میرنیوز

بررسی قیمت آهن و عوامل تاثیرگذار بر آن

بررسی قیمت آهن و عوامل تاثیرگذار بر آن 2023-01-22T11:48:01+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قیمت آهن آلات، قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی به صورت مستقیم بر قیمت مسکن، خودرو و انرژی تأثیرگذار است. به همین دلیل اطلاع از قیمت‌ها و پیش بینی آنها برای فعالان در حوزه‌های اقتصادی بسیار مهم است. در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در حدود ۲۱ هزار تومان، قیمت هر کیلو تیرآهن در حدود ۲۴ هزار تومان، قیمت انواع ورق آهن در حدود ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان و قیمت پروفیل حدود ۳۰ هزار تومان است. در هفته‌های اخیر قیمت آهن آلات رکوردشکنی‌های زیادی داشت اما پس از ایجاد تغییراتی در بازار، قیمت آهن هم در فاز اصلاحی قرار گرفت. البته که تمامی قیمت‌ها به صورت حدودی اما می‌توانید قیمت دقیق تمامی محصولات فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، قوطی و پروفیل و غیره را در همه سایزها به صورت لحظه‌ای در سایت آهن جم مشاهده نمائید. حال می‌خواهیم بدانیم قیمت آهن آلات و سایر محصولات فولادی تا پایان سال ۱۴۰۱ آیا باز هم رکورد می شکند یا شاهد ثبات و کاهش قیمت‌ها خواهیم بود؟

قیمت آهن از چه عواملی تأثیر می‌گیرد؟

عوامل زیادی هستند که بر قیمت آهن آلات تأثیر گذارند و بر اساس بررسی این عوامل که در ادامه به آنها می‌پردازیم، قیمت آهن آلات در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۱ تخمین زده می‌شود. مواردی که در تعیین قیمت آهن اثرگذار هستند عبارتند از:

میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا در هر کسب و کاری یکی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت هاست. در بازار آهن آلات نیز میزان عرضه و تقاضا تأثیر بسیار زیادی دارد و هر چه که تولید و عرضه آهن آلات در بازار بیشتر شود قیمت محصولات کاهش پیدا می‌کند. همچنین نبود تقاضا هم به کاهش قیمت‌ها کمک می‌کند. اما با افزایش میزان مصرف و تقاضا قیمت‌ها بیشتر خواهد شد. همچنین به طور سنتی قبل از ایام نوروز تقاضایی وارد بازار می‌شود که این افزایش تقاضا و کاهش عرضه به همراه یکدیگر در تعیین قیمت آهن آلات تأثیر گذار خواهند بود.

قیمت مواد اولیه برای تولید آهن

قیمت مواد اولیه ای که محصولات فولادی از آنها تولید می‌شوند بر قیمت محصول نهایی تأثیر مستقیم و زیادی دارند. سنگ آهن، آهن اسفنجی، قراضه آهن آلات، سنگ آهن بریکت، کنسانتره سنگ آهن و غیره مواد اولیه ای هستند که برای تولید انواع مقاطع فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تغییرات قیمت هر کدام از این مواد اولیه در تعیین قیمت آهن و محصولات نهایی تولید شده تأثیر گذار است.

دلایل افزایش قیمت آهن الات تا پایان سال طبق نظر کارشناسان آهن جم

کیفیت و برند محصولات فولادی

یکی از موارد مهم و تأثیر گذار در تعیین قیمت آهن کیفیت آن محصول است. کیفیت در همه محصولات فاکتور تعیین کننده ی میزان قیمت آن است. طبیعتاً هر محصولی در هر زمینه‌ای کیفیت بیشتری داشته باشد قیمت بیشتری هم دارد. در مقاطع فولادی و آهن آلات نیز قیمت محصولات بعضی از کارخانه‌های فولادی بالاتر است که علت آن کیفیت بالاتر آنهاست. مثلاً همیشه در بازار داخلی قیمت محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان کمی بالاتر است آن هم به علت برند و کیفیت این محصول است. برخی از کارخانه‌های تولید کننده نیز محصولات فولادی با کیفیت بالا و وزن مناسب‌تر برای صادرات تولید می‌نمایند که محصولات صادراتی هم کیفیت و قیمت بالاتری دارند.
میزان تقاضا در بازار مسکن

تقاضا در بازار مسکن تأثیر مستقیم بر قیمت آهن آلات دارد. زیرا می‌دانیم که در در ساختمان سازی انواع مقاطع فولادی مصرف بسیار زیادی دارند. در حال حاضر تقاضا در بازار مسکن با توجه به قیمت‌های بالا چندان زیاد نیست. اما ممکن است در بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ با افزایش محدود تقاضا مواجه باشیم. زیرا با وضع موجود سرمایه گذاران ممکن است به این سمت از بازار متمایل شوند تا از سرمایه گذاری در بازار مسکن بهرمند گردند.

