میرنیوز

سیاسی بازی مشکل اصلی فناوری در کشور/نسبت به ماندنم در معاونت علمی انتقادات زیادی شنیدم

سیاسی بازی مشکل اصلی فناوری در کشور/نسبت به ماندنم در معاونت علمی انتقادات زیادی شنیدم 2021-10-11T17:22:09+03:30

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز در آیین نوزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین در محل این پارک برگزار شد، با اشاره به این شعر حافظ که گویند "سنگ لعل شود در مقام صبر آری شود ولیک به خون جگر" افزود: برای آنکه کارها به سرانجام برسد، باید خون جگر خورد و به نظر من مشکلات کشور در حوزه توسعه فناوری بیشتر از نوع فرهنگی است.

وی ادامه داد: در زمانی تصور من بر این بود که توسعه یک مفهوم "سخت افزاری" دارد و بر این اساس باورم بر این بود برای آنکه کشوری توسعه یابد، باید دودکش داشته باشد و سیمان و فولاد تولید کند. بعد از مدتی به این باور رسیدم که توسعه یک مفهوم "نرم افزاری" است، به این معنا که پرسسورها و روش‌ها و تفکرات مهم هستند.

ستاری خاطر نشان کرد: الان به این نتیجه رسیدم که توسعه پیش از هر چیزی یک مفهوم فرهنگی است و باید در این زمینه فرهنگ تغییر کند و در این صورت است که پایین دست آن یعنی کارنجات نیز اصلاح می‌شوند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مشکلات ما در زمینه توسعه از جنس "نرم افزاری" است ولی دائما به دنبال راه حل‌‎های سخت افزاری برای آن هستیم، اضافه کرد: در ۲۰ سال گذشته در این زمینه اقدامات خوبی اجرایی شده است و جا دارد که از همه عزیزانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر کنیم ضمن آنکه مهندس صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس دو دهه ازعمر خود را در این پارک سپری کرده است.

وی با ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن فعالیت‌های انجام شده در کشور در حوزه توسعه فناوری، ادامه داد: این شادی از همه بالاتر است که با همه وقت و هزینه‌ها و لطماتی که دیدیم، به نتیجه رسیدیم؛ به گونه‌ای که اکنون همه از اقتصاد دانش بنیان حرف می‌زنند و به این باور رسیده‌اند که این اقتصاد، راه  حل کشور برای خارج شدن از بحران است.

ستاری، با بیان اینکه تزریق نوآوری به داخل یک سیستم شکل گرفته دولتی دشوار است، یادآور شد: همواره تاکید کرده‌ایم که سیستم دولتی خیلی "چاق" است و حکومت چاق به این معنا که نیروی انسانی بسیار زیاد و قوانین و مقررات متناقض داریم که در طول این سال‌‎ها ایجاد شده است و این خاصیت همه اقتصادهای نفتی است که چنین دولت‌های چاقی دارند و همین سیستم با نوآوری مبارزه می‌کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با بیان اینکه تزریق نوآوری در چنین ساختاری کار ساده‌ای نیست، اظهار کرد: امریکایی‌ها مثل جالبی دارند که می‌گویند "وقتی تنها چیزی که در دست داری چکش است، راه حل ساده همه مسایل میخ است".

وی خاطر نشان کرد: زمانی که وزارتخانه‌ای داریم که در اطراف آن مملو از مشاوران و پیمانکارانی است که کار آنها سد سازی و لوله کشی است، برای هر مساله آبی پیشنهاد سدسازی دارند که آبی از جایی به جای دیگر منتقل شود. در این شرایط غیر ممکن خواهد بود که بخواهیم کارهای نوآورانه جدید، فناوری جدید و یا ایده جدید پیاده شود و در این مسیر باید خیلی کتک بخوریم تا بتوانیم یک فناوری در یک سیستم سُلب و سخت و سنگ مانند نفوذ کند و این سیستم به دنبال نوآوری نیست.

