میرنیوز

صرفه جویی ارزی ۲۳۵ میلیون یورویی دانش بنیان‌ها/حجم صادرات شرکت‌های یک پارک

صرفه جویی ارزی ۲۳۵ میلیون یورویی دانش بنیان‌ها/حجم صادرات شرکت‌های یک پارک 2021-10-09T14:43:32+03:30

به گزارش ایسنا، مهدی صفاری نیا در نشست آنلاین امروز که به مناسبت نکوداشت بیستمین سال تاسیس پارک فناوری پردیس برگزار شد، ایجاد شرکت‌های فناورمحور در حوزه‌های مختلف تکنولوژیک را یکی از اتفاقات بزرگ در دهه هفتاد عنوان کرد و افزود: این شرکت‌ها در اکوسیستم و زیست بوم کشور در حالی شروع به فعالیت کردند که هنوز زمینه پرورش و هدایت آنها در کشور وجود نداشت و این مجموعه‌ها با خطر شکست و ورشکستگی روبرو بودند و این دغدغه در مدیران مرکز همکاری‌های فناوری شکل گرفت که بتوانند فضایی را فراهم کنند تا این نهال‌های نورسی که در حوزه نوآوری ایجاد شده بودند، باغبانی شوند و به آنها کمک شود تا بتوانند در بلندمدت به کشور خدمت رسانی کنند و محصولاتشان را وارد بازار کنند.

وی با بیان اینکه با این رویکرد پارک فناوری پردیس واقع در پردیس رودهن انتخاب شد تا پایه گذار پایلوت حرفه‌ای برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان شود، خاطر نشان کرد: بر اساس مطالعاتی که از سال ۷۹ در مرکز همکاری های فناوری شروع شد، سه شهر "پرند"، "هشتگرد" و "پردیس" کار مطالعاتی آنها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت شهر پردیس برای ایجاد پارک فناوری انتخاب شد، با هدف اینکه محیط کسب و کار برای شرکت‌های فناوری محور ایجاد شود و نیازهای پیچیده و فناوری کشور در این مرکز به کمک بخش خصوصی تامین شود.

صفاری نیا با تاکید بر اینکه با ایجاد این پارک در نظر داشتیم ارتباط عملی بین حلقه صنعت و دانشگاه شکل گیرد، اظهار کرد: سال ۸۰ عملاً کلنگ احداث پارک فناوری پردیس زده شد که فاز اول آن ۲۰۰ هکتار بود و بعد از شروع کار، طرحی برای توسعه این پارک آماده کردیم که سال ۱۳۸۸ به تصویب هیات دولت رسید و در این مصوبه به شهر پردیس ماموریت علمی و فناوری و فرهنگی واگذار شد و این پارک نقش مهمی با مصوبه دولت در این ماموریت پیدا کرد.

رییس پارک فناوری پردیس صدور موافقت اصولی پارک فناوری پردیس این پارک از سوی شورای گسترش وزارت علوم را مربوط به سال ۱۳۸۴ دانست و گفت: از سال ۸۰ پذیرش شرکت‌های فناور آغاز شد و اولین شرکت دانش بنیان در سال ۸۴ ساختمان خود را به بهره‌برداری رساند.

صفاری نیا با اشاره به اینکه در سال ۸۵ مرکز رشد پارک فناوری پردیس ایجاد شد، با تاکید بر اینکه این مرکز برای شرکت‌های نوپا شکل گرفت، یادآور شد: در سال ۹۱ چشم انداز و برنامه بلند مدت پارک فناوری پردیس تصویب شد و از سال ۹۲ اتفاقات متعددی رخ داد، از جمله خرید اراضی فاز دوم پارک به وسعت ۱۸ هکتار، تاسیس شبکه فناوری کشورهای عضو گروه دی هشت در سال ۹۲ تصویب شد و جایزه مصطفی (ص) نیز از سال ۹۲ فعالیت اجرایی آن شروع شد.

