میرنیوز

تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد/ ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک با لبنان

تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد/ ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک با لبنان 2021-09-11T08:29:09+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی پس از سفر به سوریه، با هدف تبادل تجربیات و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه دانشگاه ها و جامعه علمی لبنان، به این کشور سفر کرد.

علیرضا منظری توکلی عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به بیروت، در تشریح اهداف سفر به لبنان گفت: در دیدار هیأت اعزامی با دکتر حاج یوسف رئیس بسیج علمی جبهه مقاومت، بسترهای همکاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دکتر حاج یوسف در این دیدار قدرت و پیشرفت جامعه شیعیان لبنان را مدیون ایران دانست و ابراز امیدواری کرد از تجربیات بزرگ ایران بهره مند شوند.

وی افزود: رئیس بسیج آموزشی تربیتی جبهه مقاومت معتقد است انتقال تجربیات علمی ایران زمینه را برای ارتقاء سطح علمی لبنان مهیا می کند و با بهره گیری از سوابق دیرینه دانشگاه آزاد اسلامی خواهند توانست از این ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده کنند.

هم افزایی دانشگاه آزاد اسلامی با بزرگترین دانشگاه خصوصی لبنان

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با دکتر عبدالرحیم وزیر سابق علوم لبنان و رئیس دانشگاه بین المللی این کشور دیدار کرد.

دکتر منظری توکلی در این دیدار گفت: دانشگاه بین المللی لبنان با ۳۸ هزار دانشجو در تمام این کشور شعبه دارد و بزرگترین دانشگاه خصوصی لبنان به شمار می رود. این دانشگاه سه شعبه در یمن و شعبه ای در موریتانی و همچنین بیمارستانی نیز در سنگال تأسیس کرده است.

عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان تصریح کرد: دکتر اشراقی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر انور کوثران از سوی دانشگاه بین المللی لبنان، مسئول دفتر بین المللی و مسئول روابط عمومی دانشگاه بین المللی لبنان به عنوان رابطان طرفین معرفی شدند تا مسیر هم افزایی بین دو دانشگاه هر چه بهتر هموار شود.

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان همچنین با دکتر دینا المولی رئیس دانشگاه اسلامی لبنان دیدار و درخصوص تبادل استاد و دانشجو و همچنین مکانیسم های انتقال تجربیات دانشگاه آزاد اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.

علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در این دیدار گفت: اعضای هیأت علمی دانشگاه اسلامی لبنان عمدتاً فارغ التحصیل دانشگاه های معتبر دنیا هستند که این مهم می تواند فرصتی مناسب برای دانشگاه آزاد اسلامی به حساب آید.

نماینده رؤسای استان های کشور در هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری دوره های مشترک بین دانشگاه اسلامی لبنان و دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک و تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد اسلامی را بخشی دیگر از مفاد جلسه هیأت اعزامی با دکتر دینا المولی عنوان کرد.

دکتر دینا المولی همچنین در این جلسه با بیان اینکه ایران انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل جوانان لبنانی است، گفت: امیدوارم دانشگاه اسلامی لبنان با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری مناسبی داشته باشد. لیست پروژه های پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار دانشگاه اسلامی لبنان قرار گرفت تا بسترهای همکاری به صورت دقیق مشخص شود. پس از روشن شدن فرآیند همکاری، فضای فیزیکی برای پروژه های مشترک فی مابین از سوی دانشگاه اسلامی لبنان در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس دانشگاه دولتی لبنان: ایجاد مرکز رشد و نوآوری یکی از نیازهای اصلی دانشگاه دولتی لبنان است

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان همچنین با دکتر فواد ایوب رئیس دانشگاه دولتی لبنان دیدار و گفت وگو کردند.

دکتر ایوب همچنین در این جلسه گفت: ایجاد مرکز رشد و نوآوری یکی از نیازهای اصلی دانشگاه دولتی لبنان است و امیدوارم در این زمینه از ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی بهره ببریم.

منظری توکلی در این دیدار گفت: تنها دانشگاه دولتی لبنان ۱۹ دانشکده دارد و مقرر شد هر دانشکده حداقل یک پروژه مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی تعریف کند تا همکاری های فی مابین با حداقل ۱۹پروژه آغاز شود.

همچنین دکتر منظری توکلی با دکتر علی علاءالدین رئیس دانشگاه معارف لبنان دیدار کرد.