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه خوبی شرایط حاضر این است که اکثر مسوولان متوجه شده‌اند که باید نوآوری داشته باشیم، در حالی که در گذشته این موضوعات به تمسخر گرفته می‌شد، گفت: من همواره این مثل گاندی را در نظر دارم که در توسعه نوآوری ابتدا نادیده گرفته می‌شوید، بعد مورد تمسخر قرار می‌گیرید و بعد از آن کتکتان می‌زنند و بعد برنده خواهید شد.

وی با بیان اینکه مرحله بعد از کتک خوردن، بردن است، ادامه داد: این داستان هر نوآوری است که ما در کشور داریم. یعنی اول توجه نمی‌شوند بعد مسخره می‌کنند تا صاحب ایده ادامه ندهد و بعد شروع به مبارزه و تهدید به دادگاه و بازرسی می‌شوید و در آخر که این مراحل طی شد، برنده می‌شوید و همه درها باز خواهد شد.

ستاری، با بیان اینکه ما تا حدود زیادی در زمینه اقتصاد دانش بنیان، از مرحله آخر عبور کرده‌ایم، افزود: البته هنوز جاهایی داریم که کتک می‌خوریم، ولی واقعیت این است که به نظر می‌رسد پیروزی‌های قابل توجهی ایجاد شده است و نظرات مسوولات تغییر کرده و وزرا به این نتیجه رسیده‌اند که با روش قبلی نمی‌توان ادامه داد.

معاون علمی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ما نیاز به ایده‌ها، فناوری‌های جدید، نوآوری‌های جدید و نیروهای انسانی جدید داریم، تاکید کرد: این اکوسیستم نوآوری به صورت فعالی بسیاری را به خود آلوده کرده است، به گونه‌ای که در حال حاضر تعداد نمایندگانی که در مجلس حوزه نوآوری را درک می‌کنند، قابل مقایسه با ۶ تا ۷ سال قبل نیست و در اتاق بازرگانی تهران تعداد شرکت‌های دانش بنیانی که این حوزه را می‌فهمند و واحد تحقیق و توسعه دارند و در اقتصاد دانش بنیان فعال هستند، به ۱۶ تا ۱۷ شرکت رسیده است.

به گفته وی، زمانی شرکت‌های حاضر در اتاق بازرگانی واردات‌چی بودند و نمایندگی شرکت‌های خارجی داشتند.

ستاری با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از افرادی که در دولت حضور دارند، این مفاهم دانش بنیان را می‌فهمند، گفت: این افراد برای تغییر فرهنگی در کشور تلاش می‌کنند؛ چرا که باید فرهنگ کشور در این زمینه اصلاح شود و نیاز به فرهنگی داریم که از نوآوری‌ها استقبال می‌کند و بتوانیم از جوانان حمایت کنیم.

وی با اشاره به اکوسیستم نوآوری کشور متشکل از بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار استارت‌آپ و ۴۶ پارک علم و فناوری و مراکز و ناحیه نوآوری است، گفت: این روند موجب تغییر رویکردها در دانشگاه‌ها نیز شده است و امروز در مراسم بازگشایی دانشگاه‌ها رؤسای دانشگاه‌ها در خصوص مباحثی چون "دانشگاه کارآفرین"، "دانشگاه ثروت آفرین" و دانشگاهی که می‎‌خواهد پیرامون خود را تغییر دهد و می‌خواهد تعامل داشته باشد، سخنرانی کردند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه اینها حرف‌هایی است که اگر زمانی رییس دانشگاهی می‌خواست درباره آنها حرف بزند، گویی که جنایتی را مرتکب شده است، یادآور شد: این روند اتفاق بزرگی است و همه ما باید از این اتفاق به صورت محکم حمایت کنیم و بر این اساس است که هر کسی که در دولت و یا فردی که تفکراتش مقداری شبیه این روند باشذ، هر کاری که از دستم برآید برای وی انجام خواهم داد و این کاری است که باید همه ما انجام دهیم.

