میرنیوز

۴ ویژگی یک فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه مورد اعتماد

 ۴ ویژگی یک فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه مورد اعتماد 2021-01-04T11:43:17+03:30

شاید هر کدام از ما این خاطره را از گذشته داریم که وقتی والدینمان و به‌خصوص مادرها تصمیم می‌گرفتند تا وسیله‌ای برای خانه بخرند، از هفته‌ها و حتی ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌کردند که چه زمانی، با چه کسی و کدام وسیله را بخرند. حتی خیلی مواقع از آشنایانی که قبلاً مشابه آن وسیله را برای خود تهیه کرده بودند سوال می‌پرسیدند. سوالاتی از این دست که مثلاً فلان سرویس آشپزخانه، یا فلان لوازم آشپزخانه و یا فلان لوازم خانگی را از کجا خریده‌اید؟ قیمتش چقدر است؟ آیا با کیفیت است؟ آیا ضمانت دارد؟ آیا از آن راضی هستید؟ و ده‌ها آیا و سوال دیگر.

واقعیت این‌گونه رفتارها در گذشته و به‌خصوص در دهه‌های 60 و 70 به دلیل عدم گستردگی دنیای مجازی و البته نقش و جایگاه آن در زندگی واقعی افراد بود.

شاید اگر در دهه 60 فردی می‌گفت می‌توانید بدون مراجعه حضوری به فروشگاه، می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را، از مواد خوراکی گرفته تا لوازم آشپزخانه (مثل آبمیوه گیری، سرویس آشپزخانه اورانوس و...) به صورت اینترنتی خرید کنید، مقداری به عقلش شک می‌کردیم. اما امروزه این امر، به یک ضرورت جدایی‌ناپذیر در زندگی ما تبدیل شده است، اما چرا؟

پاسخ این چرایی را می‌توان در واژه‌ای به نام «اعتماد» پیدا کرد. اعتماد خریدار نسبت به یک فروشگاه، خواه فروشگاهی فیزیکی باشد و خواه فروشگاهی مجازی، در گِرو یک تلفیق چهارگانه می‌باشد :

 

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی متعددی وجود دارند که توانسته‌اند به معنای واقعی کلمه اعتماد کاربران را جلب و نیازهای آن‌ها را با توجه به حوزه‌های فعالیتی خود برآورده نمایند. به‌عنوان نمونه می‌توان به فروشگاه اینترنتی هومیکسوم – homixom اشاره نمود که در حوزه لوازم خانگی و به ویژه لوازم آشپزخانه و سرویس آشپزخانه فعالیت دارد.

هومیکسوم یکی از ده‌ها فروشگاه اینترنتی معتبری است که توانسته است با تلفیقی چهارگانه از کیفیت، ضمانت، قیمت مناسب و پشتیبانی حرفه‌ای، اقبال بی‌نظیری را از مشتریان به سوی خود جلب نماید.

ما در ادامه قصد داریم تا این 4 ویژگی را در قالب محصولاتی مربوط به لوازم خانگی، سرویس آشپزخانه و لوازم آشپزخانه مورد بررسی قرار دهیم.

کیفیت لوازم خانگی

 

اولین بخش از چهارگانه اعتماد، کیفیت یک محصول می‌باشد. مسئله کیفیت زمانی بیش‌ازپیش مورد توجه خریدار قرار می‌گیرد که قرار باشد آن محصول از یک فروشگاه اینترنتی مثل هومیکسوم یا هر فروشگاه اینترنتی دیگری خریداری شود.

ازآنجایی‌که خرید لوازم خانگی  به صورت اینترنتی به زعم بسیاری از افراد دارای ریسک بالایی است، لذا برای اینکه خریدار با خیالی آسوده نسبت به خرید لوازم اقدام کند، نیاز است تا آن فروشگاه نزد مشتریان از جایگاه بالایی برخوردار باشد.

طبیعتاً یک مشتری ابتدا از اقلام سبک (مثل سرویس آشپزخانه، آبمیوه‌گیری، قاشق و چنگال و...) شروع می‌کند و سپس نسبت به خرید اقلام سنگین‌تر اقدام می‌نماید.

اما ما فرض را بر این می‌گذاریم که فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی مورد اعتماد خریدار است، در این شرایط منظور اصلی از کیفیت چیست؟

زمانی که سخن از کیفیت لوازم خانگی و یا هر محصول دیگری که به صورت اینترنتی خریداری می‌شود به میان می‌آید، منظور این است که محصول از تمام ویژگی‌هایی که در معرفی آن بیان شده است، برخوردار بوده و نیز دارای همان کیفیتی باشد که محصولات مشابه در بازار حضوری (غیر اینترنتی) از آن برخوردارند.