رئیس دانشگاه معارف لبنان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری گفت: خوشحالیم رهبری چون امام خامنه ای داریم که راه شهدای مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی را ادامه می دهد. وقتی شنیدم دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر حل مسائل اجتماعی پیشگام شده بسیار خوشحال شدم، چرا که توجه به نیازهای مردم رکن اصلی دانشگاه به حساب می آید.

وی افزود: این دانشگاه دارای ۵ دانشکده است. همچنین ۲۸ رشته در مقطع کارشناسی دارد.

رئیس دانشگاه معارف لبنان ابراز امیدواری کرد بستر همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های برگزاری دوره های تخصصی کوتاه و پروژه های فناوری نو در دستور کار قرار گیرد.

محمدرضا شمس دولت‌آبادی مدیرکل پشتیبانی واحدهای برون مرزی و عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان گفت: در این دیدار بر آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پذیرش دانشجویان لبنانی برای آموزش دوره های تکمیلی مورد تأکید قرار گرفت و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص کمک به نشر علم و دانش در کشورهای منطقه و همسایه و همچنین همکاری های علمی و آموزشی با دانشگاه های لبنانی تبیین شد.

ایجاد شرکت های دانش بنیان در لبنان/توسعه فعالیت های آموزشی

وی افزود: مقرر شد از طریق دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در لبنان همکاری های دانشگاهی و همچنین ایجاد شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد. در این شرایط کمک به توسعه فناوری های نو در لبنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق خواهد شد.

دولت آبادی از همکاری های گسترده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان قدردانی کرد و گفت: وی آمادگی خود را برای همکاری در خصوص توسعه فعالیت های آموزشی در لبنان اعلام کرد.

مدیر کل پشتیبانی واحدهای برون مرزی دیدار با جمعیت آزاد اسلامی در لبنان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این دیدار بر توسعه فعالیت های علمی و آموزشی تأکید شد و راه های همکاری های فی مابین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

نوبت واکسن ۱۵ ساله ها رسید/سرعت واکسیناسیون در کشور

نوبت واکسن ۱۵ ساله ها رسید/سرعت واکسیناسیون در کشور
2021-09-23T08:08:19+03:30
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متولدین ۱۳۸۵ و قبل از آن می توانند برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

راهی برای کاهش مشکلات جنسی پس از جراحی قلب

راهی برای کاهش مشکلات جنسی پس از جراحی قلب
2021-09-23T07:04:58+03:30
در یک مطالعه با بررسی تاثیر توانبخشی قلبی پس از جراحی قلب در بیماران، عنوان شد که این روش می‌تواند به افزایش رضایت جنسی بیماران کمک کند. ...

نقش پررنگ فناوری "واقعیت مجازی" در ایستگاه فضایی بین‌المللی

نقش پررنگ فناوری "واقعیت مجازی" در ایستگاه فضایی بین‌المللی
2021-09-23T07:04:58+03:30
با تجربه‌ترین افراد نیز گاهی نیاز به کمک دارند. این کمک برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی از طرف سایر خدمه، متخصصان در زمین و واقعیت افزوده و واقعیت مج...

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند
2021-09-23T07:04:58+03:30
نظام رتبه‌بندی تایمز، اخیرا رتبه بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در زمینه روانشناسی را منتشر کرد.

از تولید کیت‌های تشخیص بیماری تا صادرات کیت کرونا

از تولید کیت‌های تشخیص بیماری تا صادرات کیت کرونا
2021-09-23T07:04:57+03:30
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار تولید ۵۰ نوع کیت‌ تشخیص بیماری‌های عفونی و ژنتیکی، موفق به تولید و صادرات کیت تشخیص کرونا شده است. ...

امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع فراهم نیست

امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع فراهم نیست
2021-09-23T06:51:38+03:30
سرپرست سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع تحصیلی فراهم نیست، گفت: اولویت ارائه خدمات خوابگاهی و تغذیه با دانشجو...

هر ماه تاخیر درمان سرطان خطر مرگ را ۱۰ درصد افزایش می دهد

هر ماه تاخیر درمان سرطان خطر مرگ را ۱۰ درصد افزایش می دهد
2021-09-23T06:48:21+03:30
خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان به ازای هر ماه تاخیر در روند درمان تا ۱۰ درصد افزایش می یابد.

