میرنیوز

انواع گیاهان آپارتمانی

انواع گیاهان آپارتمانی 2021-01-05T16:23:17+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از چیزهایی که در این روزگار عجیب و غریب و در کشاکش موج‌های پی‌درپی گرانی و کرونا حالمان را خوب می‌کند؛ خرید گلدان آپارتمانی است. البته توصیه ما این است که به جای رفتن به بازارهای گل که وقت، هزینه، ناراحتی ناشی از آلودگی هوا و خطر ابتلاء به کرونا را به شما تحمیل می‌کند؛ از گل فروشی آنلاین خرید گل و گیاه استفاده کنید. گلدان‌های آپارتمانی که در فضا و محیط آپارتمان بتوانند دوام آورده و زندگی کنند انواع مختلفی دارند. گل‌های آپارتمانی بایستی در گوشه‌ای از فضای اتاق در کنار پنجره و یا گوشه‌ای از تراس نگهداری شوند تا بتوانند از کمترین نور محیط نیز استفاده کرده و به رشد خود ادامه دهند. گیاه آپارتمانی علاوه بر زیبایی کاربردهای این دیگری دارد. مانند تغییر دکور، تصفیه هوا و کشاندن پای طبیعت به فضای خاکستری زندگی شهری. در اینجا چند گلدان محبوب که در عین حال بسیار سرسخت و مقاوم نیز هستند را از وبسایت گلیتال که یک فروشگاه آنلاین گل‌وگیاه است را معرفی می‌کنیم.

نخل یوکا

یوکا گیاهی آپارتمانی با ساقه ای بسیار تنومند است. این گیاه شباهت زیادی به درخت خرما دارد و از آن رو به عنوان نخل شناخته می‌شود. گیاه یوکا در محیط‌های با نور متوسط مانند دفاتر کار، منزل و ادارات قابل نگهداریست و با قرار گیری در شرایط مطلوب، عمری بسیار طولانی خواهد داشت. با هدیه کردن گیاهان آپارتمانی به عزیزان یا خودتان، در این روزهای پردود و آلوده، محیط اطراف آن‌ها را با طبیعت آشتی دهید و زندگی را در پیرامون خود به جریان بیندازید. نگهداری از یوکا کار سختی نیست.

آنتریوم

صفحات جذاب و خوشرنگ آنتریوم باعث شده این گل، به انتخاب اول طراحان منظر و معماران داخلی برای طراوت و برجستگی فضا تبدیل شود. جلوه بصری این گل دوست داشتنی بسیار بالاست و برای میزهای ضیافت و رستوران‌ها گزینه‌ای مطلوب است. گلدان آنتوریم در شرایط ایده آل نزدیک به دو ماه گل را بر روی خود نگه می‌دارد.

بنجامین سبز

گیاهی مقاوم که سال‌های زیادیست راه خود را به ایران باز کرده و توانسته به محبوبیت زیادی برسد. گیاه بنجامین رشد خوبی دارد و به سرعت تبدیل به یک درختچه مقاوم می‌شود و می‌توانید آن را در گلدان بزرگ سفالی و یا باغچه منزل خود بکارید و از حضور آن در اطراف خود بهره بگیرید. بنجامین سبز برگ یکی از انواع بنجامین است که بر خلاف بنجامین ابلق، رنگی یکدست دارد. برگ‌های مقاوم با رنگ سبز تیره که می‌توانند گاهاً بسیار انبوه و در هم تنیده شوند. نگهداری گلدان بنجامین چیز پیچیده‌ای نیست.

پتوس

این گیاه جذاب و زیبا را پیتوس، پوتوس یا فتوس هم می‌نامند. پتوس با برگ‌های آویزی و شگفت‌انگیزش بسیار گیاه مقاومی است. این گیاه پرطرفدار هم به راحتی تکثیر می‌شود هم نگهداری بسیار راحتی دارد. پتوس از گیاهان تصفیه کننده هواست.

انواع گیاهان آپارتمانی

قاشقی

گیاه قاشقی با برگ‌های قلب شکل زیبا از گیاهان خوش‌قیمت بازار است. گیاهی زیبا و آپارتمانی که برگ‌های پهن و گوشتی دارد، برخی از نمونه‌های آن برگ‌های سبز و برخی هم برگ‌های ابلق دارند، روش نگهداری گل قاشقی آسان است و در عین حال گیاه مقاومی محسوب می‌شود قاشقی بسیار کم توقع بوده و از آنجا که خواستگاه آن جنگل‌های انبوه است، نور کم، سایه و کم آبی را به راحتی تحمل می‌کند.