ستاری با تاکید بر اینکه هر کسی که شبیه خودمان پیدا می‌کنیم باید کمکش کنیم، افزود: همتاها و همفکران خودمان را چه در دولت، چه در مجلس و چه در بخش خصوصی باید پیدا و از آنها حمایت کنیم.

وی یکی از مشکلات فناوری در کشور را سیاسی بازی عنوان کرد و ادامه داد: من در ۸ سال گذشته هیچ گاه انتصاب سیاسی نداشتم و به من هم انتقادات زیادی شد که چرا در دولت گذشته بودم و در این دولت نیز باقی مانده‌ام. اینها مهم نیست و آنچه ‌که مهم است، تفکر افراد است و باید به آن ارج نهاد.

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه انتصابات سیاسی در حوزه علم و فناوری "مسموم کننده" است، یادآور شد: اینکه چه کسی در سیستم هست و چه کسی هم فکر سیاسی است، مسایل خطرناکی در حوزه فناوری است و این باعث شده است که در این سال‌ها مدیریت ثابتی داشته باشیم تا بتوانند در کشور منشا تحول شوند و این موضوع در حوزه معاونت علمی به طور کامل رعایت شده است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه ثبات مدیریتی در حوزه‌های مختلف معاونت علمی باعث شده که اتفاقات خوبی رقم بخورد که نظر افراد تغییر کند و راه‌های جدیدی برای رفع مشکلات کشور ایجاد شود، یادآور شد: معاونت به عنوان سازمانی اسا که وظیفه اصلی آن تزریق نوآوری به بخش‌های مختلف کشور است و معاونت علمی نیز باید در جایگاهی باشد که به صورت فرا دستگاهی، نوآوری را تزریق کند و برای اینکه نوآوری را تزریق کند باید ابزارهای آن را نیز داشته باشد.

ستاری با بیان اینکه تزریق نوآوری به بخش‌های مختلف باعث خواهد شد که راه‌ حل‌های بهتر با هزینه‌های کمتر ارائه دهیم، یادآور شد: بسیار خوشحالم که یک بار دیگر در خدمت شما هستم و برای نهمین بار است که در مراسم پارک پردیس حضور دارم، ولی چه ما باشیم و چه نباشیم این راه باید ادامه یابد و تصور می‌کنم که این مسیر به بلوغی رسیده است که خاصیت زایندگی دارد و شرکت‌ها و مدیرانی در این مسیر ایجاد شده‌اند. ضمن آنکه هم زبانانی پیدا شده و بسیار مشعوف کننده است که افرادی هستند که همان حرف‌های خودم را برای من بازگو می‌کنند و این بسیار خوب است که توانسته‌ایم زایشی را با کمک همه افرادی که در این سال‌ها در این مسیر زحمت کشیده‌اند، به ویژه در این ۸ سال ایجاد کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر این  اکوسیستم درحال حرکت است و باید همه به طور یکپارچه از آن دفاع کنیم و بتوانیم کل شهر پردیس را متحول کنیم که زیر ساخت آن با هزار هکتاری شدن پارک فناوری پردیس آماده است.

وی فروش ۱۵ تا ۲۰ میلیاردی شرکت‌های پارک و حجم سرمایه گذاری‌های انجام شده در پارک پردیس را از دیگر زیر ساخت‌هایی دانست که این پارک می‌تواند بر اساس آن به قطب اقتصادی تبدیل شود و گفت: چنین شرایطی باید به گونه‌ای شود که از این به بعد همه از تهران به پردیس بیایند و این شهر، تبدیل به شهر فناوری کشور شود.

