میرنیوز

قیمت پروفیل مبلی مناسب برای تولید تجهیزات فروشگاهی

قیمت پروفیل مبلی مناسب برای تولید تجهیزات فروشگاهی 2023-02-22T14:33:48+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در کلان شهرهایی چون تهران که مشکل بزرگ، کمبود وقت و دشواری در جابجایی به خاطر ترافیک سنگین شهری است، خرید از هایپرمارکت ها راهکار هوشمندانه ای به حساب میاید. باتوجه به تنوع و حجم بالا محصولات، فروشگاه باید به گونه‌ای چیدمان بشود که حداکثر استفاده از فضا بشود همچنین خریدار به تمامی محصولات و به راحتی دسترسی داشته باشد. تجهیز کردن فروشگاه‌های بزرگ به ویژه هایپرمارکت ها به ابزار عجیب و پیچیده‌ای نیاز ندارد. علاوه بر زیرساختهای اولیه ی بنا، با برپایی راهروهای قفسه بندی شده و ساخت چرخ‌های فروشگاهی زیرسازی این فروشگاه‌های بزرگ آماده می‌شود. برای ساخت این قفسه‌های فروشگاهی و چرخهای خرید از لوله و پروفیل مبلی استفاده می‌شود. چند دلیل باعث شده این مقاطع گزینه مناسبی برای این منظور باشد. شاید بتوان گفت قیمت پروفیل مبلی به عنوان ماده‌ی اولیه مصرفی مهمترین نکته است. درادامه فرآیند تولید این قفسه و چرخهای فروشگاهی را توضیح خواهیم داد.

فرآیند تولید چرخ فروشگاهی:

همان طور که توضیح دادیم ابعاد هایپرمارکت ها بسیار بزرگ‌تر از خاروبار فروشی‌های معمول است. به این شکل امکان تهیه طیف گسترده‌ای از محصولات در این فروشگاه‌ها وجود دارد. درنتیجه حجم خرید از این فروشگاه‌ها هم بسیار بیشتر از مغازه‌های کوچک است. مشتری برای حمل حجم بالای خرید خود به ابزاری چون چرخ خرید نیاز دارد. با طراحی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی این چرخ‌ها را می‌توان تولید کرد. از مواد گوناگونی نیز برای ساخت آنها استفاده می‌شود. امروز اما مقاطع فولادی و پلاستیک مناسب‌ترین آنها هستند. لوله و پروفیل مبلی باتوجه به ویژگی‌های مناسبی که دارند بهترین گزینه برای ساخت این محصولات هستند. در ادامه فرآیند تولید این چرخ‌ها را توضیح خواهیم داد و تأثیر قیمت پروفیل مبلی بر استفاده گسترده از آنها را بررسی خواهیم کرد. این چرخ‌ها از ۴ بخش اصلی (چرخ، پایه، سبد و دسته) تشکیل شده اند.

اولین مرحله ساخت:

سبد قسمتی از چرخ است که اقلام خریداری شده درون آن قرار می‌گیرد. سبد نمونه‌های فولادی این چرخ‌ها را به شکل توری می‌سازند تا وزن کمی داشته باشد و حمل آن برای مشتری ساده‌تر باشد. برای ساخت این سبدها قطعات فلزی نازک به شکل توری روی هم قرار گرفته و با جوشکاری به هم متصل می‌شوند. دورتادور این توری چهارچوبی فولادی جوش داده می‌شود سپس با دستگاه‌های بزرگ پرس، این توری به شکل یک سبد بزرگ خم می‌شود. گرچه این قطعات نازک و ظریف به نظر می رسند اما برای خم کردن و ساخت سبد از آنها به فشاری برابر با ۲۰ تن نیاز است.

درون سبد خرید قسمت کوچک و تاشویی به عنوان صندلی کودک هم قرار دارد.

دومین مرحله ساخت:

قدم بعدی برای ساخت این چرخ‌ها نصب دسته است. برای دسته از لوله‌های یک تکه خمکاری شده استفاده می‌شود. این قسمت به طور خاص با لوله ساخته می‌شود تا فشاری به دست هنگام حمل وارد نکند. برروی این دسته‌ها معمولاً روکشی پلاستیکی با فومی قرار می‌گیرد که حس بهتری برای جابجایی دارد.