وی یادآور شد: از اقدامات دیگری که در سال ۹۲ انجام دادیم، اخذ مجوز پارک در حوزه پارک فناوری سلامت از وزارت بهداشت بود که فاز دو پارک تمرکز بر روی سلامت داشته باشد و در حال حاضر تعداد قابل توجهی شرکت در حوزه سلامت، تجهیزات پزشکی و دارو در منظومه پارک فناوری پردیس داریم، از اتفاقات دیگری که در سال ۹۲ انجام شد نیز نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری اینوتکس پایه‌گذاری شد که تا الان به صورت سالانه ادامه فعالیت داشته است.

راه اندازی فاز سوم پردیس برای توسعه دانش بنیان‌ها

صفاری با تاکید بر اینکه در سال ۹۳ توانستیم فاز سوم پارک را به وسعت ۲۱ هکتار به تملک خود در بیاوریم، ادامه داد: در این سال همچنین مرکز شتابدهی نوآوری برای ساماندهی و توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی ایجاد شد. تا آن زمان کار رسمی و فرایندی در کشور برای حمایت از حوزه استارت‌آپی نداشتیم و مرکز نوآوری و شتابدهی این پارک اولین اقدام رسمی کشور برای توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی و زیست بوم نوآوری کشور بوده است.

وی یادآور شد: این مرکز  پایه گذار اولین شتابدهنده‌های نوآوری در کشور بوده است و اولین شتابدهنده‌های کشور با کمک بخشی از ایرانیان مقیم خارج که به کشور بازگشته بودند، تاسیس شد و با این اقدام کارآفرینی به شدت توسعه یافت و الان نیز شاهدیم که شتابدهنده های نوآوری و فضاهای کار اشتراکی به یکی از عناصر مهم زنجیره‌ نوآوری کشور تبدیل شده‌اند.

رییس پارک فناوری پردیس راه اندازی کارخانه‌های نوآوری در سال ۹۷ در اکوسیستم نوآوری کشور را از دیگر اقدامات این پارک نام برد و ادامه داد: پیش از آن کارخانه نوآوری در کشور نداشتیم و به همت بخش خصوصی کارخانه نوآوری "آزادی" به عنوان اولین کارخانه نوآوری در کشور راه اندازی شد و بعد از آن نیز کارخانه نوآوری "های وی" در نوبنیاد تهران به عنوان دومین شعبه پارک فناوری پردیس مشغول فعالیت شد و بعد از آن نیز ایجاد کارخانه های نوآوری تبدیل به یک برنامه برای دولت شد که در استان های مختلف راه اندازی شد تا نوآوری در کشور توسعه پیدا کند.

صفاری نیا با تاکید بر اینکه در سال ۱۳۹۹ فاز چهار پارک فناوری پردیس به مساحت ۳۱ هکتار به این پارک اضافه شد، افزود: در فاز ۴ پارک فناوری پردیس به حدود ۹۰ هکتار در ابعاد فیزیکی و توسعه پارک فناوری پردیس در قالب پردیس کارآفرینی رسیده‌ایم، در سال ۹۹توافقنامه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد کرده ایم تا پارک اقتصاد دیجیتال را به مساحت ۳۰ هکتار در ضلع شرقی پارک فناوری پردیس ایجاد کنیم. سند این پارک امضا شده، اما تا الان به مرحله عملیاتی نرسیده است، ولی طراحی آن کاملا انجام شده و با توافقاتی که بین دو بین معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات صورت خواهد گرفت، ما آمادگی اجرایی کردن پارک اقتصاد دیجیتال را در سال ۱۴۰۰ داریم.

وی یادآور شد: اگر فضای پارک اقتصاد دیجیتال به مجموعه پارک اضافه شود، ما به ۱۲۰ هکتار فضای عملیاتی در حوزه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم رسید.

ایجاد مجتمع مسکونی فناوران

رییس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه این پارک در بخش دانشگاهی دو تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه خاتم به امضا رسانده است، گفت: بر اساس این تفاهم نامه فاز ۴ پردیس به دانشگاه خاتم اختصاص داده شد تا این واحد دانشگاهی در سال‌های آینده در فضای پارک فناوری پردیس مستقر شود، همچنین تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شده و در حال عملیاتی شدن است و دانشگاه خاتم نیز فعالیت‌های اجرایی آن را برای ساخت فضای دانشگاه از مهر ماه امسال آغاز خواهد کرد.