شفلرا

شفلرا که به گیاه پنجه کلاغی معروف است، یکی از گیاهان آپارتمانی معروف این روزهاست. گیاه شفلرا برگ‌هایی شبیه پنجه دست دارد و جنس برگ‌ها مشابه برگ درخت پرتقال است. گلدان شفلرا برای تزیین فضاهای داخلی، طراحی رستوران و محیط کار و البته زیباسازی فضای سبز و طراحی باغچه کاربرد دارد. شفلرا گیاهی شیک و ماندگار است.

آگلونما

آگلونما از گیاهان بی‌نهایت زیباست که برگ‌های شفاف، خوشرنگ و کشیده ای دارد. آگلونما انواع مختلف و سایزهای متفاوتی دارد. این گیاه دلیل انبوه بودن برگ‌ها برای اتاق‌های کوچک و محیط‌های اداری بسیار مناسب است و جلوه‌ای زیبا و سبز به فضا می‌دهد. آگلونما گیاهی آشنا در منازل ایرانیان است و احتمالاً در فضاهای بسیاری آن را دیده اید. آگلونما یکی از متخصصین تصفیه هواست.

گازمانیا

گلدان گازمانیا لپیدوتا از گیاهان جذاب آپارتمانی است. گازمانیا بومی مناطق استوایی آمریکای جنوبی است. به همین دلیل رطوبت زیاد را دوست دارد. با از بین رفتن زیستگاه تهدید می‌شود. گازمانیا لپیدوتا در طبعیت تقریباً منقرض شده است، و آخرین کلونی این گیاه قدیمی در نزدیک آتشفشانی نزدیک اکوادر قرار داشت. همانند سایر گیاهان خانواده آناناسی گازمانیا نیز در مکان‌های روشن و نور طبیعی خوشحال‌تر است و پنجره‌های شرقی و یا غربی برای آن‌ها مناسب‌ترین مکان است.

بنجامین ابلق

گیاهی آشنا و جذاب که قطعاً آنرا در منزل مادربزرگ‌ها دیده اید. معروف ترین نوع این گیاه بنجامین سبز و بنجامین ابلق است. که بنجامین ابلق با برگ‌ها خوشرنگ و خاص خود محبوبیت زیادی دارد. گیاه بنجامین رشد خوبی دارد و به سرعت تبدیل به یک درختچه مقاوم می‌شود. می‌توانید آن را در گلدان بزرگ سفالی و یا باغچه منزل خود بکارید و از حضور آن در اطراف خود بهره بگیرید.

دراسینا کامپکت

این گیاه از خانواده پرشمار و محبوب آناناسیان است. دراسینا آناناسی با برگ‌های درهم شبیه تاج آناناس است و می‌تواند میز کار و یا منزل شما را زیبا کند. این گیاه جذاب مناسب فضای باز نیست اما می‌تواند در طراحی داخلی و زیباسازی فضاهای بسته کاربرد زیادی داشته باشد. همانطور که از نام گل کامپکت پیداست، این گیاه از خانواده دراسیناست و به دلیل فشردگی برگ‌ها، نام کامپکت یا فشرده را به خود گرفته است.

کروتون ابلق

کروتون یا کرچک هندی گیاهی نوردوست و بومی آسیاست. این گیاه در رنگ‌های متنوع سفید، سبز، قرمز و نارنجی ظاهر می‌شود. جنس برگ‌های گیاه کروتون مانند چرم و بسیار مقاوم است. کروتون سال‌های زیادی‌است که وارد ایران شده و امروزه در طراحی باغچه و فضای سبز، طراحی پاسیو و زیباتر کردن محیط‌های داخلی کاربرد دارد. می‌توانید گیاه کروتون را در گلدان و یا در باغچه بکارید و از حضور آن لذت ببرید. کروتون اگر در کنار گیاهان دیگر کاشته شود، می‌تواند از رطوبتی که سایر گیاهان تولید می‌کنند استفاده کند و رشد و سلامت بیشتری داشته باشد. اگر قصد وارد کردن گیاهی رنگارنگ به منزل یا محیط کار خود را دارید، گلدان کروتون در خدمت شماست.
سانسوریا

سانسوریا یک گیاه بلندبالا و محبوب است. برای کسانی که تازه می‌خواهند نگهداری از گیاهان را آغاز کنند. سانسوریا گزینه‌ای هوشمندانه است. رنگ سفید و زرد حاشیه برگ‌ها باعث تمایز زیاد آن با سایر گیاهان شده است. این گیاه به دلیل داشتن برگ‌های مقاوم و گوشتی مقاومت بالایی دارد و با قرارگیری در شرایط مناسب می‌تواند عمری طولانی داشته باشد. محققان ناسا سانسوریا را گیاهی باهوش تلقی می‌کنند که ضمن تصفیه کردن هوا باعث تسکین برخی دردها نیز می‌شوند.

