میرنیوز

چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم؟

چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم؟ 2023-03-06T14:43:26+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این روزها بازار تدریس خصوصی بسیار پررونق است. خیلی از معلمان و اساتید حوزه تدریس ترجیح می‌دهند که به صورت خصوصی به شغل تدریس بپردازند. اما تدریس خصوصی ظرافت بیشتری نسبت به تدریس در مدارس و کلاس‌های گروهی دارد. در واقع معلم خصوصی باید با دقت و تمرکز بالاتری در کلاس درس حضور داشته باشد. اگر معلم نتواند به خوبی به دانش‌آموز آموزش دهد، به دلیل خصوصی بودن کلاس، شاگرد به راحتی متوجه غیرحرفه‌ای بودن معلم خواهد شد. بنابراین با همه مزایای جالب و جذاب این شغل، به دلیل دو نفره بودن کلاس، آموزش و تدریس حساس‌تر و به مراتب چالشی‌تر از سایر روش‌ها می‌شود.

این میزان حساسیت، کار معلم در تدریس را سخت می‌کند. معلم خصوصی باید با همه توانایی‌ها و مهارت خود در کلاس درس حاضر شده و بتواند نظر دانش‌آموز و والدینش را نسبت تدریس و میزان مهارت بالای خود در ارتباط با شاگرد جلب کند. به دلیل اهمیت این موضوع که چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم، در این محتوا به نکات بسیار مؤثری اشاره می‌کنیم که مناسب همه اساتید تدریس خصوصی برای یک تدریس باکیفیت است.

چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم؟ استفاده از چند راهکار ساده

داشتن رزومه تحصیلی و کاری پربار، اولین شرط در نمایش حرفه‌ای بودن معلم خصوصی

یکی از اولین و مهم‌ترین اصل در نمایش میزان حرفه‌ای بودن خود به عنوان معلم خصوصی، داشتن رزومه قوی از تدریس و گواهینامه‌های مربوط به آن است. والدین برای اینکه بتوانند به معلم مورد نظر خود اعتماد کرده، در درجه اول به رزومه تحصیلی استاد و مرتبط بودنش با درس تدریسی ایشان توجه می‌کنند. این نکته را فراموش نکنید که هرچه درس مورد تدریس‌تان با رشته تحصیلی شما مرتبط باشد، توانایی و مهارت‌تان نیز بیشتر می‌شود.

در مرحله بعدی والدین تمایل داشته راجع به مدارس، آموزشگاه‌هایی که در آن تدریس کرده و میزان اعتبار این مراکز بدانند. هرچه در این بخش رزومه قوی‌تری از خود بسازید، علاوه بر افزایش مهارت‌تان در تدریس، جایگاه مناسبی در نزد والدین پیدا می‌کنید. بنابراین اگر می‌خواهید میزان حرفه‌ای بودن خود را به دانش‌آموزان و والدین نشان دهید، سعی کرده در مراکز معتبری تدریس کرده و رزومه پرباری برای خود ایجاد کنید. در واقع هرچه سابقه شما در تدریس گروهی و خصوصی بیشتر شود، علاوه بر ایجاد رزومه کامل‌تری از تدریس خود، میزان مهارت و توانایی‌تان در انتقال مفاهیم و برگزاری یک کلاس باکیفیت نیز بیشتر خواهد شد.

در این بخش می‌توانید از استادبانک به عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های تدریس خصوصی استفاده کنید. در استادبانک با کمک تیم پشتیبانی این مجموعه، ثبت‌نام کرده و پروفایلی کامل از نمایش توانایی‌های خود بسازید. این نکته را فراموش نکنید که همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی، می‌تواند کارنامه‌ای قوی از مهارت‌های تدریس برای‌تان ایجاد کند.

همکاری با استادبانک برای بالا بردن میزان مهارت خود در تدریس

نکته دیگر و مربوط به سوال چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم، این مورد بوده که بهتر است از همان ابتدا برای تدریس خصوصی به سراغ پلتفرم‌های معتبری رفته که علاوه بر معرفی شاگرد به شما برای کسب درآمد بالا، باعث ارتقای مهارت‌های تدریس خصوصی‌تان نیز می‌شود.

این نکته بسیار مهم است که در پلتفرمی تدریس کرده که کیفیت برگزاری کلاس برای آن مجموعه بسیار اهمیت دارد. این اهمیت باعث می‌شود روی عملکرد و کیفیت تدریس اساتید خود تمرکز کرده و از روش‌های مختلف، تخصص و مهارت آن‌ها را در برگزاری کلاسی باکیفیت بالا ببرند.

در استادبانک نظارت دقیقی بر عملکرد اساتید وجود دارد. این پلتفرم آموزشی همواره، تلاش کرده با پیشرفت اساتید خود در زمینه مهارت‌های تدریس، عملکردشان در جلسات را بهبود ببخشد. برای مثال با برگزاری دوره‌های اخلاق‌حرفه‌ای در تدریس به آن‌ها کمک کرده تا به عنوان یک معلم شایسته، راجع به موضوعات مختلف نظیر نحوه ارتباط و جذب شاگرد، روش تدریس و همچنین نحوه آماده شدن خود به عنوان استاد در کلاس درس و غیره بیشتر دانسته و بهتر عمل کنند.

