میرنیوز

بهترین دستگاه جوش در بازار کدام است؟

بهترین دستگاه جوش در بازار کدام است؟ 2021-01-09T09:33:22+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، برای انجام جوشکاری ابتدا ماده مورد نظر را داغ و ذوب می‌کنند، سپس آن را سرد می‌کنند تا عمل جوش انجام شود. در فرایند جوشکاری میله‌ای با پوشش الکترود به وسیله یک منبع الکتریکی ذوب می‌شود و قطعات به هم متصل می‌شود. در انجام این فرایند دستگاه‌هایی به وجود آمده‌اند که به عمل جوشکاری سرعت و کیفیت بیشتری می‌دهند.

دستگاه‌هایی چون دستگاه جوش به همین منظور ایجاد شده‌اند. در نتیجه جوشکاری نیازمند راحتی استفاده هم هست که دستگاه جوش‌های آروا از این قاعده مستثنی نیستند.

دستگاه جوش آروا چیست؟

دستگاه جوش از پرکاربردترین دستگاه‌ها در صنعت محسوب می‌شود و اکثر مهندسان از آن استفاده می‌کنند. این دستگاه در انواع گوناگون در بازار موجود است. دستگاه جوش بخش‌های مختلف فلزات را به هم جوش می‌دهد. انواع دستگاه جوش آروا می‌تواند لیزری، الکتریکی و شیمیایی باشد که هر کدام دارای کاربرد، ویژگی و زمان استفاده خاص خود است.

معرفی انواع دستگاه جوش و کاربری آن‌ها

قبل از هر چیز باید گفت که موتورهای جوش به چهار نوع طبقه بندی می‌شود:

۱- دستگاه‌های دارای ترانس‌های قدیمی: ترانس‌های قدیمی از جمله اولین دستگاه‌های تولید شده در صنعت جوشکاری بودند. این دستگاه‌ها دارای حجم و وزن نسبتاً زیادی هستند و برق زیادی را برای راه‌اندازی نیاز دارند. اکثر صنایع دیگر از این دستگاه استفاده نمی‌کنند. این مدل از دستگاه‌های جوش توسط برند آروا دیگر تولید نمی‌شود.

۲- دستگاه‌های دینام جوشکاری: بعد از ترانس‌های قدیمی، دستگاه‌هایی به وجود آمدند که از مدل قبلی دارای کیفیت بیشتری بودند. در این دستگاه‌ها از مولدهای دینام استفاده می‌شود. با این حال این دستگاه نیز مانند ترانس‌های قدیمی دارای سنگینی زیاد و تعمیرات پر هزینه بودند، به همین دلیل دیگر چندان استفاده‌ای ندارند و به طبع آروا هم تولیدی در این زمینه ندارد.

۳- دستگاه‌های جوش رکتی فایر: این دستگاه‌ها دستگاه‌هایی هستند که مبدل جریان ولتی ورودی بهه جریان مستقیم یا دی سی هستند. در واقع به دستگاه رکتی فایر دستگاه‌های ترانسفورماتور نیز گفته می‌شود که جریان الکتریسیته را یکسو می‌کند. دستگاه جوش رکتی فایر با سه فاز جریان برق کار می‌کند و برق را توسط یک مدل فیش مخصوص دریافت می‌کند. این دستگاه دارای کیفیت جوشکاری و قابلیت بالایی است. این دستگاه می‌تواند با الکترودهای گوناگون کار کند و حتی در زمانی که امکان اتصال به برق شهری نیز هست این دستگاه کاربرد دارد که می‌توانید آن را با برند آروا در ایران یافت کنید.

۴- دستگاه‌های جوش اینورتر: جدیدترین و پرطرفدارترین دستگاه‌هایی که برای فرایند جوشکاری به وجود آمده‌اند، دستگاه جوش اینورتر هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند هم با جریان مستقیم و هم با جریان متناوب کار کنند و ممکن است فقط با جریان مستقیم برق کاربرد داشته باشند. این دستگاه‌ها محبوب‌ترین دستگاه جوش آروا نام دارند و طبیعتاً از کیفیت مثال‌زدنی بهرمند هستند.