قیمت‌ها در بازار جهانی

قیمت آهن آلات و مواد اولیه آن در بازار جهانی یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت آهن آلات در بازار داخلی ایران است. با افزایش قیمت‌های جهانی، قیمت‌های صادراتی ایران و همچنین قیمت‌های داخلی به دنبال آن افزایش پیدا می‌کند. افزایش همه گیری کرونا و محدودیت‌های کرونایی به خصوص در کشور چین که از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان است رکود سنگینی در این بازار ایجاد کرده بود و قیمت‌های جهانی در ماه‌های اخیر ریزش شدیدی را تجربه کردند. اما در حال حاضر با کاهش محدودیت‌های کرونایی در کشور چین قیمت سنگ آهن تا حدودی در هفته‌های اخیر رشد داشته است. با توجه به پایان تعطیلات سال نو چینی و کاهش محدودیت‌های کرونایی در این کشور به نظر می‌رسد تغییرات قیمت‌های جهانی آهن آلات را شاهد باشیم.

قیمت اهن را از فروشگاه معتبر آهن جم دریافت نمایید.

وضعیت بورس کالا

همانطور که می‌دانیم انواع مقاطع فولادی و مواد اولیه تولید آنها در بورس کالا عرضه می‌شود. میزان عرضه محصولات و تقاضا برای آنها و همچنین قیمت‌های پایه‌ای که برای محصولات در نظر گرفته می‌شود به طور مستقیم بر تخمین قیمت آهن آلات تأثیر می‌گذارد. میزان عرضه در بورس کالا نیز به میزان تولید کارخانجات بستگی دارد که با توجه به محدودیت انرژی برای صنایع فولادی در ایران عرضه‌ها در بورس کالا نیز با کاهش مواجه بوده و همچنین قیمت‌های پایه با افزایش در نظر گرفته شدند. رقابت مشتریان در بورس کالا برای محصولات نیز موجب کاهش یا افزایش قیمت آهن آلات در بازار می‌شود.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل آهن آلات یکی از عوامل تأثیر گذاری است که در تعیین قیمت آهن مورد توجه قرار می‌گیرد. قیمت آهن در کارخانه تولید کننده و در انبارهای فروش متفاوت است. علت این تفاوت قیمت نیز هزینه حمل و نقل محصولات از کارخانه به انبارها و بنگاه‌های در سطح شهر است. با ارسال محصول از کارخانه و تخلیه آن در محل مورد نظر مشتری هزینه حمل و نقل به قیمت پایه محصول اضافه می‌گردد. به همین علت هنگام دریافت قیمت آهن باید محل تحویل آن را در نظر بگیریم. هزینه‌های حمل و نقل نیز با توجه به مسافتی که ماشین حمل طی می‌کند متفاوت است. حداقل هزینه‌های حمل و نقل که به قیمت آهن آلات اضافه می‌شود از کیلویی ۱۰۰ تومان تا حدود ۷۰۰ تومان بسته به مسافت طی شده است.

سخن پایانی

مجموعه آهن جم از معتبرترین شرکت‌های خرید و فروش آهن آلات در ایران است که انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی و … را با بهترین قیمت‌ها در بازار عرضه می‌نماید. در این مطلب به بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت آهن پرداختیم. قیمت آهن آلات با توجه به مصرف و کاربردهای زیادی که دارد برای بسیاری از فعالان اقتصادی و ساختمان سازان مورد توجه است. به همین دلیل نیاز است از روند قیمت گذاری آهن آلات و عواملی که طبق آنها قیمت آهن تعیین می‌گردد آگاه باشند. در این صورت می‌توانند در زمان مناسب محصولات آهنی پروژه خود را با قیمت مناسب‌تر تهیه نمایند.

قیمت آهن و سایر مقاطع فولادی به صورت لحظه‌ای در سایت بازرگانی آهن جم به روزرسانی می‌شود. برای خرید آهن آلات با مناسب‌ترین قیمت‌ها در بازار با کارشناسان فروش آهن جم با شماره ۰۳۱۳۳۸۶۹۲۱۱ تماس بگیرید.

ahanjam.com

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

پرداخت تسهیلات باقی‌مانده مسکن مهر در قالب نهضت ملی در سال جاری

پرداخت تسهیلات باقی‌مانده مسکن مهر در قالب نهضت ملی در سال جاری
2023-03-26T13:35:26+04:30
سرپرست بانک مسکن از تلاش بانک برای پرداخت همه تسهیلات باقی‌مانده مسکن مهر در تعهد آن بانک در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)