ضمانت لوازم آشپزخانه

ضمانت یک محصول خواه لوازم خانگی باشد، خواه  لوازم آشپزخانه  و یا سرویس‌های آشپزخانه، دومین بخش از عوامل ایجاد اعتماد و یا سلب اعتماد مشتری نسبت به یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد.

یک فروشگاه اینترنتی زمانی می‌تواند مدعی وجود ضمانت محصولات خود باشد که آن محصولات دارای ضمانت‌های سه‌گانه باشند:

ضمانت سالم بودن محصول

منظور این است محصولی که برای خریدار ارسال می‌گردد کاملاً سالم و بدون هر گونه مشکل فیزیکی و فنی باشد.

ضمانت گارانتی معتبر

یعنی اینکه همان ضمانت‌هایی که برای محصول بیان شده است کاملاً به جا آورده شود. به‌عنوان مثال در فروشگاه هومیکسوم کاملاً مشخص گردیده است که یک محصول دارای چه ضمانت‌هایی است و هنگامی که یک خریدار بخواهد از گارانتی محصول استفاده نماید، هیچ‌گونه بهانه و یا شروط اضافه‌ای از سوی این سایت مطرح نمی‌شود.

ضمانت اصالت محصول

یعنی اینکه محصول، محصول تقلبی نباشد، بلکه همانی باشد که توسط برند اصلی آن تولید گردیده است.

به‌عنوان نمونه، در سایت هومیکسوم که پیش‌تر به نام آن اشاره کردیم، محصولی وجود دارد تحت عنوان سرویس آشپزخانه اورانوس. این محصول به دلیل تنوع در طرح و رنگ و نیز کیفیت بالایی که دارد، گاهی مواقع افراد سودجو از عنوان آن سوءاستفاده کرده و سرویس‌هایی تقلبی تحت این عنوان (سرویس آشپزخانه اورانوس) به مشتریان می‌فروشند.

اما هومیکسوم همانند دیگر سایت‌های معتبر فروش آنلاین، ضمانت اصالت محصول دارد، خواه این محصول سرویس آشپزخانه اورانوس باشد، خواه قاشق و چنگال باشد و خواه هر محصول دیگری که در این سایت به فروش می‌رسد.

قیمت سرویس آشپزخانه

سومین ویژگی از چهارگانه‌های کسب اعتماد خریدار توسط فروشگاه‌های اینترنتی، قیمت محصول است. منظور از قیمت خواه مربوط به سرویس آشپزخانه  باشد و خواه مربوط به هر یک از لوازم آشپزخانه و یا لوازم خانگی، مشابهت آن با قیمت همان محصول در فروشگاه‌های غیر اینترنتی است.

یعنی اینکه قیمت یک محصول در فروشگاه‌های اینترنتی، باید مشابه قیمت همان محصول در فروشگاه‌های غیر اینترنتی باشد.

پشتیبانی حرفه‌ای اکسیر اعتماد

اما ویژگی مهمی که از آن می‌توان به‌عنوان اکسیر اعتماد نام برد، پشتیبانی حرفه‌ای یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد. متاسفانه هستند فروشگاه‌هایی که به محض فروش کالا، دیگر پاسخگوی سوالات احتمالی خریداران نیستند و حتی در برخی مواقع که پاسخگو هستند، برخوردی مناسب با مشتریان ندارند.

یکی از فروشگاه‌های اینترنتی لوازم و سرویس آشپزخانه که در این سایت چندین بار از آن به‌عنوان نمونه نام بردیم، ( فروشگاه اینترنتی هومیکسوم )، با وجود اینکه مدت زمان زیادی

از فعالیت آن نمی‌گذرد، اما در کنار کیفیت، قیمت و ضمانت محصول، توانسته است با ارائه پشتیبانی حرفه‌ای در قبال خریداران خود، اعتبار ویژه‌ای را به دست آورد.

نکته پایانی : در پایان باید به این مهم اشاره کنیم که تمامی این 4 ویژگی همانند حلقه‌های یک زنجیر هستند که به یکدیگر متصل شده‌اند تا زنجیر اعتماد را شکل دهند و یکی بدون دیگری ناقص و فاقد هر گونه ارزشی خواهد بود.

"این مطلب تبلیغاتی است"

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

راه اندازی سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت

راه اندازی سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت
2021-01-24T17:21:09+03:30
«سامانه وب اپلیکیشن همراه بانک ملت»با شباهت حداکثری به سامانه همراه‌بانک و ارائه خدمات مشابه، بدون نیاز به پرداخت هزینه به بازارچه های اینترنتی آغاز به کار ک...