وی در خصوص مجموعه مسکونی و فضای خدماتی که مورد نیاز محققان و فناوران است، توضیح داد: امسال ما سندی را با وزارت مسکن و شهرسازی به امضا رساندیم که شهرک مسکونی نخبگان متخصصین به‌عنوان شهرک مسکونی فردوس به مساحت حدود ۸۰۰ هکتار در ضلع جنوب شرقی پارک با مشارکت پارک پردیس ایجاد شود که این شهرک می‌تواند تمامی امکانات سکونت برای محققان که در پارک به فعالیت می‌پردازند را فراهم کند.

به گفته این مقام مسوول، در حال حاضر حدود ۷ هزار نفر در مجموعه پارک فعالیت می‌کنند که این تعداد روز به روز در حال افزایش است. با اجرای مراحل اداری که توسط مسکن شهرسازی در حال انجام است، از سال آینده فعالیت اجرایی این شهرک آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن سندی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان اوقاف و امور خیریه به امضا رسیده است که بر اساس آن بخشی از اراضی موقوفه "کرشت" در جنوب پارک فناوری پردیس به حوزه نوآوری اختصاص پیدا خواهد کرد و قرار است براین اساس یک کار مشترک در طرح توسعه پارک جانمایی شود. برای اجرایی کردن این برنامه کارگروهی تشکیل شده که امیدواریم تبدیل به یک برنامه عملیاتی شود.

صفاری نیا با تاکید بر اینکه در سال جاری در برنامه بیست سالگی فعالیت‌هایی از مهرماه تا اسفندماه برگزار می‌شود که آخرین آن نشست سرمایه‌گذاری گروه دی ۸ در اسفند ماه است، خاطر نشان کرد: اولین برنامه این پارک برگزاری اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس است که در روز ۱۹ مهرماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد، اجلاس سالیانه پارک یک برنامه‌ای است که از سال ۸۲ در پارک شروع شده و در آن گزارش سالیانه این پارک به اعضای پارک فناوری پردیس ارائه خواهد شد، همچنین دستاوردهای جدید پارک و اعضای جدید شرکت های جدید مستقر در پارک معروف می‌شوند.

استقرار دانش بنیان‌ها در پارک پردیس

وی از عضویت ۷۶۰ شرکت دانش بنیان در طول ۲۰ سال در پارک فناوری پردیس خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ شرکت در پارک فناوری پردیس فعال هستند و در این مدت ۲۰ سال شرکت های فعال در پارک فناوری پردیس نزدیک به ۳۰۰ میلیون یورو صادرات از ابتدا تاکنون به کشورهای مختلف داشته‌اند.

صفاری نیا با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ شرکت‌های عضو این پارک از محل بومی سازی محصولات، نزدیک به ۸۸ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی داشته‌اند، اضافه کرد: در سال ۹۹ این مبلغ  به ۲۳۵ میلیون یورو رسیده است که نشان دهنده میزان تاثیرگذاری شرکت‌ها در بومی سازی و داخلی سازی محصولات مورد نیاز کشور است.

رییس پارک فناوری پردیس همچنین خاطر نشان کرد: اکنون نزدیک به ۲۶۰ هزار مترمربع فضای تحقیقاتی توسط بخش خصوصی ساخته شده و به بهره برداری رسیده است که ۲۰۰ هزار متر مربع دیگر نیز در حال طراحی و ساخت توسط بخش خصوصی در پارک فناوری پردیس است و اگر این ۲۰۰ هزار متر مربع اضافه شود، نزدیک به ۵۰۰ هزار متر مربع فقط فضای تحقیقاتی توسط بخش خصوصی در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

صفاری نیا تاکید کرد: این حضور شرکت‌ها در احداث فضای فیزیکی و تجهیزات آن باعث شده بخش خصوصی در این ۲۰ سال در این پارک به میزان ۷۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کنند که این سرمایه گذاری ها صرفاً در زمینه ساختمان و تجهیزات است.

