میرنیوز

صدور سفرکارت ۲۰ میلیونی بانک ملت با نرخ سود ۴ درصد

 صدور سفرکارت ۲۰ میلیونی بانک ملت با نرخ سود ۴ درصد 2020-10-04T11:39:08+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در تفاهمنامه ای که به امضای دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید، سطح همکاری های طرفین از طریق ارائه خدمات ویژه بانکی و طرح تسهیلات گردشگری با رویکرد سفر مسوولانه و ایجاد نشاط اجتماعی و با هدف حمایت و توسعه زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری با مجوز این وزارتخانه، ارتقا خواهد یافت.
بر اساس این گزارش، سفرکارت ملت در قالب عقد مرابحه با مدت استفاده  150 روز، مدت بازپرداخت 18 ماه، یک ماه تنفس و نرخ سود 4 درصد و تا سقف 200 میلیون ریال برای هر فرد، به متقاضیان ارائه خواهد شد که قابل استفاده برای انواع تور و سفرهای داخلی و سفرهای زیارتی خواهد بود.
اعتبار زمانی این تفاهمنامه، دو سال شمسی تعیین شده است که با توافق طرفین برای سال یا سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.
دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم امضای این تفاهمنامه با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت بابت طراحی این کارت اعتباری، این طرح را طرحی خوب و اثرگذار خواند و اظهار داشت: بانک ملت جزو بانک های پیشرو و معتبر کشور است و امید دارم که سفرکارت ملت، متفاوت با کارت های سفر دوره های قبلی باشد زیرا در طراحی آن، خود بانک حضور داشته و طراحی دقیق و درستی انجام داده است.
وی با بیان این نکته که با پشتیبانی بانک ملت، این طرح به عنوان طرحی موفق به پیش خواهد رفت، افزود: در این طرح، گروه های هدف به طور دقیق مدنظر قرار داده شده است و با پشتوانه ای که این طرح دارد باعث رونق صنعت گردشگری کشور خواهد شد.
دکتر مونسان، زنجیره گردشگری را زنجیره ای بزرگ خواند که بخش مهمی از صنعت حمل و نقل و فروش صنوف را در شهرها و روستاها پوشش می دهد بنابراین، این رویداد رویداد مهمی برای رونق بخش بزرگی از اقتصاد محسوب می شود.
وی زنجیره گردشگری را یک زنجیره مهم ارزش آفرین خواند و ادامه داد: سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی 11.8 میلیارد دلار به صورت مستقیم و 33 میلیارد دلار به صورت غیرمستقیم است که 6.8 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و استاندارد آن در جهان 10.4 درصد است که نشان می دهد در سال های اخیر این صنعت در ایران رشد چشمگیری داشته است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ورود 8.8 میلیون گردشگر خارجی به کشور در سال  98 با وجود شیوع کرونا در دو ماه پایانی سال، ادامه داد: حجم گردشگری داخلی نیز بسیار رونق پیدا کرده و سفر جزو الزامات سبد خانوارها قرار گرفته است.
وی با اشاره به این نکته که در سه و نیم سال گذشته 22 هزار میلیارد تومان پروژه گردشگری در قالب 2200 پروژه افتتاح شده است، گفت:10 هزار میلیارد تومان پروژه دیگر تا پایان دولت افتتاح خواهد شد و هم اکنون حجم پروژه های در حال اجرا در حوزه گردشگری 137 هزار میلیارد تومان است.
دکتر مونسان نرخ سود 4 درصد را برای سفرکارت ملت، بی نظیر دانست که نمونه آن در تسهیلات قرض الحسنه و برای بخش های حمایتی اعمال می شود ولی بانک ملت با سازوکارهایی که پیش بینی کرده، این نرخ را برای تسهیلات سفر نیز عملیاتی کرده است.
وی این پروژه را یک پروژه جذاب، مفید و موثر خواند و اظهار امیدواری کرد که در آینده، پروژه های دیگری در حوزه گردشگری با مشارکت بانک ملت که از بانک های نمونه کشور است به مرحله اجرا درآید.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز با تبریک هفته گردشگری، در سخنانی از دست اندرکاران فراهم ساختن مقدمات این تفاهمنامه قدردانی کرد و اظهار داشت: شیوع کرونا، بر ابعاد مختلف اقتصاد کشور اثر منفی گذاشته ولی بیشترین تاثیر را در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی داشته است.
