میرنیوز

صادرات ۵۰ محصول شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به ۲۲ کشور/ افزایش ۲۵ برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی

صادرات ۵۰ محصول شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به ۲۲ کشور/ افزایش ۲۵ برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی 2021-10-11T15:05:31+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صفاری نیا در مراسم نوزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین در محل این پارک برگزار شد، گزارش عملکرد پارک فناوری پردیس در سال ۹۹ را ارائه کرد.

وی افزود: پارک فناوری پردیس متشکل از مرکز شتابدهی نوآوری، صندوق توسعه فناوری های نوین، شبکه فن بازار ملی ایران، اینوتکس، شبکه فناوری و نوآوری، بنیاد علم و فناوری مصطفی، کارخانه های نوآوری، مرکز رشد فناوری نخبگان، پارک فناوری اقتصاد دیجیتال، پارک فناوری سلامت پردیس است.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ هکتار در تملک پارک فناوری پردیس است، تصریح کرد: این پارک ۴۰۷ عضو اصلی دارد.

صفاری نیا در خصوص اعضای پارک، اظهار داشت: ۱۸ فضای کار اشتراکی، ۸۷ شتابدهنده عضو مرکز شتابدهی (متشکل از ۷۲۰ استارت آپ)، سه هزار و ۴۳۳ عضو حقوقی شبکه فناوری و نوآوری از اعضای خانواده پارک فناوری پردیس به شمار می رود.

وی با بیان اینکه پارک فناوری پردیس اکنون ۱۵۸ شرکت تملیکی، ۶۴ شرکت استیجاری، ۹۷ تیم نوپا، ۵۱ کارگزار خدمات تخصصی، ۳۷ عضو پارک از شعب را در خود جای داده است.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵۵ هزار میلیارد ریال میزان فروش شرکت های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس بوده است، تأکید کرد: میزان فروش سال گذشته نسبت به سال ۹۸ افزایش چشمگیری داشته است.

صفاری نیا با بیان اینکه در سال ۹۹، پنجاه محصول به ۲۲ شرکت توسط شرکت های عضو پارک پردیس صادر شده است، خاطرنشان کرد: میزان این صادرات برابر با ۳۰۰ میلیون یورو بوده است.

جلوگیری از خروج ارز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

به گفته وی میزان صادرات این شرکت های دانش بنیان در سال ۹۹، ۲۳۵ میلیون یورو باعث جلوگیری از خروج ارز از کشور شده که ۳۲ درصد این میزان مربوط به حوزه الکترونیک و مخابرات، ۵۲ درصد مربوط به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و ۱۸ درصد مربوط به سایر حوزه ها بوده است.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در سال گذشته مجموع سرمایه گذاری بخش خصوصی ۲۵ برابر بیشتر نسبت به بخش دولتی بوده است، گفت: در مجموع ۷۷ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در ساختمان و تجهیزات پارک سرمایه گذاری شده است.

صفاری نیا تأکید کرد: همچنین ۲۰۰ هزار مترمربع در حال طراحی و ساخت برای اختصاص به فضاهای پژوهشی و فناوری سرمایه گذاری می شود.

وی افزود: در مجموع سه هزار میلیارد ریال توسط دولت در سال گذشته در پارک فناوری پردیس سرمایه گذاری شد؛ همچنین در بخش تحقیق و توسعه شش هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

هم افزایی اعضای پارک با دانشگاه ها در سال ۹۹

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در سال ۹۹ هم افزایی ویژه ای بین اعضای پارک فناوری پردیس و دانشگاه ها محقق شد، تصریح کرد: جذب ۸۲ استاد دانشگاه، انجام ۹ پایان نامه در شرکت ها، اشتراک گذاری ۲۸ مورد امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی، انتشار ۳۹ مقاله داخلی و خارجی، جذب ۴۵ کارآموز ودانشجو و انجام ۱۳ پروژه مشترک بین شرکت های عضو با دانشگاه ها از جمله همکاری های بین پارک و دانشگاه های کشور بوده است.