سومین مرحله ساخت:

در مرحله‌ی سوم شاسی این چرخ‌ها به عنوان پایه و اصلیترین بخش ساخته می‌شود. برای این قسمت از لوله‌های یک تکه خمکاری شده استفاده می‌کنند. باتوجه به ابعاد نسبتاً بزرگ چرخ‌ها از لوله و پروفیل مبلی چهار متری برای این منظور استفاده می‌کنند. سبد روی این شاسی و چرخ‌ها زیر شاسی قرار می‌گیرد.

چهارمین مرحله ساخت:

پایه‌های چرخدار بخش چهارم و پایانی چرخهای خرید هستند. خود چرخ‌ها معمولاً پلاستیکی هستند اما پایه آنها که به شاسی چرخ خرید متصل می‌شود از آهن ساخته شده اند. در قدم پایانی این چهار بخش با جوشکاری به هم متصل می‌شوند و برای رنگ یا آبکاری ارسال می‌شوند.

قیمت پروفیل مبلی مناسب برای تولید تجهیزات فروشگاهی

فرآیند تولید قفسه فروشگاهی:

به کمک این قفسه‌های فروشگاهی سالن بزرگ فروشگاه به شکل راهرو تقسیم بندی می‌شود. به این شکل می‌توان حداکثر استفاده را از فضا برد. ارتفاع این قفسه‌ها نه خیلی زیاد و نه خیلی کم است. به حدی است که امکان دسترسی به بالاترین طبقه آن برای اکثریت افراد وجود داشته باشد. معمولاً چهار طبقه دارند اما تعداد و فاصله‌ی این طبقات قابل تغییر و تنظیم است. تعداد زیاد این قفسه در یک فروشگاه و ابعاد نسبتاً بزرگ آنها باعث شده ارزان‌ترین و مقاوم‌ترین ماده اولیه مناسب‌ترین برای این منظور باشد. باتوجه به مقاومت و قیمت پروفیل مبلی، این مقطع مناسب‌ترین گزینه برای این منظور است. فرآیند تولید این قفسه‌ها را می‌توان به چهار مرحله تقسیم کرد که درادامه درمورد آن توضیح می‌دهیم.

اولین مرحله ساخت:

ساخت ستون مهم‌ترین مرحله درفرآیند تولید قفسه فروشگاهی است. از پروفیل مبلی به عنوان ستون استفاده می‌شود. پروفیل‌ها بر اساس ارتفاع نهایی قفسه‌ای که تصمیم بر تولید آن را داریم برش داده می‌شود. ضخامت، ابعاد و ارتفاع پروفیل تعیین می‌کند قفسه تولید شده چه تعداد ستون داشته باشد و درچه فاصله‌ای از هم قرار بگیرند.

دومین مرحله ساخت:

بعد از تعیین ارتفاع ستون، این قطعات برای سوار شدن طبقات پانچ می‌شوند. بسته به تعداد و فاصله‌ی طبقات سه یا چهار نقطه بر روی ستون پانچ می‌شود. بالاتر و پایین‌تر این نقاط نیز پانچ می‌شود تا امکان جابجایی طبقات و تغییر ارتفاع آنها نیز وجود داشته باشد. قسمت انتهایی این طبقات قلاب‌هایی دارد که درون سوراخ پانچ قرار می‌گیرد.

سومین مرحله ساخت:

عموماً از ورق‌های روغنی به عنوان طبقات این قفسه‌ها استفاده می‌کنند. مرحله سوم مربوط به پردازش این طبقات است. برای ساخت طبقات، ورق‌ها در قسمت بیرونی با خمکاری دوبل می‌شود. به این شکل هم مقاومت بیشتری دارد و هم به خوبی درون حفره‌ی ستون چفت می‌شود.

چهارمین مرحله ساخت:

در مرحله‌ی چهارم این قطعات به هم جوش داده می‌شوند. نه همه ی بخش‌ها اما بسیاری از آنها برای ایجاد استحکام بیشتری با جوشکاری به هم متصل می‌شوند. صفحه‌ای پشت ستون‌ها قرار می‌گیرد که برای استحکام بیشتر با جوشکاری به ستون متصل می‌شود. اما طبقات به این صفحه و ستون‌ها با جوش متصل نمی‌شود تا قابل جابجایی باشند.