۵ برنامه حمایتی برای توسعه فناوری‌ سلول‌های بنیادی میان دانش‌آموزان

۵ برنامه حمایتی برای توسعه فناوری‌ سلول‌های بنیادی میان دانش‌آموزان
2021-09-22T16:31:38+03:30
اقدامات حمایتی برای گسترش دانش و فناوری سلول‌های بنیادی میان دانش‌آموزان با اجرای پنج برنامه از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی شتاب گرفته ا...

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
2021-09-22T16:28:23+03:30
محققان امنیت سایبری هشدار می‌دهند حملات موسوم به دی او اس در ماه‌های اخیر نتیجه بخش تر و قدرتمندتر شده و به شیوه‌هایی خلاقانه تر انجام می‌شوند.

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
2021-09-22T16:28:22+03:30
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» با هدف توانمندسازی فعالان حوزه مهارت‌های نرم با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی...

۱۵ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد تشکیل می شود

۱۵ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد تشکیل می شود
2021-09-22T16:28:21+03:30
در جلسه کمیسیون مرکزی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس ۱۵ انجمن علمی دانشجویی موافقت شد.

پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد

پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
2021-09-22T16:15:01+03:30
صدمین شماره از پرونده «حاکمیت سایبری در خارج» امروز در خبرگزاری مهر منتشر شد. این پرونده تلاش قانونگذاران سراسر جهان برای سروسامان دادن به فضای سایبری کشورها...

ورزش بدون آسیب با کمک برچسب‌های پوستی!

ورزش بدون آسیب با کمک برچسب‌های پوستی!
2021-09-22T16:04:59+03:30
پژوهشگران هلندی سعی دارند با کمک برچسب‌های پوستی دیجیتال، امکان ورزش کردن بدون آسیب دیدن را فراهم کنند.

با کاهش مصرف غذای پرچرب از ریزش مو جلوگیری کنید

با کاهش مصرف غذای پرچرب از ریزش مو جلوگیری کنید
2021-09-22T16:04:59+03:30
پژوهشگران ژاپنی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که رژیم غذایی پرچرب و چاقی می‌تواند به نازک شدن مو و ریزش آن منجر شود.

مریخ برای سکونت زیادی کوچک است

مریخ برای سکونت زیادی کوچک است
2021-09-22T16:04:58+03:30
محققان دانشگاه "واشنگتن" در سنت لوئیس آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند مریخ امروزه بر روی سطح خود هیچ آب مایعی ندارد که دلیل این امر ممکن اس...

بروز سردرد سه روز بعد از تزریق واکسن را جدی بگیرید

بروز سردرد سه روز بعد از تزریق واکسن را جدی بگیرید
2021-09-22T16:01:40+03:30
یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: بروز سردردهایی که سه روز بعد از تزریق واکسن آغاز می‌شوند حطرناک است، این سردردها ممکن است با دردهای شکمی و تهوع همراه باشد که بس...

تشخیص سریع مشکلات قلبی با دستگاه هوشمند ایرانی

تشخیص سریع مشکلات قلبی با دستگاه هوشمند ایرانی
2021-09-22T15:35:04+03:30
دستگاه پایش هوشمند عملکرد قلب و عروق توسط محققان کشور ساخته شد تا بی‌نظمی‌ قلب در افراد سریع تر تشخیص داده شود.

ارائه روشی برای تشخیص سم در میوه‌ها

ارائه روشی برای تشخیص سم در میوه‌ها
2021-09-22T15:25:02+03:30
دانشمندان دانشگاه ملی تحقیقات هسته‌ای روسیه با همکاری دانشمندانی از ایران، ترکیه و عربستان به عنوان بخشی از یک تیم بین المللی، روشی برای تشخیص ماده سمی تیابن...

حمایت اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها از تفکر دفاع و مقاومت

حمایت اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها از تفکر دفاع و مقاومت
2021-09-22T15:21:52+03:30
اساتید و کارکنان بسیجی دانشگاه‌های کشور با صدور بیانیه ای از تفکر مقاومت حمایت کرده و دفاع در برابر جنگ‌های ترکیبی را مقدس‌تر از دفاع در برابر جنگ سخت دانستند.

ساخت پهپاد تک‌سرنشین با استفاده از صندلی مدرسه

ساخت پهپاد تک‌سرنشین با استفاده از صندلی مدرسه
2021-09-22T15:11:42+03:30
دانش‌آموزان کامبوجی با استفاده از صندلی مدرسه موفق به ساخت نمونه‌ اولیه یک پهپاد شدند.