انواع گیاهان آپارتمانی

دیفن باخیا

دیفن باخیا یکی از آن گیاهان آپارتمانی است که می‌توانید مطمئن باشید سال‌های سال در منزل شما باقی می‌ماند. این گیاه زیبا و کلاسیک یک گل آپارتمانی شناخته شده است و احتمالاً بارها آن را در منزل و محل کار دیگران دیده اید. نحوه نگهداری دیفن باخیا بسیار راحت است و می‌توانید با رعایت نکات اساسی مانند آب مناسب دیفن باخیا و نور آن، گیاهی پر برگ با ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر داشته باشید.

برگ عبایی

برگ عبایی یکی از مقاوم‌ترین گیاه‌های آپارتمانی به حساب می‌آید و نگهداری از آن بسیار راحت است. برگ عبایی در رنگ سبز و بنفش ظاهر می‌شود و جز گیاهان آپارتمانی مقاوم به حساب می‌آید. این گیاه زیبا با برگ‌هایی بسیار بزرگ که گاه تا ۲۵ سانتیمتر هم می‌رسند. در صورت نگهداری در شرایط مناسب برگ عبایی می‌تواند عمر و طراوت خوبی داشته باشد. برگ عبایی را در کنار گیاهان با برگ کم یا گیاهان تُنُک قرار دهید و جلوه دیگری به فضاهای سبز داخلی یا فضای باز خود ببخشید.

اسپاتیفیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم یا اسپاتیفیلوم گیاه آپارتمانی سایه دوست و بومی آسیای شرقی و آمریکای مرکزی است و ظاهری شبیه شیپوری دارد. همانطور که از نام انگلیسی آن (lilly) برمی آید، این گیاه نیز از خانواده شیپوری است. گلدان اسپاتیفیلوم را می‌توان در محیط بسته داخل منزل و یا بیرون از منزل نگهداری کرد. اسپاتیفیلوم برای هدیه روز مادر نیز بسیار مناسب است. اسپاتی فیلوم گیاهی به دلیل تصفیه کننده بودن هوا و مقاوم بودن به نور کم، مناسب برای اداره جات و بانک‌ها و منازل می‌باشد. اسپاتی قادر است فرمالدیید، بنزن، متیل، تولوین، استون و مونوکسید کربن هوا را تصویه کند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

الزام عرضه تخم مرغ بسته بندی لغو شد

الزام عرضه تخم مرغ بسته بندی لغو شد
2021-01-19T16:11:12+03:30
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از لغو دستورالعمل الزام عرضه تخم مرغ بسته بندی خبر داد که چندی پیش به فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی ابلاغ شده بود.

راهنمای خرید آپارتمان در منطقه ۴ تهران

راهنمای خرید آپارتمان در منطقه ۴ تهران
2021-01-19T16:11:12+03:30
اینپین به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های فعال در این اکوسیستم، ابزارهایی ایجاد کرده تا مردم و مشاورین املاک بتوانند بهترین تجربه را در انجام معاملات مل...

افزایش قیمت خودرو تا پایان سال منتفی شد/ فرمول جدید فعلا اجرا نمی‌شود

افزایش قیمت خودرو تا پایان سال منتفی شد/ فرمول جدید فعلا اجرا نمی‌شود
2021-01-19T15:57:50+03:30
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه قیمت کارخانه ای خودرو تا پایان فروردین سال آینده تغییر نمی کند، گفت: فرمول جدید قیمت گذاری خودرو فعلا اجرا نمی شود.

مجموعه اتصالات، عرضه کننده گوشی موبایل و لوازم جانبی

مجموعه اتصالات، عرضه کننده گوشی موبایل و لوازم جانبی
2021-01-19T15:21:10+03:30
شرکت اتصالات از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه عرضه گوشی های تلفن همراه و لوازم جانبی همراه با خدمات پس از فروش در سراسر ایران آغاز کرده است. ...

صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!

صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!
2021-01-19T15:21:09+03:30
ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در منطقه می باشد که همین موضوع باعث توجه کشورهای همسایه به محصولات فلزی بخصوص صادرات لوله و پروفیل، شده است. ...

میزان استفاده از ماسک در سفرهای اسنپ چقدر است؟

میزان استفاده از ماسک در سفرهای اسنپ چقدر است؟
2021-01-19T15:21:09+03:30
اسنپ در گزارشی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات بازار و نظرسنجی‌های انجام شده، در ناوگان این تاکسی اینترنتی، بیش از۹۸درصد رانندگان و بیش از ۹۰ درصد مسافران در سر...