همچنین استادبانک توانسته با انتشار بهترین مقالات علمی و آموزشی در مجله معلم خصوصی خود، در زمینه‌های مختلف، سطح سواد و مهارت‌های تدریس اساتید را بالا ببرد. بنابراین با شروع همکاری با این مجموعه، می‌توانید علاوه بر ساخت یک رزومه عالی، مهارت‌های تدریس خود را نیز افزایش دهید.

بالا بردن سطح سواد خود و استفاده از تکنیک‌های مختلف تدریس اثربخش

هر دانش‌آموزی قلق خاص خود را برای آموزش دارد. به خصوص کسانی که معلم خصوصی می‌گیرند، اغلب دانش‌آموزانی بوده که از نحوه تدریس معلم مدرسه ناامید شده و مشکلات فراوانی در یادگیری دروس دارند. بنابراین معلم خصوصی باید توانایی برخورد با این دسته از دانش‌آموزان را داشته باشد. معلم تدریس خصوصی باید اطلاعات تدریس خود را بالا برده و قلق‌های برخورد با این دانش‌آموزان را بلد باشد.

معلم خصوصی باید برای جذب دانش‌آموزان فراری از درس، در ابتدا ارتباطی دوستانه با آن‌ها برقرار کرده و سپس باتوجه به مشکلات دانش‌آموز و سنجش میزان معلومات او، از مباحث ساده که درک آن برای شاگرد راحت بوده، شروع به تدریس کند. این روش، اعتماد به نفس دانش‌آموز را بالا برده و او را به این باور می‌رساند که عدم یادگیری‌اش به دلیل هوش پایین نبوده، بلکه آموزش ناکافی و عدم تمرکز در کلاس و حتی تمرین کم، باعث به وجود آمدن مشکلات درسی او شده است.

این دسته از اساتید تدریس خصوصی ارزش بالایی دارند، زیرا اعتماد به نفس از دست رفته دانش‌آموز را به او برمی‌گردانند. قیمت تدریس خصوصی در دروس و پایه‌های مختلف برای این اساتید نیز به نسبت بالا است. زیرا این قیمت‌ها براساس شایستگی و میزان مهارت آن‌ها تعیین می‌شود. در واقع صرف هزینه برای کلاس این دسته از اساتید ارزشمند است. زیرا آن‌ها با مهارت‌های خود به‌گونه ای به دانش‌آموز تدریس می‌کنند، که هیچ معلم و هیچ روش آموزشی در تمام سال‌های تحصیل او، موفق به انجام این‌کار نشده است.

چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم؟

تشویق و انگیزه‌بخشی به شاگرد در تمام مراحل آموزش و تدریس

در پاسخ به سوال چگونه مهارت تدریس خصوصی را بهبود ببخشیم؟ باید بگوییم یکی از مهم‌ترین راه‌های جذب شاگرد و در نتیجه افزایش بازدهی کلاس خصوصی، تشویق او در تمام مراحل یادگیری است. در کلاس خصوصی باید از روشی متناسب با سطح دانش‌آموز، تدریس را شروع کنید. هر مرحله از آموزش که برای شاگرد قابل درک بود، او را تشویق به یادگیری بیشتر نمائید. از آموزش مباحث راحت‌تر شروع کرده و با تغییر ذهنیت شاگرد نسبت به توانایی‌ها خود، به سراغ مباحث سخت‌تر بروید.

مهم‌ترین دلیلی که دانش‌آموزان با درسی ارتباط نگرفته، روش اشتباه تدریس معلم در آن درس و کم انگاشتن استعدادهایشان است. اگر شما بتوانید به عنوان یک معلم حرفه‌ای، او را به تدریس و آموزش خود علاقمند کرده و در هر مرحله از تدریس به روش‌های مختلف تشویقش نمائید، قطعاً موضع او نسبت به درس مورد نظر تغییر کرده و با علاقه به سراغ یادگیری و حتی روبه رو شدن با چالش‌های آن درس می‌رود. مطالعه اطلاعات مؤثر تدریس از بخش مقالات معلم خصوصی استادبانک در جذب شاگرد و علاقمند کردن او به آموزش می‌تواند مؤثر باشد.

سایت استادبانک؛ یک مرجع معتبر برای ساخت پروفایل و افزایش مهارت‌های تدریس خود

همانطور که گفتیم می‌توانید با ورود به سایت تدریس خصوصی استادبانک و ثبت‌نام در آن، علاوه بر افزایش مهارت‌های تدریس خود، رزومه‌ای عالی از مهارت‌های کاری‌تان ایجاد کنید. تنها کافیست وارد صفحه عضویت اساتید استادبانک شده یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید تا کارشناسان استادبانک در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.

تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت

 تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت
2023-03-14T09:23:53+03:30
در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو، در مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی، تاکسی سمند دوگانه سوز با یک میلیون کیلومتر پیمایش با سورن پلاس د...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)