وی با اشاره به اینکه پردیس سامیت یکی از برنامه هایی است که توسط پارک برای شتابدهی استارت آپ‌ها صورت می‌گیرد، گفت: امسال پنجمین پردیس سامیت در هفتم و هشتم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

رییس پارک فناوری پردیس همچنین در خصوص فعالیت شرکت های دانش بنیان در دوران کرونا نیز گفت: شرکت های دانش بنیان در بخش های مختلف دارو و تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی فعال بودند که در بخش تجهیزات پزشکی موفق به ساخت کیت های تشخیص ونتیلاتور شدند و در حال حاضر داروی کاهش پیشگیری از عوارض کرونا توسط یک شرکت دانش بنیان ساخته شد و توانست مجوزهای بهداشت را اخذ کند و وارد بازار شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

ابداع یک "رایانه نقابی" برای غواصی آزاد

ابداع یک "رایانه نقابی" برای غواصی آزاد
2021-10-22T09:05:47+03:30
یک دستیار رایانه‌ای جدید موسوم به "اوکساما"(Oxama) به جای قرارگیری روی مچ غواصان آزاد، روی صورت آنها قرار می‌گیرد و با آنها ارتباط برقرار می‌کند. ...

وظایف دولت درباره سامانه‌های آموزش مجازی/ کمک مالی به دانش آموزان برای تامین تجهیزات

وظایف دولت درباره سامانه‌های آموزش مجازی/ کمک مالی به دانش آموزان برای تامین تجهیزات
2021-10-22T08:49:10+03:30
مطابق با سند الزامات سامانه‌های آموزش مجازی، دولت باید تجهیزات و ابزار دسترسی لازم برای معلمان و دانش آموزان کمتر برخوردار را به سامانه شاد، با تأیید مرکز مل...

فعال شدن ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی»/ تبدیل هر دانشگاه به یک قطب تخصصی

فعال شدن ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی»/ تبدیل هر دانشگاه به یک قطب تخصصی
2021-10-22T08:49:10+03:30
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم گفت: تاکنون ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی» فعال شده اند و در راستای توسعه اشتغال و تقویت زنجیره ا...

ماموریت کرو-۳ باز هم به تاخیر افتاد

ماموریت کرو-۳ باز هم به تاخیر افتاد
2021-10-22T08:39:07+03:30
ناسا و اسپیس‌ایکس پرتاب ماموریت کرو-۳ را یک روز به تاخیر انداختند.

با یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه آشنا شوید

با یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه آشنا شوید
2021-10-22T08:25:46+03:30
دانشگاه "کوچ" ، دانشگاهی است که به پذیرش بدون کنکور معروف است و به نوعی بهترین دانشگاه ترکیه محسوب می‌شود.

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد
2021-10-22T08:25:46+03:30
پژوهشگران اسپانیایی، مکانیسم جدیدی را کشف کرده‌اند که به صورت مستقل از سلول‌های بنیادی، به ترمیم سریع عضلات می‌پردازد.

پاندمی کرونا عامل افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری سل

پاندمی کرونا عامل افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری سل
2021-10-22T07:55:48+03:30
متخصصان و کارشناسان از این موضوع در هراسند که موارد ابتلا به بیماری سل و مرگ های ناشی از آن در جهان روبه افزایش است.

آنتی بادی ۳۰۰ برابری واکسن استنشاقی/ قارچ ضدافسردگی است

آنتی بادی ۳۰۰ برابری واکسن استنشاقی/ قارچ ضدافسردگی است
2021-10-22T07:42:32+03:30
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را کاهش می دهد

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را کاهش می دهد
2021-10-22T07:42:32+03:30
تحقیق جدید به بررسی تاثیرات اسیدهای چرب گیاهی بر ریسک مرگ می پردازد.

کاهش خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ در مصرف کنندگان داروی استاتین

کاهش خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ در مصرف کنندگان داروی استاتین
2021-10-22T07:42:31+03:30
تحقیقات جدید نشان می دهد که استاتین ها ممکن است یک اثر محافظتی نسبی در برابر خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ داشته باشند.