وام مسکن ایثارگران به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت

وام مسکن ایثارگران به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت
2021-01-19T15:17:55+03:30
بانک عامل بخش مسکن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت.

دزدگیر پارادوکس را بیشتر بشناسید

دزدگیر پارادوکس را بیشتر بشناسید
2021-01-19T15:07:57+03:30
دزدگیر پارادوکس (Paradox) در سه دسته محصولات شامل: کنترل پنل های پارادوکس، انواع سنسورهای پارادوکس و متعلقات جانبی طراحی و عرضه می‌شوند. ...

نوروز کدام کشورها دیدنی است؟

نوروز کدام کشورها دیدنی است؟
2021-01-19T15:07:56+03:30
هرچند که نوروز در ایران به دلیل حال و هوای خاصی که دارد فوق العاده جذاب است اما کشورهای دیگری نیز هستند که باتوجه به شرایط آب و هوایی، زیبایی های بی حد و حصر...

چرا باید مدرک فنی و حرفه ای بگیریم؟

چرا باید مدرک فنی و حرفه ای بگیریم؟
2021-01-19T15:07:54+03:30
امروزه تنوع زیاد مدارک شغلی و سهولت اخذ آن‌ها، به چالشی مهم در آینده شغلی تبدیل شده است.

آشنایی با شرایط خرید بلیط هواپیمای داخلی

آشنایی با شرایط خرید بلیط هواپیمای داخلی
2021-01-19T15:07:54+03:30
با خرید بلیط هواپیمای داخلی مانند بلیط هواپیما تهران، بلیط هواپیما مشهد و... از ره بال آسمان، سفری ایمن و مطمئن را تجربه کنید.

بعد از شکست بیماری کرونا برای اجاره ویلا در نوشهر به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید

بعد از شکست بیماری کرونا برای اجاره ویلا در نوشهر به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید
2021-01-19T15:07:53+03:30
امروزه به لطف کرونا، صنعت گردشگری در شهرهایی همچون نوشهر در رکود کامل به سر می برد و مردم منتظر هستند تا کرونا شکست خورده و راهی شهرهای شمالی کشور شوند. ...

خرید ساز، لوازم جانبی و تعمیرات با دلشاد موزیک

خرید ساز، لوازم جانبی و تعمیرات با دلشاد موزیک
2021-01-19T15:07:53+03:30
موزیک دلشاد به عنوان اولین فروشگاه لوازم موسیقی در ایران فعالیت خود را با هدف ارائه انواع ادوات موسیقی و لوازم جانبی از سال ۱۳۲۵ شروع کرده است. ...

قیمت سکه طرح جدید ۳۰ دی ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳۰ دی ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید
2021-01-19T13:57:50+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

قرعه‌کشی ۶ محصول طرح فروش فوق العاده سایپا انجام شد

قرعه‌کشی ۶ محصول طرح فروش فوق العاده سایپا انجام شد
2021-01-19T12:51:13+03:30
قرعه کشی طرح فروش فوق العاده ۶ محصول سایپا انجام شد و اسامی منتخبان پس از تائید نهایی توسط نهادهای نظارتی فردا، چهارشنبه در سایت رسمی این گروه خودروسازی منتش...

توسعه بهپاک با احداث ۲ کارخانه خوراک دام و طیور و تصفیه روغن

توسعه بهپاک با احداث  ۲ کارخانه خوراک دام و طیور و تصفیه روغن
2021-01-19T12:51:12+03:30
مدیرعامل صنعتی بهپاک با اشاره به قدمت این شرکت گفت: بهپاک یکی از بزرگترین شرکت های روغن کشی کشور است که بالغ بر ۵۰۰ هزار تن در سال ظرفیت روغن کشی از دانه های...

ساحل مرجانی کیش کجاست؟

ساحل مرجانی کیش کجاست؟
2021-01-19T12:51:12+03:30
جزیره کیش در تمام ایام سال، پذیرای گردشگرانی است که از تمام نقاط ایران و جهان به این جزیره دیدنی سفر می­ کنند.

رضایت نیروی‌ انسانی شرط رضایت ذی‌نفعان

رضایت نیروی‌ انسانی شرط رضایت ذی‌نفعان
2021-01-19T12:51:11+03:30
مدیران شرکت‌ها با جلب رضایت نیروی انسانی می‌توانند شاهد رضایت ذی‌نفعان و نیز موفقیت و پیشرفت شرکت باشند.