دستگاه‌های جوش اینورتر آروا با دستگاه‌های جوش قدیمی‌تر چه تفاوتی دارند؟

شاید برای شما سؤال پیش آمده باشد که دستگاه‌های جوش جدید و پرطرفدار اینورتر آروا چه تفاوتی با سایر دستگاه‌ها دارد که این مدل دستگاه‌ها را پرکاربردتر کرده است؟

در پاسخ باید بگوییم که اصلی‌ترین تفاوت اینورتر جوشکاری آروا با دستگاه‌های جوش قدیمی‌تر در این است که نوع تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم یا خروجی متفاوت است. دستگاه‌های جوش قدیمی به جهت تبدیل شدت برق کم با ولتاژ بالا به جریان برق بالا با ولتاژ پایین توسط این دستگاه‌ها از یک ترانسفورماتور آهنی سنگین و بزرگ استفاده می‌شود. بعد از آن جریان ای سی یا متناوب توسط رکتی فایر به جریان دی سی یا مستقیم تبدیل می‌شود، ولی دستگاه جوش اینورتر آروا از همان اول ورودی ای سی با یک رکتی فایر به دی سی مبدل می‌شود.

جریان‌هایی که دارای فرکانس بالایی از ده هزار تا بیست هزار هرتز هستند توسط دستگاه اینورتر آروا تولید می‌شود. این دستگاه جوش به این دلیل که قادر است از مدارهای الکترونیکی در عوض هسته‌های آهنی استفاده کند، باید حتماً توجه داشته باشید که در خرید این دستگاه جوش اینورتر کیفیت قطعه‌ها و لوازم یدکی مربوط به این نوع دستگاه‌ دارای کیفیتی مناسب و درخور باشد تا مشکلی در فرایند کار پیش نیاید و این آروا از سایر برندها مجزا می‌کند.

همچنین باید به به ظرفیت و توان انجام کار این دستگاه‌ها دقت کرد تا دچار خرابی و استهلاک زودرس نشوند. معمولاً ظرفیت کاری هر یک از این دستگاه‌هایج وش اینورتر را بر روی دستگاه درج می‌کنند که میزان فعالیت آن را نشان می‌دهد.

یکی از جنبه‌های برتری دستگاه جوش اینورتر آروا نسبت به مدل‌های قدیمی در این است که این دستگاه نسبت به دستگاه‌های قدیمی دارای وزنی سبک‌تر و ابعادی کوچک‌تر است، علاوه بر این برق کمتری مصرف می‌کند. به همین سبب است که امروزه در اکثر صنایع و کارهای جوشکاری از این دستگاه مقرون به صرفه و با کیفیت استفاده می‌شود، که مطابق پیشرفت فناوری و علمی که مربوط به جوشکاری است ساخته شده و مورد بهره‌وری قرار گرفته است و اکثر خلاها و نقایص مدل‌های قبلی را جبران کرده است.

علاوه بر این هزینه‌های این دستگاه جوش اینورتر مانند هزینه تولید در مقایسه با دستگاه‌های جوش قدیمی با پیشرفت تکنولوژی بسیار پایین‌تر است. کیفیت جوش بسیار بالاتر است و قدرت جوش آن بهتر و کاربردی‌تر است. شما می‌توانید با دستگاه جوش اینورتر از الکترودهای بیشتری استفاده کنید.

تمامی این تفاوت‌های ذکر شده با دستگاه‌های قدیمی و قابلیت‌های جدید و مزایای دستگاه جوش اینورتر آروا باعث شده که بیشتر جوشکاران از این دستگاه خریداری کنند و از آن استفاده کنند.

بهترین دستگاه جوش در بازار کدام است؟

ویژگی‌های مثبت دستگاه‌های جوش اینورتر آروا

کیفیت فرایند جوشکاری در صنایع بیشتر می‌شود.

دستگاه‌های جوش اینورتر برق کمتری استفاده می‌کنند.

حفظ تعادل مناسب در قوس

ایجاد قوس پایدار

افزایش کیفیت و تولیدات در دستگاه‌های اینورتر آروا

کاهش آلودگی صوتی

در شرایط متفاوت مشخصات دینامیکی را سریع‌تر کنترل می‌کند.

راهنمای خرید انواع دستگاه جوش آروا

بهترین دستگاه جوش در بازار کدام است؟

برای خرید محصولات آروا و کلیه ابزارهای ساختمانی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی کیف ابزار استفاده کنید. فروشگاه کیف ابزار با توجه به پشتوانه تجربه در زمینه ابزار اشراف کامل به محصولات عرضه شده، اصالت کلیه کالاهای موجود در وب سایت را تضمین می‌نماید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

راه اندازی سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت

راه اندازی سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت
2021-01-24T17:21:09+03:30
«سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت»با شباهت حداکثری به سامانه همراه‌بانک و ارائه خدمات مشابه، بدون نیاز به پرداخت هزینه به بازارچه های اینترنتی آغاز به کار ک...