پیوند موفیقت آمیز کلیه رشدیافته در بدن خوک به بدن انسان

پیوند موفیقت آمیز کلیه رشدیافته در بدن خوک به بدن انسان
2021-10-22T07:42:31+03:30
در تحقیقات اخیر، کلیه رشدیافته در یک خوک دستکاری شده ژنتیکی، پس از پیوند به یک بیمار انسانی در طی یک روش پیشگامانه که توسط پزشکان آمریکایی انجام شد، به خوبی ...

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می کند

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می کند
2021-10-22T07:42:30+03:30
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی، می تواند به مبارزه با التهاب و فشار اکسایشی در بزرگسالان کمک کند.

بازگشت ۲۶۰۰ نخبه ایرانی به کشور طی ۵ سال/دیده شدن دانشمندان جهان اسلام با اقدام ایران

بازگشت ۲۶۰۰ نخبه ایرانی به کشور طی ۵ سال/دیده شدن دانشمندان جهان اسلام با اقدام ایران
2021-10-21T21:52:26+03:30
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از بازگشت ۲۶۰۰ نفر نخبه ایرانی فارغ التحصیل از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا به ایران خبر داد.

جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است

جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است
2021-10-21T21:09:10+03:30
برگزیده جایزه مصطفی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار و پیشتاز علم و مهندسی در جهان اسلام شناخته شده است.

کشف دسته جدیدی از ترکیبات ضد صرع از سوی برگزیده جایزه مصطفی(ص)

کشف دسته جدیدی از ترکیبات ضد صرع از سوی برگزیده جایزه مصطفی(ص)
2021-10-21T20:45:47+03:30
کاشف داروهای گیاهی درمان لیشمانیا و صرع اعلام کرد: صمیمانه خوشحالم که کمک‌­های فروتنانه من که در حال حاضر چهار دهه به طول انجامیده است، از طریق این جایزه به ...

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می‌دانم

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می‌دانم
2021-10-21T20:32:26+03:30
نخستین مشاهده‌گر فرآیند "پراکندگی نور با نور" و از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) گفت: از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تع...

آیه‌ای که راهنمای برگزیده لبنانی جایزه مصطفی(ص) شد

آیه‌ای که راهنمای برگزیده لبنانی جایزه مصطفی(ص) شد
2021-10-21T20:32:25+03:30
محقق بیروتی و برگزیده جایزه مصطفی(ص) گفت: برای من افتخار بزرگی است که امسال یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) باشم و آن را با همکارانم تقسیم کنم. ...

سفر پرتلاطم کاشف شبه‌ذره‌ای بی‌جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز

سفر پرتلاطم کاشف شبه‌ذره‌ای بی‌جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز
2021-10-21T20:05:46+03:30
پروفسور حسن زاهد، برگزیده چهارمین جایزه مصطفی(ص) داستان زندگی خود را همانند افسانه‌ها می داند که آرزوها و رؤیاهای کودک روستایی محقق می‌شود و به آزمایشگاه‌های...

مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) برگزار شد/ استقبال ۳ هزار دانشمند برجسته جهان از جایزه

مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) برگزار شد/ استقبال ۳ هزار دانشمند برجسته جهان از جایزه
2021-10-21T20:02:29+03:30
چهارمین دوره از مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد و از دانشمندان برگزیده جهان اسلام در این مراسم تقدیر به عمل آمد.

تلاش برای احیای تاریخ علمی جهان اسلام با معرفی دانشمندان

تلاش برای احیای تاریخ علمی جهان اسلام با معرفی دانشمندان
2021-10-21T19:52:26+03:30
دبیر علمی جایزه مصطفی(ص) تاکید کرد: کارگروه علمی جایزه مصطفی(ص) بسیار مفتخر است که بسترِ احیایِ تاریخ علمی و فرهنگی جهان اسلام را از طریق معرفی مفاخر و چهره‌...