صفاری نیا با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳ دانش فنی توسط شرکت های عضو پارک بومی سازی شده اند، تأکید کرد: همچنین دو پروژه با دو کشور خارجی به سرانجام رسید.

وی افزود: در مجموع هزار و ۷۳۷ محصول توسط شرکت های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس به تولید رسیدند که جزو محصولات جدید به شمار می روند.

تسهیل تجاری سازی و توسعه خدمات تخصصی در سال ۹۹

رئیس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: ایجاد دو هزار فرصت استخدام و کارآموزی، ارائه ۱۸۰ مورد مشاوره برای تجاری سازی، ارزیابی اختراع، تدوین مدل های کسب و کار طرح های دانش بنیان، آموزش ۲۳۸ هزار نفر ساعت در ۱۲۴ دوره، جذب ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی و صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت مالی ۸۰ مورد از شرکت های عضو از جمله تسهیلات پارک فناوری پردیس به شرکت های عضو بوده است.

حمایت از توسعه بازار شرکت ها و حضور در مناقصات

صفاری نیا با بیان اینکه در سال ۹۹، ۵۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۰۲ میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است، بیان کرد: همچنین ۱۱۷ فقره ضمانت نامه برای حضور در مناقصات به میزان دو هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از هزار جلسه مواجهه تجاری بین شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران توسط پارک برگزار شد.

کمک به رفع نیازهای فناورانه صنایع بزرگ

رئیس پارک فناوری پردیس در خصوص رفع نیازهای صنایع بزرگ توسط شرکت های عضو پارک، گفت: بیش از ۵۰ پروژه در قالب ۲۰ قرارداد با صنایع مختلف به ارزش هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شد و بیش از صد نیاز صنایع به محصولات هایتک نیز به مرحله بومی سازی رسید.

به گفته صفاری نیا در مجموع پنج قرارداد پژوهشی به میزان ۱۸۰ میلیارد ریال برای کمک به رفع نیازهای فناورانه صنایع بزرگ منعقد شد.

برخورداری از معافیت ها و مزایای قانونی

وی افزود: در سال گذشته ۳ درصد از ۹ درصد مالیات بر افزوده به پارک های فناوری برای توسعه زیرساخت شهری اختصاص یافت و از سوی دیگر خدمات تخصصی نظام وظیفه ۲۰ نفر در شرکت های عضو انجام شد.

رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به دیگر معافیت ها و مزایای قانونی، گفت: بهره مندی سه هزار و ۱۵۳ نفر از پرسنل ۵۷ شرکت عضو از معافیت مالیات بر حقوق و برخورداری از ۸۹ شرکت به میزان هزار و ۹۲ میلیارد معافیت مالیات بر عملکرد از دیگر مزایای قانونی بود که در سال گذشته برای شرکت های دانش بنیان اعمال شد.

استقرار سه نهاد تخصصی در پارک فناوری پردیس

صفاری نیا با بیان اینکه سه نهاد تخصصی در پارک فناوری پردیس مستقر هستند، تأکید کرد: مجتمع حل اختلاف شرکت های دانش بنیان و نخبگان، اداره صمت استان تهران و دفتر مالکیت معنوی سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور در پارک فناوری پردیس مستقر هستند.

برگزاری چهارمین دوره از جایزه مصطفی (ص)

وی با اشاره به جایزه مصطفی (ص) از برنامه های جنبی پارک فناوری پردیس، گفت: قرار است چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی در ۲۹ مهرماه در تالار وحدت برگزار شود.

رئیس پارک فناوری پردیس در خصوص رویدادهای برگزار شده در سال گذشته، تصریح کرد: اینوتکس، رویداد نونمایی، افتتاح نمایشگاه محصولات پارک از جمله رویدادها و برنامه های برگزار شده پارک پردیس به شمار می رود.

