ماجرای تست دادن کارمندان/ مدارس در چه شرایطی بازگشایی می‌شوند
2021-10-24T07:49:15+03:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه تاکنون ۷۶ درصد مردم یک دوز واکسن را دریافت کرده اند، گفت: ۴۰ درصد مردم ۲ دوز واکسن را دریافت کرده اند.

شرط برداشتن محدودیت‌های کرونایی/روند تزریق دوز سوم واکسن

شرط برداشتن محدودیت‌های کرونایی/روند تزریق دوز سوم واکسن
2021-10-24T07:35:54+03:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه تاکنون ۷۶ درصد مردم یک دوز واکسن را دریافت کرده اند، گفت: ۴۰ درصد مردم ۲ دوز واکسن را دریافت کرده اند.

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معرفی شد

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معرفی شد
2021-10-24T07:12:31+03:30
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، دکتر حمیدرضا اشراقی را به سمت مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی منصوب کرد. ...

کدام کشورها بیشترین برندگان نوبل را دارند؟

کدام کشورها بیشترین برندگان نوبل را دارند؟
2021-10-24T07:12:31+03:30
جایزه نوبل معتبرترین جایزه در حوزه‌های علمی است که سالانه به دانشمندان اهدا می‌شود. برخی از کشورها سهم زیادی در دریافت این جوایز داشته‌اند و برخی دیگر موفق ب...

نتایج آزمون‌های کنترل کیفی ۳ واکسن ایرانی کرونا/واردات واکسن در شرایط موفقیت شرکت‌ها در تولید

نتایج آزمون‌های کنترل کیفی ۳ واکسن ایرانی کرونا/واردات واکسن در شرایط موفقیت شرکت‌ها در تولید
2021-10-24T07:12:30+03:30
آزمون‌های کنترل کیفی واکسن‌های ایرانی دارای مجوز مصرف اضطرار در یکی از شرکت‌های فناور ایرانی انجام می‌شود که به گفته مدیر عامل این شرکت، ۳ واکسن‌ ایرانی مورد...

افزایش نرخ خشونت با اسلحه در آمریکا در طول پاندمی کرونا

افزایش نرخ خشونت با اسلحه در آمریکا در طول پاندمی کرونا
2021-10-24T06:55:53+03:30
طبق گزارش جدید محققان، خشونت با اسلحه در ایالات متحده در طول اولین سال پاندمی کروناویروس بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

افسردگی و اضطراب احتمال سزارین را افزایش می دهد

افسردگی و اضطراب احتمال سزارین را افزایش می دهد
2021-10-24T06:55:52+03:30
در حالی که مطالعات قبلی نشان داده اند اضطراب و افسردگی در زنان باردار با وزن کم نوزاد و زایمان زودرس مرتبط است، اما به گفته محققان، احتمالا باعث افزایش نرخ ز...

احتمال پرتاب "استارشیپ SN۲۰" در ماه آینده

احتمال پرتاب "استارشیپ SN۲۰" در ماه آینده
2021-10-23T16:45:51+03:30
ایلان ماسک در توییتی از احتمال پرتاب "استارشیپ SN۲۰" خبر داد.

برگزاری اولین همایش دوسالانه بین‌المللی ایران‌شناسی

برگزاری اولین همایش دوسالانه بین‌المللی ایران‌شناسی
2021-10-23T16:32:32+03:30
اولین همایش دوسالانه بین‌المللی ایران‌شناسی در جهان، توسط دانشگاه گیلان و به کوشش مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دانشگاه علامه طباطبائی، پژوهشگاه...

واکسیناسیون بیش از ۲۵۰۰ نفر در روز در مجتمع درمانی هلال احمر

واکسیناسیون بیش از ۲۵۰۰ نفر در روز در مجتمع درمانی هلال احمر
2021-10-23T16:29:15+03:30
رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران گفت: در برخی روزها بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ مورد تزریق واکسن در دو شیفت صبح و بعد از ظهر در این مرکز انجام می شود.

مدارک مورد نیاز ثبت نام غیر حضوری کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی

مدارک مورد نیاز ثبت نام غیر حضوری کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی
2021-10-23T16:15:54+03:30
معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی با اشاره به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: ثبت نام به صورت غیر حض...

دستگاه ونتیلاتور قابل حمل و کوچک تولید شد

دستگاه ونتیلاتور قابل حمل و کوچک تولید شد
2021-10-23T16:02:32+03:30
دستگاه ونتیلاتور قابل حمل به ابعاد کوچکتر و وزن سبک تر در یک شرکت دانش بنیان ساخته شد.

بستر تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره راه‌اندازی شد

بستر تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره راه‌اندازی شد
2021-10-23T15:49:13+03:30
بستر تست سخت‌افزار در حلقه حسگر ستاره به منظور انجام تست قبل از عملیات پروازی، در مرکز آزمون پژوهشگاه فضایی ایران راه‌اندازی شد.

رفع آسیب پذیری امنیتی در وی چت

رفع آسیب پذیری امنیتی در وی چت
2021-10-23T15:49:12+03:30
شرکت تنسنت مالک نرم افزار گپ وی چت از شناسایی آسیب پذیری خبر داده که باعث می‌شد محتوای گپ‌های کاربران در گوگل قابل جستجو باشد.

زمان پرتاب ماموریت "آرتمیس ۱" اعلام شد

زمان پرتاب ماموریت "آرتمیس ۱" اعلام شد
2021-10-23T15:39:11+03:30
ناسا اوایل سال آینده موشک "سامانه پرتاب فضایی" را پرتاب خواهد کرد.

جزئیات حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس

جزئیات حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس
2021-10-23T15:35:55+03:30
کارشناس توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی جزئیات حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رقابت سوپرنوای رویداد جیتکس را تشریح کرد و از راهیابی یک استارت آپ ایرانی به م...

تولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط محققان کشور

تولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط محققان کشور
2021-10-23T15:35:55+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید ماده موثره دارویی شد که در درمان زگیل و ضایعات پوستی سرطانی تاثیری غیرمستقیم دارد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)