به گفته این مقام مسوول بسیاری از شهرهایی که در اطراف تهران هستند، خوابگاه تهران هستند؛ یعنی شب‌ها این شهرهای پیرامونی پر می‌شوند و صبح‌ها همه برای کار به تهران وارد می‌شوند، ولی پردیس باید این روند را معکوس کند و باید جایی باشد که جذب کننده نیروهای نخبه و فناور از همه دنیا باشد، این هدف غایی است که باید شهر پردیس آن را دنبال کند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

آخرین مهلت ارسال طرح‌های نوآورانه فناوری نانو در "نانومچ"

آخرین مهلت ارسال طرح‌های نوآورانه فناوری نانو در "نانومچ"
2021-10-26T08:45:45+03:30
تیم‌های فناور فعال در حوزه نانو که تمایل به شرکت در دهمین دوره فراخوان برنامه نانومچ دارند، می‌توانند تا ۳۰ آبان ماه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو خود را ارسا...

تولید باتری با استفاده از چوب!

تولید باتری با استفاده از چوب!
2021-10-26T08:45:45+03:30
گروهی از دانشمندان راهی یافته‌اند که به وسیله آن می‌توان با استفاده از چوب، باتری تولید کرد.

جلسه کمیسیون طرح حمایت از کاربران به هفته آینده موکول شد / منعی برای پخش آنلاین جلسات نیست

جلسه کمیسیون طرح حمایت از کاربران به هفته آینده موکول شد / منعی برای پخش آنلاین جلسات نیست
2021-10-26T08:42:29+03:30
سخنگوی کمیسیون «طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی» از برگزاری جلسه این کمیسیون در هفته آینده خبر داد.

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد
2021-10-26T08:42:29+03:30
ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه ۷ آبان ماه تمدید شد.

واردات واکسن هلال احمر از مرز ۱۰۰ میلیون دوز عبور کرد

واردات واکسن هلال احمر از مرز ۱۰۰ میلیون دوز عبور کرد
2021-10-26T08:02:27+03:30
سی و یکمین محموله واکسن کرونا جمعیت هلال احمر حاوی ۶ میلیون دوز واکسن، صبح سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ در فرودگاه امام (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

واردات واکسن هلال‌احمر ۱۰۰ میلیون دُزی شد

واردات واکسن هلال‌احمر ۱۰۰ میلیون دُزی شد
2021-10-26T07:49:08+03:30
سی ویکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، امروز سه شنبه (۴ آبان) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل...

تولید اولین داروی مکمل نانویی برای دام در کشور/تولید ۲۱ داروی جدید در سال ۱۴۰۰

تولید اولین داروی مکمل نانویی برای دام در کشور/تولید ۲۱ داروی جدید در سال ۱۴۰۰
2021-10-26T07:39:05+03:30
نانو امولسیون تزریقی طولانی اثر حاوی ۳ نوع ویتامین‌، محصول دارویی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که برای اولین بار با کاربرد برای انواع دام‌های سبک و سنگین و...

ارتباط مشارکت مردان در امور خانه و افزایش جمعیت

ارتباط مشارکت مردان در امور خانه و افزایش جمعیت
2021-10-26T06:45:46+03:30
پژوهشگران مطالعات خانواده و جمعیت‌شناسی با انجام یک مطالعه تاثیر تقسیم کار و نگرش‌های جنسیتی را بر فاصله تولد فرزند اول و دوم و متعاقب آن، افزایش سطح باروری ...

معیار ارتقاء اساتید نوآوری و نظریه پردازی آنها باشد/آیین نامه ارتقاء اساتید نیازمند اصلاح است

معیار ارتقاء اساتید نوآوری و نظریه پردازی آنها باشد/آیین نامه ارتقاء اساتید نیازمند اصلاح است
2021-10-26T06:45:45+03:30
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه معیار ارتقاء اساتید باید، نوآوری و نظریه پردازی آنها باشد نه تعداد کمّی مقالات، افزود: برای فاصله گ...