وی با بیان این نکته که 5 درصد از اشتغال کشور متاثر از حوزه گردشگری است، ادامه داد: بانک ملت به عنوان بزرگ ترین بانک خصوصی کشور که در حوزه تامین مالی واحدهای تولیدی، بیشترین نقش را ایفا کرده، در حوزه گردشگری نیز وارد شده و با جلسات و پیگیری های متعدد، تفاهمنامه ای را در این زمینه آماده کرد که از مجموعه اقدامات حمایتی این بانک در دوران شیوع کرونا محسوب می شود.
مدیرعامل بانک ملت هدف این بانک را از انعقاد تفاهمنامه یادشده، رونق و توسعه صنعت گردشگری در حوزه سفرها، صنایع دستی و میراث فرهنگی خواند که از کرونا بیشترین آسیب را متحمل شده است.
به گفته وی، رونق این سه بخش، به رونق 18 صنف خواهد انجامید که اقدامی مهم و ارزشمند در شرایط سختی کرونایی است.
دکتر بیگدلی از اختصاص 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات در فاز نخست اجرای طرح سفرکارت ملت خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این مبلغ با پیگیری و همراهی وزارتخانه و سایر صنوف مرتبط، خیلی سریع جذب شود و برای فاز بعدی رقم های بالاتری اختصاص داده شود.
وی نرخ سود 4 درصد را برای این کارت ها محرک خوبی برای استفاده کنندگان کارت ها و همچنین ارائه دهندگان خدمات خواند و اضافه کرد: بانک ملت در زمینه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات اختصاص داده که بخش عمده ای از آن پرداخت شده و بخش باقیمانده نیز در حال پرداخت است.
به گفته دکتر بیگدلی، 100 هزار میلیارد ریال از تسهیلات بانک ملت نیز در حوزه گردشگری پرداخت شده است و این بانک آمادگی دارد تا هرجای دیگر نیز که امکان ورود داشته باشد، وارد شود و به رونق این بخش کمک کند و تاثیرات منفی کرونا را برای این حوزه تا حدودی کاهش دهد.
وی اظهار امیدواری کرد که امضای تفاهنامه منشا خیر و برکت برای بانک ملت، فعالان عرصه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باشد و باعث عبور حوزه گردشگری از این بحران شود.
هادی سپانلو، مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت نیز در توضیح این طرح گفت: این پروژه حاصل تلاش 5 ماهه کارشناسان دو مجموعه است که در نوع خود برای نخستین بار است که در کشور اجرا می شود.
وی سهولت و راحتی برای دریافت این کارت را از ویژگی های آن خواند و افزود: هم سازمان ها می توانند برای کارکنان خود سفارش کلی بدهند و هم افراد می توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
سپانلو تاکید کرد که در صورت استقبال، امکان صدور مکانیزه این کارت در محیط وب نیز وجود خواهد داشت.
حسین اربابی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی نیز از بانک ملت به عنوان یک بانک ریشه دار و بزرگ نام برد که به درستی وارد حوزه گردشگری شده و اشکالات و ایرادات طرح های اجراشده قبلی را به طور کامل مرتفع کرده است.
وی با بیان این نکته که بانک ملت به عنوان یک تامین کننده خوب، تاسیسات گردشگری به عنوان ارائه کننده خدمات و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان سیاستگذار، وارد این طرح شدند که در نتیجه این تعامل کارتی طراحی شد که یک بارقه امید برای مردم به حساب می آید تا سفرهای مسوولانه و کم خطر خود را از مسیر رسمی گردشگری انجام دهند.
به گفته وی، عملیاتی شدن سفرکارت ملت، باعث تحریک بازار به سمت حوزه گردشگری و رونق این بخش خواهد شد.
در پایان این مراسم و پس از امضا و تبادل تفاهمنامه ها، از سفر کارت ملت با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مدیرعامل بانک ملت رونمایی شد.
در این مراسم، مهدی قدمی و سیدابوطالب دیبایی معاونان مدیرعامل، هادی سپانلو و علی اکبر صابریان مدیران امور، محمدحسین محمودی و مجتبی توکلی روسای ادارات کل بانک ملت و همچنین شرفی مدیرعامل شرکت معین گردشگری ملت نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