امکان فعالیت نخبگان مقیم خارج از کشور در پارک فناوری پردیس

صفاری نیا ادامه داد: در سال گذشته پنج مورد اعطای تسهیلات برای جذب ایرانیان متخصص غیر مقیم اعطا شد و دو شرکت دانش بنیان توسط این ایرانیان غیر مقیم در پارک مستقر شدند. همچنین دو مورد اشتغال از این افراد را در شرکت های دانش بنیان عضو پارک داشتیم.

رئیس پارک فناوری پردیس گفت: در مجموع ۳۰ شرکت دانش بنیان توسط ایرانیان غیرمقیم در پارک اداره می شوند.

مجوزها و تفاهم نامه های در سال ۹۹

صفاری نیا گفت: انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد، انعقاد تفاهم نامه با استانداری تهران جهت ایجاد و گسترش نوآوری پردیس، انعقاد تفاهم نامه با سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت در توسعه ناحیه نوآوری پردیس، انعقاد موافقت نامه با وزارت ارتباطات برای راه اندازی پردیس اقتصاد دیجیتال، انعقاد تفاهم نامه با شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید برای ایجاد شهرک مسکونی شاغلان در پارک پردیس از جمله تفاهم نامه ها در سال ۹۹ بوده است.

به گفته وی همچنین انعقاد قرارداد خرید ۳۲۷ هکتار از اراضی توسعه ناحیه نوآوری پردیس با وزارت مسکن و شهرسازی و تصویب طرح ایجاد ستاد امور فناوری و نوآوری استان تهران ذیل کارگروه آموزش و پژوهش استان تهران به مدیریت پارک فناوری پردیس از دیگر تفاهم نامه های سال گذشته بوده است که امیدواریم به نتیجه برسد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

ابداع یک بالگرد کوچک تمام برقی ۸ ملخه!

ابداع یک بالگرد کوچک تمام برقی ۸ ملخه!
2021-10-19T16:12:26+03:30
یک بالگرد کوچک تمام الکتریکی با ۷ ملخ در قسمت انتهایی و یک ملخ اصلی در بالای خود، هدایتی کامل را ممکن می‌کند و می‌تواند تا ۲۷ دقیقه پرواز کند. ...

به صدای مریخ گوش دهید

به صدای مریخ گوش دهید
2021-10-19T16:12:26+03:30
دو میکروفن تعبیه شده بر روی مریخ‌نورد شش چرخ استقامت ناسا به دانشمندان و مهندسان کمک شایانی در کشف سیاره سرخ می‌کنند.

ساخت مواد توپولوژیک با خاصیت آهن‌ربایی

ساخت مواد توپولوژیک با خاصیت آهن‌ربایی
2021-10-19T16:09:09+03:30
پروفسور زاهد حسن، برگزیده چهارمین دوره جایزه مصطفی(ص) پروژه خود را تشریح کرد.

جشنواره نشریات «قلم» آغاز شکل‌گیری شبکه‌های دانشجویی است

جشنواره نشریات «قلم» آغاز شکل‌گیری شبکه‌های دانشجویی است
2021-10-19T16:09:08+03:30
رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه جشنواره نشریات «قلم» شروع حرکتی برای شکل‌گیری شبکه‌های دانشجویی است، گفت: فعالیت دانشجویان در نشریات باید به تربیت اجتماع...

مصوبه جدید هیات عالی جذب درباره تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی

مصوبه جدید هیات عالی جذب درباره تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی
2021-10-19T16:09:08+03:30
مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم اعلام کرد: شرایط علمی اعضای هیأت علمی متقاضی تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی آزمایشی و نیز رسمی آزمایشی به رسمی قطعی تا تاریخ ۳۰ مهر...

تشخیص اصالت برنج با انگشت‌نگاری ژنتیکی

تشخیص اصالت برنج با انگشت‌نگاری ژنتیکی
2021-10-19T15:55:48+03:30
محققان پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی موفق به تشخیص برنج تقلبی با انگشت‌نگاری ژنتیکی شدند.