کووید-۱۹ چطور سلول‌های مغزی را تخریب می‌کند؟

کووید-۱۹ چطور سلول‌های مغزی را تخریب می‌کند؟
2021-10-26T06:45:45+03:30
تحقیقات جدیدی که در مجله‌ی "Nature Neuroscience" منتشر شده است اولین مطالعاتی است که نشان می‌دهد چگونه ویروس سارس-کوو-۲ به طور مستقیم به سلول‌های م...

ارتباط ناشنوایی با زوال عقل

ارتباط ناشنوایی با زوال عقل
2021-10-26T00:42:30+03:30
کاهش شنوایی بخشی طبیعی از افزایش سن است و نادیده گرفتن آن می تواند فرد را در معرض خطر دیگری از پیامدهای پیری یعنی زوال عقل قرار دهد.

۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است

۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است
2021-10-26T00:42:30+03:30
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: سرعت واکسیناسیون در کشور بهتر شده و در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

چاقی و دیابت از علل اصلی شیوع خاموش بیماری کبد چرب

چاقی و دیابت از علل اصلی شیوع خاموش بیماری کبد چرب
2021-10-26T00:42:29+03:30
نتایج یک مطالعه نشان می دهد افرادی که دچار زخم های کبدی پیشرفته ناشی از چاقی، دیابت و اختلالات مربوط به آن هستند، در اثر بیماری کبدی، جان شان را از دست می دهند.

شیردهی به نوزاد از زوال شناختی پیشگیری می کند

شیردهی به نوزاد از زوال شناختی پیشگیری می کند
2021-10-26T00:42:29+03:30
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد زنانی که به نوزادان خود شیر داده اند در مقایسه با زنانی که شیر نداده بودند، بعد از سن ۵۰ سالگی در آزمایش های شناختی عملکرد ش...

خوابیدن با دهان باز نشانه اختلال تنفسی است/عوارض خشکی گلو

خوابیدن با دهان باز نشانه اختلال تنفسی است/عوارض خشکی گلو
2021-10-26T00:42:28+03:30
متخصص گوش، حلق و بینی، باز گذاشتن دهان به‌ ویژه در زمان خوابیدن را نشانه اختلال تنفسی دانست.

آب چغندر برای فشارخون مفید است

آب چغندر برای فشارخون مفید است
2021-10-26T00:42:28+03:30
اگرچه فشار خون به طور طبیعی در طول روز بالا و پایین می شود، اما فشار خون بالا به طور مداوم فشار بر قلب وارد می کند. این امر در صورت عدم درمان می تواند راه را...

ارتباط عفونت ویروسی در نوجوانی با افزایش ریسک بیماری ام اس

ارتباط عفونت ویروسی در نوجوانی با افزایش ریسک بیماری ام اس
2021-10-26T00:42:27+03:30
تحقیقات جدید نشان می دهد که عفونت در سنین نوجوانی ممکن است خطر تشخیص بیماری ام اس را در بزرگسالی افزایش دهد.

پوشش واکسیناسیون در ایران از میانگین جهانی بیشتر است

پوشش واکسیناسیون در ایران از میانگین جهانی بیشتر است
2021-10-26T00:42:26+03:30
یک اپیدمیولوژیست، پوشش واکسیناسیون در ایران را نسبت به میانگین جهانی بیشتر دانست.

آنفلوانزا می تواند خطر کووید ۱۹ را افزایش دهد

آنفلوانزا می تواند خطر کووید ۱۹ را افزایش دهد
2021-10-25T20:02:27+03:30
یک فوق تخصص ریه با اشاره به شیوع آنفلوانزا، نسبت به مصرف بی رویه داروها و به ویژه آنتی بیوتیک ها که منجر به مقاومت دارویی می شود، هشدار داد.

طرح ممنوعیت تردد شبانه کارایی ندارد/تجمعات کرونایی در روز اتفاق می‌افتد

طرح ممنوعیت تردد شبانه کارایی ندارد/تجمعات کرونایی در روز اتفاق می‌افتد
2021-10-25T19:09:09+03:30
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: طرح ممنوعیت تردد شبانه، اثربخشی ندارد.