آبیاری قطره ای، آبیاری در شرایط کم آبی

آبیاری قطره ای، آبیاری در شرایط کم آبی
2020-10-27T16:17:53+03:30
بهترین روش آبیاری در شرایط کم آبی، تبدیل شدن سیستم های آبیاری مزارع، باغات و محیط سبز آبیاری قطره ای می باشد.

مزایای استفاده از وکیل کلاهبرداری در پرونده

مزایای استفاده از وکیل کلاهبرداری در پرونده
2020-10-27T16:17:52+03:30
با پیشرفت علم و فهم بیشتر این موضوع مهم که حوادث و رویدادهای جامعه و رفتار انسان چنان در هم تنیده و در تار و پود هم هستند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. ...

سررسید و سالنامه ۱۴۰۰ به عنوان هدیه تبلیغاتی

سررسید و سالنامه ۱۴۰۰ به عنوان هدیه تبلیغاتی
2020-10-27T16:14:26+03:30
اگر بخواهیم به جمع بندی دقیقی در رابطه با انتخاب هدیه تبلیغاتی مورد نظر برسیم باید سررسید تبلیغاتی ۱۴۰۰ به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد.

قیمت شیر گازی برنجی و مشخصات

قیمت شیر گازی برنجی و مشخصات
2020-10-27T16:04:23+03:30
شیر گازی برنجی یکی از پر مصرف‌ترین و همچنین پرکاربردترین شیرهای موجود در ایران است.

افزایش ۴۰درصدی تولید و ۳۰درصدی صادرات فولاد بناب در سال جهش تولید

افزایش ۴۰درصدی تولید و ۳۰درصدی صادرات فولاد بناب در سال جهش تولید
2020-10-27T15:07:48+03:30
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب از رشد ۴۰ درصدی تولید و افزایش ۳۰ درصدی صادرات در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

انواع چرخ خیاطی صنعتی و بررسی ویژگی‌های آنها

انواع چرخ خیاطی صنعتی و بررسی ویژگی‌های آنها
2020-10-27T15:07:47+03:30
انواع چرخ های صنعتی برای دوخت و دوز بسیارند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند و تنها می‌توانند یک کار را انجام دهند.

تصمیم جدیدی برای نحوه قیمت گذاری خودرو ابلاغ نشده است

تصمیم جدیدی برای نحوه قیمت گذاری خودرو ابلاغ نشده است
2020-10-27T15:07:47+03:30
ایران خودرو اعلام کرد: تا این لحظه تصمیم جدیدی در خصوص نحوه قیمت گذاری خودروهای تولید داخل به خودروسازان ابلاغ نشده است. 

متوسط قیمت مهر ماه مسکن تهران، متری ۲۶.۷ میلیون تومان

متوسط قیمت مهر ماه مسکن تهران، متری ۲۶.۷ میلیون تومان
2020-10-27T15:07:46+03:30
بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن در تهران برای مهر ماه امسال را متری ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان اعلام کرد که نسبت به شهریور امسال ۱۰ درصد و نسبت به مهر ماه پارسال...