عرضه بیمه‌نامه منابع‌ انسانی در سال ۱۴۰۰

عرضه بیمه‌نامه منابع‌ انسانی در سال ۱۴۰۰
2021-01-19T12:51:11+03:30
شرکت‌های بیمه به منظور کاهش مدیریت ریسک در بخش منابع‌ انسانی، در سال۱۴۰۰ بیمه‌نامه منابع‌ انسانی را به بازار عرضه خواهند کرد.

نکاتی که باید در مورد کابینت ممبران بدانید

نکاتی که باید در مورد کابینت ممبران بدانید
2021-01-19T12:51:10+03:30
ممبران، متریالی جدید در صنعت کابینت‌سازی است و تنوع رنگ و مدل، در این کابینت بسیار بالاست و انواع سبک‌های کابینت، اعم از مدرن و کلاسیک و نئوکلاسیک را می‌توان...

برگزاری هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه

برگزاری هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه
2021-01-19T12:51:10+03:30
هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد ریسک‌های منابع‌ انسانی در صنعت بیمه به صورت برخط برگزار می‌شود.

شکوفا شدن در زندگی+عکس

شکوفا شدن در زندگی+عکس
2021-01-19T12:41:17+03:30
خودشکوفایی هنگامی رخ می دهد که افراد احساسات مثبت، عملکرد روانی مثبت و عملکرد اجتماعی مثبت را در زندگی خود تجربه می کنند.

 آموزش ایلوستریتور در آنلاین آموزان (مقدماتی تا پیشرفته)

 آموزش ایلوستریتور در آنلاین آموزان (مقدماتی تا پیشرفته)
2021-01-19T12:41:16+03:30
ادوبی ایلوستریتور (Adobe Illustrator) یک نرم‌افزار کاربردی برای طراحی و ساخت نقشه‌ها، تصاویر و کارهای هنری با استفاده از سیستم عامل ویندوز یا مک است. ...

۷ مرحله‌ی پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقوقی

۷ مرحله‌ی پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقوقی
2021-01-19T12:41:16+03:30
اشخاص حقوقی در پایان هر سال مالی باید دفترهای پلمب‌شده خود را به اداره مالیات تحویل بدهند.

نیاز به صرفه جویی در مصرف گاز با انتخاب آبگرمکن مناسب

نیاز به صرفه جویی در مصرف گاز با انتخاب آبگرمکن مناسب
2021-01-19T12:41:15+03:30
در سال‌های اخیر با توجه به مصرف بالای گاز در کلانشهرها ، کشور ما مشکل تامین گاز کافی را برای شهروندان دارد. به همین روی تغییر الگوی مصرف گاز و صرفه جویی در م...

چه عواملی در قیمت انواع کفپوش‌های صنعتی تاثیرگذار می باشد؟

چه عواملی در قیمت انواع کفپوش‌های صنعتی تاثیرگذار می باشد؟
2021-01-19T12:28:00+03:30
همانطور که می‌دانید در تمام محصولات ساختمانی موارد و عوامل مختلفی وجود دارد که بر قیمت هر یک تاثیرگذار هستند.

بهترین برندهای کابل شبکه دنیا را بشناسید

بهترین برندهای کابل شبکه دنیا را بشناسید
2021-01-19T12:28:00+03:30
کابل شبکه محموعه‌ای از زوج سیم‌های به هم تابیده شده است که برای انتقال اطلاعات در یک شبکه کامپیوتری استفاده می‌شود.

تماشای زیباترین جاذبه های توریستی مسکو در نوروز

تماشای زیباترین جاذبه های توریستی مسکو در نوروز
2021-01-19T12:27:59+03:30
مسکو شهری فوق العاده کامل و جذاب است، نه آنطور که می گویند گران است و البته همراه با سن پترزبورگ دو شهر جذاب اروپا محسوب می‌شوند. عظمت مسکو به قدری است که بر...

ام وی ام ایکس ۵۵، کراس اوور خاص بازار ایران

ام وی ام ایکس ۵۵، کراس اوور خاص بازار ایران
2021-01-19T11:17:52+03:30
این خودرو چندی پیش در سال ۲۰۱۷ و نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت به نمایش درآمد و همه را تحت تاثیر قرار داد.

توجه ویژه سایپا به سلامت نیروی انسانی خود ستودنی است

توجه ویژه سایپا به سلامت نیروی انسانی خود ستودنی است
2021-01-19T11:04:32+03:30
رئیس ستاد مبارزه با کرونا تهران، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران و جمعی از کادر بهداشت و درمان شهر تهران در قالب طرح شهید سپهبد سلیمانی از شرکت سایپا بازدی...