ثبت ۱۴۰ هزار طرح و پایان‌نامه در پورتال کمیته ملی اخلاق در پژوهش

ثبت ۱۴۰ هزار طرح و پایان‌نامه در پورتال کمیته ملی اخلاق در پژوهش
2021-10-25T16:42:28+03:30
دبیر کارگروه وزارت بهداشت اخلاق در پژوهش گفت: از ابتدای مهرماه سال ۹۷ تاکنون نتایج مصوبات بالغ بر ۱۴۰ هزار طرح و پایان‌نامه در پورتال کمیته ملی اخلاق در پژوه...

انتشار مقاله‌ای درباره کاربرد ساختارهای جبری در نشریه بین‌المللی

انتشار مقاله‌ای درباره کاربرد ساختارهای جبری در نشریه بین‌المللی
2021-10-25T16:32:25+03:30
مقاله علمی دکتر علی مجیدی‌نیا، عضو هیئت‌علمی رشته ریاضی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در مجله بین‌المللی Linear and Multi Linear Algebra منتشر شد. ...

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
2021-10-25T16:32:25+03:30
تفاهم‌نامه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به امضا رسید. ...

فرصت‌های همکاری فناوری میان چین و ایران بیشتر می‌شود

فرصت‌های همکاری فناوری میان چین و ایران بیشتر می‌شود
2021-10-25T15:49:06+03:30
فراخوان فرصت‌های همکاری تجاری و فناوری ایران و چین در حوزه هوش مصنوعی منتشر شد. این همکاری‌ها منجر به توسعه این فناوری و تعریف طرح‌های مشترک میان دو کشور می ...

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه کرونا/حذف کامل نسخه کاغذی از دی

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه کرونا/حذف کامل نسخه کاغذی از دی
2021-10-25T15:35:46+03:30
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران از پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه بستری در بیمارستان‌ها به دلیل شیوع کرونا خبرداد.

کمک لیزر "آرگون فلورید" به توسعه رآکتورهای همجوشی

کمک لیزر "آرگون فلورید" به توسعه رآکتورهای همجوشی
2021-10-25T15:25:45+03:30
آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده(AFL) در حال توسعه یک لیزر "آرگون فلورید"(ArF) است که ممکن است روزی نیروی همجوشی هسته‌ای را به یک فناوری...

صدای لرزش و بادهای مریخ را بشنوید

صدای لرزش و بادهای مریخ را بشنوید
2021-10-25T15:25:45+03:30
میکروفن‌های موجود در سطح‌نشین "اینسایت"(InSight) ناسا امکان شنیدن صدای مریخ‌لرزه‌ها و بادهای سرگردان در سیاره سرخ را فراهم کرده‌اند. ...

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال
2021-10-25T15:22:28+03:30
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: اگر سیاست‌های کشوری به طرفی پیش برود که قرار باشد افراد زیر ۱۲ سال هم واکسینه شوند، واکسن پاستوکووک می‌تواند مورد استفاده قرار...

با احداث پردیس کیش، بخش‌های آموزشی دانشگاه هنر گسترش می‌یابد

با احداث پردیس کیش، بخش‌های آموزشی دانشگاه هنر گسترش می‌یابد
2021-10-25T15:12:25+03:30
رئیس دانشگاه هنر گفت: ارتباطات و تعاملاتی میان دانشگاه هنر و سایر نهادها و سازمان‌ها ایجاد شده است. همچنین طی تفاهم نامه‌ای با سازمان منطقه آزاد کیش ساختمان...

۸۰۰ محقق در حوزه فناوری نانو حمایت شدند

۸۰۰ محقق در حوزه فناوری نانو حمایت شدند
2021-10-25T15:09:07+03:30
معاونت علمی اعلام کرد، ستاد توسعه فناوری نانو طی یک سال گذشته بیش از ۲۷ میلیارد ریال حمایت تشویقی از ۸۰۰ محقق داشته است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)