میرنیوز

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم 2023-03-18T12:16:45+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از هواپیما لازم است که به فرودگاه مراجعه کنید. بعد از آن‌که به فرودگاه رسیدید، لازم است که از چند مرحله عبور کنید تا در زمان درست، وارد هواپیمای مورد نظرتان شوید. در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا بمانید به پرواز مورد نظرتان برسید.

مرحله اول: ورود به فرودگاه

بعد از خرید بلیط هواپیما می‌توانید نام فرودگاه مبدأ و مقصد را بر روی آن ببینید. با کمی جستجو، آدرس فرودگاه را در شهر خود پیدا کنید و حداقل یک الی سه ساعت قبل از شروع پرواز به فرودگاه بروید. فرودگاه‌های بزرگ چندین ترمینال دارند. بسته به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید و همچنین شرکت هواپیمایی که بلیط آن را خریداری کرده‌اید، ترمینال پرواز شما متفاوت می‌شود. حتماً به این نکته دقت کنید تا وقت خود را در فرودگاه از دست ندهید و از پرواز جا نمانید. مثلاً اگر بلیط هواپیما سفرمارکت را خریده‌اید، نام فرودگاه مبدأ و مقصد را می‌توانید روی آن ببینید. در هنگام ورود به فرودگاه لازم است که از گیت بازرسی عبور کنید. در این مرحله تمام وسایل شما اسکن می‌شوند و درصورتی‌که کالای ممنوعه‌ای را با خود به‌همراه نداشته باشید، به‌راحتی می‌توانید چمدان‌ها و وسایل خود را بگیرید و وارد مرحله بعدی شوید. در این مرحله بازرسی بدنی نیز می‌شوید.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

مرحله دوم: عبور از کانتر شرکت هواپیمایی یا چک این

بعد از آنکه وارد فرودگاه شدید، لازم است که کانتر شرکت هواپیمایی مورد نظرتان را پیدا کنید. با کمی جستجو یا پرس‌وجو از مأموران فرودگاه می‌توانید کانتر موردنظر خود را پیدا کنید. سپس لازم است که منتظر بلندگوی فرودگاه باشید تا شما را به کانتر مورد نظرتان فرا بخوانند. در این مرحله لازم است که در یک صف منتظر بمانید تا نوبت شما برسد. بعد از آن‌که نوبت شما فرا رسید، با ارائه بلیط هواپیما یا کارت ملی یا شماره رفرنس پرواز یا گذرنامه می‌توانید کارت پرواز خود را دریافت کنید. شماره صندلی شما بر روی کارت پروازتان نوشته‌شده است. همچنین بارهای خود را باید تحویل کانتر بدهید تا وزن آن‌ها را محاسبه کنند. درصورتی‌که وزن بار شما بیش از حد مجاز باشد، لازم است که از بار خود بکاهید یا نسبت به پرداخت جریمه آن اقدام کنید.

نکته ۱: جریمه اضافه بار را می‌توانید در بانکی که در همان سالن قرار دارد، بپردازید.

نکته ۲: بسته به کلاس پروازی و شرکت هواپیمایی که بلیط لحظه آخری چارتر یا بلیط معمولی از آن می‌خرید، میزان بار مجاز متفاوت می‌شود. با کمی جستجو می‌توانید حداقل بار مجاز برای پرواز مورد نظرتان را پیدا کنید تا در این مرحله نیازی به پرداخت جریمه نداشته باشید.

نکته ۳: بعد از خرید بلیط برخی از شرکت‌های هواپیمای داخلی، می‌توانید برای دریافت کارت پرواز به‌صورت آنلاین اقدام کنید. دریافت کارت پرواز از طریق وب‌سایت های شرکت‌های هواپیمایی موردنظر امکان‌پذیر است. برای این منظور می‌توانید از ۲۴ ساعت تا ۹۰ دقیقه قبل از زمان پرواز، این کار را انجام دهید.

از طرفی برخی دیگر از شرکت‌های هواپیمایی دستگاه‌هایی را در فرودگاه قرار داده‌اند تا مسافران به‌راحتی با مراجعه به آن‌ها بتوانند کارت پرواز خود را بدون آن‌که در صف‌های طولانی چک این معطل بمانند، دریافت کنند. درصورتی‌که مبدأ سفر شما فرودگاه‌های زیر باشد و همچنین ایرلاین انتخابی شما امکان صدور کارت پرواز آنلاین را فراهم کرده باشد، می‌توانید برای دریافت کارت پرواز آنلاین اقدام کنید.

مرحله سوم: سالن انتظار

بعد از عبور از مرحله چک این ۲ مرحله بازرسی را باید از سر بگذارید تا به سالن انتظار برسید. در مرحله اول کارت پرواز و کارت ملی‌تان بررسی می‌شود تا اطلاعات و مشخصات آن‌ها با یکدیگر تطابق داشته باشند. در مرحله دوم، بازرسی بدنی و بازرسی بار شما (باری که قرار است به داخل کابین هواپیما ببرید) انجام می‌شود. بعد از عبور از این ۲ مرحله به سالن انتظار وارد می‌شوید و لازم است منتظر بمانید تا زمان شروع پروازتان فرابرسد.