پیش‌فروش ۹ محصول سایپا آغاز شد

پیش‌فروش ۹ محصول سایپا آغاز شد
2020-10-27T14:54:25+03:30
متقاضیان خرید خودروهای سایپا از امروز (ساعت۱۴) تا سه روز آینده می‌توانند با ورود به سامانه اینترنتی محصولات این گروه خودروسازی نسبت به ثبت‌نام و انتخاب ۹ مدل...

چرا واردات از چیـن؟

چرا واردات از چیـن؟
2020-10-27T13:17:53+03:30
کشور چین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ای...

تقسیم‌بندی مشتریان، راه حل افزایش فروش کسب و کارها

تقسیم‌بندی مشتریان، راه حل افزایش فروش کسب و کارها
2020-10-27T13:04:28+03:30
بخش‌­بندی بازار و تقسیم بندی مشتریان، امروزه یکی از رکن‌­های اصلی بازاریابی برای هر کسب‌­ و­ کاری است.

قیمت سکه طرح جدید ۶ آبان ۱۳۹۹ به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۶ آبان ۱۳۹۹ به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید
2020-10-27T13:01:18+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ در بازار آزاد تهران، به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید.

معرفی ارزان‌ترین بلیط های هواپیما

معرفی ارزان‌ترین بلیط های هواپیما
2020-10-27T12:37:55+03:30
یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید بلیط به آن توجه زیادی می‌شود قیمت آن است. چرا که با افزایش قیمت بلیط‌های هواپیما مسافران قبل از خرید بلیط، اول از همه به...

چه راه‌هایی برای مقابله با استرس کودکان می‌شناسید؟

چه راه‌هایی برای مقابله با استرس کودکان می‌شناسید؟
2020-10-27T11:31:12+03:30
استرس احساسی است که انسان‌ها در مقاطع گوناگون زندگی، از بدو تولد تا پایان حیات، با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند و در سطوح‌ و درجه‌های گوناگون آن را تجربه می‌نم...

نرم افزار حسابداری کسبه؛ دانلود رایگان، بررسی و خرید

نرم افزار حسابداری کسبه؛ دانلود رایگان، بررسی و خرید
2020-10-27T11:17:58+03:30
اگر می خواهید کسب و کارتان را بهتر مدیریت کنید، آن گاه نرم افزار حسابداری کسبه در این امر شما را بسیار یاری خواهد کرد. استفاده از نرم افزار حسابداری به طور ق...

ارتباطات رایتل در استان یزد، بدون اختلال، برقرار است

ارتباطات رایتل در استان یزد، بدون اختلال، برقرار است
2020-10-27T11:17:57+03:30
در پی وقوع زلزله در استان یزد، شرکت خدمات ارتباطی رایتل از پایداری شبکه در این محل خبر داد.

بازگشت «ونیکی» به «وتجارت»

بازگشت «ونیکی» به «وتجارت»
2020-10-27T11:14:31+03:30
رضا دولت آبادی از بازگشت ۳۲ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری ملی ایران «ونیکی» به پورتفوی این بانک خبر داد.

بیماران کرونایی تحت‌پوشش بیمه کوثر قرار می‌گیرند

بیماران کرونایی تحت‌پوشش بیمه کوثر قرار می‌گیرند
2020-10-27T11:14:31+03:30
شرکت بیمه کوثر برای حمایت از بیمه‌گذاران بیمه‌های حوادث، پوشش بیماری کرونا را به بیمه‌گذاران و ذی‌نفعان شرکت ارایه می‌کند.

ضروری‌ترین لوازم خانگی برای خرید جهیزیه کدام است؟

ضروری‌ترین لوازم خانگی برای خرید جهیزیه کدام است؟
2020-10-27T11:14:30+03:30
به طور معمول بیشترین هزینه جهیزیه برای خرید لوازم خانگی بزرگ و برقی صرف می شود. در این مطلب مهم ترین مواردی که در خرید لوازم خانگی بزرگ باید در نظر داشته باش...