اقدامات قبل از سفر نوروز ۱۴۰۰

اقدامات قبل از سفر نوروز ۱۴۰۰
2021-01-24T17:07:50+03:30
بیش از یک سال پیش، ویروسی از خانواده کووید با جهشی جدید در ووهان چین پا به عرصه حیات انسانی گذاشت. تورهای ذکر شده در متن خبر پس از پایان کرونا انجام می‌شوند ...

موبایلت سامان ۵٠٠ میلیون جایزه می دهد

موبایلت سامان ۵٠٠ میلیون جایزه می دهد
2021-01-24T17:07:49+03:30
جشنواره زمستانی موبایل بانک سامان (موبایلت) با ۵٠٠ میلیون تومان جایزه نقدی از ۵ بهمن‌ماه آغاز می شود.

نصب و راه‌اندازی ۳۰۹ سایت جدید در خراسان رضوی توسط همراه اول

نصب و راه‌اندازی ۳۰۹ سایت جدید در خراسان رضوی توسط همراه اول
2021-01-24T17:07:49+03:30
۳۰۹ سایت جدید تلفن همراه در یکسال گذشته برای تکمیل شبکه همراه اول در استان خراسان رضوی نصب و راه‌اندازی شده است.

بازدید مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک ملت از شرکت آریاساسول

بازدید مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک ملت از شرکت آریاساسول
2021-01-24T17:07:48+03:30
مدیرعامل، عضو هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد بانک ملت با حضور در محل شرکت پتروشیمی آریاساسول در شهرستان عسلویه، از بخش های مختلف این شرکت بازدید کردند. ...

قیمت سکه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید
2021-01-24T16:11:11+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

آموزش تعمیرات و نصب پکیج، کولر گازی و چیلر برای کسب درآمد

آموزش تعمیرات و نصب پکیج، کولر گازی و چیلر برای کسب درآمد
2021-01-24T16:01:27+03:30
آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات یکی از معتبرترین مراکز آموزشی جهت دریافت گواهینامه فنی حرفه‌ای در رشته تاسیسات ساختمان و آموزش رشته تاسیسات در تهران و اصفه...

فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی

فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی
2021-01-24T15:07:50+03:30
فروشگاه تیکوما عرضه کننده لوازم یدکی خودروهایی از جمله لیفان، لوازم یدکی خودرو جیلی و سراتو بوده و این لوازم را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند. ...

قیمت تلویزیونهای OLED ال جی و سونی

قیمت تلویزیونهای OLED ال جی و سونی
2021-01-24T14:27:47+03:30
حتما تا کنون در مورد تلویزیون های OLED چیزهایی شنیده اید. این تلویزیون ها در حال حاضر در بازار یافت می شوند و به جرات می توان گفت بهترین گزینه برای استفاده خ...

آسیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!

آسیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T14:24:28+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاه های پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود!

فروش انواع دیزل ژنراتور و موتوربرق

فروش انواع دیزل ژنراتور و موتوربرق
2021-01-24T14:01:10+03:30
فروشگاه کاشانی فروشنده انواع مختلف دیزل ژنراتور، موتور برق و قطعات یدکی آن بوده و آن را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند.

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک
2021-01-24T13:47:50+03:30
پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده و ا...

طرح ملی مبتکرانه برند بروکس در دوران کرونا

طرح ملی مبتکرانه برند بروکس در دوران کرونا
2021-01-24T13:44:30+03:30
بروکس در طرح بزرگ تعویض لامپ، اعلام کرده مردم لامپ‌های سوخته و کم‌نور شده با هر نام تجاری و هرنوعی را به الکتریکی‌های منتخب بروکس تحویل دهند و به‌جای آن لامپ...

سیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!

سیاتکی عزیز ، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T13:44:29+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاه های پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود!

گرانی مرغ و شکر غیرقانونی است/ اگر قیمت تغییر نکند، ورود می کنیم

گرانی مرغ و شکر غیرقانونی است/ اگر قیمت تغییر نکند، ورود می کنیم
2021-01-24T13:31:11+03:30
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است، گفت: اگر تا دو روز آینده قیمت ها به روال قبل برنگردد، بدو...

مرغداران خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ شدند / نرخ قبلی نمی تواند مبنا باشد

مرغداران خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ شدند / نرخ قبلی نمی تواند مبنا باشد
2021-01-24T11:57:51+03:30
کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خواستار اصلاح قیمت مصوب مرغ با توجه به افزایش نر...

آسیاتکی عزیز، فرصت را از دست ندهید!

آسیاتکی عزیز، فرصت را از دست ندهید!
2021-01-24T11:34:35+03:30
۲۳ دی ماه تا ۹۰ روز آینده درگاههای پرداخت الکترونیک سامان جایزه باران می شود.