ایران رتبه چهارم در انتشار مقالات طب مکمل

ایران رتبه چهارم در انتشار مقالات طب مکمل
2021-10-19T15:45:45+03:30
بر اساس گزارش تحلیل علم‌سنجی وضعیت انتشار مقالات حوزه طب مکمل و جایگزین در پایگاه اینترنتی معتبر سایمگو (Scimago)، ایران رتبه چهارم جهان را در تولید دانش این...

هکرهای ترکیه وب سایت ترامپ را مخدوش کردند

هکرهای ترکیه وب سایت ترامپ را مخدوش کردند
2021-10-19T15:42:29+03:30
صبح روز گذشته وب سایت کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ (رئیس جمهور پیشین آمریکا) مخدوش شده بود.

دانش بنیان‌ها نقش موثری در افزایش بهره‌وری کشور دارند

دانش بنیان‌ها نقش موثری در افزایش بهره‌وری کشور دارند
2021-10-19T15:42:29+03:30
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت‌های دانش بنیان به واسطه خدمت و ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌کنند، در افزایش بهره‌وری بسیار موثر هستند.

اطلاعیه دانشگاه علامه درباره ضرورت واکسیناسیون کارمندان

اطلاعیه دانشگاه علامه درباره ضرورت واکسیناسیون کارمندان
2021-10-19T15:42:28+03:30
دانشگاه علامه طباطبایی در اطلاعیه ای بر واکسیناسیون کارمندان به عنوان وظیفه سازمانی و یک تکلیف اجتماعی تاکید کرد.

کرونا با واکسن نابود نمی شود/پیک ششم در آبان می آید

کرونا با واکسن نابود نمی شود/پیک ششم در آبان می آید
2021-10-19T15:29:09+03:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا همچنان در کشورها وجود خواهد داشت، گفت: باید عادت کنیم با این ویروس زندگی کنیم.

همکاری وزارت ارتباطات و سازمان بازرسی برای توسعه دولت الکترونیکی

همکاری وزارت ارتباطات و سازمان بازرسی برای توسعه دولت الکترونیکی
2021-10-19T15:29:09+03:30
رئیس بازرسی کل کشور با حضور در جلسه شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه گزارشی از مسائل پیش روی این حوزه، برای ارائه راهکارهای رفع مسائل اع...

سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی منصوب شد

سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی منصوب شد
2021-10-19T15:29:08+03:30
رئیس سازمان امور دانشجویان با صدور حکمی سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی این سازمان را منصوب کرد.

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد
2021-10-19T15:05:46+03:30
سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان منصوب شد.

کرونا با واکسن نابود نمی‌شود/ باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم

کرونا با واکسن نابود نمی‌شود/ باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم
2021-10-19T15:02:31+03:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا همچنان در کشورها وجود خواهد داشت، گفت: باید عادت کنیم با این ویروس زندگی کنیم.

فضاپیمای لوسی در فضا دچار مشکل شد

فضاپیمای لوسی در فضا دچار مشکل شد
2021-10-19T15:02:30+03:30
فضاپیمای رباتیکی که ناسا برای اکتشافات درباره خوشه‌ای از سیارک‌های اطراف مشتری به فضا فرستاده بود، اکنون با چالشی در سفر خود روبرو و یکی از پنل‌های خورشیدی ا...

۲ عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند

۲ عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند
2021-10-19T15:02:30+03:30
رئیس جمهور، دو عضو حقیقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی را منصوب کرد.

زمان صدور مجوز نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به ۵ روز کاهش یافت

زمان صدور مجوز نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به ۵ روز کاهش یافت
2021-10-19T15:02:29+03:30
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فرآیند صدور مجوز نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از ۳ ماه به ۵ روز کاهش یافته که از اهمیت بسزایی برخوردا...

مهلت ارسال پایان نامه‌های برتر دینی و قرآنی تا آخر مهر تمدید شد

مهلت ارسال پایان نامه‌های برتر دینی و قرآنی تا آخر مهر تمدید شد
2021-10-19T15:02:28+03:30
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اعلام کرد: با توجه به شرایط شیوع بیماری و مجازی بودن دانشگاه‌ها مهلت ارسال پایان نامه‌های برتر دینی و قرآنی تا پایان مهرماه...