پنجمین مرحله ساخت:

مرحله‌ی پایانی نیز مربوط به رنگکاری این قفسه‌ها است. کیفیت رنگ کاری کاملاً بستگی به کیفیت ورق مصرفی دارد. کیفیت ورق حین انجام کار مشخص می‌شود به همین دلیل خرید از برندهای باکیفیت چون گروه صنعتی صبا می‌تواند تضمین کیفیت این محصولات پیش از استفاده باشد.

سخن پایانی:

فرآیند پذیری خوب، کیفیت سطحی مناسب برای رنگ و آبکاری، مقاومت بالا و وزن کم در کنار قیمت مناسب پروفیل مبلی از جمله ویزگی های مناسب و کاربردی این مقاطع هستند که باعث شده کاربرد آنها در این زمینه و برای ساخت و تولید محصولات مشابه افزایش پیدا کند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود

 حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود
2024-05-19T20:32:34+03:30
بیست و پنجمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران فردا یک‌شنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری

 همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری
2024-05-19T20:32:33+03:30
مدیرعامل تاپیکو گفت: همکاریِ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با این مجموعه‌ در راستای اجرای منویاتِ مقام معظم رهبری است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
2024-05-19T20:32:31+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون تومان است.

عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل

 عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل
2024-05-19T20:32:30+03:30
بدون شک یکی از عواملی که منجر به روشن‌تر کردن چراغ تولید در داخل کشور می‌شود، رونق صنایع مادر و بر روی ریل حرکت کردن قطار تولید کارخانه‌های عظیم داخلی است.

بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد

 بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد
2024-05-19T20:32:29+03:30
از سوی سازمان حج و زیارت، بیمه میهن به عنوان بیمه گر حجاج ایرانی سال ۱۴۰۳ برای پوشش بیمه های درمان، عمر، حادثه و مسئولیت انتخاب شد.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:28+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۳۵۹ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:27+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد

 ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد
2024-05-19T20:32:26+03:30
مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان نشان می‌دهد: قیمت دلار در این بازار امروز با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شده و به کانال ۵۸هزار تومان نزدیک شده ا...

تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان

 تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان
2024-05-19T20:32:25+03:30
لاماری ایما هیبرید جدیدترین محصول شرکت آرین پارس موتور است که اولین سری از این محصول با فروش فوری و قطعی در اسفند ماه سال گذشته در سامانه یکپارچه عرضه خودرو...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
2024-05-19T20:32:24+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
2024-05-19T20:32:23+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

"ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد

 "ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد
2024-05-19T20:32:23+03:30
مدیرعامل ایران خودرو در بازدید از خط تولید ری‌را، در جریان آخرین وضعیت صحه‌گذاری و تاییدیه‌های کیفیت این محصول قرار گرفت.

۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲

 ۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲
2024-05-19T20:32:22+03:30
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۱۴۰۲ موفقیت‌های زیادی در حوزه تولید، فروش، صادرات و بهره وری کسب کرده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:21+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۶۱ درصد افزایش به ۲۴۱۵ دلار و ۲۲ سنت رسید.

وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی

 وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی
2024-05-19T20:32:20+03:30
مشتریان بانک رفاه کارگران می‌توانند به صورت غیرحضوری و یا از طریق مراجعه به شعب این بانک، نسبت به وکالتی کردن حساب‌های خود اقدام و در طرح عرضه خودروهای برقی...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:20+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است

 حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است
2024-05-19T20:32:19+03:30
مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این که رضایت مشتری و حفظ کیفیت همواره خط قرمز و اولویت نخست ما است، گفت: بنز و تویوتا نیز در گذشته فراخوان های مشابهی داش...

ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت

 ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت
2024-05-19T20:32:18+03:30
بانک تجارت امکان وکالتی کردن سریع و غیرحضوری حساب، برای ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی سامانه یکپارچه خرید خودرو را از طریق آدرس car.tejaratbank.ir فراهم کرد.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد
2024-05-19T20:32:17+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۴هزار و ۸۶۸ تومان و حواله دلار نیز به ۴۱هزار و ۸۹۴ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)