ممکن است که تا یک ساعت و سی دقیقه در این سالن منتظر بمانید تا نوبت پرواز شما فرا برسد. اگر بلیط هواپیما تهران را دارید و از شهرهای مختلف به تهران سفر می‌کنید می‌توانید به مراجعه به کافی شاپ‌های فرودگاه وقت خود را بهتر سپری کنند. می‌توانید قبل از هر کار دیگری شماره گیت پرواز و خروج خود را پیدا کنید تا صندلی و محل استراحت خود را در نزدیکی آن انتخاب کنید. زمانی‌که از طریق بلندگوهای هواپیما نام مقصد، شرکت هواپیمایی و ساعت پروازتان را اطلاع دادند، باید وارد مرحله بعدی یعنی ورود به هواپیما شوید. کارت پرواز خود را به مأمور مربوطه بدهید. او بخشی از کارت را جدا می‌کند و بخش دیگر را به شما می‌دهد. در حفظ بخش باقی‌مانده از کارت پرواز خود تا زمان تحویل گرفتن چمدان‌هایتان در مقصد کوشا باشید. اگر مبدأ سفرتان یکی از فرودگاه بزرگ کشور است، از طریق اتوبوس شما را تا پای هواپیما می‌برند. اما اگر از یکی از فرودگاه‌های کوچک و محلی سفر خود را شروع کرده‌اید، لازم است که خودتان تا محل سوار شدن هواپیما بروید.

مرحله آخر: ورود به هواپیما

بعد از آن‌که وارد هواپیما شدید، از طریق اطلاعاتی که بر روی کارت پروازی شما نوشته‌شده است، صندلی خود را پیدا کنید. مهمانداران هواپیما در این موضوع شما را راهنمایی خواهند کرد. بعد از پیدا کردن صندلی پروازتان، چمدان دستی‌تان را در محفظه بالای صندلی قرار دهید. سپس سر جای خود بنشینید، کمربند خود را ببندید و به توصیه‌های مهمانداران هواپیما گوش کنید و از پروازتان لذت ببرید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود

 حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود
2024-05-19T20:32:34+03:30
بیست و پنجمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران فردا یک‌شنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری

 همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری
2024-05-19T20:32:33+03:30
مدیرعامل تاپیکو گفت: همکاریِ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با این مجموعه‌ در راستای اجرای منویاتِ مقام معظم رهبری است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
2024-05-19T20:32:31+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون تومان است.

عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل

 عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل
2024-05-19T20:32:30+03:30
بدون شک یکی از عواملی که منجر به روشن‌تر کردن چراغ تولید در داخل کشور می‌شود، رونق صنایع مادر و بر روی ریل حرکت کردن قطار تولید کارخانه‌های عظیم داخلی است.

بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد

 بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد
2024-05-19T20:32:29+03:30
از سوی سازمان حج و زیارت، بیمه میهن به عنوان بیمه گر حجاج ایرانی سال ۱۴۰۳ برای پوشش بیمه های درمان، عمر، حادثه و مسئولیت انتخاب شد.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:28+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۳۵۹ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:27+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد

 ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد
2024-05-19T20:32:26+03:30
مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان نشان می‌دهد: قیمت دلار در این بازار امروز با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شده و به کانال ۵۸هزار تومان نزدیک شده ا...

تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان

 تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان
2024-05-19T20:32:25+03:30
لاماری ایما هیبرید جدیدترین محصول شرکت آرین پارس موتور است که اولین سری از این محصول با فروش فوری و قطعی در اسفند ماه سال گذشته در سامانه یکپارچه عرضه خودرو...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
2024-05-19T20:32:24+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
2024-05-19T20:32:23+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

"ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد

 "ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد
2024-05-19T20:32:23+03:30
مدیرعامل ایران خودرو در بازدید از خط تولید ری‌را، در جریان آخرین وضعیت صحه‌گذاری و تاییدیه‌های کیفیت این محصول قرار گرفت.

۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲

 ۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲
2024-05-19T20:32:22+03:30
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۱۴۰۲ موفقیت‌های زیادی در حوزه تولید، فروش، صادرات و بهره وری کسب کرده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:21+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۶۱ درصد افزایش به ۲۴۱۵ دلار و ۲۲ سنت رسید.

وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی

 وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی
2024-05-19T20:32:20+03:30
مشتریان بانک رفاه کارگران می‌توانند به صورت غیرحضوری و یا از طریق مراجعه به شعب این بانک، نسبت به وکالتی کردن حساب‌های خود اقدام و در طرح عرضه خودروهای برقی...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:20+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است

 حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است
2024-05-19T20:32:19+03:30
مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این که رضایت مشتری و حفظ کیفیت همواره خط قرمز و اولویت نخست ما است، گفت: بنز و تویوتا نیز در گذشته فراخوان های مشابهی داش...

ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت

 ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت
2024-05-19T20:32:18+03:30
بانک تجارت امکان وکالتی کردن سریع و غیرحضوری حساب، برای ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی سامانه یکپارچه خرید خودرو را از طریق آدرس car.tejaratbank.ir فراهم کرد.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد
2024-05-19T20:32:17+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۴هزار و ۸۶۸ تومان و حواله دلار نیز به ۴۱هزار و ۸۹۴ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)