اعمال اولین تحریم دولت آمریکا بر علیه صرافی ارز رمز

اعمال اولین تحریم دولت آمریکا بر علیه صرافی ارز رمز
2021-09-22T15:08:33+03:30
دولت بایدن برای اولین بار در تاریخ آمریکا یک صرافی ارز رمز را به علت همکاری با باج افزار نویسان و تسهیل تبادلات مالی آنها تحریم کرد.

فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می شود

فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می شود
2021-09-22T15:08:32+03:30
هیات نظارت فیس بوک خواهان توضیحاتی از فیس بوک درباره یکی از سیستم های داخلی شرکت است که به کاربران رده بالا اجازه می دهد محتوای مخرب را پست کنند و مجازات نش...

موشک هسته ای سفر به مریخ را کوتاه تر می کند

موشک هسته ای سفر به مریخ را کوتاه تر می کند
2021-09-22T14:41:42+03:30
موشکی تحت آزمایش است که با کمک انرژی هسته ای می تواند با سرعت بیش از ۱۹۷ هزار کیلومتر بر ساعت حرکت کند و مدت سفر فضایی به مریخ را کاهش دهد.

تاکسی هوایی برقی ایرباس در راه است

تاکسی هوایی برقی ایرباس در راه است
2021-09-22T14:41:41+03:30
شرکت ایرباس بعد از توقف برنامه‌های خود برای تولید تاکسی‌های هوایی برقی، حالا مجدداً این برنامه‌ها را از نو عملیاتی کرده است.

پذیرش دستیار فلوشیپ در ۶ رشته دندانپزشکی علوم پزشکی شهیدبهشتی

پذیرش دستیار فلوشیپ در ۶ رشته دندانپزشکی علوم پزشکی شهیدبهشتی
2021-09-22T14:41:40+03:30
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۶ رشته تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) دندانپزشکی دستیار می پذیرد.

ارتقای اعتبار صنعت آزمایشگاهی و هدفمند شدن سرمایه‌گذاری‌ها

ارتقای اعتبار صنعت آزمایشگاهی و هدفمند شدن سرمایه‌گذاری‌ها
2021-09-22T14:31:42+03:30
فقدان بانک‌های اطلاعاتی معتبر و جامع از توانمندی آزمایشگاهی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور معضلی است که می‌تواند اعتبار صنعت آزمایشگاهی را کاهش دهد. ...

ارتش انگلیس به دنبال ساخت سلاح لیزری برای نیروی دریایی

ارتش انگلیس به دنبال ساخت سلاح لیزری برای نیروی دریایی
2021-09-22T14:28:32+03:30
وزارت دفاع انگلیس سه قرارداد چهار ساله به ارزش ۹۹ میلیون دلار با کنسرسیومی به رهبری دو شرکت تیلز و ریتون منعقد کرده تا سلاح های لیزری برای نیروی هوایی ارتش ا...

بیش از ۱۱ هزار دانشجو به پویش «مجاهدین واکسیناسیون» پیوستند

بیش از ۱۱ هزار دانشجو به پویش «مجاهدین واکسیناسیون» پیوستند
2021-09-22T14:28:31+03:30
۱۱ هزار و ۸۷۳ دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا امروز چهارشنبه ۳۱ به پویش «مجاهدین واکسیناسیون» پیوستند.

دانشگاهیان در مسیر توسعه علمی و ایجاد صنایع دفاعی حماسه آفریدند

دانشگاهیان در مسیر توسعه علمی و ایجاد صنایع دفاعی حماسه آفریدند
2021-09-22T14:28:30+03:30
رئیس سازمان بسیج اساتید گفت:دانشگاهیان نه تنها در هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردم درجبهه پای جنگ علیه دشمن جنگیدند بلکه در مسیر توسعه علمی و تحقق دستاوردهای م...

دو وظیفه مهم دانشگاه ها از دیدگاه رئیس نهاد رهبری

دو وظیفه مهم دانشگاه ها از دیدگاه رئیس نهاد رهبری
2021-09-22T14:18:20+03:30
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با تأکید بر اینکه دانشگاه ها ظرفیت های بیشتری برای حل مشکلات جامعه به دست آورده اند، گفت: این مراکز باید بتوانند علاوه...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)