اقدامات قبل از سفر نوروز ۱۴۰۰

اقدامات قبل از سفر نوروز ۱۴۰۰
2021-01-24T17:07:50+03:30
بیش از یک سال پیش، ویروسی از خانواده کووید با جهشی جدید در ووهان چین پا به عرصه حیات انسانی گذاشت. تورهای ذکر شده در متن خبر پس از پایان کرونا انجام می‌شوند ...

موبایلت سامان ۵٠٠ میلیون جایزه می دهد

موبایلت سامان ۵٠٠ میلیون جایزه می دهد
2021-01-24T17:07:49+03:30
جشنواره زمستانی موبایل بانک سامان (موبایلت) با ۵٠٠ میلیون تومان جایزه نقدی از ۵ بهمن‌ماه آغاز می شود.

نصب و راه‌اندازی ۳۰۹ سایت جدید در خراسان رضوی توسط همراه اول

نصب و راه‌اندازی ۳۰۹ سایت جدید در خراسان رضوی توسط همراه اول
2021-01-24T17:07:49+03:30
۳۰۹ سایت جدید تلفن همراه در یکسال گذشته برای تکمیل شبکه همراه اول در استان خراسان رضوی نصب و راه‌اندازی شده است.

بازدید مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک ملت از شرکت آریاساسول

بازدید مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک ملت از شرکت آریاساسول
2021-01-24T17:07:48+03:30
مدیرعامل، عضو هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد بانک ملت با حضور در محل شرکت پتروشیمی آریاساسول در شهرستان عسلویه، از بخش های مختلف این شرکت بازدید کردند. ...

قیمت سکه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید
2021-01-24T16:11:11+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

آموزش تعمیرات و نصب پکیج، کولر گازی و چیلر برای کسب درآمد

آموزش تعمیرات و نصب پکیج، کولر گازی و چیلر برای کسب درآمد
2021-01-24T16:01:27+03:30
آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات یکی از معتبرترین مراکز آموزشی جهت دریافت گواهینامه فنی حرفه‌ای در رشته تاسیسات ساختمان و آموزش رشته تاسیسات در تهران و اصفه...

فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی

فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی
2021-01-24T15:07:50+03:30
فروشگاه تیکوما عرضه کننده لوازم یدکی خودروهایی از جمله لیفان، لوازم یدکی خودرو جیلی و سراتو بوده و این لوازم را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند. ...

قیمت تلویزیونهای OLED ال جی و سونی

قیمت تلویزیونهای OLED ال جی و سونی
2021-01-24T14:27:47+03:30
حتما تا کنون در مورد تلویزیون های OLED چیزهایی شنیده اید. این تلویزیون ها در حال حاضر در بازار یافت می شوند و به جرات می توان گفت بهترین گزینه برای استفاده خ...

آسیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!

آسیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T14:24:28+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاه های پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود!

فروش انواع دیزل ژنراتور و موتوربرق

فروش انواع دیزل ژنراتور و موتوربرق
2021-01-24T14:01:10+03:30
فروشگاه کاشانی فروشنده انواع مختلف دیزل ژنراتور، موتور برق و قطعات یدکی آن بوده و آن را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند.

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک
2021-01-24T13:47:50+03:30
پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده و ا...

طرح ملی مبتکرانه برند بروکس در دوران کرونا

طرح ملی مبتکرانه برند بروکس در دوران کرونا
2021-01-24T13:44:30+03:30
بروکس در طرح بزرگ تعویض لامپ، اعلام کرده مردم لامپ‌های سوخته و کم‌نور شده با هر نام تجاری و هرنوعی را به الکتریکی‌های منتخب بروکس تحویل دهند و به‌جای آن لامپ...

سیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!

سیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T13:44:29+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاه های پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود!

گرانی مرغ و شکر غیرقانونی است/ اگر قیمت تغییر نکند، ورود می کنیم

گرانی مرغ و شکر غیرقانونی است/ اگر قیمت تغییر نکند، ورود می کنیم
2021-01-24T13:31:11+03:30
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است، گفت: اگر تا دو روز آینده قیمت ها به روال قبل برنگردد، بدو...

مرغداران خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ شدند / نرخ قبلی نمی تواند مبنا باشد

مرغداران خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ شدند / نرخ قبلی نمی تواند مبنا باشد
2021-01-24T11:57:51+03:30
کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خواستار اصلاح قیمت مصوب مرغ با توجه به افزایش نر...

آسیاتکی عزیز، فرصت را از دست ندهید!

آسیاتکی عزیز، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T11:34:35+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاههای پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود.