سرپرست جدید بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

سرپرست جدید بنیاد ملی نخبگان منصوب شد
2021-10-19T14:52:26+03:30
سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان منصوب شد.

نشان «سرو سپید» در بیمارستان لبافی نژاد رونمایی شد

نشان «سرو سپید» در بیمارستان لبافی نژاد رونمایی شد
2021-10-19T14:49:08+03:30
نشان «سرو سپید» به پاس فداکاری‌های دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت رونمایی شد.

حوزه «توانبخشی» بازار مناسبی برای شرکتهای دانش بنیان دارد

حوزه «توانبخشی» بازار مناسبی برای شرکتهای دانش بنیان دارد
2021-10-19T14:49:08+03:30
معاون علمی و فناوری با بیان اینکه حوزه توانبخشی یکی از بخش‌های مغفول مانده در کشور  است، گفت: این حوزه بازار مناسبی برای شرکتهای دانش بنیان محسوب می شود.

کرونا با واکسن نابود نمی شود/باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم

کرونا با واکسن نابود نمی شود/باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم
2021-10-19T14:35:49+03:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا همچنان در کشورها وجود خواهد داشت، گفت: باید عادت کنیم با این ویروس زندگی کنیم.

تولید ربات‌های مورچه‌ای متصل شونده برای عبور از موانع

تولید ربات‌های مورچه‌ای متصل شونده برای عبور از موانع
2021-10-19T14:22:29+03:30
مورچه‌ها برای عبور از دره‌های عریض پلی از بدن‌های متصل به هم می‌سازند و همین امر الهام بخش محققان برای تولید ربات‌های مورچه‌ای متصل شونده بوده است.

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شد

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شد
2021-10-19T14:22:28+03:30
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حکمی پرویز کرمی را به عنوان سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان منصوب کرد.

انتصاب مشاوران جدید در حوزه‌ علمیه خواهران

انتصاب مشاوران جدید در حوزه‌ علمیه خواهران
2021-10-19T14:22:28+03:30
مشاوران جدید مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در جلسه شورای علمی تربیتی این نهاد حوزوی معرفی شدند.

وارد مرحله حذف و اصلاح مفاد طرح حمایت از کاربران نشده‌ایم/ امروز کلیات طرح تصویب می‌شود

وارد مرحله حذف و اصلاح مفاد طرح حمایت از کاربران نشده‌ایم/ امروز کلیات طرح تصویب می‌شود
2021-10-19T14:09:09+03:30
سخنگوی کمیسیون طرح حمایت از کاربران فضای مجازی گفت: هنوز کلیات طرح «حمایت از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی» تصویب نشده و وارد بررسی و حذف و اصلاح م...

آزمون زبان انگلیسی «جی آر ای» اول آبان برگزار می شود

آزمون زبان انگلیسی «جی آر ای» اول آبان برگزار می شود
2021-10-19T14:09:08+03:30
آزمون زبان انگلیسی GRE (SUBJECT) در موعد مقرر در اول آبان ۱۴۰۰ مقارن ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار می شود.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران از ۷۵ میلیون دوز گذشت

مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران از ۷۵ میلیون دوز گذشت
2021-10-19T13:55:51+03:30
وزارت بهداشت اعلام کرد با تزریق یک میلیون و ۲۶۶ هزار دوز واکسن جدید در شبانه روز گذشته، مجموع واکسن‌های کرونا تزریق شده در ایران از ۷۵ میلیون دوز گذشت.

پیشنهاد سامانه هوشمندسازی محدودیت‌ها به کمیته علمی کرونا

پیشنهاد سامانه هوشمندسازی محدودیت‌ها به کمیته علمی کرونا
2021-10-19T13:55:50+03:30
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: هوشمندسازی محدودیت‌ها با تلاش معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و در قالب یک سامانه برای ارزیابی به کمیته علمی پیشنهاد شد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)