ارتباطات رایتل در استان یزد بدون اختلال برقرار است

ارتباطات رایتل در استان یزد بدون اختلال برقرار است
2020-10-27T11:14:30+03:30
در پی وقوع زلزله در استان یزد، شرکت خدمات ارتباطی رایتل از پایداری شبکه در این محل خبر داد.

دوربین مداربسته ارزان قیمت و اقتصادی

دوربین مداربسته ارزان قیمت و اقتصادی
2020-10-27T11:04:39+03:30
با توجه به اهمیت وجود دوربین های مداربسته در محیط پیرامون ما، همه ی کاربران تمایل بسیاری به تهیه این محصولات نظارتی با بودجه های مختلف دارند. شرکت های سازنده...

تمام چیزهایی که باید راجع به قهوه تلخ بدانید!

تمام چیزهایی که باید راجع به قهوه تلخ بدانید!
2020-10-27T11:04:39+03:30
ممکن است عادت داشته باشید تا قهوه تلخ خود را صبح ها، برای پر انرژی بودن در طول روز بنوشید اما چقدر درباره ی آن می دانید ؟ ایا می دانید که چقدر نوشیدن قهوه تل...

نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت / با گرانفروشان برخورد می‌شود

نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت / با گرانفروشان برخورد می‌شود
2020-10-27T11:01:10+03:30
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کرد: بازرسیها در هفته جاری بر روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ، سیمان و انواع تایر متمرکز شده...

فعالیت کانال‌های تسهیلات دهی در تلگرام با عنوان بانک توسعه تعاون، جعلی است

فعالیت کانال‌های تسهیلات دهی در تلگرام با عنوان بانک توسعه تعاون، جعلی است
2020-10-27T10:37:51+03:30
رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون با اشاره به فعالیت این بانک در کانال‌ها و مبادی رسمی و قانونی کشور تأکید کرد این بانک هیچ‌گونه فعالیتی در پیام‌رسا...

معرفی روش های سرمایه گذاری در بورس و بررسی مزایا و معایب آنها

معرفی روش های سرمایه گذاری در بورس و بررسی مزایا و معایب آنها
2020-10-27T10:37:51+03:30
ورود به بازار سرمایه به شکل های مختلفی امکان پذیر است.

اجاره خودرو بدون ودیعه و چک

اجاره خودرو بدون ودیعه و چک
2020-10-27T10:11:14+03:30
همه ما هنگامی که به اجاره کردن اتومبیل فکر می کنیم، امانت گذاشتن سند، سفته و یا ودیعه به ذهنمان خطور می کند.

نرخ دلار ششم آبان ۱۳۹۹ به کانال ۲۸ هزار تومان بازگشت / هر یورو ۳۳۵۵۰ تومان

نرخ دلار ششم آبان ۱۳۹۹ به کانال ۲۸ هزار تومان بازگشت / هر یورو ۳۳۵۵۰ تومان
2020-10-27T10:07:49+03:30
نرخ دلار آمریکا(اسکناس)، امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۹۹ در صرافی‌های بانکی با ورود به کانال ۲۸ هزار تومان، برای خرید ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان و برای فروش ۲۸ هزار و ۳۸۰ ت...

شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو متناسب با نرخ تورم موافقت کرد

شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو متناسب با نرخ تورم موافقت کرد
2020-10-27T09:54:31+03:30
شورای رقابت در نامه ای به وزیر صنعت با افزایش قیمت خودرو حداکثر تا سقف تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی برای پاییز امسال موافقت کرد.

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری
2020-10-27T09:44:32+03:30
پارتیشن اداری از انواع جداکننده های کاذب به شمار می رود که می توانید با استفاده از آن محل های مورد نظر خود را به چندین بخش مجزا تقسیم کنید. ...

بازگشت "ونیکی"به "وتجارت"

بازگشت "ونیکی"به "وتجارت"
2020-10-27T09:31:10+03:30
رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت از بازگشت ۳۲ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری ملی ایران «ونیکی» به پورتفوی این بانک خبر داد.