هدیه بانک سرمایه به دانش آموزان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان

هدیه بانک سرمایه به دانش آموزان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان
2021-01-24T11:34:35+03:30
همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس بانک سرمایه و اجرای طرح کمک به دانش آموزان مناطق محروم، هدایای بهداشتی ـ آموزشی این بانک به دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی در ...

عکس‌های تبلیغاتی، دریچه‌ای به دنیای برند شما

عکس‌های تبلیغاتی، دریچه‌ای به دنیای برند شما
2021-01-24T11:34:34+03:30
در یک نمایشگاه عکس، وقتی قدم‌زنان در میان قاب‌ها حرکت می‌کنیم و نگاه‌مان را از تصویری به تصویری دیگر می‌دوزیم، از خودمان می‌پرسیم چه چیزی در بعضی عکس‌ها هست ...

ده فرمان موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰

ده فرمان موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰
2021-01-24T11:34:34+03:30
موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری (سراسری، آزاد و وزارت بهداشت)، یعنی ارتقاء به بهترین وضعیت تحصیلی که می­ توانیم به آن برسیم. ...

فروش ویژه انواع پارکت لمینت و چمن مصنوعی ایرانی و خارجی با بهترین قیمت

فروش ویژه انواع پارکت لمینت و چمن مصنوعی ایرانی و خارجی با بهترین قیمت
2021-01-24T11:21:10+03:30
یکی از کفپوش های مدرن و امروزی پارکت لمینت ها هستند که طرفدارن بسیاری را به خود جلب کرده اند.

دانلود قسمت ششم سریال قورباغه

دانلود قسمت ششم سریال قورباغه
2021-01-24T11:21:10+03:30
قسمت ششم سریال قورباغه در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر می شود.

قیمت دلار ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان رسید/ هر یورو ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان

قیمت دلار ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان رسید/ هر یورو ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان
2021-01-24T11:17:49+03:30
قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ برای خرید ۲۱ هزار و ۴۸۰ تومان و برای فروش ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان است.

جاروبرقی چگونه کار می کند؟

جاروبرقی چگونه کار می کند؟
2021-01-24T11:07:50+03:30
ساده ترین راه برای توضیح چگونگی مکش جارو برقی، این است که آن را مانند یک نی تصور کرد. هنگامی که شما از طریق نی، نوشیدنی را میل می کنید، عمل مکیدن باعث ایجاد ...

آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی

آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی
2021-01-24T11:07:49+03:30
اگر به دنبال آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی هستید حتما از خدمات آموزشی مجتمع فنی آریا تهران استفاده کنید، خدماتی شامل مجموعه فیلم های آموزش ح...

سفر به قشم از لنج تا اسطوره

سفر به قشم از لنج تا اسطوره
2021-01-24T10:54:52+03:30
قشم، سرزمین وسیعی بر پهنه خلیج فارس که از محبوب ترین جزایر گردشگری ایران است. با توجه به پاندمی کرونا ویروس دیدن این جاذبه ها را به اتمام همگیری بیماری کووید...

گروه چمن سرا، بزرگترین مرجع تخصصی چمن مصنوعی در ایران

گروه چمن سرا، بزرگترین مرجع تخصصی چمن مصنوعی در ایران
2021-01-24T10:54:51+03:30
چمن مصنوعی اساسا و در ابتدا برای استفاده در زمین های ورزشی ساخته شد، همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم به چمن مصنوعی به عنوان محصولی فکر کنند که همان الی...

آموزش نصب چمن مصنوعی

آموزش نصب چمن مصنوعی
2021-01-24T10:41:15+03:30
اگر چمن مصنوعی به درستی نصب شود، نیاز به نگهداری و رسیدگی خاصی ندارد. انجام این کار نیازمند رعایت مراحل کلیدی و توجه به نکات مهم می باشد. از این رو پیشنهاد م...

چرا همه ما به مودم همراه نیاز داریم؟

چرا همه ما به مودم همراه نیاز داریم؟
2021-01-24T10:27:55+03:30
وقتی صحبت از مودم می‌شود ذهن تمام افراد به سمت اینترنت و فضای مجازی و … می‌رود. این روزها تقریبا بیشتر افراد به دنبال یک اینترنت پر سرعت با یک مودم خوب هستند...

پرستار بیمار در منزل توسط کادری مجرب و متعهد

پرستار بیمار در منزل توسط کادری مجرب و متعهد
2021-01-24T10:01:08+03:30
محیط خانه بهترین و آرامش بخش ترین محل برای بستری شدن و استراحت بیماران می باشد.