مشارکت ۵۰۰خیر برای وقف در جایزه مصطفی/ همکاری ۲۰۰همیار بین المللی

مشارکت ۵۰۰خیر برای وقف در جایزه مصطفی/ همکاری ۲۰۰همیار بین المللی
2021-10-21T19:49:11+03:30
مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی از مشارکت ۵۰۰ خیر برای وقف در این جایزه خبر داد.

حل چالش های بزرگ جهانی با همکاری علمی کشورهای اسلامی

حل چالش های بزرگ جهانی با همکاری علمی کشورهای اسلامی
2021-10-21T19:49:11+03:30
معاون علمی و فناوری گفت:علم و فناوری به شرط وجود اراده مشترک بین‌المللی ظرفیت کافی برای همکاری در خصوص رفع چالشهای بزرگ جهانی را داراست.

رونمایی از سامانه‌ای برای معرفی الگوهای مطلوب به جامعه

رونمایی از سامانه‌ای برای معرفی الگوهای مطلوب به جامعه
2021-10-21T19:39:06+03:30
با برگزاری یک رویداد مساله محوری از سامانه‌ای در زمینه معرفی الگوهای مطلوب به جامعه رونمایی شد.

جایزه‌ام را به بنیاد عام المنفعه حوزه علوم بنیادی اهدا می‌کنم

جایزه‌ام را به بنیاد عام المنفعه حوزه علوم بنیادی اهدا می‌کنم
2021-10-21T19:39:06+03:30
پروفسور وفا با بیان اینکه پژوهشی که انجام داده ام در حال حاضر هیچ نمودی در جامعه ندارد و تنها فهم ما را از جهان بیشتر کرده است، گفت: سرعت در علم جایی ندارد. ...

ایجاد شبکه‌ ۶۵۰۰ نفری از اصحاب علم و فناوری/تلاش برای احیای تمدن فاخر

ایجاد شبکه‌ ۶۵۰۰ نفری از اصحاب علم و فناوری/تلاش برای احیای تمدن فاخر
2021-10-21T19:39:06+03:30
مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ همیار جایزه از کشورهای جهان و اهدای منابع مالی توسط اعضای جامعه خادم‌المصطفی، در قالب صندوق تامین ...

علم و فناوری به شرط اراده مشترک ظرفیت کافی برای رفع چالش‌های جهانی دارد

علم و فناوری به شرط اراده مشترک ظرفیت کافی برای رفع چالش‌های جهانی دارد
2021-10-21T19:39:05+03:30
رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) با بیان اینکه در شرایط کنونی کشورهای اسلامی با چالش‌های بزرگ اجتماعی روبرو هستند و این مسئولیت متوجه همه دانشمندان جهان...

برگزیده جایزه مصطفی (ص) جایزه نقدی خود را به توسعه علوم بنیادی در ایران اهدا کرد

برگزیده جایزه مصطفی (ص) جایزه نقدی خود را به توسعه علوم بنیادی در ایران اهدا کرد
2021-10-21T18:55:47+03:30
کامران وفا، برگزیده چهارمین دوره جایزه مصطفی، بخش نقدی جایزه خود را به گروهای عام المنفعه ایرانی در حوزه علوم بنیادی اعطا کرد.

نانوژنراتورهایی که از امواج اقیانوس، انرژی تولید می‌کنند

نانوژنراتورهایی که از امواج اقیانوس، انرژی تولید می‌کنند
2021-10-21T16:32:26+03:30
پژوهشگران آمریکایی در پروژه جدید خود، نانوژنراتورهایی ابداع کرده‌اند که می‌توانند از امواج اقیانوس، انرژی تولید کنند.

موافقت با پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی برای بهمن‌ماه

موافقت با پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی برای بهمن‌ماه
2021-10-21T16:19:06+03:30
شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو برای بهمن ماه ۱۴۰۰ مراکز آموزش علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت مستقل موافقت کرد. ...

بیش از ۵۰ میلیون ایرانی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

بیش از ۵۰ میلیون ایرانی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند
2021-10-21T16:02:29+03:30
وزارت بهداشت اعلام کرد تاکنون ۵۰ میلیون و ۳۶ هزار و ۴۱۶ نفر دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)