هدیه بانک سرمایه به دانش آموزان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان

هدیه بانک سرمایه به دانش آموزان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان
2021-01-24T11:34:35+03:30
همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس بانک سرمایه و اجرای طرح کمک به دانش آموزان مناطق محروم، هدایای بهداشتی ـ آموزشی این بانک به دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی در ...

عکس‌های تبلیغاتی، دریچه‌ای به دنیای برند شما

عکس‌های تبلیغاتی، دریچه‌ای به دنیای برند شما
2021-01-24T11:34:34+03:30
در یک نمایشگاه عکس، وقتی قدم‌زنان در میان قاب‌ها حرکت می‌کنیم و نگاه‌مان را از تصویری به تصویری دیگر می‌دوزیم، از خودمان می‌پرسیم چه چیزی در بعضی عکس‌ها هست ...

ده فرمان موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰

ده فرمان موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰
2021-01-24T11:34:34+03:30
موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری (سراسری، آزاد و وزارت بهداشت)، یعنی ارتقاء به بهترین وضعیت تحصیلی که می­ توانیم به آن برسیم. ...

فروش ویژه انواع پارکت لمینت و چمن مصنوعی ایرانی و خارجی با بهترین قیمت

فروش ویژه انواع پارکت لمینت و چمن مصنوعی ایرانی و خارجی با بهترین قیمت
2021-01-24T11:21:10+03:30
یکی از کفپوش های مدرن و امروزی پارکت لمینت ها هستند که طرفدارن بسیاری را به خود جلب کرده اند.

دانلود قسمت ششم سریال قورباغه

دانلود قسمت ششم سریال قورباغه
2021-01-24T11:21:10+03:30
قسمت ششم سریال قورباغه در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر می شود.

قیمت دلار ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان رسید/ هر یورو ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان

قیمت دلار ۵ بهمن ۱۳۹۹ به ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان رسید/ هر یورو ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان
2021-01-24T11:17:49+03:30
قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ برای خرید ۲۱ هزار و ۴۸۰ تومان و برای فروش ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان است.

جاروبرقی چگونه کار می کند؟

جاروبرقی چگونه کار می کند؟
2021-01-24T11:07:50+03:30
ساده ترین راه برای توضیح چگونگی مکش جارو برقی، این است که آن را مانند یک نی تصور کرد. هنگامی که شما از طریق نی، نوشیدنی را میل می کنید، عمل مکیدن باعث ایجاد ...

آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی

آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی
2021-01-24T11:07:49+03:30
اگر به دنبال آموزش رایگان حسابداری بازار کار عملی و کاربردی هستید حتما از خدمات آموزشی مجتمع فنی آریا تهران استفاده کنید، خدماتی شامل مجموعه فیلم های آموزش ح...

سفر به قشم از لنج تا اسطوره

سفر به قشم از لنج تا اسطوره
2021-01-24T10:54:52+03:30
قشم، سرزمین وسیعی بر پهنه خلیج فارس که از محبوب ترین جزایر گردشگری ایران است. با توجه به پاندمی کرونا ویروس دیدن این جاذبه ها را به اتمام همگیری بیماری کووید...

گروه چمن سرا، بزرگترین مرجع تخصصی چمن مصنوعی در ایران

گروه چمن سرا، بزرگترین مرجع تخصصی چمن مصنوعی در ایران
2021-01-24T10:54:51+03:30
چمن مصنوعی اساسا و در ابتدا برای استفاده در زمین های ورزشی ساخته شد، همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم به چمن مصنوعی به عنوان محصولی فکر کنند که همان الی...

آموزش نصب چمن مصنوعی

آموزش نصب چمن مصنوعی
2021-01-24T10:41:15+03:30
اگر چمن مصنوعی به درستی نصب شود، نیاز به نگهداری و رسیدگی خاصی ندارد. انجام این کار نیازمند رعایت مراحل کلیدی و توجه به نکات مهم می باشد. از این رو پیشنهاد م...

چرا همه ما به مودم همراه نیاز داریم؟

چرا همه ما به مودم همراه نیاز داریم؟
2021-01-24T10:27:55+03:30
وقتی صحبت از مودم می‌شود ذهن تمام افراد به سمت اینترنت و فضای مجازی و … می‌رود. این روزها تقریبا بیشتر افراد به دنبال یک اینترنت پر سرعت با یک مودم خوب هستند...

پرستار بیمار در منزل توسط کادری مجرب و متعهد

پرستار بیمار در منزل توسط کادری مجرب و متعهد
2021-01-24T10:01:08+03:30
محیط خانه بهترین و آرامش بخش ترین محل برای بستری شدن و استراحت بیماران می باشد.